۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۴

تقدیر جشنواره فجر از خبرنگار عراقی با حضور خانواده شهدای مدافع حرم

تقدیر جشنواره فجر از خبرنگار عراقی با حضور خانواده شهدای مدافع حرم
تهران - ایرنا - بخش ویژه جشنواره فیلم فجر تقدیر از خبرنگار عراقی مستند «زنانی با گوشوار های باروتی» با حضور خانواده شهید مدافع حرم بود.

به گزارش یکشنبه شب خبرنگار سینمایی ایرنا، در مراسم پایانی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از «نورالحلی» خبرنگار مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» تقدیر شد.
این مراسم با حضور ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره و خانواده شهید معز غلامی برگزار شد و مادر شهید هدیه‌ای را به وی تقدیم کرد.
«زنانی با گوشواره‌های باروتی» به کارگردانی رضا فرهمند و تهیه‌کنندگی مرتضی شعبانی یکی از دو مستند حاضر در بخش سودای سیمرغ سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر است و از آثار برگزیده‌ جشنواره‌ سینما حقیقت به شمار می رود.
در این مستند ما با «نور» ژورنالیست جنگ همراه می‌شویم. او با همه مخاطره‌ها و فشارهای اجتماعی که برای حضورش در جنگ با داعش وجود دارد مصرانه مبارزه می‌کند، پابه پای رزمنده‌ها پیش می‌رود و گزارش می‌گیرد. او به کمپ پناهجویی بیوه‌ها و کودکان داعشی می‌رود تا روایت‌های پوشیده و احساسات کشته شده آنها را به تصویر بکشد، اما روایت زنانگی نور از جنگ همین‌جا به پایان نمی‌رسد.
رویکرد این مستند پرداختن به زنان و کودکانی است که در جنگ با داعش بودند. از این‌رو، برای اولین بار تصاویری از این زنان در یک اثر نشان داده می‌شود که دست‌اندرکاران آن ادعا می‌کنند تا به‌حال در هیچ فیلم مستند یا رسانه‌ای نمایش داده نشده است‌.
سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از 12 تا 22 بهمن برگزار شد.
22 فیلم بلند داستانی، یک انیمیشن و دو فیلم مستند در بخش رقابتی سودای سیمرغ این رویداد سینمایی حضور داشت.
شبد**فراهنگ**9246**1010
خبرنگار: علیرضا مرادی

کلیدواژه ها :مدافع حرم جنگ جنگ
منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking