۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۵

امام جمعه شهرستان قشم؛

تکمیل پل خلیج فارس، یک نیاز و یک ضرورت / دریافت عوارض ورود به خانه برای قشوندان باید لغو شود

تکمیل پل خلیج فارس، یک نیاز و یک ضرورت / دریافت عوارض ورود به خانه برای قشوندان باید لغو شود
امام جمعه شهرستان قشم گفت : تکمیل پل خلیج فارس از مطالبات اصلی قشموندان است و بیان دلیل برای عدم تکمیل آن پس از پنج سال و صرف هزینه های کلان، پذیرفته نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از قشم آزاد ؛حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار ، امام جمعه شهرستان قشم در شورای اداری که با حضور نماینده ویژه رئیس جمهور برگزار شد ، عنوان کرد : تکمیل پل خلیج فارس از مطالبات اصلی قشموندان است و بیان دلیل برای عدم تکمیل آن پس از پنج سال و صرف هزینه های کلان، پذیرفته نیست چراکه تکمیل این پل، یک نیاز و یک ضرورت برای جزیره قشم است.

وی افزود : خدمات بسیاری در شهرستان انجام شده و قشموندان کوچکترین خدمات را نیز شاکر هستند و از یاد نخواهند برد.

امام جمعه شهرستان قشم با اشاره به ظرفیت های زیاد این جزیره در حوزه های مختلف تصریح کرد : بارها گفته ایم که قشم، ظرفیت فقرزدایی از کل استان هرمزگان را دارد، وجود فقر، بیکاری و قاچاق زیبنده جزیره ای با این ظرفیت های عظیم نیست.

جوکار دوگانگی مدیریتی زیربنای را از مشکلات شهرستان قشم دانست و افزود : دوگانگی مدیریتی در شهرستان قشم عامل بسیاری از مشکلات است که باید این ضعف قانونی چاره اندیشی و اصلاح شود .

 

دریافت عوارض ورود به خانه برای قشوندان باید لغو شود

حجت الاسلام والمسلمین جوکار لغو دریافت عوارض ورود به جزیره برای مردم قشم را از دیگر مطالبات اساسی قشموندان برشمرد و با اظهار اینکه وعده ها در این خصوص بیش از ۴ سال است که بر زمین مانده، گفت: بخشودگی و صفر شدن عوارض ورود به خانه برای بومیان قشم، حداقل انتظار و حاصلی است که می توان از سفر کاروان تدبیر و امید به استان هرمزگان داشت.

وی مجاز بودن تردد درون استانی برای خودروهای پلاک منطقه آزاد قشم همچون برخی دیگر از مناطق آزاد کشور را بعنوان مطالبه مردمی مطرح و خاطرنشان کرد: مردم قشم توان خرید دو خودرو، یکی برای درون منطقه آزاد و دیگری برای خارج از جزیره را ندارند.

امام جمعه شهرستان قشم ادامه داد: مطالبه نخبگان، دلسوزان و دانشگاهیان استان و شهرستان بهره گیری از نیروهای توانمند و تحصیل کرده بومی در رده های مدیریتی می باشد.

جوکار اشتغال، راهکار مقابله با قاچاق، فقر، کپرنشینی عنوان کرد و افزود: آمارهایی که برای نرخ بیکاری ارائه می شود با واقعیت و مراجعات مردمی موجود همخوانی نداشته و در صورت فراهم سازی بستر و تسهیل گری، خود مردم و بخش خصوصی مشکل اشتغال را حل می کنند.

جوکار اظهار کرد: عدم وجود پیوست های فرهنگی قوی که در عمل اجرایی شوند موجب شده گردشگری در جزیره قشم، مخرب فرهنگ بومی، ایرانی و اسلامی باشد.

وی وجود منطقه آزاد در قشم را ظرفیت و امتیازی ویژه دانست و تاکید کرد: باید شتاب بازگشت مناطق آزاد به اهداف تاسیسشان افزایش یابد و به گونه ای مدیریت شوند که تمام مردم بویژه بومیان از آن بهره مند شوند.

 

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking