۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۱

در صورت داشتن مجوز و حساب جاری؛

امکان دریافت درگاه پرداخت اینترنتی بدون اخذ نماد اعتماد الکترونیکی فراهم شد

امکان دریافت درگاه پرداخت اینترنتی بدون اخذ نماد اعتماد الکترونیکی فراهم شد
از این پس دارندگان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور می‌توانند با داشتن مجوز معتبر و یک حساب‌جاری بدون نیاز به اخذ نماد الکترونیکی درگاه پرداخت اینترنتی بگیرند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، تفاهم‌نامه همکاری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با یک شرکت ارایه راه کارهای پرداخت برگزار شد.

محمدباقر اثنی عشری رئیس شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در یک نشست خبری از امکان جدید ارائه درگاه پرداخت اینترنتی به دارندگان مجوز عضویت این سازمان خبر داد و اظهار داشت: این امکان از طریق تفاهم این سازمان با یک ارایه دهنده راه کارهای پرداخت فراهم شده که دوره آزمایشی اعطای درگاه‌های پرداخت الکترونیکی نیز از دیروز آغاز شده است.

جعفر محمدی عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران درباره ضرورت‌ این تفاهم‌نامه‌، گفت: فعالیت در فضای مجازی نیازمند انجام عملیات پرداخت است که در نظام بانکی ما از طریق درگاه‌های پرداخت انجام می‌شود. تا پیش‌از این درگاه پرداخت در صورت اخذ نماد اعتماد الکترونیکی و انجام عملیات اعتبار سنجی ارائه می‌شد. اما دریافت نماد اعتماد یک موضوع آیین‌نامه‌ای است و الزامی در متن قانون برای این مسئله ذکر نشده است.

وی افزود: با این امکان جدید، اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور می‌توانند با داشتن مجوز معتبر و یک حساب‌جاری از شرکت طرف قرارداد سازمان درگاه پرداخت بگیرند.

به گفته وی، در این روند در صورت بروز تخلف یا تداخل سازمانی، به موضوع رسیدگی می‌کند.

وی همچنین در پاسخ به این ابهام که آیا شیوه جدید ارایه درگاه پرداخت با شیوه فعلی وزارت صنعت که مشروط به داشتن نماد الکترونیک است تعارض ندارد؟ گفت: این اقدام برای تسهیل تجارت الکترونیکی برای اعضای سازمان است و مخالفتی با قانون ندارد، زیرا در متن قانون اعطای درگاه پرداخت منوط به دریافت نماد الکترونیکی نیست و هیچ انحصاری در این زمینه وجود ندارد. 

کلیدواژه ها :اخذ مجوز صنفی
منبع : فارس
website tracking