۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۰

اظهارنظر عجیب ترکیه درباره ورود ارتش سوریه به عفرین

اظهارنظر  عجیب ترکیه درباره ورود ارتش سوریه به عفرین
«بکر بوزداغ»، معاون نخست‌وزیر ترکیه و سخنگوی دولت این کشور درباره اعزام احتمالی نیرو‌های ارتش سوریه به منطقه «عفرین» اظهار نظر کرد.
خبرگزاری فارس: معاون نخست‌وزیر ترکیه در واکنش به گزارش‌های قبلی مبنی بر ورود ارتش سوریه به عفرین در روز‌های آینده گفت: در صورتی که این اتفاق بیفتد «فاجعه» ایجاد می‌شود.

«بکر بوزداغ»، معاون نخست‌وزیر ترکیه و سخنگوی دولت این کشور درباره اعزام احتمالی نیرو‌های ارتش سوریه به منطقه «عفرین» اظهار نظر کرد.

خبرگزاری رویترز روز یکشنبه (۲۹ بهمن/۱۹ فوریه) به نقل از منبع کردی از آمادگی نیرو‌های ارتش سوریه برای ورود به منطقه عفرین در ۲ روز آینده خبر داده بود.

یک منبع وابسته به نیرو‌های «نیرو‌های دموکراتیک سوریه» به رویترز گفت: نیرو‌های ارتش سوریه براساس توافق بین دولت این کشور و شبه نظامیان کرد، برای مقابله با حملات و عملیات ترکیه در منطقه عفرین مستقر خواهند شد.

به نوشته اسپوتنیک، «بوزداغ» روز دوشنبه در جمع خبرنگاران این گزارش را تکذیب کرد و گفت که آنکارا هنوز شواهدی در تأیید آن‌ها ندارد.

وی گفت: «خبر‌هایی درباره توافق میان نیرو‌های YPG (شبه‌نظامیان کرد) و دولت سوریه برای اعزام نیرو‌های ارتش سوریه به عفرین امروز منتشر شده است. ما این گزارش‌ها را دنبال می‌کنیم. این اطلاعات از طریق مراجع رسمی برای ما تأیید نشده‌اند. تا آنجا که می‌دانیم کسی درباره اعزام نیرو‌های دولت سوریه صحبتی نکرده است.»

وی در ادامه گفت: «اگر نیرو‌های دولت وارد عفرین شوند، این چراغ سبزی برای تجزیه سوریه خواهند بود، چنین اقدامی باعث ایجاد فاجعه در منطقه خواهد شد و تبعاتی جدی خواهد داشت.»

ترکیه از ۲۰ ژانویه (۳۰ دی‌ماه) عملیات نظامی موسوم به «شاخه زیتون» را با هدف بیرون راندن عناصر جدایی طلب «حزب کارگران کردستان» (پ. ک. ک) و شاحه سوری آن «یگان‌های مدافع خلق» از منطقه «عفرین» سوریه آغاز کرده است.

سوریه عملیات ترکیه در عفرین را محکوم کرده و آن را تلاش برای نقض حاکمیت این کشور خوانده است.
کلیدواژه ها :نیروهای
منبع : فردا

پربازدیدترین امروز

website tracking