۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۱

به زودی نفرات اعزامی به مسابقات آسیایی مشخص خواهند شد؛

محمدیان: هدف‌گذاری وزارت ورزش و جوانان برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها تا پایان سال 96 محقق شده است

معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: به زودی تعداد رشته‌های اعزامی زنان به بازی‌های آسیایی مشخص خواهد شد و ما سعی کردیم در بخش زنان بتوانیم تعداد رشته‌های زیادی را به این بازی‌ها اعزام کنیم.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، جشن بزرگداشت مقام زن و روز مادر امروز در مجموعه ورزشی شیرودی، سالن شهید افراسیابی با حضور معاونین وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

فریبا محمدیان معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان که در این مراسم حضور داشت در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به خواسته بانوان برای حضور در ورزشگاه‌ها اظهار داشت: آنچه که دغدغه وزارت ورزش و سایر بخش‌ها برای حضور زنان و خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها حضور دارند حفظ شان و ارزش‌های اسلامی و اجتماعی است و این شان تنها برای زنان نبوده و ما به فکر رعایت شئونات تمام اقشار از جمله زن و مرد هستیم.

معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: تنها وزارت ورزش و جوانان مسئولیت تصمیم‌گیری در این زمینه را ندارد و نهادها و دستگاه‌های مختلفی در این خصوص دغدغه دارند و ما برنامه‌های زیادی را برای فراهم کردن زیرساخت‌های لازم در ورزشگاه‌ها را ایجاد کردیم. در حال حاضر زنان و خانواده‌ها می‌توانند شاهد انجام فعالیت‌های ورزشی در بیش از ۳۵ رشته ورزشی در ورزشگاه‌ها و سالن‌های سرپوشیده باشند که امیدوارم بتوانیم هماهنگی لازم را برای یک رشته خاص جهت حضور زنان تماشاگر و خانواده‌هایشان فراهم کنیم.

او خاطرنشان کرد: وزارت ورزش و جوانان هدف‌گذاری که امسال برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها انجام داده بود، تا پایان سال ۹۶ محقق شده اما باید توجه داشته باشید همان طور که ورزش زنان نیاز به رشد و توسعه دارد و خواسته‌های علاقه‌مندان نیز در حال افزایش است، ما نیز تلاش می‌کنیم متناسب با شئونات کشور زمینه را برای تحقق این خواسته‌ها ایجاد کنیم.

محمدیان در پایان در پاسخ به این پرسش که چند رشته ورزشی زنان به بازی‌های آسیایی جاکارتا اعزام خواهند شد گفت: در ستاد عالی بازی‌های آسیایی که با همکاری کمیته ملی المپیک و با ریاست وزیر ورزش از ۶ ماه پیش تشکیل شده است، به زودی تعداد رشته‌های اعزامی زنان به بازی‌های آسیایی مشخص خواهد شد و ما سعی کردیم در بخش زنان بتوانیم تعداد رشته‌های زیادی را به این بازی‌ها اعزام کنیم. همان طور که سیاست وزارت ورزش افزایش تعداد زنان ورزشکار در مسابقه‌های مختلف است.

منبع : برنا

پربازدیدترین امروز

website tracking