۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۰

فرمانده انتظامی شفت:

رشد۳۴ درصدی کشف موادمخدر درشفت/۴۲۰خرده فروش ومعتاد دستگیر شدند

رشد۳۴ درصدی کشف موادمخدر درشفت/۴۲۰خرده فروش ومعتاد دستگیر شدند
شفت- فرمانده انتظامی شفت با اشاره به رشد ۳۴ درصدی کشف موادمخدر در این شهرستان طی سال جاری ، گفت: ۴۲۰ خرده فروش و معتاد متجاهر طی انجام ۵۰ طرح پاکسازی در شهرستان شفت دستگیرشدند.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ علی صداقت ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان شفت ضمن تبریک آغاز سال نو، اظهار کرد: طی جلسات برگزار شده با دستگاه های مختلف ستاد تسهیلات سفر شهرستان اقدامات لازم برای این ایام در نظر گرفته شده است.

وی به اجرای طرح نوروزی پلیس و سایر دستگاه های خدماتی نیز اشاره کرد و افزود: نیروهای پلیس در ورودی و خروجی شهرستان، مدخل مناطق گردشگری و اماکن زیارتی شهرستان شفت استقرار یافته است.

فرمانده انتظامی شفت با بیان اینکه نیروهای پلیس در سطح شهرستان تلاش می کند تا امنیت و آرامش را برای شهروندان و مسافران فراهم کنند، گفت: از شهروندان، مسافران و گردشگران نیز انتظار می رود با رعایت قوانین و مقررات و سرعت مجاز از هرگونه حوادث در این ایام پیشگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان شفت یک شهرستان زیارتی و مذهبی است، خاطرنشان کرد: مسافران باید در هنگام حضور در این امکان شئونات اسلامی را رعایت کنند.

 کاهش ۷ درصد وقوع جُرم سال جاری در شفت

سرهنگ صداقت در ادامه به برخی آمارها سال جاری در حوزه های مختلف در سطح شهرستان اشاره و تصریح کرد: با اقدامات انجام شده و عزم راسخ دستگاه های امنیتی به ویژه انتظامی شاهد کاهش هفت درصدی وقوع جرم و سرقت بوده ایم.

وی با بیان اینکه در حوزه موادمخدر نیز اقدامات مناسبی در سطح شهرستان طی ۱۱ ماهه گذشته صورت گرفته است، افزود: در زمینه کشف موادمخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۳۴ درصدی هستیم.

فرمانده انتظامی شفت با اشاره به اجرای ۵۰ طرح پاکسازی نقاط آلوده در سطح شهرستان به صورت محله و روستا محور طی سال جاری، گفت: ۴۲۰ خرده فروش و معتاد متجاهر در این سال دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه در حوزه بازرسی از صنوف نیز اقداماتی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: طی این بازرسی ها ۳۸  واحد صنفی به علت عدم رعایت قوانین و مقررات و تخلف پلمب شده است.

سرهنگ صداقت به اقدامات صورت گرفته برای چهارشنبه آخر سال نیز اشاره کرد و افزود: ۲۴ هزار عدد مواد محترقه پرخطر و بی خطر در سطح شهرستان کشف و ضبط شد که سبب کاهش حوادث در شب چهارشنبه آخر سال در این شهرستان بودیم.

 رشد ۲۵ درصدی جرائم سایبری در شفت

وی در ادامه همچنین با اشاره به افزایش ۲۵ درصد جرائم سایبری در شفت طی سال جاری، یادآورشد: این جرائم بیشتر در حوزه شبکه های اجتماعی بوده است.

به گفته این مسئول در سال جاری ۱۶ هزار لیتر سوخت قاچاق و همچنین ۴۰ تُن انواع چوب آلات قاچاق کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه راهنمایی و رانندگی نیز طی ۱۱ ماهه گذشته هزار و ۸۰۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت توقیف و به پارکینگ انتقال یافته است، افزود: متاسفانه در زمینه تصادفات شهرستان شفت شاهد افزایش ۱۰ درصدی مجموع تصادفات درون و برون شهری بوده است.

فرمانده انتظامی شفت با اشاره به تفکیک آمار تصادفات فوتی و جرحی، ادامه داد: در زمینه تصادفات فوتی ۲۴ درصد و جرحی نیز ۹ درصد افزایش داشته ایم.

وی با تأکید براینکه بیشترین آمار تصادفات مربوط به عابران پیاده و موتورسیکلت است، گفت: باید در زمینه رعایت قوانین و مقررات فرهنگ سازی شود و در این راستا نیازمند مشارکت دستگاه ها و مردم هستیم.

کلیدواژه ها :معتاد موادمخدر قوانین
منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking