۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۲

استاندار:

سیستان و بلوچستان آماده استقبال از مهمانان نوروزی است

سیستان و بلوچستان آماده استقبال از مهمانان نوروزی است
زاهدان - ایرنا - استاندار سیستان و بلوچستان گفت: همه دستگاههای خدماتی، رفاهی، پزشکی و امنیتی استان با برنامه ریزی های انجام شده آمادگی کامل برای استقبال از مهمانان نوروزی را دارند.

به گزارش ایرنا سید دانیال محبی روز دوشنبه در نشست ستاد ساماندهی خدمات سفر سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در طول تعطیلات نوروز برنامه ها و جشن های متنوع فرهنگی، ورزشی و محلی متناسب با فرهنگ، آداب و رسوم استان برگزار می شود.
وی گفت: از آنجایی که سیستان و بلوچستان از ظرفیت های منحصر به فرد گردشگری برخوردار است، ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با تاکید بر نظارت دقیق و مستمر بر فعالیت اصناف، مراکز خدماتی و اقامتی، جایگاه های عرضه سوخت و فروشگاه ها، آمادگی کامل بیمارستان ها و مراکز فوریت های پزشکی و گروه های امدادی را خواستار شد.
وی افزود: دستگاه های فرهنگی سیستان و بلوچستان باید با هم افزایی، فرهنگ اصیل، آداب و رسوم مردم استان را معرفی کنند و در این مسیر از همه ظرفیت ها بهره گیرند.
استاندار سیستان و بلوچستان با مهم دانستن تکریم ارباب رجوع، پیگیری و رفع مشکلات مردم با خوش رویی را مورد تاکید قرار داد و پرهیز از هرگونه رفتارهای طلبکارانه را خواستار شد.
محبی همچنین از صدا و سیما و رسانه ها خواست برای معرفی چهره واقعی، ظرفیت ها و توانمندی های استان تلاش کنند.
سردار محمد قنبری فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: 448 تیم انتظامی برای تامین نظم و انضباط اجتماعی و کنترل های ترافیکی در تعطیلات نوروز در سطح استان استقرار یافتند.
رسول راشکی مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: در 33 نقطه از استان ایستگاه اضطراری امدادی برپا شده است.
وی افزود: نیروهای امدادی هلال احمر سیستان و بلوچستان در آماده باش کامل برای خدمات رسانی به حادثه دیدگان احتمالی در این ایام هستند.
فریبرز راشدی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز از آمادگی کامل بیمارستان ها، مراکز فوریت های پزشکی و داروخانه های شبانه روزی خبر داد و گفت: 165 مرکز درمان روستایی و 42 مرکز تسهیلات زایمانی در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در سیستان و بلوچستان در طول تعطیلات نوروزی فعال هستند.
7316**3042

کلیدواژه ها :سیستان و بلوچستان
منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

website tracking