۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۴

کبوتر حرم دیگری از آسمان تبریز پر کشید

کبوتر حرم دیگری از آسمان تبریز پر کشید
تبریز - ایرنا - بار دیگر کبوتری از حرم زینب (س) به سوی آسمان پرکشید، و مردم تبریز امروز چهارشنبه با حضور پرشور و شعورشان در آیین تشیع پیکر مطهر'اکبر زوار جنتی'، با آرمان های شهدای حرم اهل بیت عصمت و طهارت (ع) تجدید میثاق کردند.

به گزارش ایرنا، همه آمده اند برای آخرین وداع با فرزندی که با دعا و صلوات بدرقه اش کردند؛ آن روز فرستادند برای مقابله با تفکری که میراثی جز کشتار و ویرانی ندارد و جز خون و قتل و وحشی گری تمام عیار چیزی نمی شناسد؛ و امروز مادر تبریز فرزندش را در آغوش گرفت.
اکبرجان! رفتنت خیر بود و آمدنت مبارک؛ وقتی صلابت پدر، صبوری مادر و استواری همسرت را دیدم، باور کردم که راه و آرمانت آن قدر مقدس بود که خانواده ات به رفتنت ایمان داشتند و به آمدنت افتخار می کنند.
چه افتخاری بالاتر از اینکه مراسم بدرقه ای چنان باشکوه که پیری مردی عصا بدست، زنی خمیده پشت، مادری کودک شیرخواره به بغل و انبوه جوانان امروزی برای وداع با تو آمده اند.
اکبر جان! اگر چه با مادرت دمی همصحبت شده و تسلای خاطرش گشتم و او را چنان استوار همچون زینبی دیدم که تو برای دفاع از حرمش بدانجا شتافته ای، اما باور کن با دیدن خیل انبوه مادران گریان دقیقا ندانستم کدام یک مادر واقعی توست!
اکبر جان! دیدن اشک همرزمانت البته طبیعی و به حق بود، چون با تو سال ها و روزها و ساعت ها همسنگر بودند. اما باور کن هنوز هم عمق معنای اشک آن نوجوانی را که به دور از مردم و تکیه بر درخت ریز ریز اشک می ریخت، نفهمیده ام.
اما چرا؛ شاید بدانم و آن اینکه وقتی پسر خردسال و همسر جوان و مادر صبورت را دید، او نیز در حیرت اینکه چگونه دل کندی از این همه عشق و دلبستگی و به سفری بی بازگشت رفتی، مانده بود.
راستی اکبر جان! شنیدم وقتی می رفتی گفته بودی برای دفاع از حریم و حرمت زینب ، پرچمدار شهید کربلا می روی؛ اما وقتی با مادرت صحبت می کردم او را نیز در صبر و صلابت زینبی دیگر یافتم و باورم شد که رفتنت از سر ذوق و شوق بود زیرا که از چنین زینبی این چنین اکبری برآید.

** فرمانده سپاه عاشورا: آرمان نیل تا فرات اسراییل در گلو خفه شد
فرمانده سپاه عاشورا نیز در مراسم تشییع شهید اکبر زوار جنتی با اشاره به اینکه آرمان نیل تا فرات اسرائیل در گلو خفه شده و خط مقدم حماس در چندین جهت اسرائیل را محاصره کرده است، گفت: امروز مدافعان حرم فقط جوانان ایرانی نیستند بلکه از اقصی نقاط جهان در پاسخ به این لبیک گرد هم آمده‌اند.
سردار عابدین خرم خاطرنشان کرد: معرکه شام، معرکه عجیبی است؛ امروز به فرموده رهبر معظم انقلاب جبهه کفر در یک طرف و جبهه حق در طرف دیگر قرار گرفته است.
فرمانده سپاه عاشورا با بیان اینکه خانواده‌های صابر و با صلابت، با استواری خود نمی‌گذارند در قلب دشمن خشنودی ایجاد شود،گفت: سلام بر پیکر پاک شهید زوار که از وطن دفاع کرد تا اجازه‌ تضعیف جبهه‌های اسلام را ندهد.
فرمانده سپاه عاشورا با هشدار به صهیونیست‌ها گفت: دشمن صهیونیستی متوجه باشد که خون پاک شهید زوارجنتی به موقع، با استحکام و دقیق پاسخ داده خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب شهادت را مرگی تاجرانه معرفی می کند،اظهار کرد: چه زیباست این شهادت که در راه دفاع از آرمان‌های انقلاب و اسلام باشد.
فرمانده سپاه عاشورا با بیان اینکه چون غیرت و شهادت طلبی هنوز در خون تشیع زنده است، افزود: این انقلاب نیز به انقلاب حضرت مهدی متصل می شود.

**مادر شهید: عجله برای شهادت
مادر شهید اکبر زوار جنتی نیز در مراسم وداع با فرزندش در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: به تمام جوانان توصیه می کنیم راه این شهیدان را ادامه دهند تا خونشان پایمال نشود.
وی در مورد چگونگی بدرقه فرندش و حال و هوای رفتن اکبر، گفت: این شهید به هنگام آخرین وداع با عجله می رفت و از رفتنش معلوم بود که ذوق و شوق وافری برای شهادت دارد.
مادر شهید مدافع حرم خاطرنشان کرد:من می دانستم که این راه تقریبا برگشتی ندارد اما اکبر این بار خیلی با عجله می رفت و به هنگام خداحافظی گفت: 'مادر من عجله دارم زود بیا مرا بدرقه کن' و من هم فرزندم را با آرامش بدرقه کردم.
و این چنین بود که نماز تشییع بر پیکر شهید آسمانی دیگری از دیار زینب (س) در میدان تاریخی 'ساعت' تبریز اقامه شد تا کبوتر حرم به سوی دوست پر کشد.
6132/518

کلیدواژه ها :عاشورا سپاه عاشورا
منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

website tracking