۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۲۳

کردستان| کارآفرین کامیارانی بدون حمایت مسئولان 44 نفر را شاغل کرد + تصاویر

کردستان| کارآفرین کامیارانی بدون حمایت مسئولان 44 نفر را شاغل کرد + تصاویر
"مستانه صوفیان" بانوی کارآفرین کامیارانی است که بدون حمایت مسئولان زمینه اشتغال 44 بانوی این شهرستان را در کارگاه تولیدی زین و تجهیزات اسب فراهم کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کامیاران، صنایع دستی و هنرهای سنتی امروزه ارزش خود را روز به روز بیشتر نشان داده و جزو حوزه‌های مهم در بالا بردن سطح تولیدات ملی و رشد اقتصادی کشور به شمار می‌آید.

صنایع دستی و هنرهای سنتی همیشه و در همه کشورهای دنیا بستری مناسب برای معرفی فرهنگ و هنر فراهم آورده و عامل مهمی در ایجاد اشتغال و درآمدزایی نیز به حساب می‌آید.

"مستانه صوفیان" بانوی کارآفرین کامیارانی که توانایی خود را در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی ارتقاء داده، امروز توانسته کارگاه تولیدی زین و تمامی تجهیزات اسب را راه‌اندازی کند و در سایه این خلاقیت برای 44 بانوی این شهرستان به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد کند.

کارگاه تولیدی زین اسب در کامیاران

این بانوی خلاق و کارآفرین کامیارانی که بالغ بر 11 سال است به کار خیاطی با چرخ‌های صنعتی مشغول است، اظهار داشت: از مهر سال گذشته به‌طور رسمی کارگاه تولیدی زین و تمامی تجهیزات اسب را راه‌اندازی کردم.

وی با اشاره به فراهم کردن زمینه اشتغال برای 44 نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم، گفت: در مجموع در خود کارگاه برای 6 نفر به‌صورت ثابت و تمام وقت و در خارج کارگاه برای 38 نفر به‌صورت متغیر شغل ایجاد شده است.

صوفیان افزود: بافت سجاده یا جاجیم مورد نیاز در ساخت جول اسب توسط نیروهای متغیر انجام و نیروهای ثابت در خود کارگاه به عنوان دوزنده و برش زن فعالیت می‌کنند.

وی در خصوص تولیدات این کارگاه اظهار کرد: تمامی وسایل مورد استفاده برای اسب‌سواری شامل زین، نعل‌بندی عرق‌گیر، جول، کله‌گی، افسار، بند، تنگ، تنگورشو، بندرکاب، انواع کارهای دستی و دست گردان در این کارگاه تولید می‌شود.

«خلاقیت در کار» سبب افزایش بازار فروش کارآفرین کامیارانی شده که با وجود تمامی مشکلات و عدم حمایت‌های مسئولان دولتی، تنها با تکیه بر توانایی و اراده خود و حمایت‌های بی‌دریغ همسر و خانواده‌اش توانسته این کارگاه کوچک را با سرمایه خود راه‌اندازی کند، مستانه امروز توانسته در تولیداتش در سطح کشور نام خود را مطرح کند و بازار فروش خوبی در استان‌های بزرگی همچون تهران، آذربایجان شرقی و غربی، کرمانشاه، کردستان و دیگر استان‌های کشور به دست آورد.

وی درباره محل‌های تهیه مواد اولیه کارگاه اظهار داشت: اکثراً مواد اولیه و خام ما از شهرهای بزرگی مانند اصفهان، تبریز، یزد، تهران، ایلام و کرمانشاه تهیه می‌شود.

بانوی کارآفرین کامیارانی با اشاره به افزایش روز افزون بازار فروش کارگاه، خاطر نشان کرد: عمده فروش تولیدات ما در شهرهای تبریز، کرمانشاه، ایلام، کردستان و حتی شهرهای بزرگی مانند تهران که تولیدکنندگان بزرگی دارد، انجام می‌شود.

وی با قدردانی از نیروهای دلسوز کارگاه خود بابت ارائه ایده‌های خلاقانه در تولیدات کارگاه، بیان کرد: ایده‌هایی که در الگوهای دوخت و دوز اجرا می‌شود خاص کارگاه بوده و همین خلاقیت‌ها سبب افزایش بازار فروش و درآمدمان شده است.

گرچه مستانه برنامه‌های بلند مدتی برای توسعه و گسترش کارگاه خود دارد اما مشکلاتی چون سودهای بالای تسهیلات دولتی و ناتوانی خود در تأمین هزینه‌های مورد نیازش او را محدود به کارگاه کوچکش در مغازه پدریش کرده اما با این وجود خلاقیتش در تولید و ارائه محصولاتی با کیفیت بالا بازار بزرگی را برای این بانوی خلاق و کارآفرین ایجاد کرده است.

اشتغالزایی 30 جوان کامیارانی لنگ یک کارگاه

صوفیان با اشاره به مشکلات کاری خود افزود: فضای کارگاه برای فعالیت‌ کار ما بسیار کوچک است و با توجه به لزوم گسترش فعالیت‌های کارگاه و نیاز به خرید دستگاه‌های بزرگ، نیازمند مکانی بزرگ‌تر هستیم.

وی اظهار کرد: در صورت حمایت در تهیه مکان بزرگ‌تر و خرید دستگاه‌های مورد نیاز برای گسترش فعالیت‌ها قطعاً برای 30 نفر به‌صورت ثابت و مستقیم و دو یا سه برابر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد می‌کنیم.

درخواست بانوی کارآفرین کامیارانی از مسئولان کردستانی

بانوی کارآفرین کامیارانی خطاب به مسئولان کردستانی گفت: کارهای تولیدی ما در این کارگاه نیاز مبرمی به تسهیلات و حمایت‌های دولتی دارد و در صورت حمایت مسئولان می‌توانیم در زمینه‌های مختلفی همچون چرم‌سازی توان گسترش و اشتغالزایی چند برابری ایجاد کنیم.

گزارش: آوات یوسفی

کلیدواژه ها :نیروهای دولت قبل
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking