۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۹

سفر هیات کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به کره جنوبی

سفر هیات کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به کره جنوبی
پکن - ایرنا - هیات 6 نفره کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با سفر به سئول پایتخت کره جنوبی ضمن بازدید از مراکز تحقیقاتی و علمی این کشور، با رییس کمیسیون تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا رییس کمیسیون تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی در این دیدار به علاقه مردم کره به سابقه تاریخی و فرهنگی ایران و افسانه ها و اسطوره های ایرانی اشاره کرد و آمادگی کشورش را برای گسترش روابط اقتصادی به ویژه در زمینه های صنعتی اعلام نمود.
اعضای این هیات که به منظور توسعه و تقویت تعاملات علمی و فناوری بین ایران و کره جنوبی به این کشور سفر کرده اند همچنین از چند موسسه تحقیقاتی از جمله پارک علم و فناوری و موسسه فناوری علوم آب کره، دانشگاه سئول و دانشگاه هوا فضای کره جنوبی بازدید کردند.
این هیات در ادامه با 'حسن طاهریان' سفیر جمهوری اسلامی ایران در سئول ملاقات کرد.
طاهریان در این دیدار ضمن ارایه گزارشی از آخرین وضعیت روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور، به تشریح وضعیت علمی این کشور برای اعضای کمیسیون آموزش مجلس پرداخت.
بازدید از شهرک سینمایی mbc سئول، بازدید از مرکز آموزش خلبانی دانشگاه هوا فضا سئول و بازدید از مرکز تولیدات انیمیشن کره جنوبی از دیگر برنامه های این هیات در سفر به کره جنوبی بود.
بازدید از موسسه عالی علوم و فناوری کره جنوبی، بازدید از موسسه آموزشی ارتباطات و الکترونیک کره و بازدید از شهر هوشمند سئول از دیگر برنامه های اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در سفر 6 روزه به سئول بود.
**آساق**1904**

کلیدواژه ها :تحقیقات تحقیقات
منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking