۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۷

جاذبه های گردشگری ایران در آنکارا معرفی شد

جاذبه های گردشگری ایران در آنکارا معرفی شد
آنکارا- ایرنا- جاذبه های گردشگری جمهوری اسلامی ایران در سومین نمایشگاه بین المللی گردشگری آنکارا پایتخت ترکیه به نمایش گذاشته شده و معرفی شد.

به گزارش پنجشنبه ایرنا، سومین نمایشگاه بین المللی گردشگری آنکارا که روز پنجشنبه 22 مارس (دوم فروردین 1397) با حضور نعمان کورتولموش وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه، شهردار آنکارا، نمایندگان مجلس و نمایندگانی از کشورهای خارجی در محل نمایشگاه های اتاق بازرگانی آنکارا افتتاح شد.
در این نمایشگاه جاذبه های گردشگری جمهوری اسلامی ایران در سه غرفه شامل غرفه های رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، شرکت هواپیمائی ماهان و یک شرکت تولید و عرضه فرش ایرانی در معرض بازدید عموم قرار گرفته است.
نعمان کورتولموش وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه در آیین گشایش این نمایشگاه با اشاره به برنامه ریزی برای جذب 38 میلیون گردشگر در سال 2018 اعلام کرد: ما برای سال 2023 جذب 50 میلیون گردشگر و 50 میلیارد دلار درآمد گردشگری را برنامه ریزی کرده ایم.
وی بیان کرد: امسال برای برپایی این نمایشگاه 10 هزار متر مربع فضای سرپوشیده مهیا شده و 220 نماینده از هشت کشور از جمله مالزی، اندونزی، ایران، آذربایجان، فرانسه، ایتالیا، روسیه و گرجستان حضور یافته اند.
در این نمایشگاه بزرگترین باقلوای ترک جهان به وزن 513 کیلوگرم و 11 هزار قطعه پخته شده و پس از رکورد گیری و ثبت توسط نماینده کتاب جهانی رکوردهای گینس، در میان بازدیدکنندگان توزیع شد.
حسن صفرخانی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در ترکیه در این نمایشگاه با تاکید بر تداوم برگزاری این نمایشگاه و توسعه حضور شرکت های گردشگری ایرانی در این گونه نمایشگاه گفت: ما می توانیم با حضور در این گونه نمایشگاه ظرفیت های ایران را در خارج معرفی کنیم ولی متاسفانه ایرانیان استقبال خوبی برای حضور در این نمایشگاه از خود نشان ندادند.
وی گفت: ایران کشوری با منابع تاریخی و میراث فرهنگی ارزشمند و جغرافیا و جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیار و جزو 10 کشور برتر جهان در جاذبه های گردشگری است ولی به رغم این ظرفیت ها به اندازه ترکیه نتوانسته در جذب گردشگر موفق باشد.
وی بیان کرد: ترکیه در سالهای اخیر به یکی از قطب های گردشگری تبدیل شده است و مردم ایران با علاقه مندی به ترکیه سفر می کنند به طوری که سال گذشته قریب 2.5 میلیون ایرانی به ترکیه سفر کردند ولی تعداد کم شماری از گردشگران ترکیه ای به ایران سفر کردند.
رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با ابراز امیدواری از اینکه برگزاری این نمایشگاه و حضور ایران در این رویداد فرهنگی فرصتی برای معرفی ایران باشد، گفت: با معرفی ظرفیت ها و توسعه زیر ساخت های گردشگری و نیز با ارائه بسته های مناسب گردشگری می توان سفر گردشگران دو کشور را متوازن کرد.
سومین نمایشگاه بین المللی گردشگری آنکارا به مدت چهار روز تا 25 مارس (پنجم فروردین) ادامه دارد.
خاورم/1905

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking