۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۵

مشاور دستیار ویژه وزیر امور خارجه:

سردار شهید حسن شاطری از پایه‌گذاران اصلی جلوگیری از سقوط حلب بود

سردار شهید حسن شاطری از پایه‌گذاران اصلی جلوگیری از سقوط حلب بود
سمنان- ایرنا- مشاور دستیار ویژه وزیر امور خارجه و معاون سابق سفیر ایران در دمشق گفت: سردار شهید حسن شاطری با اقدامات شجاعانه از پایه‌گذاران حفظ شعر حلب سوریه در برابر سقوط بود.

به گزارش ایرنا، عباس گلرو سه‌شنبه شب در آیین رونمایی از نماهنگ «سفیر آرامش»همزمان با بیست و چهارم بهمن سالروز شهادت سردار حاج حسن شاطری در تالار کتابخانه‌ مرکزی سمنان، گفت: در سوریه معرکه‌الکبری برای سقوط سوریه از سوی دشمنان اسلام شکل گرفته بود.
وی با اشاره به رشادت‌های سردار شهید حسن شاطری برای حفظ شهر حلب سوریه از سقوط، خاطرنشان کرد: حلب اولین شهر صنعتی و دومین شهر مهم سوریه پس از دمشق بود که حفظ آن نقش مهمی در حفظ مقاومت و حاکمیت مردمی سوریه داشت و این مساله با تلاش‌های سردار شاطری محقق شد.
مشاور دستیار ویژه وزیر امور خارجه و معاون سابق سفیر ایران در دمشق، با تقسیم دوران زندگی پربرکت شهید شاطری به دوره‌های مختلف در خدمت به اسلام، یادآور شد: اولین دوران زندگی سردار شاطری با رشادت‌های این شهید در جبهه غرب در دوران دفاع مقدس گذشت، شهید شاطری پس از آن مسوول ستاد بازسازی جمهوری اسلامی در افغانستان و سپس لبنان شد.
وی اضافه کرد: پس از جنگ 33 روزه با رژیم صهیونیستی، بخش‌هایی از لبنان به ویژه منطقه شیعه‌نشین به ویرانه تبدیل شده بود که تلاش سردار شاطری برای بازسازی لبنان برای لبنانی‌ها حتی شگفت‌انگیز بود.
گلرو با اشاره به برخی از نمونه دستاوردهای سردار شاطری در بازسازی لبنان گفت: در سوریه نیز فعالیت سرداران شهید شاطری و همدانی با فرماندهی سردار قاسم سلیمانی نقش مهمی در حفظ مقاومت مردمی و جلوگیری از سقوط این کشور داشت.
وی گفت: فعالیت و نقش سردار شاطری طی چند هفته در سوریه آن چنان بود که پس از شهادت ایشان، مقام این شهید برای مردم سوریه و لبنان بسیار والا و قابل احترام بود.
مشاور دستیار ویژه وزیر امور خارجه و معاون سابق سفیر ایران در دمشق با یادآوری خدمات سردار شهید شاطری به ملت‌های مسلمان منطقه در جبهه‌های مقاومت، گفت: با فعالیت سردار شاطری در مسایل عمرانی و امور انسانی، لبنان بهتر از گذشته بازسازی شد.
همسر شهید سردار حسن شاطری نیز در این آیین با بیان اینکه هرچه کار برای شهدا انجام شود کم است، گفت: این کار فرهنگی با موضوع سردار شاطری دل خانواده این شهید را شاد کرد.
در این آیین با حضور خانواده های شهدا به ویژه خانواده‌های شهدای مدافع حرم ، مسوولان و هنرمندان، موسیقی و نماهنگ سفیر آرامش در معرفی و با اشاره به برخی اقدامات بی‌نظیر سردار شهید حاج حسن شاطری رونمایی شد، قرار است این نماهنگ فردا در تهران نیز به‌صورت ملی رونمایی شود.
شهید سردار حسن شاطری سال 1341 در سمنان متولد شد و 24 بهمن 1391 در مسیر دمشق به بیروت به شهادت رسید، وی با نام حسام خوشنویس خدمات ارزشمندی در مبارزه با گروه‌های تروریستی و داعش و به ویژه در بازسازی مناطق جنگ‌زده در لبنان و سوریه به اسلام داشت.
6103 تهیه و انتشار: مصطفی دهقان

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking