۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸

پوریان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

ثبات قیمت گوشت قرمز در عمده فروشی/نرخ هر کیلو دام زنده 17 هزار تومان

ثبات قیمت گوشت قرمز در عمده فروشی/نرخ هر کیلو دام زنده 17 هزار تومان
رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده، گفت:با وجود کاهش واردات گوشت ناشی از نوسان نرخ دلار، قیمت گوشت در عمده فروشی‌ها از ثبات نسبی برخودار است.

ثبات قیمت گوشت قرمز در عمده فروشی/نرخ هر کیلو دام زنده 17 هزار تومانمنصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با انتقاد از افزایش قیمت گوشت داخلی در قصابی‌ها، اظهار کرد: باوجود آنکه قیمت لاشه در عمده فروشی‌ها تغییری نداشته است؛ اما نوسان قیمت گوشت در قصابی‌ها به  سودجویی بخش نهایی بازار، خرده فروشان و واسطه‌ها باز می‌گردد. 

وی با اشاره به اینکه لاشه داخلی در عمده فروشی‌ها با نرخ سابق کماکان در حال عرضه است، افزود: هم اکنون هر کیلو لاشه داخلی بره با وزن سبک با نرخ 34 و وزن سنگین با نرخ 33 هزار تومان در عمده فروشی‌ها توزیع می شود که با وجود فراوانی دام ، نوسان قیمت در خرده فروشی‌ها جای تعجب است.

پوریان ادامه داد: با وجود کاهش واردات گوشت ناشی از نوسان نرخ دلار، قیمت گوشت در عمده فروشی‌ها از ثبات نسبی  برخودار است.

به گفته وی افزایش قیمت گوشت در بازار داخل ارتباطی به نوسان نرخ دلار ندارد.

رئیس شورای تأمین کنندگان دام زنده، متوسط نرخ هر کیلو دام زنده در میادین را 16 هزار و 500 تا 17 هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به عرضه انبوه دام، نوسان خاصی در ایام پایانی سال در بازار نخواهیم داشت.

وی با اشاره به آخرین وضعیت واردات گوشت قرمز، بیان کرد: روزانه 40 تا 50 تن گوشت قرمز جهت تنظیم بازار داخل از استرالیا وارد می شود.

کلیدواژه ها :گفتگو گفتگو گفتگو
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking