۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۴

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان:

خاطرات رزمندگان استان سمنان مکتوب شود/ ضرورت تاسی از اهل بیت(ع)

خاطرات رزمندگان استان سمنان مکتوب شود/ ضرورت تاسی از اهل بیت(ع)
سمنان- نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان بابیان اینکه خاطرات رزمندگان استان می‌بایست مکتوب و ماندگار شود، گفت: انعکاس این اسناد می‌تواند انتقال آن‌ها به نسل جوان را تسهیل کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید محمد شاهچراغی بعدازظهر یکشنبه در جمع پیشکسوتان روحانی حاضر در دفاع مقدس به همت تبلیغات اسلامی استان سمنان و به میزبانی دفتر خود، ضمن بیان اینکه باید خاطرات رزمندگان به‌طور مکتوب و گفتاری به نسل‌های آینده منعکس شود، تأکید کرد: یکی از فواید این اقدام شایسته قرار گرفتن نسل جوان در جریان رویدادهای عظیم رخ‌داده در دفاع مقدس محسوب می‌شود.

وی افزود: مهم‌ترین عامل پیروزی رزمندگان اسلام در دفع مقدس، تبعیت از ولایت و عشق به خاندان پیامبر (ص) و ائمه اطهار(ع) بود که این امر باید در بین نسل جوان جامعه نیز تبیین شود.

تبعیت از اهل بیت(ع) ضرورت دارد

امام‌جمعه سمنان در ادامه بیان کرد: ولایت به‌مثابه نعمت بزرگی در انقلاب اسلامی محسوب می‌شود که باید در راستای ترویج فرهنگ ولایی در بین آحاد جامعه اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم چراکه حرکت درراه ولایت جامعه را از خطرات و توطئه‌ها مصون نگه می‌دارد.

آیت‌الله شاهچراغی بابیان اینکه رزمندگان دفاع مقدس و راویان امروز روزهای افتخارآفرین انقلاب اسلامی جز برای حفظ ولایت برنامه‌ای ندارند، گفت: باید برای انتقال مفاهیمی مانند ولایتمداری به نسل جوان برنامه‌ای مدون داشت از سوی دیگر باید دانست که تبعیت از اهل بیت(ع) ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه دست یاری‌رسانی پشت انقلاب اسلامی ما قرار دارد، تأکید کرد: هر کشور دیگری جز ایران اسلامی در طول ۴۰ سال با این حجم از توطئه‌ها از سوی دشمنان مواجه می‌شد قطعاً فروپاشی را به چشم می‌دید اما امروز شاهد هستیم که عزت و اقتدار ایران اسلامی در سایه ولایت و امنیت روزبه‌روز افزایش می‌یابد.

عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه امروز باید از بزرگانی چون فاطمه زهرا(س) الگو بپذیریم، تأکید کرد: باید توجه کنیم که حضرت فاطمه زهرا (س) در سخنان خود درباره ولایت چه می‌گوید و از ما چه می‌خواهد و ما نیز در همان راه گام برداریم تا موفق شویم.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking