۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۸

ساری| 400 میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت فناوری اطلاعات مازندران اختصاص یافت

ساری| 400 میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت فناوری اطلاعات مازندران اختصاص یافت
استاندار مازندران با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات در کشور گفت: در چهار سال اخیر 400 میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت فناوری اطلاعات مازندران اختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، محمد اسلامی امروز در نشست با اعضای نظام صنفی رایانه‌ای مازندران اظهار داشت: دولت نسبت به تحول اداری تکلیف دارد و هجرت از سیستم سنتی اداری به سیستم نوین با نهایت جدیت باید صورت گیرد.

وی راه‌اندازی سفر ایمن به مازندران موسوم به رسام و سامانه روستا کالا را فرصتی فوق‌العاده موثر در جهت فعال کردن فضای کسب و کار دانست و گفت: این دو سامانه نمونه ای خوب از فرصتی است که بستر آی تی در جهت حذف واسطه و ارایه مستقیم کالا و خدمات در خدمت مردم و نظام صنفی قرار می‌دهد.

اسلامی با اشاره به اینکه دنیای آینده، دنیای کسب و کارهای نوین است، گفت: فرصت‌ها، زمینه‌ها، ظرفیت‌ها و منابع انسانی در مازندران برای ایجاد و توسعه کسب و کارهای جدید فراهم است و باید با ارائه مشاوره و هدایت دانش‌آموختگان و نخبگان رشته‌های مختلف به این نوع کارها، در فضای کسب و کار استان تحول ایجاد کرد.

وی با اشاره به اینکه فناوری اطلاعات یکی از محورهای فعالیت‌های مندرج در سند اقتصاد مقاومتی استان است، افزود: تسهیلات ارزان قیمت خوبی برای فعالیت در این حوزه وجود دارد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه پروژه‌های پیش بینی شده در سند اقتصاد مقاومتی استان در 12 بخش و یک فرابخش، محرک‌های اقتصادی است، گفت: هدف از اقتصاد مقاومتی، مردمی بودن اقتصاد، دانش بنیان بودن، درون زا بودن و برون گرا بودن اقتصاد است که پروژه‌های این سند در مازندران در راستای این ویژگی‌ها دیده شده است و تسهیل‌گری و پشتیبانی لازم از سوی دولت برای تحقق این پروژه‌ها صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه دغدغه اصلی مردم و مسئولان اشتغال است، خاطرنشان کرد: باید فرهنگ‌سازی لازم برای استفاده از کالای ایرانی و حمایت از تولید داخلی صورت گیرد.

استاندار مازندران هجرت از سیستم سنتی اداری به سیستم آی تی را یک ضرورت دانست و گفت: در سند سیستم نوسازی و تحول اداری از سال‌ها پیش بر ضرورت انتقال دستگاه‌های اداری از قالب سنتی، دستی و دیوان سالاری به قالب مکانیزاسیون و اتوماسیون اداری تاکید شده است.

وی با بیان اینکه از دولت یازدهم، فوق العاده قوی در ایجاد و توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات اهتمام شده است، افزود: در چهار سال اخیر بیش از 400 میلیارد تومان در حوزه آی تی مازندران سرمایه‌گذاری صورت گرفته است و در سال 97 روند توسعه در این حوزه شتاب خواهد یافت و دسترسی به نسل‌های بالاتر اینترنت تحقق می یابد.

اسلامی با اشاره به اینکه در راستای بالابردن ضریب پاسخگویی به مردم و کاهش دریافت زمان انتظار برای دریافت یک پاسخ از طریق پنجره واحد به‌منظور تحقق منشور حقوق شهروندی مورد تاکید رئیس جمهوری، دستگاه‌های اجرایی را مکلف کردیم تا اطلاعات خود را در مرکز دیتای استان بارگذاری کنند، گفت: تشکل‌های مختلف به شکلی موثر در کنار و همراه با دولت، موتور محرکه این نوع فعالیت‌ها هستند.

وی ایجاد شهرهای هوشمند در استان را ضروری و حیاتی و فرصتی مغتنم برای همه بخش‌ها دانست و تصریح کرد: امروز، الکترونیکی شدن فرآیندها و ورود به سیستم‌های نوین خدمات دهی در برخی دستگاه‌ها و نهادهای استان اتفاقات خوبی است که دستاوردهای مختلفی را بدنبال دارد.

استاندار مازندران از دغدغه بیکاری در استان یاد کرد و گفت: امروز بستر آی تی، فرصت خوبی برای اشتغال دانش آموختگان است و باید با هدایت و دادن مشاوره‌های درست، تحصیل‌کردگان را در بهره‌گیری از این فرصت‌های کارآفرینی یاری کرد.

استاندار مازندران در نشست با اعضا نظام صنفی رایانه‌ای عضو افتخاری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مازندران شد.

کلیدواژه ها :فناوری صنفی
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking