۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۵

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی خبرداد:

نهبندانی‌ها رکوردار ثبت‌نام در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن

نهبندانی‌ها رکوردار ثبت‌نام در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن
بیرجند- مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: نهبندان با احتساب جمعیت بیشترین ثبت‌نام کننده را در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام منصور هاشمی، صبح سه شنبه در نشست خبری اظهار کرد: اوقاف سه مأموریت در حوزه بقاع متبرکه، موقوفات و قرآن دارد که خراسان‌جنوبی در این سه زمینه همواره در جایگاه برتر قرار داشته است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بیان کرد: امسال با توجه به ثبت نام ۶ هزار و ۷۰۰ نفر در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن‌کریم با توجه به جمعیت، خراسان جنوبی رتبه اول را در بین سایر استان‌ها کسب کرده است.

هاشمی ادامه داد: همکاری اوقاف و فرهنگ و ارشاد در برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن‌کریم موجب شد تا یک گام به سمت فاصله گرفتن از فعالیت‌های جزیره‌ای در حوزه قرآن برداریم که بسیار مطلوب است.

وی با اشاره به اینکه در خراسان‌جنوبی نیز با احتساب جمعیت نهبندان بیشترین ثبت نام کننده را در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن داشته، افزود: بدون احتساب جمعیت بیرجند با دو هزار و ۴۰۰ نفر، طبس با ۸۹۳ نفر و قائنات با ۷۵۷ نفر بیشترین ثبت‌نام کننده در آزمون را داشته است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: بر اساس نوع قرآن‌آموزان ۴ هزار و ۷۰۳ نفر از طریق مؤسسات قرآنی و هزار و ۵۶ نفر از طریق  بقاع متبرکه در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند.

هاشمی همچنین با اشاره به ثبت‌نام در چهل و یکمین آزمون قران اوقاف گفت: مرحله شهرستانی این آزمون در اردیبهشت و خرداد ۹۷ و مرحله استانی آن در مرداد وشهریور برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: سال گذشته در چهلمین دوره مسابقات قرآن اوقاف ۱۵ نفر از خراسان‌جنوبی به مرحله کشوری راه یافتند و دو رتبه کشوری در رشته اذان و مفاهیم داشتیم.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking