۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۷

علی لاریجانی پس ار گزارش وزیر تعاون:

حقوق‌های بالا در جامعه نگرانی ایجاد کرده است/ صندوق‌های بازنشستگی وضع مناسبی ندارند

حقوق‌های بالا در جامعه نگرانی ایجاد کرده است/ صندوق‌های بازنشستگی وضع مناسبی  ندارند
رئیس مجلس شورای اسلامی، حساسیت دولت در رسیدگی به موضوع پرداخت حقوق های بالا را ستود و گفت: دیوان محاسبات نیز پیگیر این موضوع است، باید مکانیزم‌هایی برای جلوگیری از پرداخت حقوق‌های نامتعارف وجود داشته باشد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، علی لاریجانی در جلسه علنی امروز - سه شنبه - مجلس شورای اسلامی پس از گزارش وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد وضعیت اشتغال و کارآفرینی افزود: در مجلس نهم گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی تهیه شد که در این گزارش به حقوق‌های غیر متعارف اشاره شده بود، اما به چه دلیل این موضوع باز هم تکرار می‌شود.

 

وی این سوال را مطرح کرد که با توجه به بزرگ بودن مجموعه اقتصادی شستا چرا در این مجموعه، مدیریت مستقری وجود ندارد؟

 

رئیس مجلس ادامه داد: این موضوع که رسیدگی به وضعیت حقوق‌های بالا در دولت در حال پیگیری است، اقدام خوبی است به دلیل این که در جامعه نگرانی ایجاد کرده است، در این راستا باید مکانیزم‌هایی برای جلوگیری از پرداخت حقوق‌های نامتعارف وجود داشته باشد.

 

لاریجانی حساسیت دولت درمورد رسیدگی به این موضوع را کار خوبی دانست و گفت: دیوان محاسبات نیز پیگیر این موضوع است.

 

 وی تاکیدکرد: تفاوت‌های حقوق و دستمزد براساس کارآمدی، موضوع درستی است البته تفاوت آن نباید غیرقابل قبول و غیرمتعارف باشد.

 

رئیس مجلس در ادامه از کمیسیون اجتماعی خواست تا لایحه شرح وظایف و اختیارات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در اولویت بررسی قرار دهد.

 

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این که صندوق‌های بازنشستگی وضع مناسبی در کشور ندارند، خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: شما بیان کردید کمیته مشترک باید این موضوع را بررسی کند که مانعی در این رابطه وجود ندارد.

 

وی ادامه داد: بنابراین پیشنهاد بررسی کار را به صورت کارشناسی ارائه دهید تا در تدوین برنامه ششم موضوع لحاظ شود، به دلیل اینکه موضوع صندوق‌های بازنشستگی نگران کننده است.

منبع : خبرگزاری دانشجو

پربازدیدترین امروز

website tracking