۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۱

اصفهان| باید زن مسلمان فعال اقتصادی اجتماعی را به جهان معرفی کنیم

اصفهان| باید زن مسلمان فعال اقتصادی اجتماعی را به جهان معرفی کنیم
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان گفت: رزومه شورای عالی بانوان و شورای جوانان اتاق بازرگانی در معرفی ما در استرالیا برای دفاع از رتبه جهانی سبب تعجب بسیاری از حاضران به ویژه افرادی شد که زنان ایرانی را درست نشناخته‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سید عبدالوهاب سهل آبادی عصر امروز در دومین همایش "جایگاه زنان در کارآفرینی و توسعه پایدار" با تبریک روز زن و اشاره به زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) و تاثیر ایشان در تغییر نگاه به زنان اظهار داشت: برخی فکر می‌کنند زنان ایرانی هیچ تعاملی و ترددی با دنیای اطراف خود ندارند اما به جرات می‌توان‌ گفت زنان ایرانی در کنار 3 رسالتی که حضرت زهرا(س) ثابت کرد، حضورشان در اجتماع و محافل تصمیم‌گیری و نظارتی بسیار زیباست.

وی با بیان اینکه نمی‌توان از نقش فعال زنان چشم پوشید، افزود: امروز بالای 50 درصد از خانواده دانشگاهی ما زنان هستند و در مجامع سیاسی نیز فعال‌اند، زنان ایرانی در جنگ هم نقش بسیار تاثیرگذار و پررنگی داشتند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان تصریح کرد: یک ‌زن ‌می‌تواند هم در خانه حضور داشته باشد و هم در اجتماع فعالیت کند و در مسائل اقتصادی نیز ورود پیدا کند بنابراین با همین نیت شورای عالی بانوان در اتاق بازرگانی اصفهان شکل گرفت و اکنون در سطح کشور می‌درخشد.

وی ادامه داد: اگر توانستیم‌ جزو 4 اتاق بازرگانی برتر دنیا شویم یکی از دلایل آن رزومه شورای عالی بانوان و شورای جوانان بود که در معرفی ما در استرالیا برای دفاع از این رتبه جهانی سبب تعجب بسیاری از حاضران به ویژه افرادی که زنان ایرانی را درست نشناخته‌اند.

سهل آبادی با ابراز خرسندی از اینکه در کشور و فرهنگ ما به قدری به زنان بها داده شده که می‌توانند در صدر باشند، گفت: در دستورالعمل‌ها گفته شده هیچ‌ کمیسیونی حق ندارد کمتر از 30 درصد حضور زنان داشته باشد و در استارت آپ‌هایی که مدتی قبل ‌در نمایشگاه دبی معرفی کردیم در تیم‌ها حضور زنان پررنگ بود و باعث افتخار ما شد.

رئیس شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان گفت: منعی برای حضور زنان در جامعه نداریم اما جامعه مدرن امروز قصد دارد حضور زنان را به نحوی دیگر تفسیر کند و ما به عنوان یک زن مسلمان فعال اقتصادی وظیفه داریم چهره یک زن معتدل فعال سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را به جهان معرفی کنیم.

زهرا اخوان نسب نیز در دومین همایش "جایگاه زنان در کارآفرینی و توسعه پایدار" ضمن تبریک روز زن با بیان اینکه اگر امروز شاهد جریانی در حوزه زنان هستیم به دلیل همراهی تمام زنان و حمایت مردان است، اظهار داشت: جایگاه زنان در کارآفرینی و توسعه پایدار در جهان حایز اهمیت است و دو مقوله توانمندسازی زنان و رشد و کارآفرینی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه زنان در آینده به سمت اقتصاد دیجیتال می‌روند و باید توانمند شوند، افزود: در اقتصاد جهانی در دهه آینده حدود 1 میلیارد زن وارد بازار می‌شوند و حضورشان تحولات عظیمی رقم می‌زند و شاهکار حضور زنان خواهد بود بنابراین توانمندسازی زنان و پرداختن به این موضوع اهمیت خاص و ویژه‌ای دارد.

رئیس شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان تصریح کرد: باید آموزش‌های لازم را به زنان ارائه کرده و برای آن‌ها تسهیل گری داشته باشیم و بدانیم که هدفمان نسل جوان تحصیل کرده امروز است که نیازمند هدایت و کمک بوده و باید درحد توان این نسل را راهنمایی کنیم تا به مقصد برسد.

وی ادامه داد: زنان باید به این نکته توجه کنند که هرخانمی در هرجایی که قرار دارد در درجه اول وظیفه مادری را به خوبی انجام دهد چراکه تربیت ما اثرگذار است و نسل آینده را می‌سازد، هرچه زنان آگاه و هشیار و به روز باشند نسل آینده هم بهتر خواهد بود برای همین در تمام دنیا روی زنان سرمایه گذاری می‌کنند.

اخوان نسب بیان کرد: زنان مهارت ارتباطی بهتری دارند، صبور بوده و قدرت شنیدن بیشتری دارند و اگر وارد فضای کسب و کار شوند محیط خشن آن را تلطیف کرده و سلامت کار را بیشتر رعایت می‌کنند و به دنبال این ورود می‌توان شاهد اقتصاد پایدار در کشور بود.

وی با اشاره به محورهای همایش برای ارسال مقالات گفت: موضوعات زن، اقتصاد، توسعه پایدار و زن، محیط زیست و توسعه پایدار و زن، اقتصاد، جامعه و توسعه پایدار برای ارسال مقالات درنظر گرفته و همایش با شعار زن "زنان هم‌پیمانان توسعه و برکت اقتصادی" برگزار شد.

رئیس شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه زنان در جامعه کوچک خانواده و بزرگ‌‌تر که شهر است تاثیرگذارند، تصریح کرد: زنان باید فعالیت کنند تا جایگاه خود را پیدا کنند، ما در کشور منعی برای حضور زنان نداریم و اگر جایی حضورشان کمرنگ‌تر از مردان بود به دلیل فعالیت کمتر خودشان است و باید بیشتر تلاش کنند تا جایگاه خودشان پیدا کنند.

وی افزود: ظرفیت حضور زنان در جامعه وجود دارد و مردان نیز این ظرفیت را پذیرفته‌اند اما جامعه مدرن امروز قصد دارد حضور زنان را به نحوی دیگر تفسیر کند درحالیکه از قدیم الایام زنان در تاریخ اثرگذار بوده‌اند  و ما به عنوان یک زن مسلمان فعال اقتصادی وظیفه داریم چهره یک زن معتدل فعال سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را به جهان معرفی کنیم.

اخوان نسب تصریح کرد: امروز زنان پیشرو ما الگوهای دختران هستند و دختران باید به توانمندی‌های خود توجه کرده و بدانند مسئولیت سنگینی دارند و حرکت آن‌ها جامعه را به تکاپو وا می‌دارد و تحولی که زنان در جامعه ایجاد می‌کنند بر کسی پوشیده نیست و این امر تنها مستلزم خودباوری زنان است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking