۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۹

پس از 6 روز سفر کاری

ظریف نیویورک را به مقصد تهران ترک کرد

ظریف نیویورک را به مقصد تهران ترک کرد
نیویورک- ایرنا- وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از 6 روز سفر کاری و سخنرانی در اجلاس صلح پایدار سازمان ملل متحد، نیویورک را به مقصد تهران ترک کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد جواد ظریف عصر پنج شنبه به وقت محلی وارد نیویورک شد و در این مدت با رسانه هایی همچون سی بی اس، المانیتور، ان پی آر، آسوشیتدپرس، نیویورکر و نیویورک تایمز گفت و گوهای اختصاصی داشت.
وی همچنین در اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا حضور یافت و پس از سخنرانی به سوالات برخی از شرکت کنندگان در این نشست، پاسخ داد.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین با تعدادی از نخبگان سیاسی آمریکا، جمع زیادی از اصحاب رسانه آمریکایی و جمعی از نخبگان ایرانی مقیم آمریکا گفت و گو کرد.
در این دیدارها آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام به ویژه واکنش ها و گزینه های ایران به خروج احتمالی آمریکا از برجام و مسایل منطقه ای همچون سوریه و یمن مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.
ظریف از فرصت اجلاس بین المللی برای دیدار با همتایان خود هم بهره برد و با وزیران خارجه بلژیک، نروژ، سوئد، آلمان، لهستان و همچنین دبیرکل و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار و گفت و گو کرد.
اروپام*1429

منبع : ایرنا
website tracking