۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۲

کارگاه آموزش صیادی به روش صید لانگ لاین در چابهار برگزار شد

کارگاه آموزش صیادی به روش صید لانگ لاین در چابهار برگزار شد
چابهار - ایرنا - کارگاه آموزش صیادی به روش صید لانگ لاین (صید با رشته قلاب طویل) با شرکت شماری از صیادان استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان با همکاری موسسه آموزش عالی علمی کاربردی و مهارتی جهاد کشاورزی و سازمان شیلات ایران در چابهار برگزار شد.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: لانگ لاین یکی از روش های خوب صیادی است که صیادان در این روش از رشته قلاب طویل برای صید استفاده می کنند.
هدایت الله میرمرادزهی هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را آشنایی صیادان با روش صید لانگ لاین عنوان کرد و گفت: این روش صید به خوبی توسط سخنرانان تشریح شد و امیدواریم در آینده این روش جایگزین روش های قدیمی صید با تور ماهیگیری شود.
وی گفت: چابهار و کنارک ظرفیت های فراوانی در زمینه شیلات دارند به طوری که تامین کننده بیش از 60 درصد تون ماهیان کشور هستند.
وی با بیان اینکه ماهی صید شده توسط قلاب از کیفیت و بازارپسندی خوبی برخوردار است، خاطرنشان کرد: سازمان شیلات ایران برای ترویج این روش صید تلاش های زیادی انجام داده است و صیادان از هزینه های فراوان تور ماهیگیری رهایی پیدا می کنند.
وی گفت: استفاده از ظرفیت دریا می تواند منجر به اشتغالزایی هزاران نفر شود و توسعه و آبادانی منطقه را در پی دارد.
به گزارش ایرنا کارگاه آموزش صیادی به روش صید لانگ لاین به مدت چهار روز به صورت عملی و میدانی در شهر چابهار و برخی بنادر صیادی با شرکت بهره برداران و جامعه صیادی استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان برگزار و در پایان به شرکت کنندگان گواهینامه کد دار بین المللی اهدا شد.
چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 3 شهر به نام های چابهار، پلان و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.
3043**3042 خبرنگار: رستم کریمی نژاد **انتشاردهنده: محدثه حیدری گرجی

منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking