۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۲

رئیس آموزش و پرورش ساوه :

25 پایگاه به طرح غنی‌سازی اوقاغت فراغت دانش آموزان ساوه‌ای اختصاص می‌یابد

25 پایگاه به طرح غنی‌سازی اوقاغت فراغت دانش آموزان ساوه‌ای اختصاص می‌یابد
رئیس آموزش و پرورش ساوه گفت: امسال 23 پایگاه شهری و 2 پایگاه روستایی به اجرای طرح غنی‌سازی اوقاغت فراغت اختصاص داده شده است که ظرفیت پذیرش 4000 دانش آموز را دارد.

عبدالله سالمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساوه، با اشاره به اهمیت غنی‌سازی طرح اوقات فراغت دانش آموزان اظهار داشت: غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان و برنامه‌ریزی صحیح، اصولی و هدفمند برای شکوفا کردن استعدادها و توانمندی‌های آنها از مهم‌ترین ارکان نظام تعلیم و تربیت است.

وی افزود: با توجه به هجمه‌های فرهنگی نیاز است تمام نهادها در زمینه برنامه‌های فرهنگی به‌منظور ترویج ارزش‌های اسلامی و ایجاد فضای سالم و شاداب برای نوجوانان و جوانان تلاش کنند، بنابراین تنوع در برنامه‌های فرهنگی و هنری یکی از موانع رسیدن دشمنان به مقصد آنها است،  که در این راستا دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی باید تمام توان خود را برای مقابله با ترفندها و نقشه‌های نظام استکباری به کار گیرند.

رئیس آموزش و پرورش ساوه تصریح کرد: امروز هدف اصلی دشمن وارد کردن ضربه بر پیکره جامعه، اعتقادات مردم، فرهنگ نظام و جوانان و نوجوانان به عنوان قشرهای اثرگذار در آینده جامعه است که در چنین شرایطی غفلت از جوانان آسیب‌های جدی به کشور وارد می‌کند.

سالمی با اشاره به آمار ثبت‌نامی در سال گذشته گفت: سال گذشته بیش از 3000دانش آموز در پایگاه‌های اوقات فراغت آموزش و پرورش به مهارت‌آموزی پرداختند که امسال نیز 23 پایگاه شهری و 2 پایگاه روستایی به اجرای طرح غنی‌سازی اوقات فراغت اختصاص داده شده است و این پایگاه‌ها ظرفیت پذیرش 4000 دانش آموز را دارند.

وی خاطرنشان کرد: ثبت‌نام متقاضیان برای شرکت در کلاس‌های تابستانی از طریق پایگاه‌ها انجام می‌گیرد، که این کلاس‌های آموزشی شامل آموزش قرائت، مفاهیم حفظ، روخوانی و روان‌خوانی و تجوید قرآن کریم، آموزش رایانه، رباتیک، زبان انگلیسی، خوشنویسی، نقاشی و طراحی، فن بیان و آئین سخنوری، کلاس‌های تقویتی درسی و کلاس‌های ورزشی شامل فوتبال، فوتسال، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، بدمینتون، ژیمناستیک، شنا، بدنسازی، دارت، طناب‌کشی است که  از ابتدای تیرماه آغاز به‌کار می‌کند.

رئیس آموزش و پرورش ساوه با اشاره به دیگر برنامه‌های اجرایی در طرح غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان گفت: برگزاری اردوهای زیارتی- تفریحی و جنگ شادی از دیگر برنامه‌های اجرایی در طرح غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان است که در سالن‌های ورزشی، کانون‌های فرهنگی و تربیتی و برخی از مدارس اجرا می‌شود.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking