۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۲

بوشهر|تولید آب آشامیدنی از دریا در استان افزایش می‌یابد

بوشهر|تولید آب آشامیدنی از دریا در استان افزایش می‌یابد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به انعقاد قرارداد برای شیرین‌سازی آب دریا گفت: تا دو سال آینده ظرفیت تاسیسات آب شیرین‌کن استان بوشهر به 95 هزار و 500 متر مکعب در روز می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، کیقباد یاکیده بعدازظهر امروز در نشست بررسی وضعیت تامین آب آشامیدنی استان بوشهر با اشاره به فرهنگ مصرف بهینه آب در استان اظهار داشت: سرانه مصرف آب آشامیدنی در  کشور 119 لیتر به ازاء هر نفر در شبانه‌روز است که اکنون  مصرف هر فرد در استان 200 لیتر است.

وی با بیان اینکه مدیریت مصرف آب باید در دستور کار مشترکان آب استان قرار بگیرد گفت: فشار آب در نقاط مختلف شهری متفاوت است که باید با مدیریت مصرف این امکان برای آبرسانی به مشترکانی که در نقاط مرتفع‌تری ساکن هستند فراهم شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر کم کردن فشار آب، استفاده از شیرهای آب کم مصرف و جلوگیری از سرریز آب از مخازن ذخیره آب را از راهکارهای مدیریت مصرف دانست و تاکید کرد: اگر در نقطه‌ای فشار آب بیش از حد معمول باشد در نقطه‌ای دیگر که در ارتفاع قرار دارد از آب شبکه آبرسانی برخوردار نیست که باید مدیریت مصرف در بین مشترکان نهادینه شود.

یاکیده با تاکید بر کاهش مصرف آب بین 20 تا 25 درصد در بین مشترکان آب افزود: مردم می‌توانند باکاهش 20 تا 25درصدی در مصرف آب تاثیر به‌سزایی در حل مشکل کم آبی در استان بوشهر داشته باشند.

وی، با تاکید بر این نکته برای گذر کم‌آبی باید مدیریت مصرف در دستور کار همگان قرار بگیرد تصریح کرد: با توجه به کاهش بارندگی و کاهش منابع ذخیره آب، اگر مردم بتوانند مصرف را مدیریت کنند می‌توان بحرانکم آبی را پشت سر گذاشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به شیرین‌سازی آب دریا برای تامین آب آشامیدنی گفت:  اکنون آب شیرین‌کن‌ها روزانه 20هزار متر مکعب آب مورد نیاز استان را تامین می‌کنند  که با برنامه‌ریزی انجام شده این میزان تا دو سال آینده به 95 هزار و 500 متر مکعب افزایش می‌یابد.

یاکیده ، هدررفت آب و انشعاب‌های غیر مجاز را دو مشکل توزیع آب در استان برشمرد و افزود: در بعضی شهرها 18 درصد آب به سبب فرسودگی خطوط هدر می‌رود که اصلاح شبکه آبرسانی در دستور کار قرار دارد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking