۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۱

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

نگاه ما به مساجد باید با رویکرد قرآنی باشد

نگاه ما به مساجد باید با رویکرد قرآنی باشد
قزوین- امام جمعه قزوین گفت: اگر رویکرد ما به مساجد قرآنی باشد با تمرکز در برنامه ها و وحدت رویه می توانیم به آبادانی این کانونهای دینی همت کنیم و شاهد استقبال بیشتر جوانان از مساجد هم باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی سه شنبه شب در آیین گرامیداشت بیست و پنجمین سالروز تأسیس کانون‌های مساجد که در سالن اجتماعات نمایشگاه بین‌المللی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: باید به جایگاه مساجد در تربیت افراد و تاثیرگذاری در امور مختلف باور داشته باشیم و برای تقویت آن همت کنیم.

وی افزود: اگر رویکرد و دیدگاه ما در خصوص مساجد یکپارچه شود می توانیم از این ظرفیت ارزشمند بخوبی بهره ببریم و تحقق این امر نیازمند داشتن نگاه قرآنی است.

آیت الله عابدینی تصریح کرد: بر اساس منابع دینی مسجد متعلق به خداوند است و کسی نمی‌تواند خود را مالک آن بداند زیرا اگر هر کس بخواهد مسجد را متعلق به خود بداند از مسیر وحدت دور شده و به سمت اختلاف و دودستگی خواهیم رفت و در نتیجه کارایی مساجد از بین می‌رود لذا باید همه خادم مسجد و در خدمت مسجد باشیم.

امام جمعه قزوین یادآورشد: مسجد را کسانی می‌توانند آباد کنند که به خدا و قیامت ایمان داشته باشند و  اگر کسی به خدا و رستاخیز ایمان ندارد، کارش در حوزه سخت افزاری و بخش نرم افزاری مسجد اثری ندارد و آبادانی و عمرانی برای مسجد به بار نمی‌آورد زیرا مساجد با کسانی که به خدا و رستاخیز ایمان دارند، آباد می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در خصوص عوامل آبادی مساجد اظهارداشت: امام علی (ع) تأکید می‌کند آبادانی قلب با یاد و نام خدا محقق می‌شود و به هر میزانی که قلب جایگاه عشق الهی و مامن خدا شود، آبادانی بیشتری را شاهد خواهیم بود.

وی تصریح کرد: هماهنگی با آرمان‌های الهی به انسان قرار و آرامش می‌دهد و اگر در حوزه مساجد نیز با آرمان‌های الهی، قرآنی و دینی خود را هماهنگ کنیم، مساجد اثرگذارتر می‌شوند، درغیر این صورت از آرمان‌ های الهی فاصله خواهیم گرفت.

عابدینی نقش کانون مساجد را در برنامه های فرهنگی موثر دانست و اظهارداشت: این نهاد باید تقویت شود تا بتواند با برنامه ریزی مدون و هدف دار برای تربیت دینی نسل جوان بخوبی عمل کند.

کلیدواژه ها :قزوین ایمان ایمان ایمان
منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking