۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۳

33 سال پیش در چنین روزی

پیام رئیس جمهور به سران کشورهای مقاومت

پیام رئیس جمهور به سران کشورهای مقاومت
دکتر ولایتی که در روزهای پایانی سال گذشته به کشورهای مقاومت سفر کرده بود طی مصاحبه ای اهداف و نتایج این سفرها را تشریح کرد و گفت: در این سفرها پیام رئیس جمهور را نیز به سران کشورهای سوریه، لیبی و الجزایر تقدیم کردیم.

رخدادهای 3 فروردین 64

چکیده:

رئیس ستاد مشترک ارتش و فرماندهان نیروهای سه گانه با آیت الله خامنه ای دیدار کردند.

 

رئیس جمهور از مجروحین عملیات بدر عیادت کردند.

 

دکتر ولایتی نتایج سفر به سوریه لیبی و الجزایر را تشریح کرد.

 

دیدار فرماندهان ارتش با رئیس جمهور

سرهنگ سهرابی رئیس ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران به اتفاق فرماندهان، جانشینان و معاونین نیروهای سه گانه و پرسنل وزارت دفاع به مناسبت تبریک سال نو با آیت الله خامنه ای رئیس شورای عالی دفاع دیدار کردند.

آیت الله خامنه ای در این دیدار ضمن تبریک متقابل به مسئولان ارتش و وزارت دفاع گفت: این روزها شما ارتشیان عزیز از همیشه برای مردم گرامی تر هستید و ارزشی که مردم برای ارتش قائلند محصول فداکاری های بسیاری است که مردم از شما پرسنل جان برکف دیده اند.

رئیس شورای عالی دفاع افزود: امروز در ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی و نیروهای سه گانه وزارت دفاع اشخاصی با احساس وظیفه کار می کنند و با وضعی که امروز ارتش جمهوری اسلامی دارد احساس ضعف نمی کنیم اما شما به آنچه که هستید قانع نشوید و هر چه بیشتر به سوی هدف های انقلاب و تلاش در این راه پیش بروید.(1)

 

عیادت آیت الله خامنه ای از مجروحین عملیات بدر

آیت الله خامنه ای رئیس جمهور و رئیس شورای عالی دفاع با حضور در بیمارستان مهر افشار تهران از مجروحین عملیات بدر عیادت کرد و سال نو را به آنها تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ورود غیرمنتظره رئیس جمهور به این بیمارستان با شادمانی بسیاری از سوی مجروحین رو به رو شد. رئیس جمهور بر کنار یکایک تخت های بیمارستان حضور یافت و ضمن روبوسی و عرض تبریک یک جلد قرآن کریم و یک دسته گل به هر یک از مجروحین هدیه کرد.(2)

 

ولایتی: پیام رئیس جمهور را به سران کشورهای سوریه، لیبی و الجزایر تقدیم کردیم

دکتر ولایتی که در روزهای پایانی سال گذشته به کشورهای الجزایز، لیبی و  سوریه سفر کرده بود طی مصاحبه ای اهداف و نتایج این سفرها را تشریح کرد.

دکتر ولایتی گفت: هدف از این سفر توجیه کشورهای دوست در رابطه با جنگ تحمیلی، تحولات اخیر و هدف قرار دادن مناطق مسکونی ما از طرف عراق و نقض قراردادهای امضا شده از سوی عراق مبنی بر خودداری از بمباران مناطق مسکونی بود. دکتر ولایتی افزود: در این سفرها پیام رئیس جمهور را نیز به سران کشورهای سوریه، لیبی و الجزایر تقدیم کردیم.

دکتر ولایتی با هشدار در مورد توطئه هایی که در منطقه علیه کشورهای پیش رو در حال طرح ریزی و شکل گیری است گفت: یکی از این توطئه ها تشکیل محوری مرکب از قاهره و بغداد است که همه تلاش آنها این است که که کشورهای حامی صهیونیسم و در حقیقت دست نشانده آمریکا را حول این محور جمع کنند و از هر حرکت علیه منافع صهیونیزم و قدرت های استکباری جلوگیری کنند.(3)

منابع:

1. کیهان، 5 فروردین 64، ص 3
2. اطلاعات، 5 فروردین 64، ص 2
3. کیهان، 5 فروردین 64، ص 12


انتهای متن/

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking