۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۳

اخبار ضد و نقیض درباره همکاری نفتی قطر و امارات

اخبار ضد و نقیض درباره همکاری نفتی قطر و امارات
دوحه – ایرنا – در حالی که شرکت دولتی نفت و گاز قطر از امضای قرارداد تمدید مشارکت برای توسعه یک میدان نفتی خود با امارات و ژاپن خبر داد ، یک مقام اماراتی هر گونه همکاری با این کشور را رد کرد.

به گزارش سه شنبه شب ایرنا ، پایگاه اطلاع رسانی شرکت نفت و گاز قطر ( قطر للبترول) پیشتر به نقل از «اسعد شریده الکعبی» رییس اجرایی این شرکت خبر امضای قرارداد ادامه همکاری در مورد میدان نفتی البندق برای چند سال را اعلام و نسبت به آن ابراز خوشبینی کرده بود.
از سوی دیگر یک مقام مسئول در شورای عالی نفت امارات اعلام کرد که هیچ قراردادی با شرکت قطری امضا نشده و میدان نفتی بندق تنها از نظر جغرافیایی متعلق به ابوظبی و قطر است.
این منبع اضافه کرد: هیچ ارتباط تجاری با قطر نداریم .بیش از چهار دهه است که این میدان نفتی توسط کنسرسیوم ژاپنی اداره می شود و اخیرا هم قرارداد آن تمدید شده است.
عربستان، امارات، بحرین و مصر 5 ژوئن 2017 ( 15 خرداد 96 ) با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم کلیه روابط خود با این کشور را قطع کردند و مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود به روی قطر را هم بستند.
قطر طی 9 ماه گذشته ادعای حمایت از تروریسم را رد و اعلام کرده است که تحریم کنندگان برای اتهام خود هیچ سند معتبری در اختیار ندارند.
شبد**1508*9122

کلیدواژه ها :نفتی گاز نفت قطر امارات
منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking