۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۵

وزارت خارجه سوریه: فرانسه شایستگی برقراری صلح در این کشور را ندارد

وزارت خارجه سوریه: فرانسه شایستگی برقراری صلح در این کشور را ندارد
دمشق- ایرنا- وزارت خارجه سوریه در نامه های جداگانه به دبیرکل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد نوشت: دولت فرانسه شایستگی برقراری صلح در سوریه را ندارد زیرا از تروریسم در این کشور حمایت می کند.

به گزارش پنجشنبه شب خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه در پاسخ به نامه نماینده دائم فرانسه در تاریخ هفتم فوریه 2018 به سازمان ملل، در نامه ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد نوشت: دولت فرانسه تا زمانی که از تروریسم حمایت می‌کند و دستانش به خون مردم سوریه آلوده است، شایستگی برقراری صلح در این کشور را ندارد.
وزارت امور خارجه سوریه در این بیانیه تاکید کرد: سیاست فرانسه در شورای امنیت همواره با دروغ، ادعا‌های نادرست و در حمایت از تروریسم است که همچنان ادامه دارد.
در بیانیه آمده است که دولت فرانسه همانند دولت‌های پیشین این کشور اراده‌ای برای تغییر شیوه معمول در حمایت از تروریسم را ندارد.
وزارت خارجه سوریه ادامه داد: سیاست دولت فرانسه از همان ابتدا حمایت از گروه های تروریستی در این کشور از جمله تحریرالشام (جبهه النصره) بوده است.
وزارت خارجه سوریه از شورای امنیت سازمان ملل، خواستار پایان دادن به شیوه های فرانسه که اعتبار شورای امنیت را از بین می برد، شده است.
شبک**خاورم**8005**1392

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking