۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۷

فیلم| انتقاد با ترس و لرز؛ ایرانی‎ها میل خرید تجهیزات نفتی ایرانی ندارند

فیلم| انتقاد با ترس و لرز؛ ایرانی‎ها میل خرید تجهیزات نفتی ایرانی ندارند
باحضور در جمع تعدادی از شرکت های داخلی حاضر در نمایشگاه نفت، با تعدادی از تولیدکنندگان داخلی کالاهای مورد استفاده در صنعت نفت به گفت وگو پرداختیم. تولیدکنندگانی که بیشتر انتظار دیده شدن و داشتن شرایط برابر با رقبای خارجی در بازار ایران را داشتند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در هفته ای که گذشت شاهد برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در ایران بودیم. به گفته محمد ناصری مدیر بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی نفت، این دوره با مشارکت 1053 غرفه داخلی، 600 شرکت خارجی و نمایندگان داخلی آنها و در اختیار قرار دادن بیش از 12 هزار متر مربع فضای باز برای حضور شرکت های ایرانی و شرکت هایی از 37 کشور جهان شامل کشورهای آذربایجان، اتریش، اسپانیا، آلمان، امارات متحده عربی، انگلستان، ایتالیا، بلژیک، ترکیه، جمهوری چک، چین، روسیه، ژاپن، سوئد، سوییس، فرانسه، کرواسی، کره جنوبی، لهستان، هلند، هند، فنلاند، هنگ‌کنگ، بحرین، قزاقستان، موناکو، کانادا، لیختن‌اشتاین، عمان، دانمارک، تایوان، آمریکا، نروژ، استرالیا، برزیل، مالزی و سنگاپور برگزار شد.

متن و حاشیه نمایشگاه امسال، شعار "حمایت از کالای ایرانی" را یدک می کشید؛ اما تعداد مذاکرات و تفاهم هایی که در حاشیه این نمایشگاه بین بخش های خصوصی و حتی بخش های کارفرمایی و دولتی با شرکت های خارجی تأمین کالا و پیمانکاری در متن و حاشیه نمایشگاه امسال جریان داشت، از تعداد مذاکرات و تفاهم ها بین شرکت های دولتی و خصوصی داخلی در بخش تأمین کالا و خدمات بسیار بیشتر بود.

با حضور در جمع تعدادی از شرکت های داخلی حاضر در نمایشگاه بیست و سوم، با تعدادی از تولیدکنندگان داخلی کالاهای مورد استفاده در صنعت نفت به گفت وگو پرداختیم. نکته جالب توجه این است که بسیاری از تولیدکنندگان داخلی از ترس مورد عتاب قرار گرفتن از سوی شرکت های کارفرمایی و به قول خودشان "باعث دردسر شدن" و "از دست رفتن همین شرایط حداقلی موجود" حاضر به انجام مصاحبه تصویری نشدند. آنچه در ادامه امده است حاصل گفت وگو با تولیدکنندگان معدودی است که حاضر به مصاحبه و بیان بخشی از انتقادها و صحبت های خود جلوی دوربین تسنیم شدند.

کلیدواژه ها :نفتی صنعت خرید ترس
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking