۱۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۳

دم خروس دفن نامناسب زباله ساری بیرون زد

نمایش بی‌تدبیری مسئولان در ساماندهی زباله محور سمنان به ساری + تصاویر

نمایش بی‌تدبیری مسئولان در ساماندهی زباله محور سمنان به ساری + تصاویر
حجم بی‌تدبیری مسولان در ساماندهی زباله به مرحله‌ای رسیده است که کوه زباله دفن نشده در حاشیه جاده سمنان به مازندران در معرض دید مردم قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بلاغ، بسیاری از مسئولان و متولیان شهرستان ساری تلاش دارند وضعیت زباله این منطقه را عادی جلوه دهند.


براساس وظیفه قانونی متولی ساماندهی مناسب زباله شهرداری ساری است و اقدامات نظارتی باید توسط مسئولان محیط زیست و دانشگاه علوم پزشکی مازندران انجام شود.

به مردم منطقه چهاردانگه ساری اعلام کردند که زباله به مدت بسیار کوتاه در این منطقه دپو می‌شود، مدت کوتاه قول متولیان تاکنون وارد سیزدهمین سال شد.

زباله در منطقه چهاردانگه مازندران به کوه بزرگی تبدیل شده است و وضعیت به حدی بغرنج شده است که اوضاع نامناسب دفن زباله از مسیر تلمادره به سمنان قابل مشاهده است و منظره ناخوشایندی ایجاد کرده است.

مدت زمان انتقال زباله قرار بود 6 ماهه باشد ولی 13 سال طول کشید.

قرار بود زباله به صورت مناسب دفن شود اما باور نکنید و در حال حاضر زباله در منطقه فقط دپو می‌شود.


براساس اعلام چند ساله مسولان استانی قرار بود آغاز سال 97 پایان انتقال زباله باشد اما باور نکنید روند نامناسب انتقال پسماند شهری همچنان ادامه دارد، در واپسین روزهای سال 96 عضو شورای شهر ساری از روند نامناسب ساخت کارخانه زباله سوز گلایه کرد.

علیجان شمشیربند که تلاش داشت در سال‌های گذشته مردم منطقه را متقاعد کند که روند کارخانه زباله‌سوز مناسب است این روزها به شدت نسبت به وضعیت ساخت زباله گلایه دارد.آنچه که این روزها مردم منطقه چهاردانگه مازندران را آزار می‌دهد، وعده‌های بی‌سرانجام در ارتباط با ساخت کارخانه زباله‌سوز،حمل نامناسب زباله، دفن نامناسب آن است.

با توجه به علنی شدن وضعیت نامناسب دفن زباله در این منطقه سلامت جان مردم برای دانشگاه علوم پزشکی، حفظ محیط زیست برای سازمان‌های مرتبط چندان اهمیت ندارد و این روزها علنی شدن انباشت زباله در مسیر سمنان به مازندران نشان می‌دهد که رقبتی برای حتی دفن مناسب زباله در منطقه وجود ندارد.
کلیدواژه ها :سمنان
منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking