۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۷

پرونده عملکرد عربستان در منطقه و جهان-۹

صنعت پرسود سعودی/نقش شریک آمریکا در گسترش خشونت و تروریسم

صنعت پرسود سعودی/نقش شریک آمریکا در گسترش خشونت و تروریسم
هنگامی که مسئله تروریسم که توفان آن خاورمیانه و حتی جهان را درنوردیده است مطرح می‌شود، نمی‌توان از نقش عربستان در پرورش تکفیری‌ها و حمایت از آنها غافل شد؛ ریاض به عنوان مهمترین شریک آمریکا در منطقه، صادرکننده اصلی تروریسم قلمداد می‌شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «ابوفراس الحمدانی» تحلیلگر و پژوهشگر عراقی در مطلبی با عنوان«علمای سعودی و صنعت تروریسم» اخیرا در پی بیانیه 55 نفر از شیوخ وهابی سعودی در حمایت از تروریست‌های تکفیری در سوریه نوشت : 55 نفر از علمای دینی سعودی بیانیه‌ای برای جهاد علیه دخالت روسیه در سوریه صادر کردند، همان کاری که آنها سه دهه پیش در افغانستان کردند، در آن زمان از جوانان مسلمان خواستند برای جهاد تحت فرمان آمریکایی‌ها و دستگاه‌های اطلاعاتی آنها به افغانستان بروند، چرا این علما علیه  پایگاه آمریکا در ظهران عربستان اقدامی انجام نمی‌‌دهند، چرا رگ غیرت آنها علیه صلیبی‌ها در پایگاه‌های آمریکایی پراکنده در عربستان، بحرین، قطر و امارات که با پول‌های مسلمانان برای ضربه زدن به مسلمانان تامین مالی می‌شود، به جوش نمی‌آید»

عربستان منبع فتاوای تروریسم وهابی در جهان

چرا علمای وهابیت برای یاری مردم فلسطین و نجات مسجدالاقصی دست به تحرک نمی‌زنند و بیانیه‌ای درباره قبله نخست مسلمانان که در معرض حمله یهودی‌سازی قرار دارد، صادر نمی‌کنند؟

چرا خادم الحرمین و موسسه دینی وی (وهابیت)، از پذیرش هزاران غیر نظامی سوری که فتاوای تکفیری سعودی آنها را آواره کرده است، خودداری می‌کنند؟

چرا شورای علمای ارشد سعودی با اقدامات داعش و امارت شیطانی آنها که ترجمان دقیق آموزه‌های وهابیت است، مقابله نمی‌کنند، آیا این بیانیه در صورتی که بندر بن سلطان موفق به متقاعد کردن روسیه برای پیوستن به ائتلاف بین المللی با هدف سرنگونی اسد می‌شد، صادر خواهد شد؟

سوریه و منطقه را ویران نکردند مگر علمای پادشاهی سعودی، و آن زمانی بود که درگیری در سوریه را به جنگ جهادی علیه آنچه نظام نصیری کافر می‌خواندند، تبدیل کردند، از آن زمان فتاوای تکفیری و پول‌های سعودی و دیگر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به سوریه سرازیر شد تا تنوع فکری و دینی این کشور را هدف قرار دهد و جنایات خونینی علیه علوی‌ها، مسیحیان، دروزی‌ها، شیعیان و تمام قومیت‌ها و طوایف مرتکب شوند در یک سیاست پاکسازی نژادی آشکار با حمایت سازمان‌های اطلاعاتی آمریکایی و غربی برای این‌که شام به رنگ وهابی شبیه پادشاهی تروریسم تبدیل شود.

الحمدانی تصریح می‌کند: ملت‌های جهان دیگر می‌دانند که مقوله تروریسم، دینی ندارد، تروریسمی که عربستان سعودی تلاش می‌کند آن را تبلیغ کند، در برابر جنایات سازمان‌های تروریستی فعال در گوشه و کنار جهان ساقط شده است و همه فهمیده‌اند که تروریسم، دین و شیوه‌ و پادشاهی شرارت در جزیره العرب دارد که بر اساس نگرش و رویکرد قرون وسطا حکومت می‌کند و قضات آن کاملا مشابه قضات داعش هستند، همانطور که سوئد به این مسئله اشاره کرده بود به همین سبب علمای وهابی نمی‌توانند همچنان از طریق هماهنگی و همکاری با سازمان‌های اطلاعاتی غربی به جنایات وحشیانه خود ادامه می‌دهند، گروه تروریستی داعش طرحی برای همکاری میان دو طرف(آل سعود و غرب) بوده که طی آن هزاران تروریست از پایتخت‌های غربی به سوریه و عراق از طریق ترکیه و با هماهنگی ناتو سرازیر شدند.

به گفته وی، عربستان منبع فتاوای تروریسم وهابی در منطقه و جهان است.

بشار اسد رئیس جمهوری سوریه،‌طی پنج سالی که از بحران این کشور می‌گذرد، بارها رژیم سعودی را از مهمترین عاملان ناامنی،‌ بی‌ثباتی و کشتار در کشورش و جهان معرفی و تاکید می‌کرد که تفکر وهابیت اساس و زیربنای تروریسم در دنیاست.

باید گفت ایدئولوژی و تفکر وهابیت، اساس و زیربنای تروریسم در دنیاست. اقدامات تروریستی در خاورمیانه و دنیا بر اساس این ایدئولوژی صورت گرفته است. هر تروریستی در جهان ایدئولوژی وهابی دارد.

حمایت عربستان از تروریسم جای شک و تردیدی ندارد

هنگامی که مسئله تروریسم مطرح می‌شود-تروریسمی که توفان آن منطقه خاورمیانه و حتی جهان را درنوردیده است- نمی‌توان از عربستان سعودی و نقش موثر آن در پرورش گروه‌های تکفیری و حمایت از آنها غافل شد، القاعده و دیگر گروه‌های تروریستی فعال در سوریه،‌عراق، یمن و مناطق دیگر همگی از عربستان نشات گرفتند و هر روز که می‌گذرد برای غربی‌ها بیشتر آشکار می‌شود که ریاض به عنوان مهمترین شریک آمریکا در منطقه صادرکننده اصلی و اساسی تروریسم در خاورمیانه است.رژیم صهیونیستی هم دیگر صادرکننده اصلی تروریسم در منطقه و جهان به شمار می‌رود.

 

نکته قابل توجه این است که عربستان سعودی رژیمی که با تمام توان و امکاناتش از تروریسم در خارج از مرزها حمایت می‌کند، مانع نزدیک شدن گروه‌های تروریستی تربیت شده خود به داخل عربستان می‌شود، اما نکته مضحک در سیاست پادشاهی آل سعود، اتهام زنی به کشورهای دیگر و متهم کردن آنها به حمایت از تروریسم است تا با این شیوه، تاریخ سرتاسر جنایت و فساد خود را بپوشانند که آخرین مورد اتهام زنی از زبان عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی و ثامر السبهان سفیر این رژیم در عراق بود .

الجبیر بارها ادعای واهی حمایت ایران از تروریسم را برای سرپوش گذاشتن بر حمایت‌های اثبات شده سعودی‌ها از تروریسم تکرار کرده است.پیش از وی سعود الفیصل مقبور کهنه‌کار‌ترین وزیر خارجه آل سعود ادعا کرده بود ایران از تروریسم حمایت و برای سیطره بر کشورهای منطقه تلاش می‌کند، الفیصل که تا لحظه مرگش، فرماندهی گروه‌های تروریستی تکفیری در منطقه به ویژه سوریه را برعهده داشت و تلاش‌های زیادی برای سرنگونی نظام سوریه انجام داد، در نهایت با مرگ خود، آرزوی سقوط بشار اسد را به گور برد.

ثامر السبهان سفیر پادشاه سعودی در بغداد با نادیده گرفتن دخالت‌های ریاض در امور کشورهای منطقه مدعی شد عراق از سال 2003 میلادی(سال سرنگونی رژیم بعثی صدام) با دخالت مستقیم و غیرمستقیم ایران روبه‌رو بوده است.

در حالی که حمایت سعودی از تروریسم و تلاش‌هایش در راستای شعله‌ور شدن آتش فتنه طایفه‌ای و مذهبی بر هیچ کس پوشیده نیست، السبهان ادعا کرده است ایران توان خود را برای درگیری طایفه‌ای به کار گرفتهاست.

وی همچنین بدون اشاره به فتنه انگیزی‌های طایفه‌ای کشورش در منطقه مدعی شد: تهران توان خود را برای ایجاد کشمکش طایفه‌ای به خدمت گرفته و ابزارهای خود از همه سو را برای ایجاد طایفه‌گری به‌کار برده است.

اتهام‌زنی علیه ایران در حالی است که منابع و مسئولان عراقی بارها تاکید کرده‌اند که بیشتر تروریست‌های دستگیر شده و یا به هلاکت رسیده در عراق، سعودی‌الاصل و یا تابعیت سعودی دارند و احکام اعدام برخی از آنها هم صادر شده است.

اذعان یک مقام غربی بر صدور تروریسم از سوی آل سعود

هیچ گزارشی از سوی سازمان‌هایی که با تروریسم می‌جنگند و نهادهایی که از حقوق بشر حمایت می‌کنند، صادر نمی‌شود مگر این‌که عربستان سعودی مطرح‌ترین نام در این گزارش‌هاست، این مطلب را هم آمریکایی‌ها و هم اسناد ویکی‌لیکس مورد تاکید قرار داده‌اند و کلودیا روث معاون رئیس پارلمان آلمان اخیرا گفته بود عربستان سعودی بزرگترین صادرکننده تروریسم در خاورمیانه است و فروش سلاح به ریاض باید متوقف شود.

روث گفته بود بیشتر گروه‌های مسلحی که در افغانستان، سوریه و عراق فعال هستند، همگی از عربستان سعودی آمده‌اند و این مطلب را بسیاری از گزارش‌هایی که در خود عربستان صادر شده، پیوستن شمار زیادی از سعودی‌ها به گروه‌های تروریستی را مورد تاکید قرار داده است . علاوه بر آن باید به محیط حامی تروریست‌ها و حمایت مالی سعودی‌ها از آنها اشاره کرد.

وزارت دارایی آمریکا هم پیشتر در گزارشی به حمایت سعودی از گروه‌های تروریستی از جمله داعش اذعان کرده بود.

مرکز مطالعات خاور نزدیک واشنگتن اخیرا در گزارشی حمایت برخی حکومت‌های عربی حاشیه خلیج فارس از گروه‌های افراطی (تروریستی) را با هدف بهره‌برداری سیاسی از آنها مورد تاکید قرار داده بود.

روزنامه زوددویچه سایتونگ آلمان هم در گزارشی تاکید کرده بود عربستان سعودی و برخی کشورهای عربی دیگر از مهمترین منابع تامین مالی گروه داعش به شمار می‌روند.

روزنامه ایندیپندنت انگلیس هم در گزارش‌هایی تصریح کرده است که عربستان سعودی بیشترین نقش را در افزایش نفوذ القاعده در افغانستان و بسیاری از مناطق دیگر جهان داشته و حملات یازده سپتامبر را هم 15 سعودی انجام داده بودند.

گاردین دیگر رسانه غربی هم به صراحت تاکید کرده بود اگر واقعا می‌خواهید تروریسم را مهار کنید، مانع حمایت سعودی از آن شوید. نویسنده این مقاله، آل سعود را از بزرگترین دیکتاتورهای جهان توصیف کرده بود.

سازمان عفو بین الملل هم در گزارش‌های خود به انتقاد از اعدام‌های ظالمانه در عربستان پرداخته و تاکید کرده بود مجازات اعدام در عربستان با هیچ یک از معیارهای قانونی مطابقت ندارد و سعودی‌ها از انواع شکنجه برای گرفتن اعترافات استفاده می‌کنند و به انواع تبعیض علیه مسلمانان شیعی و محروم کردن زنان از حقوق اساسی‌شان هم دست می‌زنند.

سایت گلوبال ریسرچ اخیرا در گزارشی از یک سند سری سعودی خبر داد که از توافق مقامات سعودی با حدود 1300 زندانی پرده برمی‌دارد و  این توافق بر بخشش آنها و منتفی شدن اجرای حکم در برابر آموزش و اعزام به سوریه(پیوستن به گروه‌های تروریستی در پوشش جهاد  ادعایی سعودی‌ها) و پرداخت حقوق ماهیانه به خانواده‌هایشان تصریح می‌کرد.

ماهیت ارتش سری عربستان در منطقه

محمد رعد رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان تاکید کرده است تروریست‌های تکفیری، ارتش سری این حکامی هستند که مدعی اعتدال و میانه‌روی در کشور و منطقه ما هستند.تکفیری‌ها ارتش سری مدعیان اعتدال هستند که از آنها در کشور و منطقه ما کسب قدرت می‌کنند.

آل سعود عامل تفرقه در جهان اسلام

روزنامه سوئیسی "نویه زوریخه سایتونگ" در مطلبی با عنوان «بازی عربستان با آتش مذهب گرایی» به قلم "توبی متیوسن" از محققان دانشگاه کمبریج درباره سیاست‌های عربستان سعودی، آن را عامل تفرقه بیشتر در جهان اسلام میان شیعیان و اهل سنت دانسته و تاکید کرده بود عربستان سعودی نزدیکی وهابیت به ایدئولوژی داعش و جنگجویان بی شمار عربستانی را که در این جبهه می‌جنگند، مخفی می‌کند.

دلایل سکوت رسمی آمریکا دربرابر حمایت عربستان از تروریسم

سامی ابراهیم از تحلیلگران عرب در مطلبی به اسرار سکوت آمریکا در برابر حمایت عربستان سعودی از تروریسم پرداخته و نوشته است : امروز جامعه جهانی، گروگان سیاست سعودی در حمایت از تروریسم وتحریک و تشویق به ارتکاب جنایاتی شده است که گروه‌های تروریستی مسلح در شهرها و روستاهای سوریه مرتکب می‌شوند.‌آل سعود هرگز اعتنایی به حل بحران سوریه ندارد بلکه مقامات سعودی علنا به حمایت مالی و  تسلیحاتی از تروریست‌های القاعده و همپیمانان آنها و آموزش آنها در کشورهای مجاور سوریه و اعزام آنها از طریق مرزها برای انجام عملیات تروریستی در داخل آن به خود می‌بالند.

عادل الجبیر وزیر خارجه فعلی و سعودالفیصل وزیر خارجه سابق سعودی بارها بر حمایت تسلیحاتی ریاض از گروه‌های تروریستی مسلح تاکید کرده‌اند بدون  این‌که اعتنایی به مقررات و قوانین انسانی و بین المللی داشته باشند.آنها تمام تلاش‌ها برای ویرانی سوریه از طریق به کارگیری گروه‌های تروریستی مسلح مرتبط با القاعده و تروریسم بین الملل را به کار گرفته و در راستای تشویق مردم به تروریسم و اعزام تروریست‌ به سوریه در پوشش ادعایی جهاد برای ارتکاب جنایات گام برداشته‌ اند.

وی افزود از سوی دیگر آمریکا و برخی کشورهای اروپایی سیاست منافقانه‌ای را در مسئله مبارزه با تروریسم در پیش گرفته‌اند، آنها علنا ادعا می‌کنند که مصمم به مبارزه با تروریسم در جهان و حل دیپلماتیک مسئله سوریه هستند، ولی در عمل به مانع‌تراشی در برابر این مسئله از طریق همدستی با سعودی، قطر وترکیه دست می‌زنند و به حمایت از گروه‌های تروریستی ادامه می‌دهند که ده‌ها هزار مزدور از کشورهای مختلف عربی، اسلامی و اروپایی را به خدمت گرفته‌اند.

به گفته وی، آمریکا چشمان خود را به روی حمایت‌های عربستان از تروریسم بسته‌ است، منابع تامین مالی گروه‌های تروریستی در عراق تفاوتی با منابع تامین مالی این گروه‌ها در سوریه، یمن و لیبی ندارد و این مسئله بر دولت آمریکا پوشیده نیست، بلکه این حمایت‌ها با اطلاع آمریکا و تحت نظر این کشور از سوی عربستان سعودی صورت می‌گیرد و این رژیم این نقش را با هماهنگی واشنگتن و با هدف برهم زدن امنیت منطقه و ایجاد هرج و مرج و آشوب انجام می‌دهد.

آمریکا و همدستی با حامیان تروریسم

حسین جابری انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اقدام اخیر آمریکا در گنجاندن ایران در صدر فهرست کشورهای حامی تروریسم خود تاکید کرد در شرائطی که بسیاری از جهانیان و برخی از سیاستمداران آمریکا و غرب، بزرگترین حامیان تروریسم را اگر نه دولت آمریکا؛ لااقل متحدان نزدیک آن کشور می‌دانند، گزارش جدید سالیانه وزارت امور خارجه آمریکا درباره تروریسم، با توجیه دوباره اتهام دروغین حمایت از تروریسم به جمهوری اسلامی ایران، حقیقت و واقعیت‌های آشکار را به تمسخر گرفته و به بهترین سند برای بی‌اعتباری گزارش‌های وزارت امور خارجه آمریکا تبدیل شده است.

وی تصریح کرد آمریکا به‌عنوان بزرگترین حامی تروریسم دولتی، با حمایت بی‌قید و شرط از رژیم صهیونیستی دهه‌ها محرومیت از حقوق اساسی و زندگی در وحشت دائمی را به مردم غیرنظامی و تحت اشغال فلسطین تحمیل کرده است و اینک با حمایت عملی از رشد افراط‌گرایی و تروریسم و چشم بستن بر حمایت‌های مالی و سیاسی گسترده عربستان سعودی و دیگر متحدانش از گسترش این پدیده شوم در سراسر جهان، میلیون‌ها نفر از ملتهای مسلمان از یمن تا لیبی را در رنج، وحشت و بی‌خانمانی و تجربه زندگی فلاکت‌بار فرو برده و موجب آن شده است که در پیامد آثار مخرب چنین سیاستی، تعداد قابل توجهی از شهروندان دیگر کشورهای جهان نیز جان خود را بر اثر عملیاتهای تروریستی از دست دهند.

به گفته جابری انصاری، برخورد دوگانه، ریاکارانه و تبلیغاتی ایالات متحده آمریکا با تروریسم یکی از عوامل اصلی رشد تروریسم در منطقه و جهان بوده است. استفاده ابزاری ایالات متحده از تروریسم و چشم‌پوشی شرم‌آور نسبت به جنایاتی که گروه‌های تروریستی علیه مردم غیرنظامی مرتکب می‌شوند موجب ریشه‌دار شدن تروریسم و دشواری رویارویی با آن در سراسر جهان شده است.

سامی ابراهیم تحلیلگر عرب می‌گوید آمریکا به عربستان سعودی اجازه داد تا از تروریسم بین المللی حمایت مالی و نقش تخریبی خود را ایفا کند.

روزنامه یو اس نیوز اند وورلد ریپورت در سال 2003 تحقیق و پژوهش گسترده‌ای با محور عربستان سعودی انجام داد که با توجه به بررسی هزاران صفحه از پرونده‌های دادگاه‌ها و گزارش‌های سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا و دیگر کشورها به این نتیجه رسیده بود که عربستان سعودی هپیمان آمریکا و غنی‌ترین کشور نفتی جهان از مدت‌ها پیش به مرکز حمایت مالی تروریسم تبدیل شده است.

این رسانه غربی از پرداخت میلیارد‌ها دلار به سفیران، مدیران و مسئولان آمریکایی به شیوه‌های مختلف از سوی رژیم سعودی طی سالیان اخیر اشاره کرد که این رشوه‌ها، آمریکایی‌ها را به چشم‌پوشی از اقدامات سعودی در زمینه تروریسم تشویق کرده است در حالی که مدارکی مبنی بر حمایت خاندان حاکم(آل سعود) از القاعده و دیگر گروه‌های تروریستی وجود دارد.

مقامات آمریکایی با وجود مدارک و اسناد دست داشتن عربستان سعودی در حملات یازده سپتامبر اجازه محاکمه سعودی‌ها را به خاطر منافع مادی نمی‌دهند، مجله ونیتی فیر آمریکا اکتبر 2003 از رابطه خانواده بوش و آل سعود و خانواده بن لادن پرده برداشته بود.

پایگاه عراق تایمز در تحلیلی تاکید کرده بود سیاست‌های آمریکا در کشتار و آواره شدن ملت‌های منطقه از جمله سوریه و یمن نشان دهنده همسویی مدعیان دفاع از حقوق بشر با حاکمان عربستان است که بویی از انسانیت نبرده و در تروریسم، شکنجه و کشتار زبانزد هستند.

منیر الموسی تحلیلگر عرب با اشاره به حمایت‌های آمریکا از رژیم سعودی تاکید می‌کند سازمان  اطلاعات آمریکا(سیا)،‌آل سعود را در جنگ سری علیه کشورهای منطقه مشارکت داده است. زیرا آنچه از آل سعود خواسته می‌شود، این است که هرگز از طرح‌ها و نقشه‌های آمریکا خارج نشوند، بلکه باید تمام طرح‌ها و فرمان‌های جدید را که ظاهر آن مبارزه با تروریسم و باطن آن حمایت بسیار دقیق از تروریسم برای جلوگیری از شکست طرح‌های آمریکاست، مو به مو اجرا کنند، به همین سبب ما می‌بینیم که حکومت سعودی ریاست مرکز مبارزه با تروریسم سازمان ملل را برعهده می‌گیرد و اینجا عمق نفاق و ریاکاری در جامعه بین المللی در مسئله مبارزه با تروریسم را مشاهده می‌کنیم و کشورهای حامی تروریسم از جمله عربستان در صدر عناوین مبارزه دروغین با تروریسم قرار می‌گیرند.

اصل ثبات در سیاست عربستان : دخالت، تجاوزگری و نقض حاکمیت کشورهای دیگر

سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی در جریان افتتاح جشنواره ویژه آل سعود موسوم به الجنادریه در ریاض گفته بود:«این حق ما است از خودمان بدون دخالت در امور دیگران دفاع کنیم و از دیگران هم می‌خواهیم در امور ما دخالت نکنند». سلمان البته تنها به تهدید و هشدار به دیگران اکتفا نکرد، بلکه حق دفاع از اعراب و مسلمانان در برابر دخالت دیگران را برای خود قائل شد و گفت :« ما با برادران عرب و مسلمان در تمام مناطق برای دفاع از کشورهایشان وتضمین استقلال و حفظ نظام‌هایشان همکاری می‌کنیم همچنانکه ملت‌هایشان هم راضی شدند».

                  سلمان سعودی: حق داریم از خودمان دخالت کنیم، بدون دخالت در امور دیگران!

هر چند سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی و دیگر مقامات این رژیم نه تنها مدعی عدم دخالت در  امور کشورهای دیگر شده‌اند، بلکه برخی کشورها را به دخالت در امور عربستان متهم کرده‌اند. حاکمان آل سعود ادعا می‌کنند که دخالت در امور کشورهای دیگر را نمی‌پذیرند. به تازگی عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی و همچنین سفیر این رژیم در بغداد، ایران را متهم به  دخالت در عراق کرده‌ اند، این در حالی است که با نگاهی به تحولات کشورهایی که شاهد بی‌ثباتی و ناآرامی و اقدامات تروریستی هستند، می‌توان رد پای رژیم سعودی را در بحران آفرینی و برهم زدن صلح و امنیت و ثبات این کشورها مشاهده کرد، سوریه، عراق و یمن بهترین نمونه در  این زمینه هستند.

کافی است به این موارد نگاه کنیم تا دروغ بودن ادعای مقامات سعودی مبنی بر عدم دخالت در امور کشورهای دیگر اثبات شود:

1-آموزش تروریست‌های مزدور و مجهز کردن آنها به سلاح و اعزام آنها به عراق، سوریه و کشورهای دیگر برای کشتار غیرنظامیان بیگناه و تخریب زیرساخت‌ها،

2-دخالت نظامی در بحرین و سرکوب قیام مردم این کشور با هدف نجات دیکتاتور وابسته به خود

3-تجاوز نظامی تمام عیار به کشور عربی فقیر یمن به بهانه دفاع از مشروعیت در حالی که همه می‌دانند که رژیم حاکم بر عربستان فاقد مشروعیتی است که آن را برای بقا در قدرت لایق بداند، زیرا مبتنی بر پایه‌های دموکراتیک که حکومت از طریق انتخابات و رای مردم انتخاب می‌شود، نیست، بلکه حکومتی قبیله‌ای و موروثی است که شهروندان آن از ساده‌ترین و بدیهی‌ترین حقوق خود محروم هستند به ویژه زنان که حتی حق رانندگی ندارند،‌البته این سیاست‌های تبعیض‌آمیز درباره زنان و دختران خاندان آل سعود اعمال نمی‌شود.

4-دخالت در امور داخلی مصر که در نهایت با طراحی کودتای نظامی، دولت منتخب مصر به ریاست محمد مرسی را سرنگون کرد و عبدالفتاح السیسی ژنرال ارتش را روی کار آورد.

5-دخالت در امور لبنان از طریق حمایت از گروه‌های تروریستی تکفیری برای شعله‌ور کردن آتش فتنه طایفه‌‌ای و ترور شخصیت‌های ملی و اسلامی و مانع تراشی در برابر انتخاب رئیس جمهور، بهترین مدرک برای اثبات دخالت‌های سعودی در لبنان، اظهارات اخیر نهادالمشنوق وزیر کشور لبنان است که از این نظر قابل توجه  است که وی از اعضای شاخص جریان المستقبل به شمار می‌رود که جریانی وابسته و تابع حکومت سعودی است و ریاست آن را سعدالحریری برعهده دارد.المشنوق به صراحت سیاست‌های سعودی‌ها را عامل بحران و مشکلات لبنان دانسته است.

6-دخالت در امور افغانستان و پاکستان از طریق حمایت از گروه‌های تروریستی افراطی و سرازیر کردن پول و سلاح برای آنها برای انجام عملیات تروریستی جنایتکارانه علیه مردم و نیز دخالت در مسائل سیاسی برای به قدرت رساندن شخصیت‌های وابسته به خود

7-دخالت در امور داخلی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به ویژه قطر و نقش داشتن در تعیین تمیم بن حمد به عنوان امیر این کشور

8-دوستی با دشمنان مسلمانان یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی و خصومت‌ورزی با کشورهای اسلامی از جمله ایران

9-دخالت در عراق، لیبی، تونس، سودان و کشورهای دیگر که در گزارش‌های جداگانه به تفصیل به این موارد خواهیم پرداخت.

این شواهد و دیگر موارد قاطعانه علاوه بر اثبات دخالت‌های گسترده حاکمان عربستان در امور کشورهای دیگر و تلاش آنها برای شعله‌ور کردن ‌آتش فتنه مذهبی و طایفه‌ای در جهان اسلام در راستای خدمت به اهداف و سیاست‌های صهیونیستی و غربی، دروغ بودن ادعای سعودی‌ها مبنی بر عدم دخالت در کشورهای دیگر و ادعای این‌که عربستان قربانی تروریسم  است، ثابت می‌کند.

اظهارات امیر سابق قطر بهترین مدرک برای اثبات خوی تجاوزگری آل سعود

شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی امیر سابق قطر در مصاحبه با یک سایت کویتی با هشدار درباره خطرات طرح‌های توسعه طلبانه و ویرانگر رژیم آل سعود تصریح کرده است عربستان برادرکشی در منطقه را احیا کرده است.

پس از آنکه سازمان ملل در یک اقدام بی‌سابقه، رژیم آل سعود را به سبب کشتار کودکان بیگناه یمنی و به راه انداختن جنگ ویرانگر در فهرست سیاه قرار داد، امیر سابق قطر که از متحدان سعودی‌ها در شورای همکاری قلمداد می‌شد، این رژیم را عامل ترویج خشونت و برادرکشی در جهان اسلام توصیف کرد.

وی گفته است : سال‌ها بود که دیگر خبری از برادرکشی بین اعراب‌ نبود، اما طی دو سال گذشته، عربستان، که مدعی رهبری جهان عرب هم هست، تلاش کرده تا با قلدری، سلطه خود را بر جهان عرب تحمیل کند. این کشور دست به برادرکشی می‌زند و حتی ملت یمن را هدف تجاوزات خود قرار داده است.

به گفته شیخ حمد، عربستان، نقشه‌های نظامی حساب نشده‌ای دارد که برخی امرای عرب شتابزده به اجرای آن پرداخته‌اند. که این اظهارنظر اشاره به ائتلافی است که رژیم سعودی برای تجاوز به یمن تشکیل داده است.

جنون آل سعود خطری علیه ثبات جهان

به گزارش تسنیم، پایگاه خبری العهد در یک گزارشی ضمن پرداختن به دخالت‌های عربستان در امور کشورهای منطقه و سیاست‌ها و اقدامات ویرانگرش در منطقه تاکید کرد جنون آل سعود، ثبات جهان را تهدید می‌کند، آل سعود حداقل از یک دهه پیش، رویکرد ضربه زدن به  کشورهای منطقه را بدون توجه به پیامدهای این اقدام جنون آمیز خود در پیش گرفته است

آل سعود به خصومت ورزی با ایران مهمترین حامی ملت فلسطین و دیگر ملت‌های مسلمان و دربند و تلاش‌های بی‌وقفه خود برای ویران کردن سوریه، عراق و یمن و برهم زدن اوضاع لبنان  ادامه می‌دهد و بحرین را هم تحت کنترل کامل خود قرار داده است.

رژیم سعودی برای رسیدن به اهداف خود از شیوه‌های سنتی و معمول خود همچون حمایت مالی و تسلیحاتی از تروریست‌ها و آموزش آنها، حملات تبلیغاتی با هدف فرقه‌گرایی و فتنه‌انگیزی مذهبی استفاده می‌کند.

ادامه دارد...

منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

website tracking