۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۸

گزارش فارس از واکنش دانشگاهیان به اتفاقات اخیر کشور

از انتقاد به نامه اخیر احمدی‌نژاد تا مطرح کردن بحث رفراندوم برای پوشاندن گاف‌های دولت

از انتقاد به نامه اخیر احمدی‌نژاد تا مطرح کردن بحث رفراندوم برای پوشاندن گاف‌های دولت
اظهارات روحانی درباره مسائلی مانند رفراندوم، ماجرای سقوط هواپیمای تهران ـ یاسوج و نامه احمدی‌نژاد به رهبر معظم انقلاب از مسائلی بود که باعث شد دانشگاهیان در فضای مجازی با هشتک‌ها و تصاویر مختلف به آن بپردازند و واکنش نشان دهند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اظهارات رئیس‌جمهور در راهپیمایی 22 بهمن، نامه احمدی نژاد به مقام معظم رهبری، اظهارات حاتمی‌کیا در جشنوراه فجر، رسیدن قیمت دلار به حدود 5 هزار تومان و سقوط هواپیمای تهران ـ یاسوج از مسائلی بود که این هفته در فضای مجازی نظر افراد مختلف، مخصوصا دانشگاهیان را به خود جلب کرد و واکنش‌های مختلفی را هم به دنبال داشت.

* اگر دولت بحران ارزی را به مذاکرات موشکی ربط داد، بدانید همه این بازی‌ها یک توطئه بوده است

حجت‌الله عبدالملکی عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) در پیامی به حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن اشاره کرده و نوشته است: «واقعا در برابر این همه اخلاص و عظمت ملت باید شبانه روز کار کرد یا فرافکنی؟!»

این استاد دانشگاه در پیام دیگری نوشته است: « چهار سال برای چشاندن طعم شیرین اقتصاد مقاومتی به مردم کافی بود، اگر متولیان اصلی‌اش مرام کدخداپرستی را کنار می‌گذاردند! چهارمین سالگرد سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی رو در حالی می‌گذرونیم که مخالفانش در خیال برجام‌های موشکی و ... هستند! و مردم بی نوایی که ...»

این کارشناس مسائل اقتصادی در پیام دیگری هم نوشت: « اخطار: اگر خدایی ناکرده دولت از بحران ارزی کنونی به این نتیجه برسد که باید مذاکره موشکی کرد، بدانید همه این بازی‌ها یک توطئه بوده است!»

اشکان مدیری فعال دانشجویی در توئیتی نوشته است: « روحانی بنظرم خاکی‌ترین رئیس جمهوره. هیچ فاصله‌ای بین خودشو مردم نذاشته خودشم میاد مث مردم فقط میگه دولت باید چیکار بکنه!»

علی قلهکی از فعالان دانشجویی هم نوشته است:  «روحانی 22 بهمن 96: در حریم ‌خصوصی مردم دخالت نکنیم، مردم را راحت بگذاریم! اژه‌ای: عمده درخواست مجوز شنود از طرف وزارت اطلاعات و دولت است!»

کمال لطفی فعال دانشجویی هم نوشته است: «روحانی مدعی شده پول کانکس‌هایی که توسط سپاه و ارتش به مردم زلزله زده داده شده رو دولت پرداخت کرده! هر کار خوبی در کشور انجام شود دولت هم سهیم است اما در گرانی دلار، وضعیت بحرانی اقتصاد، عدم لغو تحریم‌ها و...دولت مقصر نیست و بقیه باید پاسخگو باشند! اینهمه پررویی واقعا نوبر است!»

* آیا مردم راضی‌اند رئیس جمهورشان در یک خانه ده‌ها میلیاردی زندگی کند؟

امیرحسین ثابتی مسئول اسبق بسیج دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران هم نوشته است: « اگر روحانی واقعا مصمم است رفراندوم برگزار شود، پیشنهاد می‌کنم از مردم بپرسد آیا راضی هستند رئیس جمهورشان در یک خانه ده‌ها میلیاردی زندگی کند یا خیر؟»

وی در پیام دیگری تاکید کرده است: « قیمت دلار از 4800 تومان هم گذشت. نمیدانم چرا جلیلی توافق نمی‌کند تا تحریم‌ها لغو شود؟ چرا در مذاکرات اینقدر بیانیه می‌خواند؟ مردم دارند زیر فشار تحریم له می‌شوند! ای کاش کسی مثل دکتر ظریف مذاکره می‌کرد تا بهانه هسته‌ای را از دست امریکا بگیرد و بالاخره تحریم‌ها لغو شود!»

* روحانی به‌جای نگرانی برای برخی ریزش‌های ناکارآمد به فکر بهره‌گیری از ظرفیت جوانان انقلابی باشد

هاتف‌الرحمن  صالحی مسئول بسیج دانشجویی اسبق بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس هم در توئیتی نوشته است: « امروز جناب روحانی فرمودند: "می توانستیم برخی را از قطار انقلاب پیاده نکنیم" به محضر ایشان عارض می داریم: " ریزش و رویش؛ نشانگر حرکت رو به جلوی قافله انقلاب است. حضرتعالی به جای غصه دار شدن برای برخی ریزش‌های ناکارآمد، به فکر بهره گیری از ظرفیت جوانان مومن انقلابی باشید!"»

وی در پیام دیگری هم نوشته است: « مهمترین رمز و راز پیروزی و محبوبیت زایدالوصف سردار سینمای ایران، چیزی نیست جز افتخار و مباهات ایشان به سربازی نظام مقدس جمهوری اسلامی! حاتمی‌کیا؛ تبلور حقیقی شخصیت و مکتب سیّد شهیدان اهل قلم؛ سیّدمرتضی آوینی است.»

صالحی در خصوص افزایش قیمت دلار هم نوشته است: « بدینوسیله توفیق درک لحظه مبارک برابری 1 واحد پول استکبار جهانی( دلار) با 50 هزار واحد پول رسمی کشور عزیزمان( ریال) را به ملّت غیور ایران به ویژه رهروان و رهپویان طریق اعتدال، تدبیر و امید شادباش عرض نموده، توفیقات روزافزون دولت فخیمه را از درگاه ایزد منان مسئلت می نماییم! »

* ابراهیم‌هایی که در دل آتش، گلستان می‌شوند

مجتبی بختیاری دبیر سیاسی اتحادیه دفتر تحکیم وحدت هم درباره اظهارات حاتمی‌کیا نوشته است: « امشب چقدر شبیه حاج کاظم شده بودی. سردار سینما حاتمی‌کیا»

وی در پیام دیگی نوشته است: « ابراهیم‌هایی که در دل آتش، گلستان می‌شوند ابراهیم‌ حاتمی‌کیا؛ ابراهیم‌ زکزاکی، ابراهیم همت، ابراهیم هادی»

* مطرح کردن بحث رفراندوم برای پوشاندن گاف‌های دولت

 متین منتظمی دبیرکل سابق اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان هم در توئیتی نوشته است: « توصیه‌ام این است به حرف روحانی در مورد رفراندوم توجهی نکنید بگردید ببینید کجای مملکت گافی داده‌اند که نمی‌خواهند مردم و رسانه ها آن را متوجه شوند.» 

* میدونى ٥٠٠٠ تومن بره ١ دلار برگرده یعنى چى؟!

محمدجواد محمدزاده از فعالان دانشجویی هم در پیامی در خصوص افزایش قیمت دلار نوشته است: « قیمت 4960 تومانی دلار باید زمان احمدی‌نژاد رخ می‌داد تا شما ببینید رسانه‌های اصلاحات چطور نه احمدی‌نژاد، که حیثیت انقلاب 57 را زیر سؤال می‌بردند. به سکوت الآنشون نگاه نکنید.»

حامد پهلوانى دبیر سیاسی سابق انجمن اسلامی دانشجویان پردیس فارابی دانشگاه تهران هم در پیامی نوشته است: «میدونى ٥٠٠٠ تومن بره ١ دلار برگرده یعنى چى؟!»

* نرخ ارز رو نمی‌تونید مدیریت کنید اونوقت حرف از رفراندوم می‌زنید

فائزه اکبرشاهی دانش‌آموخته دانشگاه تهران هم در توئیتی نوشت:« آقای روحانی خودش خجالت نمیکشه از این قیمت دلار؟! یا میره بالا یا میبرینش بالا دیگه! یه نرخ ارز رو نمی‌تونید مدیریت کنید اونوقت حرف از رفراندوم می‌زنید؟!

زینب ‏‏‏‏دانشجوی بیوتکنولوژی دانشگاه تهران هم نوشته است‏: «حاج اقا نوبخت گفتن "براساس محاسبات ما قیمت دلار باید زیر 4000 تومان باشد، مگر چه اتفاقی افتاده که قیمت دلار این همه بالا رفته؟" هیچی ،فقط یه کوچولو هوا سرد شده دلارا یخ کردن بافت پوشیدن تپل شدن 4950 به نظر میان! »

* چه موضوعی بهتر از رفراندوم برای انحراف افکار عمومی از افزایش قیمت دلار

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا ‏هم در صفحه شخصی خود در توئتیر نوشت: «دلار به مرز 5000 تومن رسید و حالا چه موضوعی بهتر از رفراندوم برای انحراف افکار عمومی؟»

یکی از فعالان دانشجویی هم با نام کاربری نفس در توئیتر نوشت: « برا دوستم خبر "دلار در آستانه 5000 تومن" رو فوروارد کردم، برام‌ نوشته تو آستانه اینه حتما تو تهران به 6 تومن می‌رسه جالبه با این سطح شعور لیسانس هم داره»

یکی از دانشجویان هم با نام کاربری پسر نوح در توئیتی نوشته است: « مهم نیست دلار شده 50000 هزار ریال عوضش به میرزا آقا وانت دادن رشیدپور هم به صدا سیما برگشت تنها مشکل ما که حل نشده پخش ربنای شجریانه وگرنه اینجا همه چی عالیه »

* وقتی دولت پروژه ساخت هواپیمای وطنی ایران 141 دانشگاه امیرکبیر را متوقف کرد

مصطفی ابراهیمی دبیر شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد تهران درباره سقوط هواپیمای تهران-یاسوج  نوشته است: «بعد از سقوط پرواز ایران 140 سپاهان در تهران دولت پروژه ساخت هواپیمای وطنی ایران 141 دانشگاه امیرکبیر رو در سال 93 به بهانه عدم امنیت هواپیماهای ایران 140 متوقف کرد آیا الان آخوندی و دولت غربگرا خرید هواپیماهای ATR که 17 تا سانحه جهانی رو داره متوقف می‌کنند؟»

ابراهیمی در پیام دیگری هم گفته است: « ای اسرائیل و ای امریکا بدانید و آگاه باشید: روی قبر ما جوانان انقلابی و فدایی سید علی خواهند نوشت: "اینجا مدفن کسانیست است که اسرائیل را نابود کردند. "اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید"»

سیده‌راضیه حسینی‏ از فعالان دانشجویی هم نوشته است: « وقتی یه فاجعه، جامعه رو داغ‌دار می‌کنه، افراد محبوب باید تمام توانشون معطوف به امید دادن و بالابردن روحیه عمومی باشه تا جامعه بتونه اون شرایط سخت رو پشت سر بذاره. تو فجایعی مثل سقوط هواپیما یاسوج مشخص می‌شه سلبریتی‌های ما چقدر فاقد درک و سواد اجتماعی هستن.»

پیام مرادی دبیر سیاسی سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل هم در پیامی نوشته است: « وزیر راه و شهرسازی از مردم به خاطر سقوط هواپیمای تهران_یاسوج عذرخواهی کرد و اعلام کرد گزارش دقیق بررسی حادثه نهایتا تا یک هفته دیگر به سمع و نظر ملت ایران خواهد رسید.»

مصطفی میرآخوری دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران هم در توئیتی نوشت: « می‌پرسند چرا رهبری به امثال امام جمعه ایلام چیزی نمی‌گوید؟ آقا در جلسه درس خارج 17 بهمن 95 می‌گویند: "نامه‌ای دریافت کرده‌ ام که درآن نوشته شده بعضی ازافراد حاضر در درس، با ماشین‌های گران‌قیمت دویست میلیونی تردد می‌کنند...این ماشین‌های گران‌قیمت حرام است."»

* هر کس از مسیر بیرون شود گمراه است
سحر محمودی‏ فعال دانشگاهی هم در توئیتی درباره نامه اخیر احمدی‌نژاد نوشته است: « رفراندوم روحانی تیتر اول رسانه‌های بیگانه شد .حالا نامه احمدی‌نژاد!! چه فرقی می‌کند؟ هر دو لبه یک قیچی هستن برای نابودی این انقلاب. هر کس از مسیر بیرون شود گمراه است.

یکی از فعالان دانشجویی هم که با نام کاربری دریا در فضای مجازی فعالیت می‌کند نوشت: « احمدی‌نژاد برای من هم با این نامه آخرش تمام شد. قبلش کورسوی امیدی داشتم.. خدا عاقبت مارا ختم بخیر کند.»

* اقدامات احمدی‌نژاد برای کسی مهم نیست

«درنا» نام کاربری یکی از فعالان دانشجویی است که در رابطه با نامه احمدی‌نژاد به رهبری می‌نویسد: « احمدی نژاد اعتبارش رو در نظام از دست داده و دیگه اقداماتش برای کسی مهم نیست. »

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking