۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۱

رقابت علمی 84 دانش آموز سیستان و بلوچستانی آغاز شد

رقابت علمی 84 دانش آموز سیستان و بلوچستانی آغاز شد
زاهدان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: مرحله دوم المپیاد علمی با حضور 84 دانش آموز این استان از امروز/ سه شنبه/ همزمان با سراسر کشور آغاز و تا هفتم اردیبهشت ادامه دارد.

علیرضا نخعی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دانش آموزان پذیرفته شده در آزمون مرحله نخست المپیادها در این آزمون شرکت دارند.
وی ادامه داد: در این دوره از رقابت های علمی دانش آموزان سیستان و بلوچستان در رشته های فیزیک، سلول های بنیادی پزشکی، کامپیوتر، ادبی، زیست شناسی، ریاضی، شیمی، نجوم و اخترفیزیک به رقابت می پردازند.
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: مرحله نخست این دوره از المپیاد علمی اسفند سال گذشته با حضور افزون بر سه هزار دانش آموز این استان برگزار شد.
وی تصریح کرد: برگزیدگان این مرحله دوم المپیاد علمی به مرحله کشوری راه می یابند.
به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومترمربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال 95 با 19 شهرستان افزون بر 2 میلیون و 775 هزار نفر جمعیت دارد.
هم اینک بیش از 620 هزار دانش آموز در 6 هزار و 300 مدرسه سیستان و بلوچستان تحصیل می کنند و 36 هزار و 700 فرهنگی نیز سکان دار تعلیم و تربیت در این استان هستند.
7316**3213

کلیدواژه ها :سیستان و بلوچستان
منبع : ایرنا

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking