۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۳

در دیدار با رئیس جمهور سنگال مطرح شد؛

درخواست ظریف برای تسهیل در صدور روادید فرودگاهی برای ایرانیان به منظور سفر به سنگال

درخواست ظریف برای تسهیل در صدور روادید فرودگاهی برای ایرانیان به منظور سفر به سنگال
وزیر خارجه کشورمان در دیدار با رئیس جمهور سنگال خواستار برقراری روابط بیشتر بانکی بین دو کشور شد.

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در جریان سفر به سنگال با مکی سال رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که وزرای امور خارجه و دارایی سنگال نیز حضور داشتند، ظریف با اشاره به اهمیت همکاری کشورمان با سنگال در حوزه های مختلف، خواستار برقراری روابط بیشتر بانکی بین دو کشور، تسهیلات لازم به منظور صدور روادید فرودگاهی برای ایرانیان و بویژه تجار و کارآفرینان، تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف در مجلس ملی سنگال و تمدید فعالیت مالیاتی شرکت‌های ایرانی فعال در سنگال شد. وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در این دیدار بر اهمیت گسترش همکاری بین دو کشور در بخش نفت، گاز و فناوریهای نوین از جمله نانو و بیو تکنولوژی تاکید کرد.

رئیس جمهور سنگال نیز در این دیدار ضمن تاکید بر ضرورت و اهمیت اجرایی شدن حوزه های مورد اشاره وزیر امور خارجه کشورمان، خواستار استفاده از تجارب کشورمان بویژه در بخش نفت و گاز شد.

در این دیدار همچنین مسائل منطقه ای از جمله تحولات سوریه و یمن، از دیگر محورهایی بود که بین طرفین مورد گفتگو و رایزنی قرار گرفت.

کلیدواژه ها :ایرانیان
منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking