۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۴

اراک| طرح‌های عملیاتی توانمندسازی مددجویان بهزیستی ‌تدوین ‌شود ‌

اراک| طرح‌های عملیاتی توانمندسازی مددجویان بهزیستی ‌تدوین ‌شود ‌
استاندار مرکزی گفت: بهزیستی استان مرکزی باید برنامه‌های عملیاتی برای توانمندسازی مددجویان داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با اشاره به عملکرد مطلوب سازمان بهزیستی استان مرکزی با اشاره به اینکه خدمت در نظام جمهوری اسلامی یک موهبت است اظهار داشت: هر فردی که افتخار خدمت در نظام اسلامی را داشته باشد باید در چارچوب وظایف به بهترین شکل ممکن ارائه خدمت کند.

وی افزود: وظایف بهزیستی از وظایف متنوعی تشکیل شده و افرادی که در این سازمان خدمت می‌کنند فرصت بهتری برای ارائه خدمت به نیازمندان دارند.

آقازاده ادامه داد: رسیدگی و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی از اهداف جدی در استان مرکزی بوده و تمامی بخش‌ها باید در اجرای اهداف این حوزه همراه و حامی باشند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: یکی از نهادهای خدمت‌گزار واقعی در نظام دستگاهی و اجرایی کشور سازمان بهزیستی محسوب می‌شود که در گستره بالایی به خیل عظیمی از نیازمندان در موارد مختلف خدمت می‌کنند، نیازمندانی که شکننده هستند و شامل بسیاری از طیف‌های مختلف مانند سالمندان، کودکان و ضعفایی مواجه است که شاید در طول زندگی تجربه آرامش و آسایش را نداشته باشند.

وی عنوان کرد: بنابراین، مجموعه بهزیستی باید با حمایت‌های گوناگون عوارض درد ورنج ناشی از مصائبی مانند معلولیت را در آنان کاهش دهد.

آقازاده بیان کرد: بسیاری از افراد در سازمان بهزیستی نه تنها در مناطق شهری در حال خدمت‌رسانی هستند بلکه در دورترین مناطق انواع خدمات را به افراد تحت پوشش ارائه می‌دهند، مسئولیت در سازمان بهزیستی از حساسیت ویژه برخوردار است زیرا مسئولان در این نهاد باید با توان روحی بالا و تلاش مستمر بتوانند به افرادی که دچار ناهنجاری‌های اجتماعی شده‌ ومعضلات و مشکلات اجتماعی فراوانی دارند کمک کنند.

وی با اشاره به خدمات مدیرکل سابق بهزیستی و وجود چشم‌انداز خوب نسبت به مدیریت جدید عنوان کرد: سازمان بهزیستی استان مرکزی تاکنون عملکرد خوبی داشته و امیدوارهستیم.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: بنابراین از مدیریت جدید همچنان شاهد فعالیت مناسب این نهاد باشیم، همچنین یکی دیگر از مزیت‌های انتصاب جدید مدیرکل بهزیستی استان مرکزی، وجود مدیر زن در کنار مدیران استان و مدیران زن در کل کشور است که سبب خرسندی است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking