۳۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۸

آیت‌الله دری نجف آبادی:

دولت امکانات لازم را در اختیار شبکه‌های پیام رسان داخلی قرار دهد/تدبیر ضعیف مسئولان؛ عامل اصلی تلاطم در بازار ارز کشور

دولت امکانات لازم را در اختیار شبکه‌های پیام رسان داخلی قرار دهد/تدبیر ضعیف مسئولان؛ عامل اصلی تلاطم در بازار ارز کشور
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: برای اینکه در حوزه فضای مجازی از تولید بومی بهره گیری کنیم لازم است دولت سرورهای مورد نیاز را در اختیار شرکت های داخلی قرار دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اراک امروز؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه های این هفته نماز جمعه اراک به سالروز ولادت امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت: ملت های مسلمان جریان آزادی و حق شناسی را از امام حسین(ع) درس گرفته اند.

دری نجف آبادی اظهار کرد: ملت های مسلمان جریان دفاع از حق و حق شناسی، حق باوری، آزادی، آزادگی، مبارزه با ظلم و ستم و دیکتاتوری و فاسد را از مکتب امام حسین(ع) فرا گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه آزادی و آزادگی دو معنا دارد افزود: یکی آزادی است که دنیای غرب از آن پیروی می کند که ترویج دهنده بی بندوباری است که به نوعی آزادی دروغین و جعلی است.

امام جمعه اراک با بیان اینکه آزادی که غرب ترویج می دهد نتیجه ای جز سقوط و نابودی در پیش ندارد اظهار کرد: این در حالیست که آزادی که مسلمانان از امام حسین(ع) فرا گرفته اند عزت و کرامت انسانی را به همراه خواهد داشت. فرد آزاده در مکتب امام حسین(ع) در برابر جنایتکار می ایستد و از مظلوم دفاع می کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تاکید بر اینکه امروز فرهنگ عاشورایی و کربلایی در جامعه وجود دارد بیان کرد: البته برای بهره مندی درست از فضا لازم است این فضا را خوب تشخیص دهیم و نسبت به آن معرفت کسب کنیم تا جریان هایی که خلاف این مسیر قرار دارند جامعه را تحت تاثیر قرار ندهند.

لزوم هوشایری جوانان در مقابل توطئه های جدید دشمنان

دری نجف آبادی اضافه کرد: داشتن تحلیل درست و مسئولیت پذیری در برابر وظایف تعیین شده باعث می شود به درستی مسیر حق را تشخیص دهیم و در این مسیر قدم برداریم.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان همواره با برنامه های جدید قصد منحرف کردن جوانان را دارند افزود: جوانان باید هوشیار باشند و با تاسی از ائمه اطهار نسبت به خنثی سازی توطئه های دشمنان گام بردارند.

کارنامه درخشان سپاه در اعتلای عزت و اقتدار ملی ایران

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه ولات امام حسین(ع) روز پاسدار نامگذاری شده است بیان کرد: سپاه پاسداران کارنامه درخشانی را در راه عزت، شرف، اقتدار ملی و ... داشته است و امیدواریم روز به روز به این قدرت و اقتدار افزوده شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه سپاه تا به امروز موجب افزایش عزت و اقتدار کشور بوده است گفت: امیدواریم سپاه با آگاهی کامل و در اختیار داشتن تجهیزات در برابر همه توطئه هایی که بر علیه کشور ایجاد می شود با قدرت ایستادگی کند.

ارتش و سپاه؛ دو بازوی قدرتمند نظام در برابر توطئه های دشمنان

دری نجف آبادی به ۲۹ فروردین ماه روز ارتش اشاره کرد و فزود: ارتش و سپاه به عنوان دو بازوی قدرت نظام در برابر توطئه های دشمنان هستند که هر دو از افتخارات نظام هستند.

وی به مشکلاتی که در روزهای اخیر در بازار ارز کشور ایجاد شد هم اشاره ای کرد و ادامه داد: مسئولین با برنامه ریزی بهتر اجازه بروز چنین مشکلاتی در بازار ارز را دهند.

تاخیر دولت در اتخاذ تصمیم درست برای رفع مشکل ارز کشور

امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه تصمیمات که دولت در بازار ارز گرفت بسیار با تاخیر بود اضافه کرد: دولت باید این تصمیمات را قبل از آغاز سال جدید می گرفت تا با این مشکلات مواجه نشویم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه ارز همچون خون در پیکر کشور است و نباید از کشور خارج شود بیان کرد: افزایش بیجای تقاضای ارز، فرار سرمایه به خارج از کشور و مسافرت های غیر ضرور ظلم بزرگی به جامعه است.

تدبیر ضعیف مسئولان عامل اصلی تلاطم در بازار ارز کشور

دری نجف آبادی با اشاره به اینکه در کشور کمبود منابع ارزی نداریم ادامه داد: تدبیر ضعیف مسئولین باعث به وجود آمدن چنین مشکلاتی در جامعه شد که امیدواریم با تصمیماتی که اتخاذ می کنند شاهد چنین شرایطی در کشور نباشیم.

دولت امکانات لازم را در اختیار شبکه های پیام رسان داخلی قرار دهد

وی موضوع مدیریت صحیح  فضای مجازی را یکی از دغدغه های امروز کشور عنوان کرد و گفت: نباید به شبکه های اجتماعی که سرورهای آنها در خارج از کشور است و اغلب این فضاها توسط دشمنان اداره می شود به این اندازه اجازه فعالیت داده شود.

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه در حوزه مدیریت فضای مجازی دیر شروع کردیم بیان کرد: باید شرایط را به گونه ای فراهم کنیم تا از فضای مجازی که سرورهای آنها در داخل است استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: برای اینکه در حوزه فضای مجازی از تولید بومی بهره گیری کنیم لازم است دولت سرورهای مورد نیاز را در اختیار شرکت های داخلی قرار دهد و شرکت های داخلی هم با حفظ امنیت اطلاعات اعتماد عمومی را به استفاده از فضاها بالا ببرند.

منبع : دانا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking