۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۷

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان:

احداث دارالقرآن در شهرستان دهگلان ضروری است

احداث دارالقرآن در شهرستان دهگلان ضروری است
سنندج- مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان خواستار تامین زمینی برای احداث دارالقرآن در شهرستان دهگلان شد و گفت: احداث دارالقرآن در این شهرستان ضروری است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهگلان، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان در دیدار با فرماندار شهرستان دهگلان با هدیه یک جلد کلام الله مجید از حمایت های فرماندار از برنامه های اداره تبلیغات اسلامی در طول سال ۹۶ تشکر کرد.

حجت الاسلام مختار کرمی بر توسعه و گسترش کانون های فرهنگی روستایی در بخش های شهرستان تاکید کرد و خواستار تامین زمین مورد نیاز احداث دارالقرآن در این شهرستان شد.

وی با اشاره به ظرفیت های بالای استان کردستان به ویژه شهرستان دهگلان در حوزه علوم قرآنی، گفت: تلاش برای تقویت و توسعه فعالیت های این بخش یکی از اولویت های اصلی تبلیغات اسلامی در کردستان است.

فرماندار شهرستان دهگلان هم دراین دیدار گفت:  برنامه های متعدد فرهنگی و به ویژه گفتمان های دینی و تعمیق و گسترش فرهنگ قرآنی که توسط اداره کل تبلیغات اسلامی در کل استان به ویژه این شهرستان برگزار می شود، بی شک در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار تاثیرگذار بوده وهست.

یحیی نظری در خصوص زمین دارالقرآن عنوان کرد: برای ساخت ساختمان دارالقرآن برای شهر دهگلان سه نقطه در نظر گرفته شده که می طلبد این مهم  در دستور کار سازمان تبلیغات اسلامی قرار گیرد.

 وی اظهارداشت: با توجه به اینکه شهر بلبان آباد فاقد هرگونه مرکز فرهنگی است و پروژه ساختمان دارالقرآن این شهر هم هنوز تکمیل نشده ونیمه تمام است، سازمان تبلیغات می تواند با کمک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مردم و کمک های این فرمانداری از محل اعتبارات تملک دارائی ها اقدام به اتمام و راه اندازی آن کنند.

کلیدواژه ها :فرهنگ فرهنگ فرهنگ
منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking