۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۴

دو طلا و سه برنز در انتظار آزادکاران ایران در روز دوم کشتی قهرمانی آسیا

دو طلا و سه برنز در انتظار آزادکاران ایران در روز دوم کشتی قهرمانی آسیا
تهران - ایرنا - «حسن یزدانی» و «محمد جواد ابراهیمی» آزادکاران وزن های 86 و 92 کیلوگرم ایران به فینال رقابت های قهرمانی آسیا در قرقیزستان راه یافتند و «ایمان صادقی»، «مصطفی حسین خانی» و «امین طاهری» راهی دیدار رده بندی شدند.

به گزارش ایرنا، رقابت های کشتی آزاد قهرمانی سال 2018 آسیا،روزهای 12 و 13 اسفند ماه در بیشکک پایتخت قرقیزستان برگزار می شود.
در رقابت های 5 وزن دوم و در وزن 61 کیلوگرم که 12 نفر حضور دارند، «ایمان صادقی» دارنده مدال طلای جوانان جهان در دور نخست 8 بر صفر «گرچک همرایف» از ترکمنستان را شکست داد و در مبارزه دوم نیز با نتیجه 6 بر 3 «شائوفنگ لیانگ» از چین را مغلوب کرد و به به نیمه‌نهایی راه یافت.
صادقی در این مرحله مقابل «نوراسلام سانایف» آزاد کار روسی الاصل قزاقستان با نتیجه 5 بر 4 مغلوب شد و از راهیابی به فینال بازماند و امروز برای کسب مدال برنز باید به مصاف حریف خود برود.
«مصطفی حسین خانی» دارنده مدال برنز جهان در مبارزات وزن 74 کیلوگرم که 12 نفر حضور دارند در دور نخست 5 بر صفر «پراوین رانا» از هند را از پیش رو برداشت و دور نیز «بکزاد عبدالرحمن اف» دارنده مدال برنز جهان، قهرمان بازی‌های آسیایی و آسیا از ازبکستان با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسید و به جمع چهار نفر برتر رفت که در این مرحله با نتیجه 8 بر 4 مغلوب «مسلم اولوئف» آزادکار روسی الاصل قرقیزستانی شد و به فینال راه نیافت تا برای کسب مدال برنز به مصاف حریف خود برود.
حسن یزدانی دارنده مدال طلا و نقره جهان و طلای بازی های المپیک در وزن 86 کیلوگرم 12 بر 2 «عظمت دولت بیک اف» دارنده مدال نقره امید های جهان از قزاقستان را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی نیز 13 بر صفر «جاورایل شاپیف» از ازبکستان را مغلوب کرد و به فینال راه یافت.
وی در دیدار فینال «یوتومن ارگودُل» از مغولستان را پیش رو خواهد داشت.
محمد جواد ابراهیمی آزادکار وزن 92 کیلوگرم ایران و دارنده مدال طلای جوانان جهان نیز پس از استراحت در دور نخست در دور دوم 10 بر صفر «چانگ جائه سوئه» از کره جنوبی را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت و در این مرحله نیز «زوشن لین» از چین را 7 بر 2 از پیش رو برداشت و به فینال راه یافت تا برای کسب مدال برنز به مصاف «داولوم بائف» از قزاقستان برود.
در وزن 125 کیلوگرم «امین طاهری» دارنده مدال نقره جوانان جهان، پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر از سد «مراد رامونوف» از قرقیزستان گذشت و در مرحله نیمه نهایی کشتی را با نتیجه 3 بر صفر مغلوب «داوید مودزمانشویلی» کشتی گیر گرجستانی الاصل و دارنده مدال های نقره المپیک و برنز جهان از ازبکستان شد و از راهیابی به فینال بازماند.
در روز نخست این مسابقات عزت الله اکبری در وزن 79 کیلوگرم مدال طلا گرفت و مجتبی گلیج نیز در وزن 97 کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1067** 1701

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking