۲۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۳

در خطبه‌های نماز جمعه شهرستانهای استان زنجان مطرح شد

مسئولان عملکرد خود در حوزه اقتصادی مقاومتی را ارائه دهند/ تمامی مشکلات کشور با کار و تلاش قابل حل است

مسئولان عملکرد خود در حوزه اقتصادی مقاومتی را ارائه دهند/ تمامی مشکلات کشور با کار و تلاش قابل حل است
ائمه جمعه شهرستانهای استان زنجان با اشاره به شعار سال تاکیدند کردند: مسئولان عملکرد خود در حوزه اقتصادی مقاومتی را ارائه دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از موج رسا; آیت‌الله علی خاتمی امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر زنجان با اشاره به حمله شیمایی صدام اظهار کرد: صدام با حمایت قدرتهای استکباری مردم ایران و مردم کشور خودش را مورد حمله شیمیایی قرار داد.

وی با بیان اینکه سلاح شیمیایی توسط غربی‌ها در اختیار صدام قرار گرفته بود، ابراز کرد: صدام با اجازه غربی‌ها حلبچه را بمباران کرد، در اثر حمله شیمایی ۵ هزار نفر کشته و آسیب دیدند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به ۲۶ اسفند ماه سالروز رحلت سید احمد خمینی خاطرنشان کرد: سید احمد خمینی تمام وجودش را صرف خدمت به امام(ره) و انقلاب کرد.

وی با بیان اینکه سید احمد خمینی زمان شناس و ولایتمدار بود، افزود: ایشان از انتخاب امام خامنه‌ای نیز به صورت جدی حمایت کرد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به ۲۹ اسفند ماه سالروز ملی شدن صنعت نفت این روز را گرامی داشت و گفت: در این روز دست انگلیس از صنعت نفت ایران کوتاه شد.

وی با اشاره به سالروز حمله آمریکا به کشور عراق عنوان کرد: آمریکا به بهانه وجود سلاح‌هایی که می‌دانست وجود ندارد به این کشور حمله کرد، آمریکا‌یی‌ها خودشان صدام را مجهز به سلاح کرده بودند اما با همین بهانه به این کشور حمله کردند.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه آمریکا با حمله به عراق جنایت‌های بزرگی را در این کشور مرتکب شد، اظهار کرد: صدام مهره خود آمریکایی‌ها بود اما به مهره خودشان هم رحم نکردند.

وی با اشاره به اهمیت حرکت عظیم راهیان نور بیان کرد: راهیان نور باید مورد توجه جدی قرار گیرد چرا که هشت سال دفاع مقدس از ثروت‌های فرهنگی ناب و ارزشمند کشور است.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه دفاع مقدس و درس‌های آن به هیچ وجه نباید به فراموشی سپرده شود، گفت: فرزندان ملت ایران هشت سال با تمام وجود مقابل دشمن ایستادند و عزت امروز به برکت ایستادگی شهدا، جانبازان و ایثارگران است.

وی با اشاره به دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با امام خامنه‌ای گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری برای همه ما چراغ هدایت است، ایشان در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری تاکید داشتند که نصرت الهی حتمی است اما مقدماتی نیاز دارد.

خطیب جمعه زنجان با بیان اینکه طق فرموده مقام معظم رهبری کار، تلاش و پایداری لازمه بهره‌مندی از نصرت الهی است، عنوان کرد: باید تربیت ایمانی جامعه را ارتقا داد.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار به مشکلات معیشتی مردم نیز اشاره داشته و تاکید کردند که همه مشکلات کشور قابل حل است و مشکل حل نشدنی در کشور نداریم.

تعرض به سفارت ایران در لندن از طرف فرقه شیرازی محکوم است

حجت الاسلام صادقی پور امروز در خطبه های نماز جمعه طارم ضمن گرامیداشت آخرین جمعه سال گفت: فرصت مناسبی است جهت نثار فاتحه به ارواح طیبه شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع حرم، امام راحل و تمام مؤمنین و اموات که اسیر خاک شده اند بنابراین رسم خوبی است و هر سال در شهرستان طارم همزمان با سراسر کشور اجرا می شود.

امام جمعه طارم با اشاره به مسائل سیاسی روز جهان اعلام کرد: تعرض به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن از طرف فرقه شیرازی محکوم است گفتنی است آنها طالب اختلاف و بدور از وحدت هستند و این عمل بدور از دستورات ائمه و دین است.

خطیب جمعه طارم بیان کرد: چهارشنبه آخر سال بیش از ۱۵۰۰ نفر زخمی و قطع عضو داشت که این اقدام زیبنده مردم نیست علاوه بر آن خسارتهای مالی و جانی بدنبال دارد.

صادقی پور به بیانات رهبر انقلاب اسلامی ایران در جمع خبرگان ملت اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی باعث شده است مستکبران با انقلاب دشمنی داشته باشند جاسوسی، تحریم و حمله آنها واضح است.

امام جمعه شهرستان طارم گفت: نفس حکومت دینی دشمن آفرین است در طول تاریخ دشمنان اسلام ۸۳ مورد جنگ بر پیامبر و ۳ مورد جنگ بر امیرمؤمنان علی(ع) تحمیل کرده اند.

وی ۲۵ اسفند سالروز حمله رژیم بعثی عراق به شلمچه که منجر به کشته شدن ۵ هزار نفر پیر و جوان شد را جنایتی غیر قابل جبران دانست.

خطیب جمعه طارم یادآور شد: ۲۸ اسفند اول رجب ماه حرام و یکی از بهترین ماههای سال است که لیله الرغائب در این ماه قرار دارد و دارای نماز های با فضیلت است که باید با زبان روزه اقامه شود.

حجت الإسلام صادقی پور سالروز ولادت حضرت امام محمد باقر(ع) و سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران در سال ۱۳۲۹ را گرامیداشت.

امام جمعه طارم اول فروردین سال ۱۳۹۷ ایام شهادت حضرت امام هادی(ع) را محضر با سعادت حضرت امام عصر(عج) و پیروان ائمه معصومین(ع) تسلیت گفت.

پیروزی قطعی با پیروی از ولایت امکان پذیر است

حجت الاسلام جعفر رحیمی در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به سخنان حضرت علی(ع) گفت: آنچه از دنیا کاسته شود و به آخرت افزوده گردد بهتر است از آنچه از آخرت کم شود و به دنیا افزوده گردد، چه بسا کاستیها که سود به همراه دارد و چه بسا افزایشها که زیانبار است.

وی افزود: مواهب دنیاى مادى و زرق و برق این جهان از دور بسیار دل انگیز است امّا هنگامى که انسان به آن مى رسد بسیار در نظرش کوچک مى شود وگاه نگران کننده و وحشتناک. مثلاً انسان از دور زندگى شاهان را مى بیند و گمان مى برد اگر روزى بر تخت سلطنت تکیه کند جهان به کام اوست و شاهد سعادت و خوشبختى را در آغوش گرفته است اما هنگامى که به آن مى رسد مى بیند حدّ اقل سه چیز از مهمترین مواهب حیات یعنی امنیت، آزادى و فراغت بال را از دست می دهد.

رحیمی با اشاره به زندگی زودگذر دنیایی، تصریح کرد: همه مى دانند زندگى این جهان براى کسى جاودان نیست، با چشم خود کودکان را مى بینند که در مدت کوتاهى، جوان و جوانان پیر و پیران راهى جهان دیگر مى شوند. صفحات ترحیم روزنامه ها همه شب در مقابل چشمان ماست، هر شب آگهى مرگ عزیزانى را مى بینیم که بستگان و دوستانشان به خاطر آنها به سوگ نشسته اند، مخصوصاً در عصر ما که فاصله مرگ و زندگى از هر زمان کوتاهتر شده است ناگهان هواپیمایى سقوط مى کند و هر قطعه اى از گوشت سرنشینان آن به گوشه اى از کوه و صحرا پرتاب مى شود.

خطیب جمعه ابهر تصریح کرد: براى از میان بردن غفلت و فراموشى مرگبار، در جاى جاى خطبه هاى نهج البلاغه هشدارهاى عجیبى مى دهد و از طرق مختلف افکار خفته را بیدار مى سازد. گاه مى فرماید : دنیا دار فنا و عناء و غیر و عبر است (سراى نیستى و رنج و دگرگونى و عبرت هاست). گاه آمیخته بودن زندگى دنیا را با انواع مشکلات یادآور مى شود. گاه نزدیکى فاصله مرگ و زندگى را به خاطر مى آورد؛ اگر انسان حدّ اقل هفته اى یک بار مرورى بر بعضى از این خطبه ها کند هرگز گرفتار آن غفلت مرگبار نمى شود.

وی به سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران در سال ۱۳۲۹ ه. ش اشاره کرد و افزود: تاریخ معاصر ایران فرازو نشیب هایی بسیار را پشت سر گذاشته است. یکی از تاثیر گذارترین رویدادهای تاریخ معاصر ایران که عبرتهای فراوانی نیز دارد جریان ملی شدن صنعت نفت است. که نیروهای مذهبی و ملی در کنار یکدیگر به امامت روحانیت علیه استبداد مبارزه کردند در این میان نقش روحانیت به ویژه آیت الله کاشانی که رهبری آن را بر عهده داشت. اگر بیشتر از دیگران نباشد کمتر نیست. نقش روحانیت آن هنگام بیشتر آشکار می شود که پس از خانه نشین شدن آیت الله کاشانی و کناره گیری همفکرانش ملی گراها را به جایی نبردند و این بار نفت ایران به آمریکا سپرده شد که هدفی جزء غارت منابع ایران نداشت.

رحیمی تأکید کرد: امروزه اگر ملت یا دولتی به نصایح علماء عامل، بویژه رهبری عظیم الشان گوش نکند شکست آن گروه یا حزب قطعی است. و اگر امروزه هم در سیاست داخلی و خارجی به نصایح و دستورات رهبری عمل کنیم انشاالله پیروزی قطعی است.

اردوی راهیان نور سرمایه بزرگ ملت ایران است

حجت الاسلام محمد باقرمقدمی با اشاره به اینکه یکی حضوربا شکوه مردم در انتخابات ریاست جمهوری بود چرا که توطئه دشمنان را نقش بر آب کرد، اظهار داشت: دشمنان از حضور، اتحاد، یکپارچگی و ولایت مداری مردم در هراس است.

وی با بیان اینکه حمله به سفارت ایران در لندن و تعرض به پرچم ایران و سب خلفای سه گانه که با هدف تحریک اهل تسنن علیه شیعه بود که این عملکرد شیعه انگلیس است، عنوان کرد: فریاد شکست دشمنان، با این حرکات به گوش می رسد.

امام جمعه ایجرود با  اشاره به سالروز بمباران شیمیایی حلبچه توسط رژیم بعث و جنایات بی شمار صدام لعین، ادامه داد: امروز همه شما شاهد هستید که صدام در چه جایگاهی قرار گرفت  با چه خفتی از میان رفت.

خطیب جمعه ایجرود با بیان اینکه ارودی راهیان نور یکی از ثروت های  ارزشمند انقلاب اسلامی، است، عنوان کرد: سفر کردن به مناطق جنگی بخصوص حضور جوانان سبب رشد و آموزش روحیه خودباوری و کسب روحیه جهادی است.

حجت الاسلام مقدمی با اشاره بر منویات مقام معظم رهبر که ملت ایران در دوره‌ی معاصر، هر چه عظمت و عزّت در دنیا دارد، به برکت خون رزمندگانی است که در این سرزمینهای خونین حضور یافتند و جان و سلامت و جوانی خود را برای اسلام، برای ملت و برای میهنشان در طبق اخلاص گذاشتند و تقدیم کردند، ادامه داد: باید حماسه‌ی شگفت‌آور هشت سال دفاع مقدس که ملت ایران توانست با دست خالی و با توکل بر خدا در برابر یک تهاجم گسترده‌ی بین‌المللی بایستد و موفق و پیروز بیرون بیاید، برای نسل جوان کنونی و نسلهای آینده شناسانده شود تا آنان با شناخت عظمت و تواناییهای این ملت، راه گذشتگان را با احساس امید و عزت ادامه دهند.

امام جمعه ایجرود گفت:هشت سال دفاع مقدس ما صرفاً یک امتداد زمانی و فقط یک برهه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی زمانی نیست؛ گنجینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی عظیمی است که تا مدتهای طولانی ملت ما میتواند از آن استفاده کند، آن را استخراج کند و مصرف کند و سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری کند.

حمایت مردم از انقلاب و ولایت از کارنامه پرافتخار ملت ایران در سال ۹۶ است

حجت الاسلام حسینی نسب امام جمعه شهر دندی در آخرین خطبه های نماز جمعه سال 96 با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و ترک گناه و معصیت، گفت: تحویل و دگرگونی درونی همراه با تجدید سال از ویژگی های بهترین عید است اما گناه مانع تحول درونی است.

وی با اشاره به تقارن سالروز شهادت حضرت امام هادی(ع) با اول فروردین و روز عید و تاکید بر حفظ حرمت این روز و حفظ شئونات اسلامی در ایام عید، افزود: حفظ شئونات اسلامی، عدم ارتکاب گناه و رعایت حریم محرم و نامحرم در دید و بازدیدها نشانه تحول درون و رشد اخلاق همراه با تجدید سال است.

خطیب جمعه دندی با بیان اینکه اگر بخواهیم خلاصه افتخارات و لحظه های شیرین سال 96 را نام ببریم در سه اتفاقِ مهمِ حضور مردم در انتخابات و راهپیمایی های دی ماه و راهپیمایی 22 بهمن ماه خلاصه می شود و این افتخارات بنام ملت ایران ثبت شده است، گفت: حمایت از اصول و آرمانهای انقلاب اسلامی و تبعیت امت از ولایت از کارنامه پر افتخار ملت انقلابی در سال 96 است.

حجت الاسلام حسینی نسب با تاکید بر اینکه مسئولان نیز باید کارنامه عملکرد خود را به مردم ارائه کنند، اظهارداشت: مسئولان تصور کنند در پایان سال، اعمال یک ساله شان در محضر خدا است و اگر از آنها سوال کنند فرمان امام و رهبر خود را در باب تولید و اشتغال چگونه انجام دادید آیا پاسخ قابل قبولی دارند؟ درحالی که مقام معظم رهبری فرمودند ما از مشکلات مردم مطلعیم اما هیچ کار نشدنی در کشور وجود ندارد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره یادگار امام رحمت الله علیه، و با بیان اینکه حاج سید احمد خمینی یاور امام در شکل گیری و پیروزی انقلاب و سرباز امام و مقام معظم رهبری بود، افزود: سید احمد خمینی سرباز واقعی ولایت بود و بهترین الگوی ولایت مداری و ولایت پذیری است که ایشان گفتند، اطاعت از خامنه ای اطاعت از خمینی است و هرکس منکر این معنا شود در خط امام نیست.

امام جمعه شهر دندی با تبریک اول رجب سالروز ولادت امام باقر(ع)، گفت: باقرالعلوم لقب امام پنجم است و این بدلیل دفاع امام باقر(ع) از دین و ترویج مکتب اسلام بود و پیام این حرکت این است که شیعیان در شرایطی که دشمنان داخلی و خارجی سعی در نابودی ارزشهای دینی دارند، برای حفظ و ترویج ارزشهای اسلامی همچون امام باقر(ع) مجاهدت نمایند .

حجت الاسلام حسینی نسب حفظ حجاب و تربیت فرزندان با معیار های دینی را از ارزشهای اسلامی دانست و گفت: حجاب اختیاری یا بی حجابی مقابله و مخالفت با آیات صریح قرآن است.

وی با اشاره به 29 اسفند سالروز ملی شدن صنعت نفت و قطع شدن دست بیگانگان از سرمایه ملی به نقش تاثیر گذار آیت الله کاشانی در این مساله اشاره کرد و با بیان اینکه پرچمداری علماء و حمایت مردم در ملی شدن نفت تاثیر گذار بود، افزود: عده ای با تحریف تاریخ ملی شدن صنعت نفت را به نام مصدق ثبت می کنند و عده ای هم اکنون کارهای اصلی خود را رها کرده و با تغییر نام خیابانهای تهران به نام افراد مساله دار همچون مصدق و بازرگان به کارهای حاشیه ساز می پردازند که نشانه انحراف اعتقادی و سیاسی و عدول از آرمانهای انقلاب اسلامی و انحراف از وظیفه اصلی است.

امام جمعه شهردندی  با اشاره به ایام عید و خرید میوه و اجناس، با بیان اینکه فروشندگان قانون را رعایت کنند، گفت: از خدمات و زحمات همه ادارات و مسئولان شهرستان اعم از بخش مرکزی و بخش انگوران خصوصا فرماندار محترم و بخشدار محترم تشکر می کنم همچنین از بازدید بخشدار بخش انگوران از ادارات و مغازه ها و نظارت بر کیفیت و قیمت اجناس که باعث دلگرمی مردم می شود، قدردانی می نمایم.

مسئولان گزارش عملکرد خود را در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل ارائه دهند

حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های آخرین نماز جمعه شهر خرمدره در سال 96 با تبریک فرا رسیدن سال جدید، افزود: سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل به پایان رسید و اکنون باید مسئولان گزارش عملکرد خود را به مردم ارائه دهند.

امام جمعه خرمدره ادامه داد: هرکسی در پایان سال به حساب کار خود می رسد و هر تشکیلاتی کاستی ها، ضعف ها و نقاط قوت خود را می سنجد ماهم باید به حساب خود برسیم زمانی که طبیعت بیدار می شود چرا ما از خواب غفلت بیدار نشویم و قلب ها را برای سال جدید طرح جدید و برنامه جدید از گناه پاک کنیم، استعداد خود را بشناسیم و به فعلیت برسانیم و هر روز به سمت کمال و سعادت حرکت کنیم.

حجت الاسلام حسینی تاکید کرد: چهار نوع عید وجود دارد عید دینی که برای همه مسلمان است مانند عید قربان فطر، عیدهای مذهبی است که مختص شیعیان است مثل عید غدیر و نیمه شعبان و اعیاد ملی مانند پیروزی انقلاب و آزادی خرمشهر و عید طبیعی و تکوینی است مانند عید نورز که آغاز سال نو است.

وی ، تصریح کرد: عید نوروز، روزی است که کشتی نوح بر روی کوه جودی قرار گرفته است و جبرئیل بر پیامبر نازل شده است و پیامبر(ص) بت ها را شکست، عید غدیر در نوروز بوده و ظهور امام زمان (ع) و روز پیروزی انسان بر دجال در نوروزخواهد بود.

امام جمعه خرمدره بیان کرد: عید نه عید جامه رنگارنگ پوشیدن است که این عید، عید کودکان است و شربت و شیرینی و غذاهای متنوع خوردن است بلکه عید شکم بارگان است نه به سیاحت و تفرج بی محتوا و بدون تفکر پرداختن است که عید ولگردان است نه بی بند و باری و هرزه عیاشی کردن است که این عید بلهوسان است نه خندیدن و همدیگر را به سخره گرفتن است که این عید غافلان است و نه سبزه رویاندن و سفره هفت سین چیدن و آتش بازی کردن است که این عید خرافه پرستان است بلکه عید از دیدگاه اسلام آن زمانی است که انسان در راه انجام وظیفه موفق شود و برای تطهیر نفس و جان  از ناپاکی ها تلاش کند و تمرین صبر و استقامت شکستن غرور و خود خواهی داشته باشد.

وی در پایان با تسلیت به مناسبت شهادت امام هادی (ع) و تبریک ولادت امام محمد باقر(ع) و فرارسیدن عید نوروز و ملی شدن صنعت نفت، افزود: بنابر روایتی از امام هادی (ع) از دنیا پرهیز کنید که این دنیا ساحر است، انسان ها از خاک به وجود آمده اند و به خاک بر می گردند و آنچه که نزد خداوند گرامی است متقین و انسان های با تقوا هستند.

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking