۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۸

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره):

نخستین کنگره 'شهدای دانشجوی مدافع حرم' در شهرری برگزار می شود

نخستین کنگره 'شهدای دانشجوی مدافع حرم' در شهرری برگزار می شود
شهرری ـ ایرنا ـ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) گفت: نخستین کنگره 'شهدای دانشجوی مدافع حرم استان تهران' 24 بهمن ماه در این دانشگاه برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، سعید قاضی مغربی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه 6 شهید از 11 شهید دانشجوی مدافع حرم استان تهران متعلق به دانشگاه یادگار امام خمینی(ره) است، افزود: هدف از برگزاری این کنگره در وهله اول پاسداشت رشادت‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس و در وهله دوم یادآوری مظلومیت و ایثار شهدای مدافع حرم بخصوص دانشجویان شهید است.
وی در خصوص برنامه های این کنگره یادآور شد: سخنرانی دکتر'علی اکبر ولایتی' مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب و سردار 'محمد اسماعیل کوثری' جانشین فرمانده قرارگاه ثاراالله، همخوانی سرود با موضوع ایثار و شهادت، دلنوشته فرزند شهید، مداحی، تجلیل از خانواده شهدای دانشجوی مدافع حرم و رونمای از کتاب «خداحافظ سالار» نوشته 'حمید حسام' با حضور خانواده شهید والا مقام حاج حسین همدانی از جمله برنامه های این کنگره خواهد بود.
قاضی مغربی به همجواری دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) با حرم های مطهر امام خمینی(ره) و حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) و گلزار شهدا در بهشت زهرا(س) اشاره کرد و افزود: این دانشگاه بر خود واجب دانسته که نخستین کنگره 'شهدای دانشجوی مدافع حرم استان تهران' را در این واحد برگزار کند و در همین راستا یک قطعه موسیقی استاندارد ارکسترال و تئاتر نمایشی به سفارش دبیرخانه کنگره با موضوع شهدای 'دانشجوی مدافعان حرم' ساخته شده که فردا در کنگره رونمایی و اجرا خواهد شد.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) دارای 28 هزار دانشجو در 183 گرایش در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در هفت دانشکده مصوب ( علوم انسانی، فنی مهندسی، آموزش معلمان، علوم پایه، شیخ صدوق (هنر و معماری)، مدیریت و حسابداری و مهندسی برق (شهدای هسته ای ) می باشد. این واحد دانشگاهی با در بر داشتن 4 نمازخانه، 4 سالن ورزشی، بیش از 152 هزار جلد کتاب، 7 سالن غذاخوری و رستوران و 30 درصد سهام بیمارستان آموزشی-درمانی امیرالمومنین (ع) اقدام به تربیت بیش از 59 هزار دانش آموخته نموده و به سهم خویش نقش موثری در پیشبرد اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی و تقویت بنیان توسعه پایدار داشته است.
3218/6003
خبرنگار: امیر جعفری سرگزه ** انتشار: روح الله صائب

کلیدواژه ها :مدافع حرم
منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking