۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۸

نگاهی به مسابقات دوی صحرانوردی قهرمانی آسیا/ حسرت 17 ساله ایران برای کسب مدال طلا

نگاهی به مسابقات دوی صحرانوردی قهرمانی آسیا/ حسرت 17 ساله ایران برای کسب مدال طلا
رقابت‌های دوی صحرانوردی قهرمانی آسیا فردا (پنج‌شنبه) به میزبانی چین برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، چهاردهمین دوره رمسابقه دوی صحرانوردی قهرمانی آسیا صبح فردا (پنج‌شنبه) در شهر گوئی‌یانگ در کشور چین برگزار خواهد شد.

در این دوره از رقابت‌ها 11 دونده از ایران حضور دارند که در سه بخش بزرگسالان، جوانان و بانوان رقابت می کنند.

محمدجواد صیادی، جلیل ناصری، خلیل ناصری، مرتضی بیرانوند و همایون همتی ترکیب تیم ملی بزرگسالان ایران را تشکیل می‌دهند. همچنین امیرحسین صفری بیدختی، عبدالرحیم درزاده، پوریا وطن‌نواز، سیدامیر زمان‌پور و ابوالفضل اسحاقی نیز در رده سنی جوانان حضور دارند. ضمن اینکه  سازمان تیم‌های ملی فدراسیون دوومیدانی با هدف توسعه دوهای استقامت در بخش بانوان، پریسا عرب، قهرمان نیمه ماراتن و دوهای استقامت ایران را نیز به این دوره از مسابقات اعزام  کرده است.

در طول سیزده دوره قبلی این رقابت‌ها که از 1991 آغاز شده، کشورمان در مجموع موفق به کسب 3 طلا، 5 نقره و 13 برنز و مجموع 21 مدال شده و در رده ششم رده‌بندی کلی پس از ژاپن، بحرین، چین، قطر و هند قرار دارد.

3 طلای ایران در سال 1993 توسط حمید سجادی، 1999 توسط احمد زارع‌کار و 2001 توسط جعفر باباخانی به دست آمده و در طول 17 سال گذشته هیچ نماینده‌ای از ایران نتوانسته روی سکوی نخست قرار بگیرد.

دوره قبلی این مسابقات سال 2016 و به میزبانی بحرین برگزار شد. در آن سه تیم‌های بزرگسالان و جوانان ایران 2 مدال برنز کسب کردند تا کشورمان در رده چهارم قرار بگیرد. ضمن اینکه بحرین همه مدال‌های طلا را درو کرد.

در سال 2012 نیز تیم جوانان به مدال نقره رسید و تیم بزرگسالان صاحب مدال برنز شد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking