۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۵

رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان :

باید باور ملی در استفاده از کالای داخلی ایجاد شود/ پوشاک ایرانی با برند خارجی به فروش می‌رسد!

باید باور ملی در استفاده از کالای داخلی ایجاد شود/ پوشاک ایرانی با برند خارجی به فروش می‌رسد!
رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان با تاکید بر ایجاد باور ملی در استفاده از کالای داخلی، گفت: همه پوشاک در بازار خارجی نیستند بلکه پوشاک ایرانی با مارک خارجی به فروش می‌رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اصغر جمعه ای  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان در  گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مرآت درخصوص نامگذاری سال 97 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان "حمایت از کالاهای ایرانی"، گفت: تعیین شعار سال از سوی رهبری خط مشی روند اقتصادی و رویکرد اقتصادی برای تمامی مسئولین و آحاد مردم است.

رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان در ادامه افزود: حمایت از کالای ایرانی در سنوات گذشته به صورت مستقیم و غیر مستقیم صورت گرفته و فرهنگ سازی آن تاحدودی انجام شده است امسال که به عنوان شعار سال نامگذاری شده باید در بعد فرهنگ سازی بیشتر کار شود.

باید باور ملی در استفاده از کالای داخلی ایجاد شود

وی با اشاره به اینکه باید در جهت استفاده از کالای ایرانی باور عمومی ایجاد شود، بیان کرد: آغازگر این فرهنگ سازی بزرگان هر منطقه ای هستند که باید با تبلیغات در ترویج  مصرف کالای داخلی نقش آفرینی کنند.

جمعه ای با تاکید براینکه مسئولان باید گفتار و عملشان یکی باشد، گفت: گفتار طوری نباشد که با عملشان همخوانی نداشته باشد که این موجب عدم صداقت می شود و اعتماد و باور ملی ایجاد نمی شود.

کالای ایرانی در برخی موارد همتراز با کالای خارجی است

رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان با اشاره به اینکه کالای ایرانی در برخی موارد اگر بالاتر از کالای خارجی نباشد همتراز با آن است، اظهار کرد: باید باور اینکه کالاهای ایرانی از نظر کیفیت مناسب هستند در بین مردم ایجاد شود چراکه همه کالا ها اینگونه نیستند که از کیفیت مناسب برخوردار نباشند.

پوشاک ایرانی با مارک خارجی به فروش می‌رسد

وی با بیان اینکه پوشاک ایرانی دست کم از پوشاک خارجی ندارد، گفت: همه پوشاک در بازار خارجی نیستند بلکه پوشاک تولید داخل نیز هم اکنون با مارک خارجی در بازار عرضه می شود.

جمعه ای همچنین تصریح کرد: کیفیت محصولات لبنی و شیرینی جات داخلی به مراتب از کالای خارجی بالاتر است، منتهی فرهنگ سازی باید شود.

مردم پایبند اسم و شیفتگی برند محصولات نباشند

وی با تاکید براینکه مردم پایبند اسم و شیفتگی برند نباشند، گفت: شرکت هایی که در حال حاضر برند شدند از اول اینگونه نبودند با حمایت از آنها و مصرف کالایشان به این جایگاه رسیده اند و هویت ملی برای آن ایجاد شده است.

رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان در خاتمه خاطرنشان کرد: اگر چرخه تولید به حرکت نرمال دربیاید خیلی از مباحث کمبودهای اقتصادی حل می شود همه مسئولان باید دست در دست هم دهند تا در تامین اعتبار و... بتوانند به عنوان حامی تولیدکنندگان باشند.

منبع : دانا
website tracking