۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۴

صادقی در دیدار قائم مقام وزیر خارجه اندونزی تاکید کرد:

آمادگی ایران برای شرکت در پروژه‌های مشترک علمی با اندونزی

آمادگی ایران برای شرکت در پروژه‌های مشترک علمی با اندونزی
تهران - ایرنا - رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و اندونزی گفت: تهران آمادگی دارد با شرکت در پروژه های مشترک علمی و انتقال تجارب به جاکارتا از بسترهای موجود برای ارتقای سطح همکاری های فیمابین در راستای منافع دو ملت بهره گیرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از خانه ملت، محمود صادقی در جریان سفر به اندونزی در دیدار با محمد فاخر قائم مقام وزیر خارجه این کشور به روابط دیرینه و پایدار میان دو کشور اشاره کرد و افزود: همواره روابطی برادرانه بر اساس احترام متقابل میان ایران و اندونزی برقرار بوده که می تواند الگویی مناسب برای دیگر کشورهای اسلامی باشد.
وی افزود: حفظ و تداوم همراه با شتاب بیشتر ارتباطات در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به ویژه روابط پارلمانی از اولویت های جمهوری اسلامی ایران با اندونزی است.
رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و اندونزی به پیشرفت های علمی و فناوری در بخش های نانوتکنولوژی و بایوتکنولوژی در ایران اشاره کرد و اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد با شرکت در پروژه های مشترک علمی و انتقال تجارب با اندونزی از بسترهای موجود برای ارتقای سطح همکاری های فیمابین در راستای منافع دو ملت بهره گیرد.
صادقی در بخش دیگری از سخنانش سیاست جمهوری اسلامی ایران را حمایت از جهان عاری از جنگ و خشونت عنوان و تصریح کرد: کشورهای استعماری حامی گروه های تروریستی در منطقه هستند و ایران از هرگونه اقدامی در راستای تثبیت امنیت و برقراری آرامش در منطقه حمایت می کند.
وی بر تداوم هماهنگی و تشریک مساعی میان دو کشور در حل مشکلات فراروی جهان اسلام در مجامع منطقه ای، بین المللی و اسلامی تأکید کرد.
رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و اندونزی خاطرنشان کرد: مجالس دو کشور باید تسهیل کننده و مشوق مناسبات در عرصه های گوناگون باشند.

** ضرورت رفع موانع مراودات اقتصادی با بررسی چالش‌های فرارو
محمد فاخر قائم مقام وزیر خارجه اندونزی نیز در این دیدار با یادآوری اشتراک نظرات دو کشور در مسائل منطقه ای و جهانی گفت: اندونزی بر توسعه همکاری های سیاسی و اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران در عرصه های بین المللی برای برقراری نظم جهانی بر پایه های آزادی و عدالت تأکید دارد.
وی بر شتاب بخشیدن و تسهیل سرمایه گذاری های مشترک تأکید کرد و افزود: باید با بررسی چالش های فراروی مراودات اقتصادی و رفع موانع موجود، همگام با ارتباطات خوب سیاسی مراودات اقتصادی فیمابین نیز ارتقا یابد.
به گزارش ایرنا، هیاتی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ریاست محمود صادقی رییس گروه دوستی پارلمانی ایران اندونزی به منظور دیدار و گفت و گو با مقامات اندونزی به این کشور سفر کرده است.
سیام**9314**1336

کلیدواژه ها :دوستی
منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

website tracking