۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۴

آلودگی هوای زاهدان به ۲۲ برابر حد مجاز رسید

آلودگی هوای زاهدان به ۲۲ برابر حد مجاز رسید
رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان به ۳۳۲۶ میکروگرم بر مترمکعب یعنی ۲۲ برابر حد مجاز رسید، وضعیتی که بیش از ۶ برابر شرایط بحرانی است.
علی ملاشاهی در گفتگو با تسنیم اظهار داشت: غلظت ذرات معلق ناشی از باد و گردوخاک در مرکز استان به ۳۳۲۶ میکروگرم بر مترمکعب یعنی ۲۲ برابر حد مجاز و بیش از ۶ برابر شرایط بحرانی رسیده است.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به کاهش دید افقی در زابل به ۳۰۰ متر و گردوغبار شدید، گفت: دستگاه غبارسنج زابل خراب است و اکنون میزان ذرات معلق آن مشخص نیست اما گردوغبار آن شدید است.

وی در ادامه از تشدید گردوغبار در شهر زاهدان خبر داد و گفت: امروز حداکثر سرعت وزش باد در زاهدان به ۷۲ کیلومتر بر ساعت رسید و موجب کاهش دید شد. از طرفی باد شدید و گردوخاک ناشی از طوفان شمال غرب استان سبب شد تا دید افقی در شهر زاهدان به ۱۰۰۰ متر هم برسد و کیفیت هوا را به بیش از ۶ برابر بحران کاهش دهد.

ملاشاهی افزود: شرایط طوفان در نصرت‌آباد شدیدتر از سایر نقاط استان شد به‌طوری‌که دید افقی در این شهر به زیر یک متر و حتی به "صفر رسید، البته شدت گردوغبار در شمال استان نیز زیاد گزارش شد و دید افقی در شهر زهک نیز به‌شدت کاهش یافت.
منبع : پارسینه

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking