۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۵

بازدید ملکه اسپانیا از غرفه ایران در نمایشگاه کرمس

بازدید ملکه اسپانیا از غرفه ایران در نمایشگاه کرمس
مادرید- ایرنا- غرفه سفارت جمهوری اسلامی ایران در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی خیریه کرمس روز یکشنبه مورد بازدید ملکه‌ 'سوفیا' مادر پادشاه اسپانیا «فیلیپ ششم» قرار گرفت .

به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، این نمایشگاه یک روزه را که انجمن خیریه بانوان دیپلمات با حضور کشورهای مختلف جهان بصورت دوسالانه در مادرید پایتخت اسپانیا برپا می کند، به دلیل تنوع و جذابیت برنامه ها و محصولات فرهنگی ارائه شده مورد بازدید هزاران نفر از علاقه مندان قرار می گیرد.
در نمایشگاه امسال خیریه کرمس که 50 کشور جهان که اغلب از قاره های آسیا و آفریقا هستند، گوشه هایی از غذاهای محلی، صنایع دستی‌، محصولات فرهنگی و هنرهای نمایشی این کشورها در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می گیرد.
آشنایی بازدیدکنندگان با تنوع فرهنگی و همزیستی و درک متقابل، ازاهداف این نمایشگاه به شمار می رود. عواید حاصله از نمایشگاه کرمس صرف امور خیریه و کمک های آموزشی و مالی به نیازمندان می شود که در سال جدید به مرکز بیماران آلزایمر موسسه ملکه‌ سوفیا و برای اقشار در خطر انزوای اجتماعی اختصاص می‌ یابد .
ملکه سوفیا در بازدید از غرفه ایران با مشاهده محصولات فرهنگی بویژه غذای ایرانی، هنر ایرانی را ستود و با دیدن تصاویر ایران مناطقی را که در سفرهای گذشته خود به کشورمان دیده و غذاهایی‌ که در این سفر ها صرف کرده بود را یادآور شد .
ملکه‌ اسپانیا در این بازدید با «محمد حسن فدایی فرد» سفیر ایران در مادرید و همسر وی پیرامون ایران و علاقه مندی خود در دانستن اطلاعات در مورد کشورمان گفت و گو کرد.
شبد**اروپام *4*491**1010

کلیدواژه ها :فرهنگ
منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking