۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۶

در خطبه های نماز جمعه سراسر کشور مطرح شد؛

دعوت به حضور باشکوه در حماسه ۲۲ بهمن/شرکت حماسی مردم در روز ۲۲ بهمن باعث ناامیدی دشمن خواهدشد/مسئولان باید قدرمردم را بدانند

دعوت به حضور باشکوه در حماسه ۲۲ بهمن/شرکت حماسی مردم در روز ۲۲ بهمن باعث ناامیدی دشمن خواهدشد/مسئولان باید قدرمردم را بدانند
نماز جمعه ۲۰ بهمن ماه سراسر کشور در حالی برگزار شد که مصادف با ایام مبارک دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی است و ائمه جمعه در خطبه های خود بر موضوعات مهمی پیرامون پیروزی انقلاب اسلامی پرداختند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ائمه جمعه سراسر کشور ضمن  دعوت از آحاد مردم به حضور باشکوه در حماسه ۲۲ بهمن شرکت اقشار مختلف را در روز ۲۲ بهمن باعث ناامیدی دشمن شمردند. همچنین در این آیین عبادی سیاسی ضمن تاکید بر اینکه حفظ ارزش های اسلامی دلیلی بر ماندگاری حکومت اسلامی است خواستار مبارزه مسئولان با فساد و تبعیض و خدمت رسانی مسئولان با مدیریت جهادی به مردم  شدند.

 

 

کهگیلویه و بویر احمد

ائمه جمعه شهرهای کهگیلویه و بویراحمد با گرامیداشت ایام الله دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به مسائل مختلف استان ، کشور و بین المللی پرداختند.

امام جمعه موقت یاسوج: با همه توان در 22 بهمن امسال به میدان بیاییم

امام جمعه موقت یاسوج ضمن دعوت خود و  مردم به رعایت تقوا و دوری از گناه گفت: هرچیزی که خداوند اراده فرماید در عالم افرینش ان را خلق می کند خالقی غیر از خدا وجود ندارد هیچ امامی خالق نیست اگر امامی کسی را زنده می کند با اجازه خداوند است این ولایت خلق است و برای خداست .
حجت الاسلام سید علی صالح موسوی اعظم ابراز داشت: خدایی جز او نیست و وجود ندارد تنها یک خالق است و ان هم خداست و نگهدارنده عالم خلقت است. 
حجت الاسلام موسوی اعظم گفت: مورچه سرمای زمستان را درک می کند این ولایت ولایت علماست این ولایت تربیتی است تدریجی است و این روش تربیتی را با 124هزار پیامبر فرستاد.
نماز بدون سوره حمد نماز نیست کسی که دین اسلام را بیان کرده است باید بپذیریم

وی در خطبه های دوم نماز عبادی سیاسی این هفته ضمن اشاره به دهه فجر گفت: پدران ما ان دوران را به یاد دارند ما باید احترام این افراد را نگه داریم انهایی که سن بیشتری دارند را از انها بپرسیم و یاداوری نعمت هایی که خداوند در سایه انقلاب به ما داده است.

حجت الاسلام موسوی اعظم گفت: من خودم در آن زمان برای رفتن به قم باید مدت ها می ماندم تا ماشین بیاید علاوه بر اینکه قدر این نعمت را نمی دانیم نا شکر نیز هستیم این ازادی و پیشرفت ها را باید در نظر بگیریم.

خطیب جمعه یاسوج ابراز داشت: کفر نعمت نعمت را از بین می کند در ان زمان اینجا نه مدرسه ای بود و نه دانشگاهی نعمت فراوان و ناسپاسی هم هست قدربدانیم.

وی بیان کرد: برخی از گناهان با توبه هم بخشیده نمی شوند برای مثال کار ناروایی انجام دهم که مردم نسبت به روحانیون بد گمان شوند و با شرافت و ابروی دیگران بازی کردن قابل بخشش نیستند اگر کسی خطا می کند نگویم این چه اسلامی است اسلام را داریم بد قضاوت می کنیم.

موسوی اعظم عنوان کرد: نگوییم این چه اسلامی است بگوییم این چه مسلمانی است نعمت های خداوند فراوان است باید قدر بدانیم دشمنی های دنیا برای این ارزش هایی است که در سایه نظام به دست اوردیم باید مواظب باشیم عیب های خود را گردن دیگران نیندازیم باید خودم را اصلاح کنم.

امام جمعه موقت یاسوج گفت: ما همیشه حساب و کتاب داریم  همه ما این حساب و کتاب ها را انجام می دهند دعا کنیم خدایا ما را محتاج افراد ضعیف نکن ما نمی توانیم خود را بی نیاز از دیگران بدانیم باید با همه توان به ویژه در 22بهمن امسال به میدان بیاییم.

وی گفت: اکنون منافقینی دلسوز این کشور هستند که افراد زیادی از این کشور را به شهادت رساندند  کسانی هستند که دهنشان درآخور امریکاست وقتی می توانیم درک کنیم این انقلاب را که هدفش را بدانیم.

امام جمعه گچساران: مسئولان باید قدرمردم را بدانند/ مسئولان با خدمت به مردم جلوی فتنه دشمنان را سد کنند

حجت الاسلام سید امین الله حجازی،امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: اگرهمه امکانات و لوازم زندگی مردم در نظام جمهوری اسلامی و زمان طاغوت را مورد بررسی و مطالعه قرار دهیم معلوم خواهد شد که این یاوه گویی های دشمنان اهدافی جز دشمنی با انقلاب چیز دیگری را بیان نمی کند.

جوانان باید حقایق را بدانند

وی افزود:کینه دشمن بخاطر اقتدار و رشد ملت ماست و همه وظیفه داریم به نسل جوانمان اطلاع دهیم و نسل جوان را از وضعیت تاسف بار کشور در زمان طاغوت آگاه کنیم تا حقایق را بدانند.

امام جمعه گچساران اظهارکرد:مقام معظم رهبری فرمودند که یکی از بزرگترین امتیازات جمهوری اسلامی مردمی بودن انقلاب است ، مردم مومن انقلاب کردند و خواست مردم هم این بود که حکومت دینی حاکم شود.

وی ادامه داد:بچه ها و عزیزان همین مردم به جبهه ها رفتند و به شهادت رسیدند اما شکایتی نکردند چون در راه خدا و برای انقلاب بود،یعنی اساس انقلاب ، مبارزه و جهاد برمبنای دینی و خداپرستی است.

حجازی تصریح کرد:مقام معظم رهبری باز فرمودند اینکه اسم مردم مکرر آورده شود خوب است و خوب است که مسئولان درسخنرانی هایشان مرتب به نام مردم تکیه کنند اما مسئولان هم باید مردم را بشناسند چرا که مردم همان کسانی هستند که حماسه 22بهمن را بوجود می آورند.

مسئولین باید قدراین مردم را بدانند

خطیب جمعه گچساران افزود:مسئولین باید قدراین مردم را بدانند اگر مردم دست از حمایت مسئولان بردارند طبیعی است که مسئولان ضعیف می شوند و چشم طمع دشمن باز می شود ،باید توجه کنیم با دقت بیشتری به مردم خدمت کنیم تا دلگرم شوند و نظام را حمایت کنند.

وی درادامه با اشاره به سفروزیرنفت به گچساران گفت: از محبت ایشان و همراهانشان تشکر می کنیم ،نکته ای را از وزیرنفت خواهش کردم و ایشان هم صحه گذاشتند و تاکید کردند لازم است انجام شود .

مسئولان اجازه ندهند دشمن فتنه گری کند

حجازی ادامه داد:به وزیرمحترم نفت عرض کردم که دشمن تلاش می کند مردم نسبت به نظام بدبین شوندو شما وزرا و مسئولان کشور که خدام مردم هستید باید جلوی فتنه دشمنان را سد کنید و اجازه ندهید دشمن فتنه گری بکند و مردم را نسبت به نظام دلسرد کنند.

امام جمعه گچساران تصریح کرد:از وزیرنفت خواهش کردم که اگر قرار است کسی را استخدام کنید قانونی ، علنی و آشکارا  این کار را انجام دهید و به شرط اجرای عدالت این کار انجام شود که اگر چنین شود مردم نسبت به نظان سوءظن پیدا نمی کنند.

با رقاصی جوان ما رشد نمی کند

وی درادامه گفت:تلاش کنیم بودجه هایمان را صرف رشد نسل جوانمان کنیم با رقاصی جوان ما رشد نمی کند، که نه به درد دنیایش می خورد نه بدرد آخرتش.

حجازی درادامه با اشاره به حضور تیم جراحی پلاستیک موسسه مرهم دراین شهرستان افزود:یک جوان از استان ما به نام "محمد علی کیانی" متوجه شد که پروفسوری بنام "کلانتر هرمزی" درمناطق محروم رایگان به فقرا و محرومین خدمات پزشکی می دهند.

وی گفت:این جوان که آن موقع 19ساله بوداین موارد را پیگیری می کند و دردیداری با دکتر "کلانتر هرمزی" از ایشان خواهش می کند به استان محروم کهگیلویه و بوراحمد هم خدمات رایگان پزشکی ارائه دهند که الحمدالله امروز این اتفاق در استان ما افتاد.

خدمات رایگان تیم جراحی درگچساران

خطیب جمعه گچساران تصریح کرد:درحال حاضر این جوان 26ساله 21سفراست که این اکیپ پزشکی را از تهران به استان های مختلف برده است و دردیداری که با این تیم پزشکی داشتم از همه آنها تشکر و قدردانی کردم ، ان شاء الله خداوند توفیق هد که نسل جوانمان را اینگونه بار بیاوریم که به فکر محرومین و مستضعفین استانمان باشند.

وی گفت:دکترکلانترهرمزی به بنده گفت که تا کنون 10اتوبوس این جوان از استان کهگیلویه و بویراحمد جهت درمان رایگان به تهران اعزام نموده است،این یعنی خدمت به جامعه و مردم ؛و ما باید تلاش کنیم که نسل جوانمان را اینگونه بار بیاوریم نه رقاصه.

حجازی اظهارکرد:قرار براین است که این تیم پزشکی درآینده و هم به صورت رایگان به استان کهگیلویه و بویراحمد بویژه گچساران بیایند و خدمات رایگان پزشکی ارائه بدهند.

امام جمعه دهدشت: حفظ ارزش های اسلامی دلیلی بر ماندگاری حکومت اسلامی/ دعوت به حضور باشکوه در حماسه 22بهمن

نماز جمعه عبادی_ سیاسی این هفته کهگیلویه با حضور پرشور مردم ولایت مدار به امامت حجت الاسلام نصیر حسینی در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) شهرستان برگزارشد.

حجت الاسلام نصیر حسینی در ابتدای سخنان خود وهمه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی دعوت کرد و گفت: یکی از وظایف هر مسلمان تلاش کردن برای حفظ حاکمیت ارزش ها است.

وی گفت: تمام آیات و روایات قران ما را مکلف وموظف می کند که باید ارزش های اسلامی در جامعه نهادینه شود‌.

حسینی بیان کرد: با تحقیق و سیر در دوران قبل از انقلاب به برکات وثمرات حکومت انقلاب اسلامی پی خواهیم برد چرا که در دوران قبل از انقلاب کشور  دچار یک عقب ماندگی شدید در عرصه های مختلف فرهنگی وسیاسی واقتصادی بود.

وی گفت: در زمان رژیم پهلوی کشور هیچ حاکمیتی از خود نداشت و هر روز شاهد تحقیر هایی بودیم که از طرف بی کفایتی حاکمان ان زمان به مردم تحمیل می شد.

حسینی تصریح کرد: درزمان پهلوی کشور با فقر وبلاهایی روبه روبود که از طرف حکومت پهلوی وکشورهای غربی به کشور تحمیل میشد وباعث شد اثار مخربی در جامعه پدید اورد.

خطیب نماز جمعه شهرستان درادامه سخنان خود به نقش مبارزه علمای برجسته کشوری و سیاسیتون دینی اشاره کرد که در تقابل با انان رژیم پهلوی اقدام به محبوس کردن انان در زندان های مخوف سیاسی خود و به شهادت رساندن انان به بدترین شکل اشاره نمود.

حسینی در بخش دیگر از سخنان خود خطاب به کسانی که در تفکر هستند تا به شکل سلطنتی به مردم حکومت کنند اظهار داشت: کسانی که در خیالات باطل خود تفکر حکومت به شکل سلطنتی بر مردم را در ذهن خود می پروراننند بدانند  که هیچ وقت نمی توانند مشکلات و نیاز های مردم جامعه خود رادرک کنند.

وی در ادامه یکی از بارزترین نمادهای  دوران طاغوت را بی تقوایی وبی حجابی دانست.

خطیب نماز جمعه شهرستان در ادامه به خدمات وبرکات انقلاب اسلامی اشاره نمود واز مهمترین انان ازادی مبنی بر قانون واسلام وپیشرفت در حوزه های پزشکی وفرهنگی اشاره نمود.

نصیر حسینی در خطبه های دوم خود به 22 بهمن ماه اشاره نمود که در ان روز تاریخی مردم حماسه ای به یاد ماندنی خلق نمودند که امروزه مردم به پاسداشت مجاهدت ها وخون هایی که برای انقلاب ریخته شده باز هم در تمامی شرایط به خیابان ها می ایند وندای حمایت از حکومت سر میدهند.

وی در ادامه گریزی به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان ارشد نیروی هوایی زد وتصریح کرد: رهبر در این دیدار به ضرورت مبارزه با فساد وتبعیض اشاره نمود وخواستار مبارزه جدی مسئولان بااین پدیده شوم گردد‌. حسینی در پایان از احاد ملت شریف ایران خواستار حضور باشکوه خود در روز 22 بهمن شد واین حضور را نشانه مجاهدت برای اسلام دانست.

امام جمعه لنده: حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22بهمن خنثی کننده توطئه های دشمن خواهدبود/هیچ قدرتی اجازه مذاکره بر روی بنیه دفاعی ما را ندارد

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان لنده، ضمن اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ۀن چیزی که انقلاب ما را با سایر انقلاب های جهان متفاوت کرده است بحث مردمی بودن و ولایت مدار بودن آن است.

وی افزود: پیشرفت روز افزون انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته باعث شده که دشمنان انقلاب اسلامی نیز خود ضمن اذعان به این مسئله به دنبال کار شکنی آن نیز هستند.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: برقرای عدالت اجتماعی، مردمی بودن از شاکله های اصلی این انقلاب است که نمونه آن را می توان در عرصه های مختلف در طول چهار دهه گذشته احساس کرد.

وی تاکیدکرد: یکی از شاخص های مهم انقلاب اسلامی ما بحث داشتن نعمت ولایت فقیه است که بعد از امام خمینی(ره) امروز در قامت مقام معظم رهبری تجلی یافت و مردم نیز بر عهد و پیمان با ولی خویش ایستاده اند.

محمودی اصل اظهارکرد: مردم ما با بصیرت خود بیش از چهار دهه است که همراه با ولی امر خویش از گذرگاه های سخت و فتنه های گوناگون را پشت سرگذاشته و به آینده این نظام و کشور روز به روز امیدوارتر خواهند بود.

خطیب جمعه این هفته شهرستان لنده تصریح کرد: ساده زیستی مقام معظم رهبری در طول چهار دهه گذشته برای دوستان و دشمنان به اثبات رسیده است به طوری که دشمنان ما اذعان دارند که کوچکترین لکه خاکستری هم نمی توان در رفتار و گفتار ایشان جست.

وی خاطر نشان کرد: نقش مردم و باور آنان به انقلاب را می تواند در لحظه ورود تاریخی امام به کشور با استقبال گسترده بیش از پنج میلیون نفر و در سالروز ارتحال ایشان با حضور بیش از ده میلیون نفر دید که این گواه روشنی از مردمی بودن آن است.

امام جمعه لنده گفت: هرچند کمبود ها و مشکلاتی در سطح کشور وجود دارد ولی مردم با تحمل مشکلات بهترین پشتیبان برای نظام و انقلاب هستند.

محمودی اصل تاکیدکرد: یکی از مهمترین مباحثی که مقام معظم رهبری بر آن تاکیددارند بحث آسیب شناسی انقلاب است که در جلسات مختلف همواره بر آنان تاکیددارند.

وی ضمن دعوت مردم به حضور باشکوه در راهپیمایی 22بهمن گفت: راهپیمایی 22بهمن امسال باید با شکوه هرچه تمام تر و تماشایی برگزارشود تا یکبار دیگر سیلی محکمی به دهان یاوه گویان زده شود.

امام جمعه شهرستان لنده به افتتاح طرح های دهه فجر اشاره کرد وگفت: طرح های خوبی در سطح کشور در دهه فجر افتتاح و به بهره برداری رسیده است که در شهرستان لنده نیز این طرح ها با رویکرد تولید و اشتغال بوده است که لازم است از مسئولان قدردانی شود.

وی به مواضع خیلی خوب رئیس جمهور در افتتاح 10مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس اشاره کرد وگفت: بیش از 10مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در کشور با حضور رئیس جمهور افتتاح شد که وی در این مراسم از و اتخاذ مواضعی مستحکم بر تقویت بنیه دفاعی کشور قدر دانی کرد.

امام جمعه لنده گفت: به هیچ قدرتی اجازه نخواهیم داد تا در خصوص مسائل دفاعی ما بحث و یا تبادل نظری داشته باشند چرا که قدرت دفاعی ما به هیچ وجه قابل مذاکره نیست و نخواهد بود.

محمودی اصل ضمن اشاره به سالروز صدور حکم اعدام امام برای سلمان رشدی گفت: کتاب آیات شیطانی سلمان رشدی باعث شد که امام خمینی(ره) حکم تاریخی در خصوص اعدام وی صادر کند.

وی به خانواده های توصیه کرد که در شب 22بهمن مراقب و مواظب فرزندان خود باشند و شادی این روز را به گونه ای باب میل انقلاب است را رقم بزنند و برای نیروی های امنیتی و انتظامی مشکل آفرین نشوند.

امام جمعه موقت چرام:  مردم منتظر عمل به وعده ها از سوی مسئولان هستند

امام جمعه موقت چرام در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر چرام با اشاره به آیات سوره مبارکه طاها بیان کردند :براساس ایات الهی در قبال روی گرداندن از ذکر و یاد خداوند دو اثر در دنیا و قیامت بر انسان مترتب  می شود یعنی هر کسی در دنیا از یاد خداوند متعال روی گردان شود،زندگی  تنگ و سخت خواهد داشت.

حجت الاسلام فرهمند افزود: به عبارت دیگر،تنگی و سختی زندگی میتواند براثر  فقر یا نداری نباشند زیرا که بسیاری از انسان ها ثروت دارند در حالی که زندگی آنها به سخت جریان دارد.

امام جمعه موقت چرام با طرح سوالی مبنی بر اینکه چرا انسان در زندگی دچار تنگی می‌شود،بیان کرد : قرآن  عامل اصلی  آن را اعراض و غفلت  از یاد خدا  می داند.

حجت الاسلام فرهمند در ادامه تصریح کرد: دومین اثر فراموشی و اعراض از یاد خداوند متعال در قیامت بروز پیدا می کند و با توجه به آیات الهی،آن فرد نابینا وارد عرصه محشر خواهد شد.

وی با اشاره به ۲۱ بهمن ماه که مصادف است با پیام تاریخی حضرت امام راحل مبنی بر شکستن حکومت نظامی در سال ۵۷ اظهار کرد: در این روز که حکومت و رژیم پهلوی دستور منع رفت و امد  داده  و حکومت نظامی اعلام کرده بود امام راحل در یک فرمان تاریخی دستور شکستن حکومت نظامی را صادر میکنند و مردم تهران را به امدن به خیابانها دعوت میکند . مردم بالبیک گفتن به فرمان امام (ره) وارد خیابانها می شوند و این حرکت سراغازی شد برای پیروزی نهایی روز موعود یعنی 22 بهمن .  

حجت الاسلام فرهمند با اشاره به سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به رهبری معمار کبیر انقلاب اظهار کرد:اتفاقی که در عالم بی نظیر بود،این است که ملتی با دست خالی اما قلبی آکنده از ایمان به خدا در مقابل یک رژیم تا بن  دندان مسلح ایستادگی کردند و پیروز شدند.

 وی افزود: انقلاب اسلامی ایران نعمتی است که باید در ازای آن سجده شکر به جا آورد و در همه احوال پشتیبان آن بود.

امام جمعه موقت چرام گفت: انقلاب اسلامی شجره طیبه است که با خون هزاران شهید و جوانان این مرز و بوم آبیاری شده است و اکنون به دست ما رسیده است.

حجت الاسلام فرهمند افزود: کشوری که در قسمتی از تاریخ پر فراز و نشیبش در استعمار بلوک شرق و غرب عالم بوده و بین آنها دست به دست می‌شد و  قوانینی مثل کاپیتالاسیون را بر این مردم زجر دیده وضع میکردند با تکیه بر نیروی ایمان و امدادهای غیبی به جایی رسیده است که باید همان کشورهای که تا دیروز  بر گرده این ملت سوار بودند و زالو صفت خون ملت شریف ایران را می مکیدند امروز باید در مقابل عظمت و شکوه این ملت زانو بزنند و برای محدود کردن قدرت نظامی و علمی و... دست به دامن برجام شوند .

وی افزود: این کشورها باورشان نمی شد که روزی ایران اسلامی در بین آن ابر قدرت های عالم حرفی برای گفتن داشته باشد اما اکنون مشاهده می کنیم که همان جمهوری اسلامی در تمامی معادلات جهانی و منطقه ای نقش اول را ایفا می کند.

فرهمند با اشاره به بیانات رهبر انقلاب با مسئولین،بیان کرد:مسئولان صدای مردم رابشنوند و دغدغه های اقتصادی و معیشتی مردم را درک کنند.

وی افزود: به وعده هایی که داده اید عمل کنید زیرا مردم منتظر عمل به وعده ها هستند.

حجت الاسلام فرهمند ادامه داد:در قسمتی هایی از کشور حاشیه نشین هایی وجود دارند که از ابتدایی ترین امکانات محرومند اما عده ای در پایتخت به چپاول و غارت بیت المال مشغولند.

 

گیلان

نماز جمعه امروز 20 بهمن با حضور مردم و مسئولان در هشتمین روز از دهه مبارک فجر در سراسر شهرستان های استان گیلان برگزار شد، مشروح خطبه های نماز جمعه در برخی شهرهای گیلان به شرح زیر است:

امام جمعه موقت رشت:

کشور های همسایه بخشی از امنیت خود را از نفوذ ایران می دانند/ دولت پروژه خاصی برای افتتاح در گیلان نداشت

به گزارش خبرنگار «دیارباران» حجت السلام و المسلمین شفیع زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان رشت در تشریح آثار شکرگزاری در زندگی فردی و اجتماعی اظهار کرد: خداوند شکرگزاری را به عنوان دستوری فردی و اجتماعی برای برگشت اثرات و ثمرات و برکات عنوان کرده است.

وی افزود: اگر انسان شاکری باشیم خداوند برکاتی برای زندگی فردی و اجتماعی ما مشخص می کند بخصوص نمازگزاران جمعه بارها آثارشکر گذاری را لمس کرده و دیده اند.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه اولین اثر و برکت گذاری شکرگراری افزایش نعمات است، افزود: خداوند نوید داده است که اگر انسان ها شکرگزار باشند نعمت افزایش پیدا می کند و مستمر می شود.

وی با بیان اینکه شکرگزاری باعث استمرار نعمت ها می شود، تصریح کرد: هرگاه خداوند نعمتی به انسان می دهد با شکر گذاری از خدا می خواهیم به صورت مستمر به ما آن نعمت را بدهد.

شفیع زاده با اشاره به گذشت انقلاب اسلامی پس از ۳۹سال، بیان کرد: انقلاب با تمام افت و خیز و سختی هایی که دارد همچنان روبه حرکت به جلو است.

امام‌جمعه موقت رشت با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در جمع نیروهای هوایی که تمام انقلاب های جهان هزینه های جانی و مالی زیادی را هزینه کرده اند، گفت: در انقلاب فرانسه حدود ۳۰میلیون نفر کشته شدند و در انقلاب چین، روسیه والجزایر نیر میلیون ها نفر کشته شدند.

وی‌با بیان اینکه شکرگزاری ملت ایران از این انقلاب باعث پایداری انقلاب شده است، گفت: این انقلاب ها هیچ کدام بر اساس آرمان های اولیه خود باقی نماندند و برچیده شدند ولی انقلاب اسلامی همچنان تازه و پویا تر از گذشته به دلیل شکرگزاری ملت ایران به مسیر خود ادامه می دهد.

شفیع زاده با اشاره به نظریه اندیشمندان درباره عدم تغییر مسیر رهبرهای انقلاب ایران بیان کرد: مردم به ویژه رهبری هیچ گاه تغییر مسیر و ذائقه نداشتند و رهبر انقلاب ایران از جنس مردم است.

وی با بیان اینکه شکرکراری باعث می شود انسان مشمول رضایت خداوند شود درباره آثار کفران نعمت خاطرنشان کرد: اگر کسی شکر گذار نباشد نعمت از فرد گرفته می شود و با کفران نعمت دچار عذاب الهی می شود.

حجت الاسلام شفیع زاده در خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی درباره دستاوردهای انقلاب، اظهار کرد:‌ اگر ما دستاورد و آوردهای انقلاب واقع بینانه به نمایش بگذاریم و افراد داخلی و خارجی منصف باشند این دستاوردها را تحسین می کنند‌.

وی با بیان اینکه دستاوردهاز انقلاب شگفت انگیز است، ادامه داد: این نشان دهنده ضعف ما است که دستاوردهای این انقلاب را به خوبی نمایش نگذاشته ایم و فقط سالی یکبار در ۲۲بهمن دستاوردها را بصورت ناقص و دست و پاشکسته عنوان می کنیم.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به نقش رسانه های غربی در ضعیف جلوه دادن دستاوردهای انقلاب ایران بیان کرد: غرب با امپراطوری های رسانه ای، جو سازی و نقطه ضعف گیری ها باعث کمرنگ شدن انقلاب اسلامی ایران شده است.

شفیع زاده با بیان اینکه نارضایتی های اخیر مانند لایه ساینده ای علیه انقلاب است، افزود: ضعف های اقتصادی قابل حل شدن و دم دستی هستند ولی رسانه های معاند از آنها علیه نظام استفاده می کند.

وی با بیان اینکه نظام در صدها حوزه به پیشرفت و توسعه دست یافته است ولی ضعف در یک حوزه اقتصای باعث ضربه به نظام شده است، گفت: دولت می بایست مانند سایر کشورها مشکلات اقتصادی که تمام کشور وزندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده است را رفع رجوع کند.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به امنیت جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: امنیت ایران با توجه به شرایط فعلی دنیا امری شگفت انگیز در چشم برای همه جهان است.

**کشور های همسایه بخشی از امنیت خود را از نفوذ جمهوری اسلامی ایران می دانند

وی تصریح کرد: امنیت کشور تنها داخلی نیست بلکه ایران باعث امنیت منطقه شده است و علنا کشور های همسایه بخشی از امنیت خود را بر اساس نفوذ جمهوری اسلامی ایران می دانند.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به اقتدار بی مثال ایران در طول تاریخ کشور، گفت: ایران تا پیش از انقلاب در طول تاریخ تو سری خور بوده است و امروز انقلاب بگونه ای باعث اقتدار کشور شده است که کسی جرأت ندارد ما را تهدید کند هرچند که از خطوط قرمز استکبار بی ترس عبور کردیم.

شفیع زاده درباره استقلال و نفوذ سیاسی انقلاب اسلامی ایران، بیان کرد: تا پیش از انقلاب اسلامی کشور، ملت و شاه ایران تحت نفوذ و تحقیر غرب قرار داشت ولی در این ۴۰سال تاثیر گذاری و نفوذ سیاسی ایران بصورتی است که در دنیا تاثیر گذار هستیم و معادله ای در متطقه نیست که بخواهد به سرانجام برسد ولی بدون هماهنگی ایران انجام شود.

وی با اشاره به نفوذ معنوی ایران، بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران به دلیل اعتقادات و اسلامی بودن انقلاب آن، در جهان محترم است و تئوریسن های غربی نگرانند که اسلام سراسر جهان را فرا بگیرد.

**اگر پای منافع ملی باشد همه کشور یک ید واحد می شود

امام‌جمعه موقت رشت با اشاره به اسلام هراسی استکبار ابراز کرد: انقلاب اسلامی ایران طوفانی است که باعث شده است دشمنان از ترس چهره اسلام را مخدوش و خراب کنند و باعث اسلام هراسی شدند تا چهره اسلام را مخدوش کنند.

شفیع زاده با بیان اینکه برخی روشن فکرنماها انقلاب ایران را یک جرقه کوتاه مدت می دانند، گفت: بنا به فرمایش مقام‌معظم رهبری انقلاب یک موجود زنده، پیش رونده و همراه ساز است و این همراه سازی در عراق، سوریه، افغانستان کاملا نشان دهنده زنده و جان دار بودن انقلاب است.

وی خاطر نشان کرد: دشمنان بدانند اتفاقات داخلی کشور اختلاف خانوادگی است و اگر لازم باشد پای تریبون ها صدها بار همدیگر را انتقاد میکنیم‌ولی اگر پای منافع ملی باشد همه ما یک ید واحد می شوند.

شفیع زاده با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در راهپیمایی ۲۲بهمن امسال گفت: با توجه به فرمایش رهبری و تحولات داخلی و خارجی امسال موظفیم هرکدام از ما چندنفر را همراه خود ببریم.

بزرگترین افتتاحیه دولت در استان مسکن محرومین بود که کار سپاه است

امام جمعه موقت رشت با اشاره به برنامه های افتتاحیه طرح های عمرانی خطاب به مسئولین استان گیلان، بیان کرد: آنچه که مردم از افتتاحیه های دهه فجر انتظار داستند بیش از این پروژه هایی بود که برخی از آن‌ها در شان مردم نبوده است بود.

وی با بیان اینکه افتتاحیه های دهه فجر باید بگونه ای باشد که موجب دلگرمی و تحسین مردم نسبت به انقلاب شود گفت: هزینه یک دقیقه ای که صدا وسیما گیلان برای پخش و انعکاس این افتتاحیه ها انجام داد بیش از ارزش این‌پروژه ها است.

امام‌جمعه موقت رشت با اشاره به افتتاح پروژه مسکن مهر و با بیان لینکه دولت می بایست کارهای تبلیغاتی را کنار بگذارد، خاطرنشان کرد: دولت چیز خاصی برای افتتاح در استان‌گیلان نداشته است و بزرگترین افتتاحیه مربوط به مسکن محرومین بود که کار سپاه پاسداران بود.

 

امام جمعه منجیل:

مردم در ۲۲ بهمن مشت محکمی یاوه گویی های دولت آمریکا خواهد زد/ آمریکا بداند ملت ایران برای محو اسرائیل مصمم است

به گزارش ۸دی به نقل از زیتون خبر، حجت الاسلام والمسلمین سیداعلا خضری در نماز عبادی و سیاسی جمعه منجیل که با حضور نمازگزاران ولایی این شهر در مسجد طاهریه برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی برگرفته و وابسته نهضت حسینی است.

وی با بیان اینکه فقط خطا و گناه دیگران را نبینیم، ادامه داد: گاهی به دیگران امر به معروف و نهی از منکر می کنیم اما رفتار و کردار خودمان را نمی بینیم که همان گناه را مرتکب می شویم.

خطیب جمعه منجیل، با تاکید بر اینکه در انجام امور باید خدا را ناظر بر اعمال خود بدانیم، بیان داشت: عده ای برای اینکه رئیس بشوند و خودشان را نشان بدهند وارد معرکه می شوند.

حجت الاسلام خضری، افزود: امام با صدق و توکل به خدا برای شکل گیری انقلاب اسلامی قدم برداشت و نتیجه اش پیروزی انقلاب اسلامی شد.

وی، ادامه داد: یک انقلابی و کسی که توکل به خدا دارد نباید از زرق و برق باطل بترسد و صحنه را خالی کند.

امام جمعه منجیل، ضمن دعوت عموم مردم برای حضور حماسی در راهپیمایی ۲۲ بهمن، بیان داشت: مردم در ۲۲ بهمن مشت محکمی یاوه گویی های دولت آمریکا خواهد زد.

حجت الاسلام خضری، تاکید کرد: آمریکا بداند ملت ایران برای محو کردن اسرائیل مصمم است و تا رسیدن به این هدف بزرگ دست از مبارزه بر نمی دارد.

وی افزود: نیروهای سپاه و نیروهای نظامی مقتدرانه در مقابل داعش ایستادند و پوزه اش را به خاک مالاندند.

خطیب جمعه منجیل، تاکید کرد: این خواسته مردم است که جلوی نفوذ سیاسی، اقتصادی دشمن به کشور را بگیرید و نگذارید اقتدار کشور آسیب ببیند.

 

امام جمعه تالش:

مدیریت کشور بعد از انقلاب از دست بیگانگان گرفته شد/ نباید دچار حزب بازی و گروه بازی شویم

به گزارش 8دی به نقل از مریان خبر، حجت السلام محمد امین نقدی امام جمعه تالش در خطبه های نماز جمعه این شهر با بیان اینکه در آستانه فرارسیدن ایام الله ۲۲ بهمن هستیم سالروز پیروزی مردم ایران بر حکومت پهلوی هستیم، اظهار کرد: این ایام را خدمت خانواده شهدا، ایثارگران و تمام مردم تبریک عرض می کنم.

وی با بیان اینکه این انقلاب ویژگی های بسیاری دارد، گفت: از آثار انقلاب اسلامی ما این است که مدیریت کشور ما از دست بیگانگان گرفته شده است.

امام جمعه تالش با اشاره به اینکه رضا خان توسط انگلیسی ها به قدرت رسید و توسط آنها از قدرت کنار گذاشته شد، افزود: الان مردم با رأی خود مسئولان را انتخاب می کنند و این استقلال از آثار ارزشمند انقلاب است.

حجت الاسلام نقدی ادامه داد: مردم در قبل از انقلاب از حداقل امکانات بهره مند بودند در روستاهای اطراف تالش جاده، برق و... رویا بود امکاناتی نبود، هیچ خدمات کشاورزی نبود.

وی با بیان اینکه بزرگان شرایط آن زمان را برای جوان ها بازگو کنند، گفت: به وضع مطلوب نرسیدیم ولی خیلی از وضع قبل از انقلاب فاصله گرفته ایم.

امام جمعه تالش افزود: به ایرانی ها را اجازه نمی دادند در کارهای صنعتی و .. ورود کنند و از ایرانی ها فقط به عنوان کارگر ساده استفاده می کردند.

حجت الاسلام نقدی با بیان اینکه در زیر سایه جنگ، تحریم و ترور ملت ما راه خود را ادامه داد، گفت: باید رسانه ها، خبرگزاری ها و جرائد و صداوسیما این ها را به مردم بگویند.

وی با بیان اینکه انقلاب ما یک انقلاب اسلامی بود و باید به این نکته توجه ویژه شود، گفت: بزرگترین ویژگی انقلاب ما مکتبی و اسلامی بودن آن است.

**حزب بازی و گروه بازی از آفات انقلاب است

امام جمعه تالش با بااشاره به سخنان رهبر انقلاب، گفت: مردم مردم ما از انقلاب خسته نشده اند خستگی مردم از فساد است.

وی با بیان اینکه انقلاب ما به چهل سالگی خود می رسد، گفت: ما امروز به روحیه دهه شصت احتیاج داریم ما باید برگردیم به دهه ۶۰، نباید از روحیه جهادی فاصله بگیریم.

امام جمعه تالش با بیان اینکه باید به مسیر اصلی اسلام توجه داشته باشیم، افزود: حزب بازی و گروه بازی از آفات انقلاب است و نباید نسبت به امور ملت بی تفاوت باشیم.

 

امام جمعه ماسال:

 گسترش خدمات مادی و معنوی در سراسر کشور/ انعکاس خدمات نظام به مردم ضروری است

به گزارش8دی به نقل از ماسال نیوز؛ حجت الاسلام سید هادی موسوی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ماسال با اشاره به برخی سخنان در خصوص ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی گفت: حفظ و بقای نظام در عین بیان موضع و پیشبرد گفتمانش در دنیا، خود بهترین دلیل برای کارآمدی نظام است.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی در این سال‌ها دستاوردهای عظیمی داشته است، اظهار داشت: از همان آغاز انقلاب، دشمنان داخلی وخارجی دردسر های عظیمی از جنگ نابرابر تحمیلی تا جنگ نرم را برای مردم تراشیدند.

امام جمعه ماسال  با اشاره به غلبه‌ی ملت ایران بر همه چالش های این سال‌ها عنوان کرد: همین مقاومت و خسته نشدن مردم و نظام و فائق آمدن بر مشکلات یکی از دستاورد های بزرگ انقلاب اسلامی است.

موسوی افزود: گسترش خدمات مادی و معنوی به جای جای کشور یکی دیگر از دستاورد های بزرگ انقلاب اسلامی که قابل مقایسه با هیچ زمانی نیست.

امام جمعه ماسال پیشرفت علمی را از دیگر نقاط قوت انقلاب اسلامی دانست و تاکید کرد: امروز پایه توسعه و قدرت همین علم است و دیدیم که پیشرفت های علمی کشورمان به حدی حیرت آور بود که بیگانگان را به تعجب وا داشت.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گیلان ایجاد زیرساخت های فنی و مهندسی را از دیگر عرصه های پیشرفت جمهعوری اسلامی بیان کرد و تصریح کرد: هرگاه بیگانگان این گسترش زیر ساخت هارا از نزدیک دیدند در برابرش اظهار شگفتی کردند.

امام جمعه ماسال انعکاس خدمات نظام به مردم را ضروری عنوان کرد و گفت: عنوان نمودن خدمات منت نهادن به مردم نیست بلکه وقتی مردم بدانند مسئولینشان در این شرایط سخت تحریم ها اینگونه به آنان خدمت می‌کنند دلدادگی شان به نظام خودشان بیشتر می سود.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به انتقال آرمان های انقلاب اسلامی ایران به نسل های بعدی و سایر ملل جهان، بیان کرد: این از افتخارات نظام است که نسلی همچون احمدی روشن ها و حججی ها بدون آنکه امام و انقلاب و جنگ را ببینند تربیت کرد.

مازندران

 حجت‌الاسلام محمد قاسمی در خطبه‌های نماز جمعه مرکز استان با دعوت نمازگزاران به تقوا، اظهار کرد: انسان مسافری است که خواه ناخواه به سوی خدا سیر می‌کند. پس باید همگان آمده ملاقات و مرگ باشند، حال چه خوب با توشه‌ای از اعمال نیک در لحظه مرگ سبک‌بال باشیم.


وی به شهادت جانباز سرافراز شهید سیدمصطفی علمدار اشاره کرد و افزود: شهید علمدار با تحمل سه دهه درد لحظه‌ای از ارزش‌ها و یاد خدا غافل نماند و این ضایعه تاسف‌بار را به خانواده و مردم شهیدپرور ساری تسلیت می‌گویم.

امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه جانبازی، مدال افتخاری است که خداوند متعال این نعمت ارزشمند خود را نصیب انسان‌های پاک و بی‌آلایش خود می‌کند، تصریح کرد: زندگی جانباز، همراه با سوختن است و چنان چه بتواند در مسیر اهداف واقعی خود، که تحقق آرمان شهداست مقاومت نموده و دشمنان را رسوا سازد، در این صورت فضیلتش از شهیدان نیز بیش‌تر خواهد بود.

این مسئول به افتتاح فاز نخست پارک موزه دفاع مقدس در ساری اشاره کرد و گفت: امیدواریم فرهنگ ناب مقاومت با برنامه‌هایی که در اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تدارک دیده شده است به بهترین نحو بین مردم و به‌ویژه در بین نسل جوان که آینده‌ساز کشور هستند منتقل شوند.

قاسمی به سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: نارضایتی عمیق از شرایط حاکم رژیم پهلوی به واسطه وابستگی شدید آن رژیم به بیگانه جان مردم را به لب رسانده بود.

وی انقلاب 57 ایران را متفاوت از تمام انقلاب‌های معاصر دانست و ادامه داد: جز بخشی از روشنفکران که با عقاید مارکسیستی یا لیبرالی در انقلاب شرکت داشتند و عموم مردم از آرمان‌های اسلامی و اندیشه‌های امام خمینی(ره) طرفداری می‌کردند. افزودن بر این اصالت فرهنگی ایدئولوژی انقلاب ایران از تفاوت‌های عمده انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب‌های معاصر است.

امام جمعه موقت ساری با اشاره به راهپیمایی 22 بهمن امسال، گفت: از امت حزب‌الله و همیشه در صحنه ایران اسلامی دعوت می‌کنیم همچون سال‌های گذشته حضوری پرشور و پرشکوه در راهپیمایی ‌دشمن‌شکن 22 بهمن امسال داشته و با این حضور آگاهانه ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های نظام سربلندمان، امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بار دیگر موجبات یأس دشمنان و شادی دوستان و همراهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را فراهم کنند.     مسئولان به خود بیایند و مشکلات مردم را حل کنند آیت‌الله علی معلمی در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهرستان قائم‎شهر، اظهار کرد: رئیس جمهور در افتتاح 10 مرکز علمی و فرهنگی دفاع با حضور رئیس کل نیروهای مسلح عنوان کرد آمریکا دیگران را با صلاح اتمی تهدید می‌کند و از صلح می‌گوید، تا هنگامی که تهدید علیه ما وجود دارد باید قدرت دفاعی خود را تقویت کنیم و هر صلاحی که لازم باشد می‌سازیم و در زمینه توان دفاعی مذاکره نمی‌کنیم که این سخن بجایی است.

وی افزود: در حال حاضر از دولت گله کوچکی داریم و آن اینکه رئیس جمهور در جمع نویسندگان عنوان کرد امام برای تحکیم نقش مردم شعار حکومت اسلامی را به جمهوری اسلامی تغییر داد و گفت ممیزی کتاب باید به نویسندگان واگذار شود که این نقطه مقابل دستور امام راحل است که می‌توان برای اثبات آن به سخنان امام رجوع کرد.

امام جمعه قائم شهر با اشاره به سخنان امام که فرمود قلم‌های فاسد نباید آزاد باشد، ادامه داد: در حال حاضر قلم‌های فاسدشان در بسیاری از موارد آزاد است از جمله قلم‌هایی که در آن اشاره می‌شود که چرا آزادی نمی‌دهند که این مطالب در سال ۶۷ بیان می‌شد که در آن هنگام امام فرمودند، اگر شما آزادی نداشتید که این اینطور نمی‌نوشتید و باید تمامی نشریاتی که می‌خواهید در آن بنویسید از انحرافات پاک باشد.

این مسئول یادآور شد: در حال حاضر نفوذ دشمن موجب می‌شود که رئیس جمهور بیان می‌کند ممیزی را بر عهده خود ناشران و نویسندگان قرار دهید، ولی باید ممیزی و نظارت از ناحیه یک مرکزی امین صاحب درک درستی انجام شود که اینها جای گله دارد.

معلمی خاطرنشان کرد: این همه بر برجام مانور شد و بزرگ کردیم حال به جایی رسید که کمیته المپیک ورزش و سامسونگ کره، ورزشکاران ایرانی را از جایزه محروم کردند و هنگامی که از آنها درباره علتش سوال می‌شود، پاسخ می‌دهند که ایرانیان تحریم هستند، در حالی که وعده آن بود که با اجرایی شدن برجام تمامی تحریم‌ها برداشته شود.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین راهکار برای مقابله با تحریم آن بود که در 10 سال گذشته اقتصاد مقاومتی را جدی می‌گرفتیم و با توجه به آنکه مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر تاکید هم کردند باید عملیاتی می‌شد که این اقدام انجام نشد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: با توجه به آنکه ۲۲ بهمن اصل اسلام و انقلاب که متعلق به مردم است نزدیک می‌شویم، اداره انقلاب از دل این ملت بیرون آمد و هر چهار سال با رای مردم فردی انتخاب می‌شود که این فرصت را انقلاب در اختیار مردم قرار داد.

این مسئول خاطرنشان کرد: رهبری فرمودند مردم بسیاری از مشکلات را تحمل می‌کنند اما فساد را نمی‌پذیرند و از تبعیض شکایت دارند و مسئولان باید به جد برای حل مشکلات مردم بروند، هنگامی که رهبری در تمامی محافل خصوصی و عمومی این موارد را مطرح و حرف دل مردم را منعکس می‌کند باید مسئولان به خود بیایند هر چند این خوب است که مسئولان به اسم مردم تکیه می‌کنند اما اگر اسم مردم را آوردن همراه با خدمت به مردم و کار برای مردم و کار مردم پسندانه باشد این زیباست اما فقط از مردم حرف بزنیم و برخلاف خواسته مردم عمل کنیم چه فایده‌ای دارد.

معلمی افزود: فساد را یک نفر انجام می‌دهد و دیگری از آن بهره می‌برد به این صورت که آن همه تبلیغاتی که برای انتخابات انجام می‌شود از کجا می‌آید و آنهایی که هزینه می‌کنند باید جبران کنند و اگر دست به فساد نزنند از کجا می‌توانند جبران کنند که این مطالبه جدی مردم است و دولت مردان باید به خود بیایند.

وی گفت: هر ساله دهه فجر فرصتی برای مطالعه وصیت نامه امام و اندیشیدن و بازنگری است که اگر کسی در راستای وصیت نامه امام حرکت می‌کند باید دستان آن را بوسید و اگر مشکلی وجود دارد باید درخواست و مطالبه شود و هوشیاری و بصیرت مردم برای مطالبه به آرامان شهدا و وصیت امام راحل کمک می‌کند.     مردم از رانت‌خواری و فساد برخی مسئولان گله‌مندند/ حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن مأیوس کننده بدخواهان است

حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه بابل با اشاره به اینکه نماز جمعه برطرف‌کننده نواقص افراد است زیرا معایب افراد را می‌پوشاند و زمینه تکامل انسان را فراهم می‌کند، اظهار کرد: در هنگام نماز جمعه باید بهترین لباس را پوشید و اول وقت در نماز حاضر شد تا از برکت‌های این فریضه عبادی و سیاسی بهره‌مند شویم.

            
وی با اشاره به فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی افزود: انقلاب اسلامی ایران بزرگ‌ترین اثر و تحول را در جهان معاصر برجای گذاشت، نعمت بزرگ انقلاب اسلامی را باید گرامی بداریم و هوشیار باشیم که امروز پس از 39 سال افرادی که در رسانه‌های خود درصدد القای ناکارآمدی نظام اسلامی هستند و مرتب با تبلیغات خود از غفلت افراد سوءاستفاده می‌کنند.
         
امام جمعه بابل تصریح کرد: القای دشمن بر روی بعضی از دوستان ناآگاه اثر گذاشت در صورتی که انقلاب اسلامی زمینه بالندگی و ارتقای نسل انقلاب را فراهم کرد، از جمله دستاوردهای انقلاب که باید به آن اشاره کنیم، ارتقا تراز سیاسی ایران در سطح جهانی و جایگاه کشور ما در نظام بین‌المللی است.
          
این مسئول با اشاره به  پیشرفت‌های ایران در دوران پس از انقلاب تصریح کرد: بنیان نظامی ملت ایران بعد از انقلاب ارتقای چشمگیری پیدا کرد و امروز در سایه زحمات و تلاش‌های نسل معاصر، مقتدرترین کشور در منطقه هستیم و دشمن جرات اجرایی کردن گزینه‌های روی میز خود را ندارد.
        
روحانی گفت: با وجود همه خدمات گسترده نظام اسلامی مردم امروز از بی‌توجهی برخی به ارزش‌های دینی گله‌مند هستند، گله‌ مردم از آنانی است که تبعیض و رانت‌خواری می‌کنند و برخوردشان با مفاسد ضعیف است.
         
وی افزود: جریانی ناصواب و غلط موجب شد تا مدیران صدیق نظام مورد اتهام قرار بگیرند، بسیاری از مسئولان خدمتگزار برای مردم تلاشی صادقانه انجام می‌دهند و بدنه اصلی نظام و کشور سالم است اگرچه برخی خائن هستند و مسئولیت را طعمه قرار دادند.
            
امام جمعه بابل اظهار کرد: راه‌حل درمان مشکلات کشور اطلاعات از فرامین رهبری است و باید مدیریت نیروهای انقلابی در کشور جدی گرفته شود، اگر مدیریت امور در کشور به دست افراد انقلابی سپرده شود مشکلات حل می‌شود، مسئولان توجه کنند که اقتصاد مقاومتی و توجه به ظرفیت‌های داخلی می‌تواند توطئه‌های دشمنان را به ویژه در حوزه اقتصاد ناکام بسازد.
            
این مسئول با تاکید بر حضور در راهپیمایی 22 بهمن یادآور شد: حضور در راهپیمایی 22 بهمن را جدی بگیرید، با حضور پرشور در راهپیمایی انسجام و وحدت خود را نشان داده و از نظام اسلامی حفاظت کنید.
       
روحانی در پایان رفتار توهین‌آمیز شرکت سامسونگ با ورزشکاران ایرانی را محکوم کرد و  گفت: این شرکت که با در اختیار داشتن بازار کشور خون مردم ما را می‌مکد و بساط فروشی در کشور ما فراهم کرد، برای چند گوشی به ورزشکاران و همه ملت ما اهانت کرد، مسئولان باید برخوردی جدی و محکم با این شرکت انجام دهند تا دیگر هیچ شرکتی جرات دهن‌کجی به ملت ما را نداشته باشد.     دولت‌مردان با مدیریت جهادی به حل مشکلات مردم کمر همت ببندند/ لزوم توجه جدی به تولید علم و اقتصاد مقاومتی حجت‌الاسلام سیدجلیل مرتضوی در خطبه نماز جمعه این هفته آمل با بیان اینکه انسان در هر شرایطی باید مواظب اعمال خود باشد اما در ایام فاطمیه بیشتر باید حواسش را جمع کند، اظهار کرد: بعضی‌ها عمر طولانی دارند اما فایده‌ای ندارند و بالعکس بسیاری هم به دید ما و شما عمر کوتاهی دارند اما بسیار انسان‌های مفیدی هستند.

وی تصریح کرد: در غرب و اروپا می‌گویند امروز ما حرکتی را از لحاظ فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و... انجام می‌دهیم و 20 سال بعد ثمره آن را می‌بینیم اما در برخی از کشورها می‌گویند همین امروز باید این کار جواب دهد در حالی که کار اقتصادی و اجتماعی زمان بر است.

امام جمعه آمل با اشاره به یوم‌الله 22 بهمن، روز پیروزی بر باطل و روزی که انقلاب اسلامی به ثمر رسید، یادآور شد: 21 بهمن 57 با فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) حکومت نظامی در شهرها و پایتخت شکسته شد و روز 22 بهمن 1357 با راهپیمایی و خروش مردم دین مبین اسلام و قرآنی که محدود مانده بود از آن محدودیت بیرون آمد و ایران با پیروزی انقلاب اسلامی رنگ و بوی دیگری گرفت.

این مسئول ادامه داد: در 22 بهمن 57 حکومت نظامی در شهرها و پایتخت شکسته شد و دین اسلام و قرآن از محدودیت بیرون آمد و ایران با پیشروی انقلاب اسلامی رنگ و بوی دیگری گرفت.

مرتضوی با بیان اینکه در سال 59 با دسیسه‌های دشمن جنگ را بر ما تحمیل کردند که هنوز اثرات جنگ را در داخل کشور می‌بینیم، افزود: جنگ در کنار اثرات منفی، خرابی‌ها و گرفتاری‌هایش، ثمره فراوانی هم به همراه داشت.

وی حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن را تجدید پیمان با آرمان‌های امام(ره)، انقلاب و رهبری بیان کرد و گفت: دشمنان و کسانی که خواستند 22 بهمن در ایران باشند و بساط این نظام و انقلاب را برچینند با حضور شما مردم غیور نقشه‌های آنها نقش بر آب شد، به همین علت روز یکشنبه برای ماندن قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت و این انقلاب و نظام نظام و انقلاب در راهپیمایی شرکت می‌کنیم.

امام جمعه آمل تصریح کرد: نزدیک به 40 سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد و با وجود مشکلات فراوانی که داریم ملت برای پایداری و بقای دین مبین اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران شهید و جانباز تقدیم انقلاب کردند.

این مسئول با بیان اینکه سخنان اخیر مقام معظم رهبری در 19 بهمن پیام بسیار زیبایی را به همراه داشت، اظهار کرد: باید مواظب باشیم که مردم را به‌عنوان ولی نعمت خودمان بدانیم، نظام سعی دارد تا به معنای واقعی کلمه جمله کلیدی امام راحل که "مردم ولی نعمتان ما هستند" را محقق کند.

مرتضوی با اشاره به توهین بعضی‌ها به مردم، یادآور شد: بحث منافقان جدا است، نه قبول‌شان داریم و نه با آنها سر سازش داریم، منافقان نزدیک به 17 هزار نفر را شهید کردند و در هشت سال دفاع مقدس در کنار صدام با این ملت جنگیدند، هر کجا کشوری با ایران دشمن بوده آنها در آنجا حضور داشتند. امروز دشمنی عربستان و اسرائیل را ببینید، منافقین آنجا هستند.

وی با بیان اینکه منافقینی که شیشه مغازه مردم را می‌شکنند، بانک‌ها و... را آتش می‌زنند، آنها را جزء این ملت نمی‌دانیم، تصریح کرد: برخی از جوانان و مردم حرف‌های به حقی دارند، آنها ولی نعمت ما هستند، حال از هر دین و جناحی هستند فرق نمی‌کنند چرا که اصل مردم هستند و ما دست‌شان را می‌فشاریم.

امام جمعه آمل با اشاره به اینکه صدام جوانان ما را با جهل خودش قتل عام کرد، افزود: ایران جوانان و سربازان گمنام و آماده‌ای مانند شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس دارد که معادلات دشمنان را بهم ریختند.

این مسئول با اشاره به سخن یکی از بزرگان دین که فرمود هر شخصی می‌خواهد عزیز شود دسیسه‌های فراوانی علیه وی شکل می‌گیرد، درهم و دینارهای بسیاری علیه وی خرج می‌شود تا محبوب نشود، ادامه داد: چه درهم و دینارهایی خرج شد تا ایران به جایگاه خود نرسد، اما با هوشیاری و نگاه بلند مقام معظم رهبری، امروز بهترین جایگاه را به‌عنوان یک کشور اثر گذار داریم.

مرتضوی به سخنان مقام معظم رهبری اشاره کرد و ادامه داد: ایشان فرمودند آسایش را باید مسئولان نظام فراهم کنند و از همه مسئولان خواستند تا با وجود همه کاستی‌ها کمر همت ببندند تا این انقلاب به انقلاب حضرت ولی عصر(عج) متصل شود.

وی یادآور شد: هر کسی که بخواهد به دین و عزت ما خدشه وارد کند ما آن را در نطفه خفه می‌کنیم، مردم انقلابی بودند و انقلابی ماندند.

امام جمعه آمل با بیان اینکه باید توجه جدی به تولید علم و نوآوری علمی و بحث اقتصاد مقاومتی شود، گفت: دولت‌مردان کمر همت را ببندند و با مدیریت جهادی و مقابله با نفوذ در عرصه‌های سیاست‌گذاری و تصمیم گیری کشور به بخش‌های خصوصی توجه کنند، باید با دخالت دادن مردم در امور خود، اقتصاد را مردمی کنیم و تنها به عنوان ناظر باشیم.     راهپیمایی ۲۲ بهمن ناامیدی دشمنان را به همراه دارد حجت‌الاسلام رضایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا و تبریک پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: دیروز سالروز بیعت تاریخی نیروی هوایی ارتش با امام خمینی(ره) بود که قبل از اینکه انقلاب به پیروزی برسد، توانست آن روز تاریخی را رقم بزند.

وی با بیان اینکه روز ۲۲ بهمن روز خدا و مصداق یوم الله است و در این روز مردم خواهند آمد و پرشکوه‌تر از سال‌های قبل، حماسه‌ای دیگری را رقم می‌زنند افزود: یکی از کارهایی که به واقع ثواب حقیقی دارد حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن است و باید گفت این روز صرفا به معنی یک سلیقه سیاسی نیست بلکه بحثی عقیدتی و دینی است.

امام جمعه رامسر تصریح کرد: ۲۲ بهمن مثل شب قدر، عید غدیر و دیگر مناسبت‌ها مقدس است و با حضور مردم یاس و ناامیدی در دل دشمنان به وجود می‌آید.

این مسئول تاکید کرد: بازخوانی اهداف و آرمان‌های انقلاب چیزی است که باید هر ساله تشریح شود و باید گفت در چهل سالگی انقلاب که بلوغ فکری انقلاب نیز شکل گرفته است این امر ضروری است.

رضایی اظهار کرد: امروز گفتمان انقلاب اسلامی باید گفتمان رایج کشور باشد و در این موضوع معلمان، نویسندگان، روحانیون، دانشگاهیان و همه اقشار باید آن را تبیین کنند.

وی با اشاره به اینکه اگر کسی می‌آید انتقاد می‌کند از برخی اقدامات، این به معنای این نیست که بخواهیم دستاوردهای انقلاب را زیر سوال ببریم گفت: چون توقعات از انقلاب اسلامی بسیار بالاست، این انتقادات برای پیشرفت بیشتر اهداف صورت می‌گیرد.

خطیب نماز جمعه رامسر با اظهار اینکه مردم ما باید بدانند که دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول عمر چهل ساله خود برابری می‌کند با دستاوردهای 400 ساله خیلی از کشورها ادامه داد: در ابتدای انقلاب برای تهیه سیم خاردار با قدرت‌ها مشکل داشتیم ولی امروز چالش ما با دنیا بر سر موشک‌های بالستیک و انرژی هسته‌ای است البته واژه قدرت‌های استکباری امروز دیگر معنایی ندارد زیرا همین قدرت‌ها در برابر جبهه مقاومت شکست خورده‌اند.

این مسئول با اشاره به اینکه ما در دو بعد داخلی و ملی دستاوردهای زیادی را به دست آوردیم ادامه داد: در بُعد بین‌المللی ما امروز قدرت بلامنازع منطقه هستیم و آن چیزی که امروز وجود دارد تثبیت اراده جمهوری اسلامی است و وعده‌ای امام راحل در مورد صدور انقلاب تحقق یافت.

رضایی با بیان اینکه کشور ما امروز در بُعد داخلی در صنعت هسته جزء هشت کشور دنیا هستیم در بخش پیشرفت علمی 11 برابر میانگین دنیا رشد داشته‌ایم افزود: در علوم فضایی جزء 10 کشور دنیا، در سدسازی جزء چهار کشور دنیا، در ژنتیک جزء پنج کشور دنیا و در صنایع دفاعی جزء هشت کشور دنیا هستیم.

وی دو مسئله اشتغال و معیشت را مشکل اصلی پیش روی کشور دانست و با اشاره به اینکه در دیگر بخش‌ها مشکل خاصی نداریم گفت: برخی‌ها با سیاه‌نمایی در صدد القای به بن بست رسیدن انقلاب اسلامی هستند ولی گمان کردند انقلاب اسلامی بیدی است که با این بادها بلرزد.

امام جمعه رامسر دلیل مشکلات داخلی را سوء مدیریت مدیران اجرایی عنوان کرد و با بیان اینکه با وجود منابع خدادادی و منابع نیروی انسانی نباید مشکلی در کشور وجود داشته باشد گفت: اگر نسخه نجات بخش اقتصاد مقاومتی که رهبر انقلاب تجویز کرده بودند از روز اول به درستی اجرا می‌شد، کشور ما از پیچ‌های مهم عبور می‌کرد.

رضایی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به عنوان تنها راه نجات اقتصاد بیمار ما مورد توجه قرار نگرفته است گفت: در بحث اقتصادی باید به توان داخلی روی بیاوریم و همه مردم باید این فرهنگ را در جامعه رواج دهیم.     مسئولان در امر معیشت مردم ضعیف عمل کردند/ دشمن جرات تجاوز به خاک کشور را ندارد حجت‌الاسلام رضا محمدنسب در خطبه‌های این هفته نماز جمعه میاندورود با اشاره به دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: انقلاب اسلامی به پشتوانه حضور مردم به پیروزی رسید.

وی با بیان اینکه در این سال‌ها در بخش کشاورزی دستاوردهای زیادی داشتیم، افزود: کشاورزان در تولید موفق بودند اما در صادرات دچار مشکل بودیم و انتظار از مجلس است که قوانین مناسب برای تسهیل در صادرات وضع کند و یا اگر دارد نظارت مناسب برای اجرای صحیح آن داشته باشد.

امام جمعه میاندورود با اشاره به نام‌گذاری امسال به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، خاطرنشان کرد: امروز مسئولان در امر معیشت مردم ضعیف عمل کردند و اشتغال مناسبی شکل نگرفت و مردم از این موضوع گلایه دارند.

این مسئول یکی از آفت‌های انقلاب را ریاست‌طلبی و قدرت‌طلبی دانست و گفت: صاحبان این انقلاب شما مردم هستید و این شما بودید که این نظام و انقلاب را به‌وجود آوردید؛ ولی نعمت شما هستید.

محمد‌نسب با بیان اینکه رمز موفقیت انقلاب ایمان، وحدت و حضور مردم بود، تصریح کرد: امروز هم با این ویژگی‌ها می‌شود مشکلات را حل کرد.

وی به حجم بالای تولیدات کشاورزی مازندران اشاره کرد و ادامه داد: با وجود این حجم تولیدات کشاورزی کارخانه صنایع تبدیلی در استان کم است و میاندورود به‌دلیل داشتن امکانات زیربنایی مانند فرودگاه، ایستگاه راه آهن و نزدیکی به بندر امیرآباد می‌تواند الگو و پیشگام در این زمینه باشد.

امام جمعه میاندورود همه مردم را برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کرد و گفت: هر روز دشمنی آمریکا بیشتر می‌شود و حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن باعث قدرت نظام و افزایش نفوذ سیاسی ایران در جهان و امنیت کشور می‌شود و این حضور شما است که دشمن جرات تجاوز به خاک کشور را ندارد.   سمنان   استان سمنان این هفته نیز شاهد حضور گسترده مردم در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه بود و امامان جمعه در خطبه های این هفته به مسائل مختلفی اشاره کردند که بخشی از آنها را از نظر می گذرانید.

عبدوس: تصمیم برای شکست حکومت نظامی با الهامات الهی اتخاذ شده بود

حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر عبدوس امام جمعه موقت سمنان در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن گرامیداشت روز بیعت همافران با امام راحل(ره)، این روز را به کارکنان ارتش و به ویژه نیروی هوایی تبریک گفت و اظهار داشت: در اوان پیروزی انقلاب، نخستین گروهی که برای تأمین سلاح های موردنیاز ورود پیدا کرد، ارتش بود.

عبدوس در ادامه با ابراز امیدواری برای تداوم حرکت رو به جلوی کشور به برخی از وقایع روز بیست و یکم بهمن ماه 57 اشاره و تصریح کرد: در حکومت های نظامی در جهان، حاکمیت ها گاه تا چند هزار نفر را به قتل می رسانند و در ایران نیز قرار بود در روز بیست و یکم بهمن ماه با همین شدت عمل برخورد شود اما تصمیم امام(ره) مبنی بر شکستن حکومت نظامی معادلات سیاسی را تغییر داد.

وی با بیان این که امام راحل(ره) دستورِ به خیابان آمدن مردم و شکستن حکومت نظامی را پس از خلوت با خداوند صادر کرد گفت: این تصمیم به واسطه الهامات الهی اتخاذ شده بود.

امام جمعه موقت سمنان با یادآوری شرایط دشوار سال 65، تقدیم شهدای بسیار و ارزان شدن نفت در این سال گفت: در چنین شرایطی امام(ره) در اواخر اسفندماه به سران نظام فرموده بودند که من در فروردین ماه نشستی نخواهم داشت.

عبدوس افزود: پس از آن که رهبر معظم انقلاب از عدم برگزاری نشست ها اطمینان حاصل کردند به مشهد مقدس مشرف شدند اما در نخستین روز از فروردین به ایشان اطلاع دادند که امام(ره) سکته کرده است و پزشکان نخستین کسانی بودند که در روز یکم فروردین ماه با امام(ره) ملاقات کرده بودند.

وی ادامه داد: پزشکان امام(ره) را در بیمارستانی در مجاورت جماران احیا کرده بودند و رهبر انقلاب که پس از اطلاع از این موضوع بلافاصله به تهران مراجعت کرده بودند در ملاقات با امام(ره) به ایشان گفته بودند که خوب شد که نشست های فروردین ماه را از قبل لغو کرده بودید و امام پاسخ داده بود که از ابتدای انقلاب دستی(کنایه از امدادهای غیبی)یاریگر و هدایت کننده ما بوده است.

امام جمعه موقت سمنان با اشاره به این که امروز بدترین محتواها به سهولت در فضای مجازی در اختیار نوجوانان و جوانان است تأکید کرد: شرایط به گونه ای نیست که بتوان دسترسی به این محتواها را محدود کرد چراکه این امکان وجود دارد که با کمترین تجهیزات و با استفاده از تلفن های همراه این محتواها به سهولت توزیع شود.

عبدوس با تصریح بر این که محدودسازی دسترسی به محتواهای نامناسب عملا در اختیار هیچکس نیست تصریح کرد: من به عنوان یک فرد آشنا با این مسائل می گویم که دولت نمی تواند جلوی انتشار بسیاری از این محتواها را بگیرد یا فضای اینترنت را ببندد.

وی با ابراز امیدواری برای شناخت هرچه بیشتر جایگاه انقلاب اسلامی گفت: امسال هم به لطف خدا مراسم راهپیمایی 22 بهمن ماه با شکوه هرچه بیشتر و با رنگ و بوی الهی تر برگزار خواهد شد.

امام جمعه موقت سمنان در ادامه تأکید کرد: مسئولان باید خواسته ها و شعارهای مردمی که در راهپیمایی های 22 بهمن و 9 دی شرکت می کنند را بشنوند.

عبدوس با اشاره به هزینه کردهای چند صد هزار تومانی برخی از مردم برای تفریح گفت: خواسته این دسته از افراد، نمی تواند خواسته توده مردم باشد.

وی در پایان گفت: در کنار این سوال که انقلاب برای ما چه کرده است، باید این سوال را نیز پرسید که ما با انقلاب چه کرده ایم؟

صفایی پور: این حجم از مشکلات معیشتی در شأن ایران نیست

حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور امام جمعه میامی در خطبه های عبادی وسیاسی نماز جمعه این هفته در مسجد جامع میامی با بیان اینکه مردم ما زمان شناس، آگاه ودشمن شناس هستند اظهار کرد: راهپیمایی 22 بهمن نمایشی از عزت واقتدار جمهوری اسلامی است و مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال سیلی محکمی به گوش استکبار جهانی خواهند زد.

امام جمعه میامی گفت: انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ دنیاست و نگاه مردم و نخبگان دنیا به این انقلاب به عنوان یک پدیده و تحول است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری پیرامون مطالبات مردم گفت: مردم در حوادث اخیر حسابشان را از فتنه گران واخلال گران نظم وامنیت جمهوری اسلامی جدا کردند و حال نوبت مسئولین است که مطالبات مردم را پاسخ دهند.

وی افزود: مسئولین در کنار دادن شعار و وعده های مختلف باید به این وعده ها عمل کنند، این حجم از مشکلات معیشتی در شأن جمهوری اسلامی با این همه ظرفیت و فرصت نیست.

صفایی پور با بیان اینکه تجمل گرایی واشرافیت تهدیدی جدی برای جمهوری اسلامی است اظهار داشت: از مسئولین دستگاه قضایی تقاضا داریم که به هیچ عنوان با مفسدان و متخلفان اقتصادی مماشات نکند و دست آن ها را از بیت المال قطع کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی میامی ضمن تشکر از سفر استاندار به شهرستان میامی گفت: امیدواریم این سفر برای شهرستان مفید باشد.

وی در پایان خطاب به مدیران شهرستان میامی خاطرنشان کرد: مدیران و مسئولان شهرستان بیشتر درکنار مردم باشند و از فرماندار محترم می خواهم که نظارت بیشتری بر مسئولان ادارات داشته باشد و مدیر کارآمد را از مدیر ناکارآمد جدا کند.

بارانی: مبارزه با فساد و تبعیض مورد توجه جدی سران سه قوه قرار گیرد

حجت الاسلام محمد بارانی در خطبه های امروز نماز جمعه مهدیشهر با تبریک دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد: 39 سال از انقلاب گذشته و راهی طولانی را پیموده ایم اما راه طولانی تری را در پیش داریم.

وی تصریح کرد: ایجاد فضای معنوی در ایران و حتی در جهان از جمله مهمترین برکات انقلاب اسلامی است که این را نه ما روحانیون بلکه یکی از تحلیلگران آمریکایی نیز اذعان کرده است که «روح انقلاب اسلامی معنویت گرایی بود».

امام جمعه مهدیشهر، مردم سالاری دینی را دومین ثمره انقلاب اسلامی ایران دانست و افزود: در گذشته مردم در سرنوشت خود هیچ دخالتی نداشتند اما امروزه در ده ها انتخاباتی که در نظام برگزار شده است، مردم تعیین می کنند که چه کسی مسئولیت پیدا کند.

بارانی بیان کرد: انقلاب اسلامی در حوزه های علمی دستاوردهای خیره کننده ای دارد و با همه تهدیدها و تحریم هایی که دشمن علیه ایران داشته است، امروز انقلاب اسلامی توانسته در زمینه سلول های بنیادی، هسته ای، هوا و فضا و سایر علوم رشد چشم گیری داشته باشد.

وی تاکید کرد: بنابر اظهارات تحلیلگران جهان، رشد علمی ایران 11 برابر میانگین رشد علمی در جهان بوده است که این سرعت پیشرفت ما را در طول این 39 سال انقلاب  نشان می دهد.

خطیب جمعه مهدیشهر با بیان اینکه امنیت پایدار منطقه به واسطه ایران اسلامی است، گفت: کشورهای اطراف ایران دچار تنش هستند و آمریکایی ها می خواستند با ایجاد آشوب و تنش، مقاومت را در منطقه درهم بشکنند اما به واسطه پیشرفت های نظامی ایران اسلامی نتوانستند.

بارانی، خدمت رسانی به مردم و محرومین را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمرد و تصریح کرد: ما نارسایی های زیادی داریم اما خدمات بسیار بزرگ و ارزنده ای نیز در کشور انجام شده است.

وی اضافه کرد: با همه این خدمات ارزنده در انقلاب، راه دشواری در پیش داریم که توجه به حل مشکلات اقتصادی مهمترین آن است چرا که مسئله اقتصاد به دلیل اینکه ارتباط مستقیم با سفره مردم دارد، اگر دچار چالش شود مردم فراموش خواهند کرد که چه پیشرفت ها و دستاوردهای بزرگی به دست آوردیم.

امام جمعه مهدیشهر اظهار کرد: عدالت اقتصادی از مهمترین مسائل در جمهوری اسلامی است و مبارزه با فساد و تبعیض باید در زمره اولویت های مسئولین قرار گیرد.

امینی: مردم سالاری دینی؛ دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی است

حجت الاسلام عباس امینی امام جمعه شاهرود در خطبه های نماز جمعه این هفته به میزبانی مدرسه قلعه شاهرود دین، ولایت فقیه و وحدت را سه نعمت برجسته در انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: دشمن در تمام سال های بعد از پیروزی انقلاب برای رسیدن به مقاصد و توطئه های خود این سه اصل را هدف قرار داده است و شرط تداوم انقلاب حساس بودن و توجه داشتن به این سه عامل است.

وی اظهار کرد: دشمن به دنبال این است تا دین و دینداری را کم رنگ و اعتقادات نسل جوان را سست کند و با ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی همه کاستی ها و کمبودها را متوجه رهبری کند لذا باید توجه داشت که ناخواسته در زمین دشمن بازی نکرده، سرباز دشمن نشویم و مطابق میل دشمن سخن نگوییم.

خطیب جمعه شاهرود با بیان اینکه محققان و اندیشمندان دنیا اذعان دارند که انقلاب اسلامی ایران نظمی معنوی و اخلاقی در جهان ایجاد کرد افزود: انقلاب اسلامی ایران معنویت را در سیاست جریان داد و بیشتر دشمنی ها با نظام جمهوری اسلامی ایران به همین دلیل است.

امینی با اشاره به نظام سازی و مردم سالاری دینی انقلاب اسلامی ایران بیان کرد: هیچ انقلابی در 200 سال اخیر چه در قالب نهضت ها و جنبش ها و چه انقلاب روسیه، فرانسه و الجزایر نبود که در آن مردم سالاری دینی حاکم باشد اما در کشور ایران کمتر از یک سال بعد از پیروزی انقلاب ارکان اقتصادی، فرهنگی و سیاسی کشور  بر اساس مردم سالاری شکل گرفتند.

وی مردم سالاری دینی را از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران برشمرد و تصریح کرد: در جمهوری اسلامی ایران مردم خود سرنوشت و اداره کشور را به دست گرفتند و تقریبا به عدد سال های پیروزی انقلاب انتخابات برگزار کردیم.

امام جمعه شاهرود اقتصاد ایران را سیاسی توصیف کرد و گفت: در بحث اقتصاد هنوز به استقلال نرسیده ایم و تنها راه رسیدن به استقلال اقتصادی همان اقتصاد مقاومتی و نسخه شفابخشی است که رهبر فرزانه انقلاب سال هاست بر آن تاکید دارند.

امینی افزود: اگر مسئولان و مردم اقتصاد مقاومتی را سرلوحه خود قرار دهند، قاچاق کالاها به داخل کشور قطع شده و واردات به کشور جز در مورد کالاهای ضروری انجام نگیرد، استقلال اقتصادی محقق خواهد شد.

وی یادآور شد: عزت ملی، امنیت پایدار در منطقه ای پر تنش و ناامن و کسب دستاوردهای خیره کننده علمی در حالیکه در تحریم به سر می بریم از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی است اما باید برای پیشرفت در آینده و تداوم انقلاب اقداماتی از جمله تحقق اقتصاد مقاومتی، مبنا قرار دادن فرهنگ اسلامی و ایرانی که مبنای هویت مردم ایران است، ترویج روحیه جهادی در بین مردم و مسئولان و تقویت جبهه مقاومت بیش از گذشته باشد.

خطیب جمعه شاهرود با اشاره به راهپیمایی 22 بهمن ماه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: چشم امید دلدادگان به انقلاب اسلامی و دشمنان نظام جمهوری اسلامی به راهپیمایی 22 بهمن است و به لطف خدا راهپیمایی این روز با حضور قاطبه مردم برگزار خواهد شد.

فاطمی بصیر: انقلاب در حال بازآفرینی فرهنگ مقاومت است

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی فاطمی بصیر در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با اشاره به اهمیت شکرگزاری به درگاه خداوند مطالبی گفت: هر کسی که در مقابل نعمات الهی شکرگزار باشد نعمتش افزون می شود و بالعکس هر آنکه کفران نعمت کند از نعماتی که در اختیار دارد کاسته می شود.

امام جمعه سرخه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی، نخستین اطلاعیه سیاسی خود را در اردیبهشت ماه سال 42 منتشر کرد؛ ایشان از همان ابتدا عزت را از پروردگار جهانیان طلب کرد و خداوند نیز او را عزیز کرد.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به تعبیر رهبر مظم انقلاب هنوز در میانه راه است، بیان کرد: رهبر انقلاب برای انقلاب منظومه ای ترسیم کرده اند در پنج حلقه که حلقه نخست آن یعنی انقلاب اسلامی محقق شده است؛ نظام اسلامی نیز شکل گرفته و حلقات دیگر آن یعنی دولت اسلامی، جامعه اسلامی و در آخر تحقق تمدن اسلامی نیز باید به طور جامع و کامل شکل بگیرد؛ بنابراین ما نباید به پیروزی انقلاب اکتفا کنیم بلکه این حلقات باید تا تحقق تمدن اسلامی شکل بگیرد.

 فاطمی بصیر تصریح کرد: انقلاب اسلامی به طور مداوم در حال بازآفرینی فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت است و هم اکنون با وجود اینکه در آستانه چهلمین طلوع انقلاب هستیم؛  انقلاب ما جوان است و هرگز پیر و فرتوت نمی شود.

وی تأکید کرد: ظهور و حضور جوانان بعد از انقلاب در میادین مختلف و عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از محسنات انقلاب است.

 امام جمعه سرخه با تصریح به اینکه نظام سلطه به دنبال تغیر ماهیت انقلاب است، گفت: با آمریکا نمی توان به توافق عادلانه رسید حال اگر به فرموده رهبر معظم انقلاب به توافق هم برسیم این توافق ارتباطی با حفظ امنیت اسراییل نخواهد داشت.

 وی ادامه داد: اعتماد به آمریکا یک سراب و خودفریبی است و ما هرگز فریب دست چدنی در آستین مخملین را نخواهیم خورد و مفتخریم که اعلام کنیم دشمن مستکبران هستیم.

امام جمعه سرخه با تأکید بر اینکه حضور حماسی در راهپیمایی 22بهمن یک تکلیف خطیر است، گفت: اقتدار نظاممان را با شرکت در راهپیمایی به رخ جهانیان خواهیم کشاند.

بر اساس این گزارش، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدشاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان امروز در جمع نمازگزاران شهرستان سرخه در نماز عبادی سیاسی جمعه حضور داشتند.

 

خراسان رضوی   این هفته نیز چون هفته‌های گذشته نماز جمعه در سراسر شهرستان های خراسان رضوی با حضور پرشور مردم برگزار و امامان جمعه شهرستان‌ها بر حضور پرشور و حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه تاکید و حضور آنان را عاملی در جهت ناامید کردن مردم دانستند.

 

گزیده‌ای از خطبه‌های نماز جمعه امروز شهرستان‌ها در ادامه آمده است؛

 

تربت حیدریه؛

حفظ نظام نیازمند صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آیین سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته ضمن گرامیداشت سالروز آزاد سازی فاو (عملیات والفجر 8) و روز حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (20 بهمن) افزود: این حضور گسترده یکبار دیگر نظام اسلامی را در مقابل توطئه ها و عداوت ورزی های دشمنان بیمه خواهد کرد.

 

امام جمعه تربت حیدریه با بیان اینکه حفظ نظام جمهوری اسلامی وابسته به حفظ اصول، دستاوردها و شعار های انقلاب است، گقت: مردم با حضور گسترده خود در راهپیمایی زوز 22 بهمن یکبار دیگر با آرمان ها و شعارهای انقلاب اسلامی تجدید پیمان خواهند کرد.  

 

وی از انقلاب اسلامی به عنوان پدیده سیاسی زنده یاد کرد و گفت: گواه این زنده بودن، رشد و نمو اندیشه ها و رویکردهای استقلال طلبانه و تنفر از استکبار در جهان و به خصوص کشورهای اسلامی منطقه است.

 

تایباد؛

شرکت حماسی مردم در روز 22بهمن باعث ناامیدی دشمن خواهدشد

نمازعبادی وسیاسی جمعه این هفته شهرستان تایباد  به امامت حجت الاسلام والمسلمین مرتضی محدثی امام جمعه موقت شهرستان تایباد و باحضور باشکوه مردم برگزارشد.

 

خطیب نمازجمعه تایباد درخطبه دوم نمازبااشاره به ایام الله 22بهمن وبرای خنثی سازی توطئه های دشمنان گفت: راهپیمایی 22بهمن امسال باحضور اقشارمختلف مردم تشیع و تسنن شهرستان مرزی تایباد باشکوه و تماشایی برگزارمی شود.

 

حجت الاسلام محدثی از آحاد مردم شهرستان، مرد و زن، کوچک و بزرگ خواست دراین راهپیمایی و نمایش قدرت ملی روز22بهمن شرکت باشکوه وتماشایی داشته باشند.

 

وی در بخش دیگر خطبه ضمن اشاره به آغاز عملیات بزرگ والفجر8 در بیستم بهمن ماه سال 1364 عنوان کرد: اطلاعات سپاه برای رصد توطئه های دشمنان در دوران جنگ سخت و مخصوصا در عملیات ولفجر 8 بسیار موفقیت آمیز عمل کردند و با تصرف شهر استراتژیک فاو عراق در این عملیات تمامی محاسبات صدام و حامیانش بهم ریخت.

 

حجت الاسلام محدثی طرح ناامید کردن مردم از خدمات انقلاب، درفضای مجازی و ترویج مسایل غیر اخلاقی، نوشتن مطالب متعدد و پی درپی علیه نظام را ازجمله اقدامات دشمن درجنگ نرم دانست و گفت: چنانچه بصیریت لازم نباشد، افراد به دام توطئه های جنگ نرم دشمن گرفتار می شوند.

 

امام جمعه موقت تایباد افزود: حجم زیاد اخبار مایوس کننده دشمنان و معاندان جمهوری اسلامی ایران و انتشارآن توسط افراد مغرض یا ناآگاه هر روز درفضای مجازی مشاهده می شود. شرکت حماسی مردم در روز 22بهمن در جئاب این توطئه ها می تواند باعث ناامیدی دشمنان انقلاب اسلامی شود.

 

درگز؛

امروز به مدیران جهادی و قوای مقام در برابر فساد اقتصادی نیاز داریم

 

حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلا الغدیر برگزار شد ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی و تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر تصریح کرد: یکی از دشوار ترین کارها در آخر الزمان حفظ دین است؛ چراکه زمینه های غفلت و بی تقوایی فراوان بوده و انجام گناه بسیار آسان شده است.

 

وی دروغگویی را یکی از معضلات جامعه امروزی دانست و تشریح کرد: دروغ بزرگترین آفت است که کلید همه بدبختیها و بیچارگی های ماست، متاسفانه این امر در میان ما عادی و رایج شده و برخی از مسئولان و مردم گرفتار آن هستند.

 

امام جمعه درگز با اشاره به فعالیت احزاب مختلف در سطح کشور، تاکید کرد: همه ما باید حق مدار بوده و تفکر حزب مدارانه را کنار بزنیم؛ چراکه تمامی اعمال با میزان حق سنجیده شده و طرفداری مطلق و یا ضدیت مطلق از احزاب بر خلاف اسلام است.

 

امام جمعه درگز در ادامه گفت: مردم ما با تحریم و تهدید ناامید نمی شوند؛ چراکه آنها امیدوار هستند به لطف الهی. این نظام مقتدر به زودی با تحویل پرچم انقلاب اسلامی به دستان پربرکت امام زمان(عج) عالم را فرا خواهد گرفت و آینده دشمنان چیزی جز نابودی و ذلت نخواهد بود.

 

حجت الاسلام ایروانی عنوان کرد: امروز نقدهایی نسبت به نظام وارد می شود؛ اما باید بدانیم اصل این نظام و این سطح از اقتدار و عظمت، ما را از کدام مرتبه ذلت به چه عزت و اقتداری رسانده است. قدرت های نظامی دنیا ارام ننشسته و تحمل شکست در برابر قدرت خدا و دین و ایمان را ندارند.

 

وی تاکید کرد: آن چیزی که دشمن را سر میز مذاکره آورد، قدرت و پیشرفت علمی ما بود، دستیابی به فناوری هسته ای، سلولهای بنیادی، انرژی های نو و رادیو داروها آن هم در شرایط فعلی تحریم های جهانی علیه ایران دلیلی جز باور داشتن ظرفیت و استعدادهای داخلی نداشت.

 

حجت الاسلام ایروانی اظهار کرد: مسائلی که بیان شد به این معنا نیست که هیچ گونه مشکلی نداریم، مشکلات مختلفی در کشور وجود دارد که ریشه آنها ضعف مدیریتی مسئولان داخلی است.

 

وی ضمن بیان اینکه مسئولان نباید اجازه دهند کسی به عنوان مفسد اقتصادی آبروی نظام را زیر سوال ببرد تبیین کرد: راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور، توجه به راهبرد کلانی است که مقام معظم رهبری در سخنان خود به آن اشاره دارند، ما امروز به مدیران جهادی و قوای مقام در برابر فساد اقتصادی نیاز داریم.

 

سبزوار؛

حضور همیشگی ملت در صحنه سبب پایداری انقلاب شده است

حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه سبزوار با بیان اینکه آنچه سبب پیروزی انقلاب اسلامی شد حضور مردم در تظاهرات ومبارزات بر علیه رژیم ستمشاهی بود، اظهارداشت: ایستادگی مردم در صحنه و حضور در راهپیمایی ها و نقاط عطف همواره عاملی برای پایداری نظام جمهوری اسلامی در برابر تمام دشمنی ها بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه شرکت گسترده در راهپیمایی ها سبب قدرت نمایی به و آشکار کردن قدرت مردمی نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر دشمنان خواهد شد، تصریح کرد: این تظاهر و نشان دادن همبستگی ملت از آنجایی که قدرت اسلام را به رخ جهانیان می کشاند نوعی عبادت محسوب می شود.

 

حجت الاسلام مقیسه در ادامه با تاکید بر اینکه ملت حضور در راهپیمایی را فراموش نکرده و در اولویت کارهای خود قرار دهند عنوان کرد: این حضور به نوعی قدردانی از دستاوردهای انقلاب و ارج نهادن خون شهدا خواهد بود.

 

امام جمعه سبزوار در ادامه با اشاره به این موضوع که حضور مسئولان شهر در مساجد مختلف و به صورت دوره ای آغاز شده و با قدرت ادامه پیدا خواهد بیان داشت: در دو جلسه ای که تا کنون برگزار شده مردم بدون واسطه و در جمع صمیمی مشکلات خود را با مسئولان مربوطه مطرح کرده و بعضا مشکلات در همان جلسه مرتفع شده است.

 

سرخس؛

برخی برای رسیدن به قدرت میان مردم و مسئولان سرخس اختلاف انداختند

حجت‌الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه‌های این هفته نماز  جمعه سرخس با تبریک فرارسیدن یوم‌الله ۲۲ بهمن و با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی یک اتفاق بی‌نظیر در دنیا بود، اظهار کرد: آنچه امروز مهم است، بحث استمرار انقلاب اسلامی است، یعنی همان عللی که انقلاب اسلامی را به وجود آوردند، همان علت‌ها موجب پایداری انقلاب می‌شوند.

 

وی در به موانع استمرار انقلاب اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: یکی از موانعی که جلوی حرکت شتابنده انقلاب اسلامی را می‌گیرد، تحریف انقلاب است؛ یعنی آنچه به خاطر آن انقلاب کرده‌ایم که «اسلام» است، کنار گذاشته شود.

 

خطیب نماز جمعه سرخس عنوان کرد: تحریف انقلاب یعنی اینکه جامعه را به سمتی سوق بدهیم که لیبرال‌ها  به دنبال آن هستند.

 

امام‌جمعه سرخس پرهیز از اختلاف و تشتت را از عوامل استمرار حرکت شتابنده انقلاب عنوان کرد و افزود: یکی از علت‌هایی که موجب عقب‌ماندگی شهرستان سرخس شده این است که عده‌ای برای رسیدن به قدرت، میان مردم و مسئولان این شهرستان اختلاف انداختند.

 

حجت‌الاسلام ارژنگ تخلف از رهبری را از دیگر موانع استمرار انقلاب دانست و اظهار داشت: پیروزی مشروط به اطاعت از خدای متعال است، بنابراین تخلف از رهبری و دستورات پیامبر اسلام وعده نصرت الهی را محقق نمی‌کند.

 

وی دنیاطلبی و از دست دادن روحیه انقلابی را از دیگر موانع استمرار انقلاب عنوان کرد و افزود: مسئولانی که روحیه انقلابی دارند نباید منفعل شوند و نظاره‌گر این باشند که انقلاب اسلامی تضعیف شود؛ انقلاب اسلامی که حاصل خون شهیدان است.

 

تربت جام؛

همه موظفیم دستاوردهای انقلاب را حفظ کنیم و توسعه دهیم

حجت الاسلام جواد طاهری جمعه تربت جام امروز در مصلی الغدیر با تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: همه موظف هستیم دستاوردهای انقلاب را حفظ و توسعه دهیم و بدانیم اگر به نسل آینده به خوبی ارائه نشود مدیون امام خمینی (ره) و خون شهیدان شده ایم.

 

حجت الاسلام طاهری با اشاره به چگونگی پیروزی انقلاب اسلامی افزود: امام خمینی (ره) به راهی که انتخاب کرده و با افشاگری و جرائت به مردم در سایه ایمان به خدا توانست رژیم شاهنشاهی را سرنگون کند، بنابراین هرگاه از ایمان، دین، منویات رهبری و وحدت دور شویم شکست ها به سراغمان خواهد آمد.

 

امام جمعه تربت جام با اشاره به مشکلات کشور، بیان داشت: شناخت اصول انقلاب و پایبندی به آن، عدالت خواهی، شناخت نیروی انسانی و سرمایه های داخلی، اعتماد به نیروهای جوان و سرزنده، قطع امید از بیگانگان، عدم وابستگی، مردمی کردن فرهنگ و اقتصاد، مقابله با نفوذ در عرصه تصمیم گیری، گسترش قسط و عدل، اجرای اقتصاد مقاومتی و مدیریت راههای برون رفت از مشکلات کشور است.

 

وی با انتقاد از نحوه جذب نیرو در آموزش و پرورش تربت جام یادآور شد: مدیریت آموزش وپرورش در شواری آموزش و پرورش مطرح نکردند ملاک انتخاب نیروهای جدید چگونه بوده و چرا از دیگر نیرها استفاده نشده و این یک مطالبه مردمی است که می بایست عدالت در سیستم دولتی دیده شود.

 

خلیل آباد؛

سیاه نمایی دستاوردهای نظام و انقلاب، خیانت است

حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه خلیل آباد اظهار داشت: استقامت و پایداری نیز یکی از اصول اساسی در پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود و مردم ایران همه فشارها، تهدیدها و تحریم ها را تحمل کردند تا انقلاب را به اینجا رساندند.

 

ناهیدی با بیان اینکه دشمن باید بفهمند که ملت ایران نیز پایبند اصول هستند و کشور، نظام، انقلاب و رهبر خود را قبول دارند، اذعان کرد: دشمن باید بداند که ملت ایران از انقلاب خسته نشده است و ملت ایران بار دیگر نشان خواهند داد که بر اصول انقلاب نیز پایبند هستند.

 

وی با تأکید بر اینکه اولویت امروز کشور ایران نیز مسئله اقتصادی است و دشمن به دنبال ضربه زدن اقتصادی بر ملت ایران است، عنوان کرد: دشمن می خواهد ملت را با فشارهای اقتصادی ناامید کند و بین مردم فاصله بیندازد.

 

سیاه نمایی دستاوردهای نظام و انقلاب، خیانت است

 

امام جمعه خلیل آباد با اشاره به اینکه تبلیغات خلاف واقع دشمن باعث شده که دستاوردهای نظام نیز نادیده گرفته شود، ابراز کرد: کارهای بسیار بزرگ و برجسته ای بعد از پیروزی انقلاب انجام گرفته است و با یک مشکل نباید همه این دستاوردهای بزرگ انقلاب را فراموش کرد.

 

وی با بیان اینکه در نظام دستاوردهای زیادی داشته ایم، تشریح کرد: دو برابر شدن میزان راه آهن، بیست برابر شدن بنادر کشور، ارتقاء وضعیت بنادر، 30 برابر شدن سد های مخزنی، 14 برابر شدن تولید برق، برق دار شدن صد در صد شهرها و روستاهای بالای بیست خانوار، افزایش سهم گاز، 211 برابر شدن مشترکان گاز، 35 برابر شدن مشترکان تلفن ثابت، 5 برابر شدن صادرات نفتی، افزایش تعداد دانشجویان، رتبه جهانی تولید علم در رشته های نانو، مهندسی، هوا فضا و پزشکی و... نیز از جمله دستاوردهای نظام است.

 

قوچان؛

خاندان پهلوی فاسدترین رژیم تاریخ ایران بودند

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی دستجردی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه قوچان ضمن گرامیداشت دهه فجر اظهار داشت: خاندن پهلوی، فاسدترین رژیم تاریخ ایران بود و این مساله ادعای بدون سند نیست، بلکه تمام نزدیکان این خانواده در خارج از کشور خاطرات خود را منتشر کرده و به این مساله اذعان دارند و متاسفانه بیش از 90 درصد از املاک در برخی از شهرها به نام خاندان پهلوی بوده است که نشان دهنده فساد مالی انها نیز می باشد.

 

وی با بیان اینکه مردم گرانی و تحریم را تحمل می کنند؛ اما فساد مالی، سیاسی و اخلاقی را نمی توانند تحمل کنند و بپذیرند و اگر انتقادی وجود دارد نسبت به فسادها و اختلاس های مالی برخی مسئولین است، ادامه داد: با وجود اینکه در تمام بخش ها ممکن است معدود مسئولینی دچار فساد شده باشند؛ اما مبنای انقلاب اسلامی برپایه توحید و معنویت می باشد.

 

وی با بیان اینکه طی روزهای 12 تا 22 بهمن 57 شاهد دو حکومت پهلوی و انقلابی در کشور بودیم که به لطف خدا پس از پیوستن ارتش به مردم، انقلاب به پیروزی رسید و اسلام ناب محمدی احیا شد، افزود: مردم کماکان از انقلاب توحیدی، معنوی و حسینی خود حمایت می کنند و به آن باور دارند و گله و انتقاداتی که دارند نسبت به عملکردها است.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی تصریح کرد: امروز دشمن با تمام توان در برابر انقلاب اسلامی قرار گرفته و وحدت ملت بزرگ ایران در راهپیمایی 22 بهمن می تواند همچون گذشته قدرت نمایی خوبی در برابر دشمن و استکبار باشد.

 

دستجردی با بیان اینکه ایجاد زمینه برای رشد شهری و سرمایه گذاری و جلوگیری از سواستفاده گرها دو ضرورت انکار ناپذیر برای توسعه قوچان محسوب می شود و مردم گاهی اوقات نسبت به این مساله و سواستفاده ها انتقاد دارند، تاکید کرد: مسئولین بدانند که دغدغه مردم را فقط در لفظ داشتن فایده ای ندارد و می بایست در عمل به فکر مردم بود و برای آنها کار کرد.

 

مه ولات؛

حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن موجب یاس و ناامیدی استکبار جهانی خواهد شد

حجت الاسلام محمد علی میری در خطبه های نماز جمعه امروزراه برون رفت از مشکلات کشور را توجه به فرمایشات رهبری دانست و تصریح کرد: بایستی شناخت و پایبندی به اصول و مبانی انقلاب اسلامی،آزادی،جمهوری اسلامی،انقلابی ماندن و اتکا به سرمایه های داخلی مورد توجه جدی همگان قرار گیرد.

 

وی تاکید کرد: اعتماد به نیروی جوان و انقلابی و قطع امید از بیگانگان و توجه جدی به تولید علم و نوآوری علمی،مدیریت جهادی،مقابله با نفوذ و مردمی کردن اقتصاد و فرهنگ و دخالت دادن مردم در امور اسلامی و راه حفظ انقلاب اسلای است.

 

امام جمعه مه ولات خاطرنشان کرد: هر سال راهپیمایی 22 بهمن بهتر از سال گذشته برگزار شده است و بدون تردید امسال هم با این حقیقت مواجه می شویم که راهپیمایی این روز بهتر از سال گذشته برگزار خواهد شد.

 

حجت الاسلام میری ضمن تاکید و حضور مردم شهید پرور مه ولات در راهپیمایی 22 بهمن یادآور شد: شرکت شما مردم انقلابی و ولایی در راهپیمایی 22 بهمن به منزله اصلی ترین پشتوانه مردمی بر جریان انقلاب و نظام اسلامی است و حضور مردم موجب یاس و ناامیدی دشمن و استکبار جهانی خواهد بود.

 

بردسکن؛

مسئولین برای بیان خدمات ارائه شده، اکتفا به بازه زمانی خاص مانند دهه فجر نکنند

حجت الاسلام علی اصغر امینی در خطبه های نماز جمعه این هفته در ادامه بیان خدمات جمهوری اسلامی، به پیروزی رزمندگان و حفظ مرزها و آب و خاک کشور در جبهه های نبرد علیه بعثی ها اشاره کرد و بیان داشت: رزمندگان در خطوط مقدم جبهه با همه تحریم ها و کمک رسانی سایر کشورها به بعثی ها بازهم نگذاشتند که دشمن ذره ای از این خاک را تصرف کند به عنوان مثال در عملیات والفجر 8 با ایستادگی و تحمل سختی ها ، رزمندگان علاوه بر اینکه نگذاشتند خاک کشور به تصرف دشمن درآید شاهد بودیم که بخشی از خاک عراق نیز در اختیار نیروهای کشورمان در آمد ولی با مطالعه تاریخ متوجه میشویم که در گذشته شاهان حاکم بر کشور با امضا قرارداد های ننگین بخش ای عظیمی از کشور را تقدیم بیگانگان کردند.

 

 

حجت الاسلام امینی اضافه کرد: در قبل از انقلاب روستاها و شهرهای ما از کمبود پزشک رنج میبردند ولی الان با احداث و تجهیز خانه های بهداشت در دورافتاده ترین نقاط کشور بهترین خدمات بهداشتی و درمانی ارائه میشود.

 

وی افزود: در پیش از انقلاب اکثر پزشکان ما از کشورهای دیگر تامین میشد؛ اما بعداز انقلاب با گسترش دانشگاه های علوم پزشکی و افزایش ظرفیت پذیرش با رشد 10 برابری مواجهه هستیم که ظرفیت پذیرش از 600 نفر به شش هزار نفر افزایش یافته است.

 

حجت الاسلام امینی بیان داشت: در حوزه تولید دارو نیز پیشرفت های بزرگی داشته ایم و در برخی از موارد دارویی یا خود کفا شده ایم و یا در تولید آنها منحصر به فرد هستیم.

 

وی تاکید کرد: مسئولین با افزایش و ارائه خدمات هرچه بهتر به مردم قدردان آنان بوده و برای بیان خدمات ارائه شده اکتفا به بازه زمانی خاص مانند دهه فجر نکنند.

 

جوین؛

22بهمن روز اوج وفاداری ملت به انقلاب اسلامی است

حجت الاسلام محمد تقی دلیری پور در خطبه های این هفته نماز جمعه جوین اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران ، یک انقلاب قرآنی و دینی بود.

 

وی افزود: یکی از ویژگی های اصلی این انقلاب ظلم ستیزی و مردمی بودن آن است.

 

امام جمعه جوین ملت ایران را ملتی متعهد به انقلاب و نظام اسلامی دانست و گفت: این پشتوانه مردمی باعث شده این انقلاب در طول مدت 39سال نه شکست بخورد و نه از مسیر خود منحرف شود.

 

حجت الاسلام دلیری پور با اشاره به اینکه در زمان پهلوی ، منابع ، ثروت ، ارتش وتمام امکانات کشور در دست اجانب بود،  بیان داشت:در این هنگام بود که مردم برای استیفای حق خود قیا م کردند و به نتیجه هم رسیدند.

 

حجت الاسلام دلیری پور 22بهمن را روز اوج وفاداری ملت به انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: همه مسئولان و مردم وظیفه دارند در این روز بزرگ در راهپیمایی حضور پر شور داشته باشند.

 

وی در پایان گفت: انقلاب اسلامی ایران سنگر مستحکمی در برابر استکبار جهانی است.

 

چناران؛

موضع رئیس‌جمهور در مذاکره ناپذیری توان موشکی عزتمندانه بود

حجت‌الاسلام مظفر تاجی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه چناران ضمن دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن، اظهار داشت: تجلی حماسه حضور درصحنه‌های انقلاب از همان ابتدای پیروزی و شعارهایی که به پشتوانه شعور و ایمان و بصیرت یک ملت منسجم و بیدار در جریان راهپیمایی‌های مختلف داده شده و می‌شود، همواره ترجمانی از اقتدار و راست‌قامتی نظام و انقلاب اسلامی می‌باشد که شکوهمندانه و باصلابت دنبال گردیده است و البته نباید غفلت کرد که قطار انقلاب اسلامی هرچه بر ریل ارزش‌ها و آرمان‌های مکتبی و ارزشی به فضل الهی و با پشتیبانی توده‌های مردم به‌پیش می‌رود، به‌موازات دامنهٔ گسترده‌ای که در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی پیدا می‌کند، به‌طور طبیعی با موانع و تهدیدات گوناگون دشمنانش نیز مواجه می‌شود.

 

امام‌جمعه چناران ادامه داد: شرایطی که اکنون در منطقه و جهان شاهد آن هستیم، خبر از فتنه‌ها و توطئه‌های جدیدی از طرف جبهه استکبار و صهیونیزم علیه جمهوری اسلامی و ملت ایران دارد.

 

امام‌جمعه چناران در ادامه ضمن تقدیر از رئیس‌جمهور، به خاطر موضع قدرتمند و عزتمندانه در برابر توطئه‌های دشمنان به‌ویژه دسیسه‌های شیطان بزرگ آمریکا گفت: رئیس‌جمهور در شرایطی بر لزوم تقویت بنیه دفاعی و مذاکره ناپذیر بودن توان دفاعی و موشکی کشورمان تأکید کرد که فرانسوی‌ها در اقدامی وقیحانه مذاکره درباره برنامه موشکی و مسائل منطقه‌ای ایران را به‌عنوان شروط امانوئل مکرون رئیس‌جمهور این کشور برای سفر به تهران اعلام کرده بودند که شاید ازاین‌جهت اهمیت سخنان رئیس‌جمهور را دوچندان کرده بود.

 

باج‌خواهی فرانسه برای ارتباط سیاسی و تجاری با ایران

 

وی بابیان اینکه شرط‌گذاری فرانسه برای سفر ماکرون به ایران مصداق آشکار باج‌خواهی برای روابط سیاسی و تجاری است، گفت: امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه درخواست کرده است که طی سفر خود به ایران در روزهای آینده با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ملاقات کند و در پایان سفرش به تهران، با همتای ایرانی خود نشستی مطبوعاتی برگزارد و در آن نشست اعلام کند که ایران در موضوع برنامه موشکی حاضر است پشت میز مذاکره بنشیند و همچنین یک میز جدید برای مذاکره سه‌جانبه ایران، آمریکا و عربستان پیرامون مسائل منطقه، جریان مقاومت و یمن تشکیل دهد.

 

بجستان؛

مسئولان بدانند رمز ماندگاری انقلاب مردمی بودن آن است

حجت الاسلام حسین وحیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به آیات قران توطئه های دشمنان را دائم و پی در پی دانست واظهار کرد: انقلاب ما که بر گرفته از اسلام و دین می باشد نیز رمز جاودانگی آن در مرحله اول مردمی بودن آن است و باتوجه به اینکه دشمن قوی و مسلح بوده ولی مردم با دست خالی و کمترین امکانات بر دشمن پیروز شدند و اگر اسلامی بودن و مردمی بودن نباشد ماندگار نمی بود.

 

امام جمعه بجستان ضمن بیان اینکه مدیران باید با انقلاب همراه باشند تصریح کرد: اگر قدرت و ثروت بدور از منابع فرهنگی و تقوا در بین مدیران رواج پیدا کند گسل ایجاد شده و زمینه ساز شکست نیز خواهد بود.

 

حجت الاسلام وحیدی با تاکید و در خواست اینکه باید مردم را حفظ کنیم خاطرنشان کرد: اگر امروز مردم حضور پیدا می‌کنند دلایلی دارد و آن اینست که اول تجدید بیعت با آرمان‌های انقلاب کنند دوم اینکه بازدارنده توطئه های دشمن می باشند و این مردمی که در این راه هزینه کرده اند و فرزند داده اند و شهید داده اند و کسی فکر نکند که اینان فرزندانشان را دوست ندارند چرا دوست داشته اند و اینجاست که حاکم اسلامی بدون مردم شکست خواهد خورد.

 

کاشمر؛

22بهمن، لحظه موعود پایان دادن به فتنه‌ها و دسیسه‌هاست

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدکاظم طباطبایی امروز در خطبه‌های نمازجمعه کاشمر با اشاره به فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و یوم‌الله 22بهمن اظهار داشت: امروز شاهد یاوه‌گویی‌های دشمنان، اعم از دشمنان خارجی و مزدوران داخلی آن‌ها که جیره‌خوار آن‌ها بوده و از دشمنان خارجی خا‌ئن‌تر هم هستند و نیز ادعاهایی که می‌گویند مردم از انقلاب خود جدا شده‌اند هستیم و هر ساله در آستانه 22 بهمن روش دشمن همین بوده است که بر علیه انقلاب ما تبلیغ کنند و 39 سال است که این ماجرا تکرار می‌شود و برای دشمنان ما عادت شده است که علیه ما تبلیغ سوء کنند و لذا این بار مثل همیشه و بلکه بهتر از همیشه همان طور که رهبر حکیم انقلاب فرمودند امسال به کوری چشم دشمنان حضور مردم در راهپیمایی 22بهمن تماشایی خواهد بود.

 

وی ادامه داد: حضور پرشور شما ملت انقلابی و بیدار، متدین و ولایتمدار کاشمر، دشمنان را مثل همیشه ناامید و محزون و منکوب خواهد کرد تأثیر حضور مردم بزرگوار و وفادار و حق‌شناس، در راهپیمایی 22بهمن، دشمن این روزها کمر بسته‌ است برای تخریب، تهدید، تبلیغ سوء اما باید گفت که ای ملت قهرمان، شما بایسیتد و مقابله کنید و مشت‌های خود راه گره کنید و بر دهان دشمن بکوبید، چون شما شکست نمی‌خورید چرا که خدا به شما کمک کرده است و اگر خدا به شما کمک نمی‌کرد، 40 سال پیروز نمی‌شدید و این عزت و افتخار را در دنیا به دست نمی‌آوردید.

 

امام جمعه کاشمر تأکید کرد: حضور شما در راهپیمایی 22 بهمن بیعت با آرمان‌های انقلاب و امام بزرگوار عظیم‌الشأن است، آرمان‌های انقلاب یکی ستیز بی‌امان با استکبار است یعنی در روز 22 بهمن باید ندا و فریاد بر آمریکای شما گوش آمریکا را کر و اسرایبل را ناامید و مزدوران داخلی را خوار و ذلیل کند.

 

حجت الاسلام طباطبایی افزود: نتیجه دوم حضور شما در راهپیمایی 22 بهمن، تجدید عهد و پیمان با مقام معظم رهبری است، رهبر عزیز ما که شجاعت، سیادت، درایت و مدیریت، فقاهت و وجاهت او دشمنان را به خشم آورده است و حسادت حاسدان را برانگیخته است، شما با حضور خود از این رهبر آگاه و بزرگوار که فرزند پیامبر(ص) است دفاع می‌کنید و چون ایشان، نایب امام زمان(عج) است دل آن حضرت شاد می‌شود لذا شما با حضور خود در این راهپیمایی، با سیدالشهداء(ع) بیعت می‌کنید و قطعاً حضور شما نشان بیعت با رهبری معظم انقلاب است.

 

وی خاطرنشان کرد: سومین نتیجه اینکه حضور شما مردم مقتدر عامل بازدارنده توطئه‌های استکبار خواهد بود چون علت اینکه دشمن جرأت نمی‌کند به شما چپ نگاه کند بعد از لطف خدا، حضور مردم است، مردمی که پای کار هستند، هیچ قدرتی زهره ندارد که در برابر یک ملت ایستاده، بایستد چرا که این ملت شکست ناپذیر است و این ملت نشان می‌دهد کشوری که مردم پای کار او هستند قوی‌ترین کشور است.

تهران   نماز عبادی - سیاسی جمعه امروز با حضور پرشور مردم خداجو و آحاد مختلف جامعه در میعادگاه‌های نماز جمعه شهر تهران و تمام شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف استان تهران اقامه شد.

ائمه جمعه شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران در خطبه‌های امروز پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی به بیان نکات اعتقادی و مسائل روز پرداختند.

ائمه جمعه شهرستان های استان تهران ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر بر حضور گسترده و پرشور مردم و مسئولان در راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کردند.

شبکه خبری تهران نیوز برای آگاهی بیشتر مخاطبان خود مشروح خطبه‌های نماز جمعه شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران را منتشر کرد که در ادامه متن این خطبه‌ها را با هم می‌خوانیم:

 

مشروح خطبه‌های نماز جمعه استان تهران:

 

امام جمعه موقت تهران: آمریکا مرتب از ملت ایران سیلی‌ خورده/ مسئولین بین مردم و با مردم زندگی کنند

آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه اول نماز جمعه با تاکید بر انتخاب مسیر حق در زندگی،  گفت:‌ لقمه حرام مانع استجابت دنیا می‌شود،  نظام اسلامی مسئولیت دارد که موانع سیر بشر به سوی حق تعالی را و نیل بشر به بهشت لقاء و فردوس اعلی را برطرف کند. مسرعات قرآن است، کسی نگوید ما مسئول ضامن بهشت رفتن کسی نیستم اگر کسی امانت دار مردم بود امانت دین مردم مهم‌ترین امانتی است که بر دوش مسئولین است و هرگناهی در جامعه واقع می‌شود مسئولیت پاسخگویی این گناهان در روز قیامت خواهند بود.  حرام خوری چیزی نیست که آدم بخواهد به آن بی تفاوت باشد. حرام‌لقمگی خیلی خطرناک است،  در اخلاق انسان اثر می‌گذارد،  آدم‌های حرام‌خور بی‌عاطفه می‌شوند.

وی افزود: مسئولین فرهنگی و تریبون‌داران ما باید به پا خیزند و هشدار بدهند؛  اگر بنا داریم جامعه سالم و حلال‌خور باشد باید همه مجاری نظام اداری ما قضایی و تقنینی ما از مجرای جلاله به مسئولیت رسیده باشند.اگر کسی با پول حرام در منصبی قرار گرفته توقع نداریم او مروج حلال‌خوری باشد.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام در خطبه دوم نماز جمعه استقلال را مهمترین نعمت نظام اسلامی دانست و گفت: نعمت دیگر داشتن حکومت صالح است، حاکم صالح است، «الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ» رهبری که الگو و دلبر باشد، رهبری که وجود او عینیت قانون باشد و اگر جامعه‌ای چنین رهبری داشته باشد دشمن دست از او بر نمی‌دارد و سعی می‌کند استقلال او را بگیرد. اما اگر پرچم به دست اهلش برسد مملکت تضمین بقا دارد.

وی وحدت صفوف را نعمت دیگر خدا به جامعه اسلامی برشمرد و افزود: اینها نعمت‌های الهی است و انقلاب اسلامی ما هزاران نعمت و برکت و هزاران نور با نفس رهبری و با جوشش نور از خون شهیدان‌مان به این مملکت نصیب کرده است.

امام جمه موقت تهران با یادآوری شرایط کشور قبل از انقلاب ادامه داد: این ایران کمتر از ۳۵ میلیون جمعیت داشت و در روز ۶ میلیون بشکه نفت بدون انکه جنگ و شورش داخلی باشد صادر می‌کرد؛ اما چون مدیریت، مدیریت فاسدی بود ببینید همین تهران و جنوب شهرش چه وضعی داشت. ما ارتش داشتیم اما با وجود ارتش بحرین که یکی از استان‌های کشور ما بود بدون مصرف یک گلوله توسط انگلیس از بدن ایران جدا کردند. شاه مگر جرا ت داشت بگوید چرا؟ از نظر معیشت هم مردم در شرایط بسیار سختی قرار داشتند. من همه جای کشور را دیده بودم مردم در شرایط سختی زندگی می‌کردند.

صدیقی با اشاره به سالروز ۱۹ بهمن روز بیعت نیروی هوایی با امام خمینی (ره)گفت: دیدید رهبری از پیشرفت‌های فنی و نظامی در نیروی هوایی چه گفتند. در حکومت ولایی رهبری و امامت جان مردم است و مردم جدایی از رهبری جامعه ندارند. دو جریان فراگیر مسلط آن روز از یک طرف لیبرال دموکراسی غرب بود، دیگری هم سوسیالیتسی شرق بود، انقلاب اسلامی محکومیت لیبرال دموکراسی و ابطال سهر دو جریان فاسد بر جهان بود، بزرگترین دستاورد انقلاب ما و بزرگترین پیروزی ما در این انقلاب پیروزی جریان فکری است که مدل جدید حکومتی که حکومت شخص نیست و حکومت خدا است را پذیرفتیم.

وی استقلال، قدرت نیروهای مسلح،‌ تولد سپاه پاسداران را از برکات پیروزی جریان فکری انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: نبینید عده‌ای را که توجه نمی‌کنند، حضرت آقا فرموند باید مردم را بشناسیم،‌ مردم همین‌هایی هستند که ۲۲ بهمن را خلق کردند. مردم همان‌هایی هستند که وقتی فتنه کور ۸۸ پیش آمد و تمام قدرت‌های طاغوتی از فتنه حمایت کردند همین مردم بودند که به خیابان آمدند و بساط فتنه را برچیدند. مردم همان مردمی هستند که در آشوب‌های اخیر نشان دادند مشکلات را ناشی از غفلت و سوءمدیریت می‌دانند و نظامشان را دوست دارند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران تصریح کرد: ۲۲ بهمن تثبیت غدیر و به رخ کشیدن بقای انقلاب است، انقلاب شخصی نیست انقلاب یک جریان است. خدایی که امام را می‌برد در گنجینه خود کسی را دارد که به اعتقاد مردم عزیز خامنه‌ای خمینی دیگر است.

صدیقی در ادامه توجه به پیروزی‌ها را مورد توجه قرار داد افزود: «ما می‌توانیم» را باید در همه ابعاد زندگی سرایت دهیم. پیروزی‌های اخیری که انقلاب ما در برابر قدرت‌های ظالم و دروغگوی آمریکا داشته است را مشاهده می‌کنید، در همین مدت اخیر ما مرتب پیروز شدیم و آمریکا مرتب ازما سیلی خورده و ضربه دیده است، توطئه مشترک آمریکا و عربستان سعودی، مسئله شمال عراق، مسئله مقاومت در سوریه که تمامی مقدمات علمی به نفع آمریکا بود و آنها با پول عربستان فکر می‌کردند با خلق داعش و تحریک بعضی از قدرت‌طلب‌ها در شمال عراق و تضعیف مقاومت در سوریه ما را می‌توانند منزوی کنند، اما عربستان در جنگ نیابتی چیزی گیرش نیامد و لبنان یکپارچه قوی در برابر عربستان باقی ماند و در همه این عرصه‌ها و حتی آشوب های داخلی آمریکایی‌ها تیرشان به سنگ خورد و همه اینها در گرو اتحاد جان‌ها با نور رهبری است و هر جا این اطاعت و ولایت بوده است موفق بوده‌ایم، اگر مسئولین از مردم یاد بگیرند و بدون هیچ تردیدی دستور اقتصاد مقاومتی و رسیدگی به فقرا را عملی کنند خدا می‌داند این مملکت به همین زودی مشکلات اقتصادی را پشت سر می‌گذارد و در قله‌های پیروزی پرچم خود را نصب خواهند کرد.

وی در ادامه خطاب به مسئولین کشور توصیه کرد: طبقات ضعیف جامعه را باید مورد توجه قرار داد، مسئولین خود را برتر از اینها نبینند، بیایید در بین مردم مردمی باشید، خصوصا ایثارگران ما جانبازان عزیز ما که خدا می‌داند من چقدر از اینها خجالت می‌کشم، انها را فراموش نکنید. به اینها باید سر زد و چراکه ولی نعمتان ما هستند.

امام جمعه موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر خدمت رسانی به مناطق محرم گفت: در همین تهران‌سر مناطقی است که گاز ندارند، روستای اطراف دماوند که چشمه آب سردی است گاز ندارند، توقع ما از مسئولین این است که جلوتر از ما بروند و مشکلات مردم را دریابند و دین شهدا و مردم را ادا کنند و ما هم موفقیت آنان را در اطاعت از ولایت از پرودگار عزیز مسئلت داریم.

 

امام جمعه رباط کریم: ۲۲ بهمن روز پاسخ دادن به یاوه‌گویی‌های دشمنان انقلاب است

حجت الاسلام حسینعلی محمدی نژاد، امام جمعه رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر که با حضور آحاد مردم خداجو در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: طلاق راه حل مناسبی برای دست یافتن زنان و مردان به آرامش نیست، زن و مرد باید بدانند که با طلاق به ارامش نمی رسند و باید سعی کنند اختلافات را با گفت وگو و مشاوره از بین ببرند.

وی ادامه داد: فروتنی یکی از نعمات الهی است، اگر مردم بتوانند در زندگی فروتن باشند خدای متعال نعمات را بر آن ها نازل می کند.

امام جمعه رباط کریم ابراز کرد: ۲۰ بهمن هر سال، روز حفاظت اطلاعات سپاه است این نیروها با توان، چشم و گوش این کشور هستند، این افراد با تلاش هایشان چنان ضربه های مهلکی به حملات دشمن زده که نمونه آن را در جهان نمی‌شود دید و امروز اگر ارامش داریم به خاطر تمامی نیرو های دفاعی این کشور است.

وی با اشاره به گرانی های اخیر در کشور، خاطرنشان کرد: گرانی بعضی از کالا ها را می توان تحمل کرد می توان آن کالا را چند وقت استفاده نکرد، باور کنید می توان نخرید.

حجت الاسلام محمدی نژاد با بیان اینکه تجمع و اعتراضات غیرقانونی کاری را از پیش نمی برد، اظهار کرد: اگر یک روزی امنیت کشور از بین برود حتی نمی توان چون بسیاری از کشورهای اطراف آرامش داشت و زندگی کرد، اگر مردم اعتراضی دارند از طریق قانونی پیگیری کنند تا مشکلاتی برای کشور ایجاد نشود.

وی در بخش دیگری از سخنانش، بیان کرد: ۲۱ بهمن سالروز حکومت نظامی است، شاه می خواست با حکومت نظامی انقلاب را نابود کند اما امام راحل با تماسی که با ایت طالقانی داشتند گفتند مردم به خیابان ها بیایند، اقای طالقانی اصرار بر این امر نداشتند اما امام(ره) بر این حرکت اصرار داشتند.

وی تصریح کرد: انشالله روز ۲۲ بهمن ماه تمامی مردم با روحیه انقلابی و مشت گره کرده پاسخ محکمی بر دهان دشمن می زنند، تظاهرات روز ۲۲ بهمن یعنی حضور در جشن انقلاب اسلامی.

 

امام جمعه موقت ورامین: مردم گله مند هستند ولی گول دشمنان را نمی خورند/ دولت باید با قاطعیت به توهین کنندگان به ورزشکاران برخورد کند

حجت الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین در خطبه نماز جمعه این هفته بیان کرد: مردم ورامین در مسئله فتنه و فتنه گران حساس هستند و به آنهایی که این حساسیت را ندارند می گوییم که فهم سیاسی خود را افزایش دهند و در نظر خود تجدید نظر کنند.

وی با بیان اینکه از نظر مردم ورامین ساکتین و فتنه گران هر دو یکی هستند و همگان جز ناکثین هستند، گفت: از هنر و هنرمندان متعهد حمایت می کنیم ولی تعجب می کنم از افرادی که تئاترهای غیراخلاقی را به نمایش در می آورند و کسی نیز چیزی نمی گویند.

امام جمعه موقت ورامین اظهار داشت: نوجوانان و جوانان امروز ما بدانند که که امام خمینی(ره) با تکیه بر قدرت خداوند متعال توانست بزرگترین معجزه قرن را رقم بزند تا جایی که حتی شدیدترین حکومت نظامی را نیز همین مردم با دستور امام خمینی(ره) و تکیه بر قدرت خداوند متعال شکستند.

وی تصریح کرد: امروز شاهد هستیم که دشمنان با پول‌های کثیف آل سعود و طراحی های آمریکایی، انگلیسی و صهیونیستی اقدامات مختلفی را علیه کشور و نظام انجام داده اند و به ستیز با ولایت برخواستند زیرا فهمیدند که وجود رهبری رکن رکین انقلاب است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران بیان کرد: این مردم از برخی مشکلات گله مند هستند و از خائنان به بیت المال نیز بیزارند اما دشمنان بدانند که آرزوهای خود را به گور خواهند برد.

وی خاطر نشان کرد: اینکه دشمنان ما به چند دلقک داخلی و نفوذی دل خوش کرده اند بدانند که سخت در اشتباه هستند و با پشتیبانی اینها به جایی نخواهند رسید.

امام جمعه موقت ورامین با بیان اینکه از دولت دوازدهم می خواهیم که با قاطعیت با اهانت کنندگان برخورد کند، اظهار داشت: اینکه به ورزشکاران ما در کره جنوبی اهانت شده است فقط با تذکر به سفیر کره جبران نمی شود.

حجت الاسلام محمودی تصریح کرد: از دولت می خواهیم که همانند امام راحل که حکم اعدام سلمان رشدی را صادر کرد، با قاطعیت در برابر این مسئله نیز ایستادگی کند.

 

امام جمعه خیرآباد: مردم با فساد و ظلم مخالف هستند

حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد در خطبه نماز جمعه این هفته گفت: یکی از عوامل بدحجابی بی حجابی این است که موجب تزلزل در افراد خانواده می‌شود.

حجت الاسلام طزری اظهار داشت: اگر ریشه های بدحجابی مشخص شود بهتر می‌توان با این پدیده برخورد کرد و آن را علاج کرد زیرا بدحجابی عوامل متعددی دارد که امروز به چند نمونه آن اشاره می کند.

وی افزود: عده ای بخاطر آنکه در خانواده و خصوصاً جامعه دارای هیچ حایگاه و موقعیتی نیستند و از هیچ گونه کمالی برخورد دار نیستند به دنبال کمال ظاهری می گردند و گمان می کنند با زینت و آرایش خود می توانند در جامعه دارای کمال و موقعیت شوند و غافل از آنکه اینگونه کارها نه تنها کمال نیست بلکه حقارت و زبونی دارد.

حجت الاسلام طزری ادامه داد: زنان باید ساعت ها از عمر خود را صرف ظاهر خود کند و خود را در معرض دید افراد قرار دهند تا دیگران به آنان توجه کنند و ثانیاً این توجه موقتی است و ثالثاً زن بیشتر شبیه کالا می باشد که خود را به دیگران عرضه می کند.

امام جمعه خیرآباد بیان کرد: چرا که ایمان و معنویت و خدمتگذاری به خلق خدا کمال آنست که انسان فرزندانی تربیت کند که در جامعه اسلامی اثر گذار باشند و مشکلات مردم را حل کنند مانند مادران شهداء.

حجت الاسلام طزری در خطبه دوم نمازجمعه این هفته گفت: ۳۹ سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی می گذرد و انقلاب در این سال‌ها فراز و نشیب‌های بسیاری داشته است که اگر بخواهیم نگاهی به این فراز و نشیب‌ها داشته باشیم متوجه می شویم هر جا حرکت انقلاب کند شده است به خاطر آن بوده که در اصول و اهداف و شعارهای انقلاب کوتاه آمده ایم.

وی ادامه داد: هرگاه پیروز شده ایم به خاطر عملکرد درست ما نسبت به آرمان های انقلاب بوده است ما برای آنکه انقلاب کنیم اصولی را مشخص کردیم و همه ملت حول آن اصول را متحد شدند و حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را با آن همه قدرت و امکانات با دستان خالی برانداز کردیم و هشت سال دفاع مقدس را با پیروزی به پایان رساندیم.

امام جمعه خیرآباد عنوان کرد: یکی از این اصول آن بوده و هست که انقلاب متعلق به مردم است و کسی نمی‌تواند انقلاب را مصادره کنند و آن را متعلق به خود بدانند و امروز خود را وارث انقلاب بدانند.

حجت الاسلام طزری تصریح کرد: انقلاب ما مردمی بود لذا مردم از ابتدا تاکنون هر کجا که احساس کردن انقلاب در خطر است با وجود همه مشکلات به صحنه آمدند و از آن حفاظت کردند حتی در این راه فرزندان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه دشمنان این نظام باید بدانند تا این مردم در صحنه هستند راه به جایی نخواهند برد، بیان کرد: امروز دشمنان با علم به این مطلب به دنبال جدایی مردم از انقلاب هستند و از هر ابزاری برای ایجاد این مطلب استفاده می کنند از انسانهای به ظاهر روشنفکر و ایده پردازان انقلابی و از ابزار رسانه و مطبوعات، تا اینگونه القاء کنند که انقلاب جز مشکلات و گرفتاریها هیچ ثمری نداشته است.

امام جمعه خیرآباد ادامه داد: جواب این مطلب روشن است و آن اینکه اگر انقلاب هیچ ثمری نداشته است پس چرا شما این قدر حرص و جوش می خورید و عصبانی هستید و چرا سرمایه خود و دیگران را خرج انقلاب می کنید.

حجت الاسلام طزری ضمن بیان اینکه مردم هم از مسئولان و مدیران نظام انتظاراتی دارند گفت: مردم به خاطر انقلاب با مشکلاتی که دشمنان برای نظام و مردم ایجاد می‌کنند کنار می آیند اما با فساد و تبعیض در داخل کشور مخالفند، نباید در جامعه اسلامی فاصله طبقاتی وجود داشته باشد، نباید بین مدیر و کارمند فاصله بسیار باشد و نباید در جامعه فساد باشد.

وی خاطرنشان کرد: مردم با فساد و ظلم مخالفند و از مسئولان سه قوه می‌خواهند با فساد در هر طبقه و به هر شکلی که وجود دارد برخورد شود.

امام جمعه خیرآباد تصریح کرد: آنچه مردم را از انقلاب و اهداف آن دور می کند دشمنی استکبار نیست، فساد و ظلم بعضی از مدیران است هرگز دشمن بیگانگان و استکبار به این انقلاب ضرر نخواهد زد و  نمی توانند ضرری اساسی بزنند.

وی افزود: اینکه مردم ببینند مسئولی در نظام اسلامی هر چند تعداد این افراد کم است فساد می کنند و تبعیض قائل می‌شوند و خلاف عدالت اجتماعی عمل می‌کنند نسبت به انقلاب دلسرد می‌شوند، هرچند مردم حساب این گونه افراد را از انقلاب جدا می دانند و آنان را خارج از انقلاب می‌دانند.

 

امام جمعه قدس: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تیر خلاصی بر پیکر استکبار و فتنه‌گران خواهد بود 

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سید ابوالقاسم میراحمدی ظهر امروز در خطبه اول نماز جمعه این هفته شهرستان قدس که در مصلای این شهر و با حضور پرشور اقشار مختلف مردم برگزار شد، اظهار کرد: خودم و همه شما نمازگزاران و مؤمنان را به رعایت تقوای الهی دعوت می‌کنم، چراکه همین تقوا است که در پایان یاری‌دهنده است.

انقلاب از دیدگاه قرآن عبرتی است برای تمام جهانیان و این انقلاب در کشوری رخ داد که تمام جهان برآن نفوذ داشتند، در این هنگام یک عالم ربانی تمامی معادلات دشمنان را برهم می زند و دست نفوذ آنان را برکشور کوتاه می کند و این روز روزی بود که ملت از زیر بار ظلم و ستم حکومت پهلوی نجات پیدا کرد.

و این حرکت انقلابی عبرتی است برای کل جهانیان و مقام معظم رهبری در چنین روزی به جای تکیه بر خلق خدا ، تکیه بر خداوند نمود و ایمان خویش را به خداوند از دست نداد و بر مردم امید داشت، لذا رهبری انقلاب فرمود مردم این انقلاب متعلق به ملت اسلامی است.

مسئولین همه باید در خدمت مردم باشند که این سخن امام (ه) بود فرمود این انقلاب، انقلابی بود که توسط خود مردم پایه گذاری شد و مردم این انقلاب را از خود می دانند، این مردم همیشه حاضر در صحنه پس انقلاب نیز این حرکت شکوهمند را رها نکردند.

ما همه آماده می شویم برای روزی که باید ادای وظیفه کنیم همانطوری رهبری انقلاب فرمود که من به شما عرض بکنم، به حول قوه ی الهی ۲۲ بهمن امسال از آن ۲۲ بهمن های تماشایی خواهد بود.

مسئولین باید برای مردم کار کنند و پاسخگوی مردم باشند و مردم نیز باید مشکلات خود را به مسئولین بگویند و مسئولین باید شکایت را به جد دنبال کنند.

افرادی که زیر ساخت شهری را بهم ریخته اند و توجه چندانی نداشته اند و امروز مردم را درگیر مشکلات و معضلات شهری کرده اند و بسیاری از پرونده های قضایی به دلیل اختلاف مبنی بر کوچه های باریک و ساخت و ساز های غیر مجاز و عدم رعایت استانداردهای شهری است.

ملتی که به پاخواست در برابر اسرائیل غاصب و صداهای مردم در چنین روزی بلند شد و فریاد سردادند و شعار مرگ بر آمریکا بر زبان آوردند و در روز ۲۲ بهمن مردم به گوش تمام استکبار جهانی خواهند رساند و تیر خلاصی بر پیکر استکبار و فتنه‌گران خواهد بود.

 

 

امام جمعه اسلامشهر: برخورد با تبعیض و فساد خواسته مردم است

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی در خطبه‌های نماز جمعه ۲۰ بهمن با توصیه به تقوا گفت: خداوند در آیه پنج و شش سوره ابراهیم به انقلاب بزرگ حضرت موسی و یادآوری آن به‌عنوان یوم‌الله اشاره می‌کند و تأکید می‌کند که نعمت آزادی و استقلال را به یاد داشته باشند چراکه نجات از یک قوم ستمگر و آزادی و استقلال یکی از نعمت‌های بزرگ الهی است.

وی ادامه داد: ملت ایران در سال ۵۷ نیز شعارهایی داشتند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها استقلال، آزادی جمهوری اسلامی بود آیه پنج و شش سوره ابراهیم شامل حال ملت ایران نیز می‌شود خداوند در سال ۵۷ ملت ایران از فرعون زمان یعنی آل پهلوی و آمریکا نجات داد علما و نخبگان در آن زمان در تبعید یا زندان بودند و یا بعد از مدتی به شهادت می‌رسیدند.

امام‌جمعه اسلامشهر با اشاره به اینکه انسان آزاد آفریده‌شده است گفت: امام علی (ع) در نامه ۱۰۱ نهج‌البلاغه خطاب به امام حسن می‌فرمایند که بنده دیگران نباشد چراکه خداوند انسان را آزاد آفریده است. کشورهایی که نام اسلام را یدک می‌کشند و خودشان را برده قدرت‌های استکباری قراردادند این‌ها برده و عبد دیگران هستند و آزادی سیاسی ندارند و هر چه اربابشان گفت باید عمل کنند اما ملت شریف ایران با رهبری اللهی امام در سال ۵۷ آزادی و استقلال را بدست آورد و به دیگران نیز گفت که عبد و بنده آمریکا و شرق و غرب نباشید.

وی با تأکید بر اینکه باید استقلال و آزادی بدست آمده را حفظ کرد گفت: حفظ و نگه‌داری از آزادی و استقلال نیاز به مقاومت و ایستادگی دارد دهه فجر یادآور ایستادگی و مقاومت ملت ایران است امسال سی و نهمین دهه فجر انقلاب اسلامی داریم که نیاز به ایستادگی و مقاومت همگان در برابر بیگانگان دارد مستکبران در حال تلاش برای نفوذ و اثرگذاری از طریق فضای مجازی و ماهواره‌ها هستند که به استقلال و آزادی ما لطمه وارد کنند.

خطیب نماز جمعه اسلامشهر با اشاره به آیه ۹۰ سوره نحل که به‌عنوان منشور جهانی اسلام شناخته می‌شود گفت: در همه ادیان الهی مضمون این آیه وجود دارد. در این آیه خداوند به عدالت، احسان و نیکی و بخشش به خویشاوندان امر می‌کند و از کارهای زشت و ناپسند و تجاوز به حقوق مردم نهی می‌کند مفسران می‌گویند تمام خوبی‌ها در عدل و احساس و بخشش به خویشان جمع است هم دولتمردان مسئولین باید این آیه را سرلوحه عمل خود قرار دهند و هم مردم در ارتباط با یکدیگر این آیه را رعایت کنند.

وی با اشاره به بیانات روز گذشته رهبری مبنی بر شکایت مردم از فساد و بی‌عدالتی گفت: هم قوه قضاییه، هم قوه مجریه و هم قوه مقننه می‌توانند با فساد و بی‌عدالتی برخورد کنند برخورد با تبعیض و فساد و رشوه خواسته مردم است.

 

امام جمعه پاکدشت: مردم از فساد و تبعیض ناراحت هستند

جت الاسلام حسن لزومی امام جمعه پاکدشت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با کارکنان نیروی هوایی بیان داشت: ایشان خطاب به کلیه مسئولین تأکیداتی داشتند که مهم ترین آن گوش دادن به صدای مردم است.

امام جمعه پاکدشت با بیان اینکه انقلاب برای مردم است گفت : همه دوست دارند تا کشور پیشرفت داشته باشد، اگر فاصله ای بین مردم و مسئولین نباشد دیگر احتیاج به شنیدن صدای مردم از یگانگان نمی باشیم.

نماینده مقام معظم رهبری در ادامه خطبه های نماز جمعه عنوان کرد: برخی مسئولین هفته ای یک بار با مردم ملاقات دارند که کافی نمی باشند آن ها باید در اجتماعات مردمی مثل مساجد محله های پر تردد حضورداشته باشند و با کمال توجه به صحبت های آنان را گوش دهند.

این مقام مسئول با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر ناراحتی مردم از فساد و تبعیض بیان داشت: تبعیض در استفاده از ذخایر کشور، امکانات نقدی و غیر نقدی و دیگر موضوعات در کشور وجود دارد که باید از بین برود، تأخیر و بی توجهی به درخواست های مردم فساد است.

وی با اشاره به مقایسه دوران انقلاب و رژیم ستم شاهی مطرح کرد: این دو دوران اصلاً باهم قابل قیاس نیستند پیشرفت های بسیار زیادی بعد از انقلاب از قبیل کشاورزی، صنعتی، علمی، پزشکی، دینی، فرهنگی و مذهبی داشته ایم اما در دوران پهلوی محتاج همه چیز بودیم.

امام جمعه پاکدشت شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن را وظیفه همگان دانست و گفت: حضور در راهپیمایی به منزله پشتیبانی از انقلاب، رهبری و صیانت از خون شهدا می باشد کسی که بدون عذر در راهپیمای شرکت نکنند باید در پیشگاه شهیدان پاسخگو باشد.

حجت الاسلام لزومی در پایان خطبه های نماز جمعه درباره حضور برخی خانم ها در خانه های مردم هشدار داد: صندوق های صدقات باید توسط نیروهای کمیته امداد شهرستان پاکدشت پس از اطمینان و شناسایی کامل جمع آوری شود.

شایان ذکر است پس از اقامه فریضه نماز جمعه پیکر شهید مدافع حرم اسحاق علی جعفری بر روی دستان مردم انقلابی پاکدشت تشییع و در امام زاده ابراهیم روستای ارمبویه تدفین شد.

 

 

امام جمعه ری: تداوم انقلاب به مدیریت جهادی نیاز دارد

حجت الاسلام و المسلمین عبدالعلی ابراهیمی امام جمعه موقت شهرری در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته که در مصلی بزرگ حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد، ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی، اظهار داشت: ایام شهادت حضرت فاطمه(س) با دهه فجر انقلاب اسلامی مصادف شده است و فجر فاطمی را گرامی می‌داریم.

وی گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) فرموده اند؛ هرکس برای خدا عمل صالحی انجام دهد خداوند بهترین سرنوشت را برای او مقدر می کند؛ امام خمینی برای خدا آمد، برای خدا قیام کرد، برای خدا سکوت کرد، برای خدا به مردم ابراز محبت کرد و خداوند نیز بهترین سرنوشت را برایش مقدر کرد و امروز رهبر معظم انقلاب در تداوم همان سیاست ها حرکت می کند و ما نیز باید در این مسیر ثبات قدم داشته باشیم.

امام جمعه موقت شهرری با اشاره به اینکه ۲۱بهمن روز شکسته شدن حکومت نظامی بود، گفت: بعد از فجر انقلاب در روز ۲۳ بهمن امام خمینی(ره) فرمان تشکیل کمیته های انقلاب اسلامی را صادر کرد که به منظور حفاظت از اموال عمومی و بیت المال و پیگیری سران طاغوت و دستگیری آنها صورت گرفت.

ابراهیمی ادامه داد: امام راحل هیچگاه مصلح جویی ها را بر ارزشهای اسلامی و الهی مقدم نداشت و ما امروز در ادامه مسیر بنیانگذار انقلاب هرگز نباید با مخالفین سازش کنیم، به آنها لبخند بزنیم و از مواضع خود کوتاه بیاییم.

وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی تصریح کرد: ما باید از دستاوردهای انقلاب دفاع کنیم و به نسلهای جدید معرفی کنیم تا به برکت های انقلاب آگاه شوند و فکر نکنند که این انقلاب هیچ خاصیتی نداشته است.

امام جمعه موقت شهرری، پیروزی در مقابل چالش های دشمنان را یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب دانست و گفت: دشمن از روز اول بعد از انقلاب ما را تحریم کرد و برای واردات کالا به کشورمان موانع ایجاد کرد که حتی در زمان جنگ نمی توانستیم سیم خاردار وارد کنیم. در چنین شرایطی نظام جمهوری اسلامی خدمات زیادی به اقصی نقاط مختلف کشور ارائه داد و در زمینه های مختلفی شاهد پیشرفت های چشمگیری هستیم که با مقایسه وضعیت زندگی مردم با دوران قبل و بعد از انقلاب مشخص است.

ابراهیمی بیان کرد: قبل از انقلاب جمعیت کشور ۴۰ میلیون نفر بود و ۶میلیون بشکه نفت صادر می شد که هیچ کاری برای مردم نکردند وضعیت راه ها، آب، زیرساخت ها همه نامناسب بود اما امروز با ۷۰ میلیون نفر جمعیت ۲میلیون بشکه نفت صادر می شود و  خدمات زیادی ارائه شده است در دورترین روستاها شاهد مناسب سازی وضعیت زندگی روستائیان هستیم.

وی با بیان اینکه در بین کشورهای جهان سوم حرف اول می زنیم، افزود: راه اصلی انقلاب را حفظ کرده ایم و اجازه ندادیم به بیراهه برود. وقتی یک مسئولی به راه کج می رود، صدای مردم در می آید. رهبر معظم انقلاب فرمودند دادتان بلندتر شود و مطالبات خود را جدی مطرح کنید و جوانان قدرت تحلیل خود را بالا ببرند.

امام جمعه موقت شهرری ادامه داد: برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی باید راه امام و رهبر را که راه دین است، ادامه بدهیم و این کار فقط با استقامت و ایستادگی تداوم پیدا می کند.

ابراهیمی تصریح کرد: برای انقلابی ماندن به مدیریت جهادی نیازمندیم. مسئولان همیشه و در همه صحنه ها در صف جلو حاضر باشند. مسئولان باید پای کار باشند نه اینکه به فکر فیش حقوقی و پر کردن جیب خودشان باشند.

امام جمعه موقت شهرری در پایان خاطرنشان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری راهپیمایی ۲۲بهمن امسال تماشایی خواهد بود. همه باید ادای تکلیف کنیم و با توفیق حضور در صحنه ها تکلیف بر زمین نماند.

 

امام جمعه قرچک: مملکت مال مریدان و دوستداران علی و فاطمه (س) است

جت الاسلام و المسلمین حجت اله اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: در مقابل دشمن آمادگی داشته باشید، اهل ایمان و تقوی باید در دین خود استوار و متحد باشند.

وی با اشاره به ۳۹ سالگرد پیروی انقلاب اسلامی، بیان کرد: انقلاب اسلامی که با اصول و مبانی اسلام و با منطق عاشورا شروع کردیم ، خواسته ملت و امام ملت استقلال، آزادی، عزت، شرافت، معنویت در اوج ادعای کدخدایی جهان توسط استکبار و توسعه نظام سلطه، انقلاب اسلامی حیات تازه ای را در جهان آغاز کرد.

اسماعیلی گفت: بزرگترین وظیفه ما این است که مشخصات عصری را که امام عزیز (ره) آغاز کردند و ملت را فضای آن قرار دادند و جهان اعلام کردند بدانیم و حفظ کنیم، تنها حکومتی که در طول تاریخ بشریت و حکومت ها به ، به شایستگی ها ، به سلامتی های فکری و اخلاقی توجه دارد حکومت علوی است .

وی تاکید کرد: اگر سیاست کلی نظام ما، اجرای فرامین اسلام در بخش های مختلف ، اجرای عدالت، تعالی فرهنگ قرآن و عترت نباشد ، از اعتبار ساقط می گردد .

امام جمعه قرچک با اشاره به سخنان امام (ره) بیان کرد: ۲۲ بهمن غلبه اسلام بر کفر بود ، این پیروزی قدرت اسلام است، در دهه فجر، اسلام تولدی دوباره یافت، کاش مسئولین و بزرگان نظام طوری مدیریت کنند که وقتی خدمت شان تمام شد یا از دنیا رفتند، سربلند باشند.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ما به تعبیر حضرت آقا یک جرقه نبود بلکه انقلاب یک پدیده زنده است که رشد داشته و دارد ، محصولات متنوع ، قوام، بشرطی و مرگ دارد به شرط دیگر فی عوامل قوام و مرگش مائیم، مخصوصاً دولتمردان و مجلسیان هستند.

اسماعیلی افزود: بزرگترین امتیاز انقلاب ما نسبت به سایر انقلاب ها این است که اصول و ارکان این انقلاب ثابت است، هر نوع تغییر وتحول باید بر اساس این اصول باشد، تشخیص این امر مهم فقط با ولی فقیه جامع الشرایط و زعیم اسلامی الهی این انقلاب است.

وی تاکید کرد: مهندسی نقشه راه انقلاب مشخص است ، دشمن هم تلاش می کند استمرار حرکت انقلاب را بر این اساس و اصول قطع کند لذا چاره ای ندارد اسطوره های از جنس صاحبان انقلاب بسازد و از آنها استفاده کند .

امام جمعه قرچک افزود: متفکر نماها که از اسلام هیچ نمی دانند، یا اگر می دانند مغرض، مخالف و وابسطه اند و در مقابل این دشمن های داخلی و خارجی شما مسئولین قوا وظیفه ای مهمی دارید.

وی بیان کرد: ما از آمریکا چه توقعی داریم جز دشمنی، ظلم ، فساد ، شاخصه حکومتش نظام سلطه است، بی رحم ترین دشمن بشریت و اسلام است وامروز در دنیا رسوا شده است ، دروغ او فتنه انگیز ، جلاد پروری او این انقلاب مال مردم مؤمن است .

اسماعیلی تصریح کرد: مردم از اصل انقلاب راضی اند با جان و دل حمایت می کنید مشکل مردم معیشتی ، اقتصادی است ، نه فتنه گران ، اغتشاشگران ، سلطنت طلبان ، وابستگان ، زنان بی حجاب و بی عفت ، اگر چهار نفر با نقشه دشمن پوشش غیر اسلامی می خواهند به صراحت بگوئید ، بروید هر کجایی که دوست دارید این مملکت ، مملکت اسلامی است ، قانونش اجازه نمی دهد ، رقاص خانه و بزن و بکوب می خواهید بروید جایی که وحشی ها زندگی می کنند این آدم ها زندگی می کنند ، این مملکت مال مریدان و دوستداران علی و فاطمه (س) ، مملکت شهیدان است.

وی گفت: خانواده شهداء دلشان شکست، برای فرزندانشان تنگ شده ولی هم صبر و هم شکر کردند چون در راه خدا دارند چون انقلاب اسلامی پا گرفت .

امام جمعه شهرستان قرچک تاکید کرد: مشکل بیکاری را حل کنید ، چرا به تولید توجه نمی کنید ، چرا اعتبارات سالهای گذشته داده نشده ، چرا مسکن و راه سازی تعطیل شده است ، چرا فروش نفت شفاف سازی نمی شود ، در آمد ملی کشور چه می شود ،فضای مجازی را کنترل کنید ، کاملا در خدمت دشمن است ،حقوقهای نجومی در حال قانونی شدن است ، مجلس شورای اسلامی قدری تأمل کنید چه می کنید ، کارخانه ها تعطیل شده را راه اندازی کنید ، به بخش های خصوصی اهمیت دهید ، عده ای با سرمایه های خودشان به فکر تولید افتادند باز هم همکاری نمی کنند.

وی افزود: از صندوق توسعه ملی مبالغ کلانی برای اشتغال برداشتید به چه کسانی دادند ، در بخش درمان ساختار شکلی اش در حال رشد است اما خدمات دهی و درمانی، مردم بسیار در فشاراند، مشکل سود بانکی و ربوی را حل کنید ، آمار دروغ ندهید ، نظریه دادن فلسفی را کنار بگذارد ، برجام را رها کنید و به رشد علمی ادامه دهید ، جلوی واردات را بگیرید چرا کوتاهی می کنید.

اسماعیلی در پایان گفت: برنامه های گسترده جهت گسترش فساد و فحشاء و کشف حجاب و لهو و لهب را تعطیل کنید ، این کار اصحاب فتنه و عوامل نفوذی دشمن است ، مراقب آموزش و پرورش باشید ، جلوی توطئه را در این مرکز مقدس بگیرید، وگرنه انقلاب به حرکتش ادامه می دهد ، مردم هم با رهنود وهدایت رهبر عزیز به وظیفه شان عمل می کنند و شما ضرر می کنید .

 

 

امام جمعه باقرشهر: همه کسانی که انقلاب اسلامی و رهبری انقلاب را دوست دارند باید در راهپیمایی ۲۲بهمن شرکت کنند

آیت اله سید احمد موسوی امام جمعه باقرشهر در خطبه های نماز جمعه عبادی سیاسی جمعه ضمن دعوت به تقوای الهی گفت: با تقوا باشید و از معصیت پرودگار بپرهیزید.همه مردم متعهد باشند به حلال الهی هرچه که حلال الهی است آن را حلال بدانند و متعهد باشند به ترک محرمات الهی، این جامعه می‌شود یک جامعه خدا پسند و یک فرد خدا پسند، همه تلاش ما و کارو فعالیت ما در مباحث معنوی این است که مردم به سمت تقوا حرکت کنند تا همه رضائل از جامعه دور شود.تقوا، صبر و شکیبایی در زندگی است و مرز داری دین در هرنقطه از دین است هر پدر و مادری وظیفه دارد فرزند خود ا با تقوا تربیت کند.

امام جمعه باقرشهر گفت: حدیـثی است که می‌تواند در رشد معونی ماثر باشد و اثر بخش باشد، فرمود پیامبر بزرگوار اسلام همانا انسانی گناهی انجام داد یک نقطه سیاهی در وجود او شکل خواهد گرفت، اگر توبه کند و از آن گناه دست بردارد آن نقطه سیاه از قلب وی پاک خواهد شد و اگر توبه نکند و دست‌بردار نباشد، آن نقطه سیاه در قلب او بزرگ و بزرگ‌تر خواهد شد. تا جایی که این سیاهی‌ها قلب او سیاه خواهد شد و وقتی قلب انسان سیاه شود از هیچ کناه و ظلمی روگردان نمی‌شود. همه کسانی که جنایتی مرتکب می‌شوند گرفتار سیاهی دل شده‌اند دلشان سیاه است که دست به گناه میزنند.

آیت اله سید احمد موسوی در ادامه افزود: گرامی میداریم نوزدهم بهمن ماه روز نیروی هوایی که در نوزده بهمن ۵۷ همافران عزیز ما با شجاعت آمدند و در مقابل حضرت امام قرار گرفتند، رژه رفتند و اعلام آمادگی کردند. تبریک عرض میکنم به همه عزیزان در نیروی هوایی که همافران برای آن دوران بود که الان شده‌اند افسران نظامی، همه افسران در نیروی هوایی تبریک و به روح و روان همه شهدای نیروی هوایی درود میفرستیم که شاید بیشتر شهید برای انقلاب اسلامی در آن روزها دادند.

وی در ادامه افزود: روز ۲۲ بهمن ماه را در پیش داریم، روز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و سرنگونی حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی در ایران که در ۲۲ بهمن ماه سال ۵۷ این اتفاق افتاد، تبریک عرض میکنیم به همه انقلابی‌ها و دوست داران و طرفداران انقلاب اسلامی که به شکرانه پیروزی انقلاب اسلامی همه ساله در ۲۲ بهمن ماه در سراسر کشور راه پیمایی برگزار می‌شود و امسال هم باشکوه‌تر از گذشته باید برگزار شود و همه بزرگان ما دعوت کردند مردم را برای حضور در راهپیمایی ۲۲ مقام معظم رهبری، مراجع عزام در قم، جامعه روحانیت، جامعه مدرسین، سران قوه و همه مسئولان عزیز هر موقع در مقام سخنرانی برآمد از مردم خواستند تا در رهپیمایی شرکت کنند. همه کسانی که انقلاب و رهبری انقلاب را دوست دارند باید در این راهپیمایی شرکت کنند حضوری همه جنبه و ملی داشته باشند.

امام جمعه باقرشهر ضمن اشاره به حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: راهپیمایی بخش کهریزک هم همزمان با سراسر کشور در باقرشهر برگزار می‌شود از همه شما دعوت میکنیم تا در این راهپیمایی همانند سالهای گذشته از ساعت ۱۰ صبح در کنار بلوار ۳۰ متری امام خمینی آغاز می‌شود تا مصلی همه بیایند، همه مردم منطقه سپاه، نیروی انتظامی، مسئولان همه افسران ادارات ورزشکاران هرکس که انقلاب اسلامی را دوست دارد در این راهپیمایی حوضر داشته باشد.

 

 

امام جمعه بخش گلستان: جامعه باید به اسلام واقعی بازگردد/ برخی خطاهای خود را بر گردن دیگران می اندازند

حجت الاسلام والمسلمین سیدمرتضی صفایی امام جمعه بخش گلستان در خطبه‌های نماز جمعه خود باتاکید بر اهمیت داشتن تقوای اللهی و اثرات مثبت آن در زندگی، گفت: داشتن تقوای اللهی مسیر انسان به سمت کمال و سعادت را هموار می کند.

وی نگرانی عده‌ای در خصوص انقلاب را بی‌مورد خواند و اظهار داشت: انقلاب اسلامی همچنان به مسیر خود ادامه خواهد داد ولی نباید در این مسیر مشکلات و تقصیرهای خود را بر گردن دیگری بیاندازیم و نسبت به انجام وظایف خود کوشا باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی در ادامه با اشارره به لزوم داشتن بصیرت در انتخاب افراد، تشریح کرد: اگر انتخاب و رأی ما در انتخابات بر پایه فامیل بازی یا خوردن یک شام رایگان باشد، افرادی که بر خود مسلط می کنیم بی‌شک خطاهای بزرگی خواهند داشت که ما نیز در این خطاها سهیم هستیم.

وی همچنین در رابطه با نکات نیازمند توجه در خصوص انقلاب اسلامی، اذعان داشت: از اصلی‌ترین این نکات بازگشت به اسلام واقعی می باشد و نکته پراهمیت دیگر توجه ویژه و محافظت و پیروی از ولایت فقیه و حرکت در مسیر فرمایشات مقام معظم رهبری است.

امام جمعه بخش گلستان درپایان باتوجه به اینکه عده‌ای با گمراه کردن مردم درپی رسیدن به اهداف شوم خود می باشند، خاطرنشان کرد: اخیراً نیروی انتظامی شهرستان بهارستان، چند فرد را که با صورت‌های پوشیده در سطح شهرستان شعارهای ضدانقلابی و خلاف چهارچوب‌های اجتماعی می نوشتند، دستگیر کرده است که در تحقیقات به عمل آمده مشخص شده است که این افراد از فردی که سال ۸۸ از کشور فرار کرد، پیروی می کنند.

 

 

امام جمعه پیشوا: برای نگاهداشت انقلاب دینی و مردمی و حمایت از ولی فقیه راهپیمایی ۲۲ بهمن را باشکوهتراز قبل برگزار میکنیم

حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری در خطبه های سیاسی عبادی امروز با بیان اینکه دهه فجر همانند اعیاد مذهبی بیاد گرامی داشته شود،اظهار داشت : در آستانه جشن بزرگ یوم الله ۲۲ بهمن هستیم ،بعد از ورود اسلام به ایران بزرگترین خاطره ملت ،دهه فجر و ۲۲ یهمن است.
وی افزود: تا قبل از وقوع انقلاب اسلام نبود و پادشاهان ظالم و ستمگر بر ما حکومت میکردند؛باید ارزش های انقلاب از قبیل خدمت و برداشتن فاصله بین مردم و شهادت و جهاد و غیرت و مقاومت و همه ارزش های انسانی حفظ شود و نگاهداشت این ارزش ها ازاوجب واجبات است .
امام جمعه شهرستان پیشوا با قیاس نظام امروز با نظام های ظالمانه گفت:وقتی خدمات انقلاب را با قبل از انقلاب مقایسه میکنیم میبینیم امروز نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده است ؛عده ای مغرضانه چهره منحوس پهلوی را تطهیر می کنند و بعضی کم کاری های مسئولان مملکتی را با دوران شاه رضاخان مقایسه میکنند.
وی در ادامه گفت:خدمات نظام اسلامی از قبیل امنیت و سیاسی و آزادی بیان جامعه امروز در هیچ برهه از زمان نبوده و حتی در دوران ستم شاهی گرفتن مجوز یک روزنامه با اجازه ساواک بوده است؛امروز چند هزار ماهنامه و مجله وخبرگزاری و فضای مجازی داریم که آزادانه به تمام مسئولان از رده بالا و پایین انتقاد میکنند.
باقری تصریح کرد:امروز اگر قدرت نظامی و نیروهای مقتدر نداشتیم اینها ما را تکه تکه میکردند،در بحث سیاسی و خدمات شهری و روستایی و عمرانی زندگی مردم از نظر رفاهی بسیار پیشرفت کرده است.
وی افزود :در شهرستان پیشوا بالای ۹۵ درصد معابر روستایی آسفالت شده است و زیرساخت عمرانی دانشگاهها مراکز علمی و آموزشی گسترش یافته است تحول درونی مردم با حضور در نماز جمعه و پیاده روی اربعین و عاشورا و گرامیداشت ایام فاطمیه قابل قیاس با قبل نیست.
امام جمعه شهرستان پیشوا با بیان اینکه یک روز ایرانی جرات نداشت حتی بگوید من ایرانی هستم تاکید کرد:امروز مشکلات فراوان بی اخلاقی ها دامن گیر جامعه اسلامی شده است اما پیشرفت کشور ما در زمینه های مختلف هسته ای و اجتماعی و سیاسی برخلاف جهت دنیا و تحریم های ناجوانمردانه به بالاترین سطح خود رسیده است.
وی افزود:برخی عقیده دارند امریکا و انگلیس هم بودند این خدمات را ارائه میکردند اما استقلال سیاسی و تصمیم گیری ما برای سرنوشت کشور خودمان را چکار کنیم ؛ مهمترین مساله برای کشور استقلال سیاسی است که بدنبال آن استقلال فرهنگی و نظامی واجتماعی را برای کشور ما بهمراه دارد.
باقری با اشاره به اینکه ما توانستیم امریکا را به چالش بکشانبم تصریح کرد: هیچ زمانی ما جرات نمیکردیم در مقابل امریکا عرض اندام کنیم اما امروز توانستیم آمریکا را به عصبانیت بکشانیم ؛ اگرانقلاب ضربه بخورد باید فاتحه چنین انقلاب دینی و مردمی را برای همیشه باید خواند.
امام جمعه شهرستان پیشوا در پایان گفت:همه با وجود مشکلات و کم و کاستی های اقتصادی برای نگهداشت انقلاب دینی و مردمی وبا حضور پر رنگ و قوی در راهپیمایی ۲۲ بهمن در این برهه بسیار حساس، پشتیبانی و حمایت خود را از نظام جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه به رخ همه دنیا میکشانیم.

 

امام جمعه شریف آباد: عامل اصلی پیشرفت انقلاب حمایت و پشتیبانی مردم است

حجت‌الاسلام وال مسلمین قاسم خداپرست امام جمعه شریف آباد در خطبه‌های نماز جمعه گفت: در آستانه ۲۲ بهمن‌ماه هستیم و این روز در کشور ما روز بزرگی است روز پیروزی ملت ایران بر حکومت ظلم و استبداد پهلوی و از هم پاشیده شدن رژیم‌های وابسته و تحمیلی در دنیا است.

امام جمعه شریف آباد در ادامه گفت: با این انقلاب قطب جدیدی در دنیا ایجاد شد و این هنر امام و مردمی بود که به او ایمان آوردند ۲۲ بهمن پایان خط و نشان کشیدن‌های دشمنان اسلام برای ملت ایران است استقلال ملت در همه ابعاد است.

این استاد حوزه‌های علمیه با تأکید بر راهپیمایی ۲۲ بهمن به عنوان یک وظیفه شرعی، قانونی، اخلاقی و سیاسی مطرح کرد: حضور مردم تأثیرات مهمی در عرصه‌های داخلی و بین‌الملل دارد.

در همین راستا حجت‌الاسلام خداپرست بیان داشت: شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن ارتباط رهبری با مردم است مه ایشان در این راستا فرمودند: “همه می‌آیند” و مردم قطعاً نشان خواهد داد که در این روز حضور باشکوه و شکوهمندی خواهند داشت، همچنین حضور گسترده و شکوهمند مردم موجب به حفظ منافع و تقویت امنیت ملی و نظام جمهوری اسلامی می‌شود.

وی ادامه داد: حضور در این روز تجدید بیعت مجدد ملت با آرمان‌های امام انقلاب و مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای و پایبندی به اصول و اهداف انقلاب می‌باشد، همچنین شرکت شکوهمند مردم در روز راهپیمایی ۲۲ بهمن پشتوانه مسئولین در عرصه‌های بین‌المللی است و آن‌ها می‌توانند محکم مقابل آمریکا حرف بزنند.

در همین راستا امام جمعه شریف آباد با اشاره به صحبت‌های ریاست محترم جمهوری در مقابل تهدیدات آمریکا و پاسخ قاطع و محکم به آن به پشتوانه مردم گفت: مسئولین ما برای توانمندی دفاعی نیاز به مذاکره و توافق با هیچ کشوری را ندارند.

وی درباره حضور رییس‌جمهور فرانسه در کشور جمهوری اسلامی بیان داشت: این حضور به خاطر باج‌خواهی است ، چهل سال از انقلاب گذشته آنان باید بدانند دوره باج‌خواهی گذشته است همچنین فرانسه پرونده‌های سیاه فراوانی در مقابل ایران دارد

این مقام مسئول از مسئولین وزارت خارجه خواست تا در مقابل رئیس‌جمهور فرانسه انقلابی عمل کنند، رئیس‌جمهوری که گستاخانه خواسته است تا در نشست مطبوعاتی به همراه رئیس‌جمهور کشورمان تعهد کنند که در خصوص توان دفاعی و موشکی پای مذاکرات می‌نشینیم ، اصلاً این رییس جمهوری فرانسه را نباید به کشور راه داد.

حجت‌الاسلام خداپرست در پایان گفت : عاملی که باعث شد انقلاب با گذشت چهار دهه از پیروزی و با وجود مشکلات فراوان ایستادگی کنند همچنین در تحریم‌های فراوان به پیشرفت‌های متعددی در عرصه‌های علمی، فرهنگی، ورزشی، پزشکی و غیره دست پیدا کند تا جایی که در دنیا کشور ایران جزو برترین‌ها باشد حضور مردم انقلابی در صحنه بوده است.

 

امام جمعه اندیشه: مسئولان برای تحقق شعار سال کاری نکردند / حرف اصلی مردم شکایت از تبعیض و فساد موجود در جامعه است

امام جمعه اندیشه گفت: مردم عزیز ما انقلاب اسلامی را آفریدند و در این راه از ریخته شدن خونشان باکی نداشتند چرا که خود را دنبال روی امام حسین علیه‌السلام دانسته و تا پیروزی انقلاب لحظه ای آرام و قرار نداشتند.

حجت الاسلام و المسلمین سید علی مروج امام جمعه شهر اندیشه ظهر امروز در خطبه‌های نماز وحدت بخش و عبادی سیاسی جمعه که با حضور پر شور ملت مومن و اقشار مختلف مردم اندیشه در مصلای امام علی علیه‌السلام این شهر برگزار شد،ضمن اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی با همافران نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: همانطور که جهانیان شاهد هستند، نیروهای انقلابی امروز قوی تر و استوارتر از گذشته شده و در این عرصه از انقلابیون اوایل انقلاب سبقت گرفته اند.

امام جمعه اندیشه ادامه داد: مردم عزیز ما انقلاب اسلامی را آفریدند و در این راه از ریخته شدن خونشان باکی نداشتند چرا که خود را دنبال روی امام حسین علیه‌السلام دانسته و تا پیروزی انقلاب لحظه ای آرام و قرار نداشتند.

سید علی مروج افزود: مردم ما همان مردمی هستند که انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند همانهایی هستند که حماسه های مختلفی از جمله حماسه نهم دی را آفریدند، همانهایی هستند که اغتشاش گران را از صحنه انقلاب بیرون راندند، مردم ما همواره در همه عرصه ها حضور مثمرثمر داشته  و دارند.

وی افزود: هیچ کدام از نمایندگان مجلس حقوقی که از مردم معترض ضایع شده بود را پیگیری نکردند و بسیاری از آنها به دنبال همان اغتشاشگرهایی که دستگیر شده و در زندان هستند، بودند.

امام جمعه اندیشه ادامه داد: مردم ما کسانی که با ایجاد اغتشاش و بی نظمی سعی در لطمه زدن به انقلاب اسلامی داشتند را جزو مردم نمی دانند چرا که آن ها پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به آتش کشیدند و به مردم توهین کردند.

مروج گفت: مسئولین نظام اسلامی برای تحقق شعار سال چه کردند؟ رهبر معظم انقلاب اسلامی چندین سال است که شعار سال را پیرامون مسائل اقتصادی انتخاب می کنند، سال به پایان رسید اما مسئولین برای تحقق شعار سال کاری انجام ندادند.

وی افزود: ما به هیچ عنوان درباره مسائل موشکی و قدرت دفاعی خود مذاکره ای انجام نمی دهیم و هرگز در برابر تحریکات دشمنان در این زمینه سر خم نمی کنیم. مردم مشکلاتی دارند اما حرف اصلی مردم شکایت از تبعیض و فساد موجود در جامعه است.

مروج بیان کرد: با توجه به فعالیت های شبانه روزی دشمن، باید بدانیم آنان سعی در تضعیف روحیه مردم ما را دارند، به همین دلیل با حضور همه جانبه در مراسم ۲۲ بهمن امسال جواب دندان شکنی به دشمنان این مرز و بوم بدهیم.

سیستان و بلوچستان

 

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: 22بهمن روز تداوم پیمان و عهدمان با شهیدان است و هرچه حضورمان در مراسم راهپیمایی این روز پر شکوه تر باشد، دسیسه ها و توطئه های دشمنان خنثی می شود.

آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته زاهدان گفت: امروز یمن، بحرین، فلسطین عراق سوریه و افغانستان چشم به راه ملت ایران هستند، حضور باشکوه مردم در این راهپیمایی مشت محکمی به دهان استکبار جهانی و در واقع راهپیمایی 22 بهمن مانور قدرت، مایه رشد، شکوه و بصیرت مردم است.
وی ادامه داد: قبل از انقلاب مسائل ارزشی را در زندگی‌های شخصی خلاصه کرده بودند اما امام راحل(ره) به برکت انقلاب، نظم معنوی و اخلاقی برخواسته از اسلام ناب را به جامعه بشری عرضه کرد.
وی با بیان اینکه هیچ وقت شیعه تحمل ظالمان را نداشته و ندارد، گفت: عالمان شیعه زیر باز حاکمان مستبد نمی‌روند، هوشمندی امام خمینی (ره) در این بود که مردم را به اندیشه خودش وابسته کند.
سلیمانی خاطرنشان کرد: یکی از عواملی که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی داشت مردم سالاری دینی بوده و  دادن حق انتخاب به مردم برای تعیین سرنوشت خودشان از نقاط قوت انقلاب است.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: استقلال سیاسی از مزیت های ایران است که امروزه در اختیار دارد اما دیروز استقلال سیاسی نداشت. قرارداد ترکمن چای و قرادادهای مشابه که افغانستان را از ایران جدا کرد نشان از نبود استقلال سیاسی ایران در قبل از انقلاب اسلامی است.
وی با بیان اینکه امروز ایران از کشورهای قدرتمند منطقه است، افزود: برقراری امنیت پایدار در یک منطقه پرتنش و پر آشوب از ویژگی‌های مهم  ایران است‌. کشوری با اقتدار نظامی و اطلاعاتی کم‌ نظیر که روز به روز با پیشرفت‌های مختلف در عرصه‌های علمی روبروست به طوری که به برکت جمهوری اسلامی در جنبش نرم افزاری و علوم جدید  اکنون ایران 11 برابر جهان رشد دارد.
سلیمانی با اشاره به  اینکه قدرت دفاعی دقیقا برابر با قدرت ملی است، تصریح کرد: مذاکره درباره قدرت دفاعی معنا ندارد.
وی بیان کرد: مردم ما مشکلات اقتصادی دارند، اما هرگز سعی در تضعیف انقلاب ندارند، کسانی هم که امسال به اغتشاش پرداختند با سرمایه گذاری سنگین از درون و بیرون کشور به این جنایت دست زدند و خیلی زود با تخریب امام زاده‌ها، مساجد، اماکن مذهبی و پایه های ارزشی جامعه هویتشان را به مردم نشان دادند.

حضور حداکثری مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشان دهنده اقتدار ملی است
حجت الاسلام و المسلیمن یوسف مرادی امام جمعه موقت شهرستان سراوان در خطبه های سیاسی و عبادی خود استقلال اقتصادی را از لازمه های جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: مسئولین با تلاش های خود در زمینه سیاسی و اقتصادی باید از سو استفاده های دشمنان جلوگیری کند.
وی با اشاره به اینکه برقراری روابط بین الملل و تسهیل مشکلات اقتصادی تلاش نظام جمهوری اسلامی ایران در برجام بوده است، افزود: مباحث فرهنگی مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی است.
امام جمعه موقت سراوان با بیان اینکه کشور ایران در زمینه نانو، هسته ای، تسهیلات دفاعی، آزمایشگاهی و پزشکی پیشرفت چشم گیری داشته و نباید هزینه پژوهشی دانشجویان حذف شود، اذعان داشت: کسب موفقیت با تلاش جوانان انقلابی و پژوهشگر انجام می شود.
وی با بیان اینکه نمایندگان و مسئولین بودجه 97 را اصلاح و هزینه پژوهشی را به دانشجویان پرداخت کنند، بیان داشت: اگر هزینه پژوهشی حذف شود قطع به یقین ابتکار و خلاقیت کاهش پیدا خواهد کرد.
حجت الاسلام والمسلمین مرادی با اشاره به اینکه دعا راه ارتباطی انسان با خدا است و برای رهایی از مشکلات باید دعا کرد، گفت: در اوقات نماز دعا کردن اثر بیشتری دارد و اگر مستجاب نشد در آن حکمتی خواهد بود.
وی با بیان اینکه وقتی صدقات کم می شود، بیماری و مشکلات مردم زیاد خواهد شد، یادآوری کرد: پرداخت نکردن خمس و زکات موجب می شود که فرد پول را صرف بیماری و گرفتاری های پیش روی خود کند.
امام جمعه موقت سراوان در ادامه تصریح کرد: مسئولین و مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه مشارکت حداکثری و پر شوری داشته باشند و اقتدا و صلابت خود را به جهانیان نشان داده و از اسما متبرکه ای که بر روی پرچم و پلاکارد ها قرار دارد محافظت کنند تا جسارتی به ایران اسلامی نشود.

 انقلاب، مردم را از اسارت نجات داد
حجت الاسلام غلامرضا دهقان در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان خاش، با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: تقوا تنها راه رسیدن به سعادت، خوشبختی و رستگاری است و سبب می شود تا بتوانیم به آسانی وظایفه خویش را در جهت بندگی و عبودیت معبود حق تعالی انجام دهیم و رستگار شویم.
وی با بیان اینکه صبر و پایداری یکی از عوامل مهم برای تقرب الهی است، تصریح کرد: باید مومنان در مقابل مشکلات و سختی ها صبور باشند زیرا پروردگار متعال این مشکلات و بیماری ها را معیاری جهت سنجش مسلمانان قرار داده و میزان جهاد و صبوری آن ها را محک می زند.
حجت الاسلام دهقان با اشاره به راهپیمایی عظیم و مردمی 22 بهمن، گفت: حضور دشمن شکن و گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن بدون شک سیلی و مشت محکمی بر دهان یاوه گویان خواهد زد.
وی افزود: با وجود اتفاقاتی که در هفته های اخیر در کشور اتفاق افتاد، راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال باید باشکوه‌تر و گسترده‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود.
امام جمعه شهرستان خاش با بیان اینکه امسال ملت ایران از سال های اخیر قوی تر در راهپیمایی 22 بهمن حضور پیدا خواهند کرد، یادآور شد: تبیین دستاوردهای ۳۹ ساله انقلاب و نظام برای نسل جوان توسط مبارزان انقلابی بسیار مهم است.
وی با دعوت از نمازگزاران و آحاد ملت ایران جهت حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن امسال، گفت: 22 بهمن روز شکر گذاری مردم بابت نعمت بزرگ انقلاب است و این انقلاب در حقیقت تمام معادلات و نقشه های شوم دشمنان را خنثی کرد.
حجت الاسلام دهقان با اشاره به تحقیر ورزشکاران ایرانی توسط شرکت سامسونگ، ادامه داد: شرکت سامسونگ به 6 هزار و 200 ورزشکار شرکت کننده در بازی های المپیک کره جنوبی گوشی هوشمند هدیه داده است ولی به قهرمانان ایرانی حاضر در این بازی ها به بهانه تحریم ها این هدیه را نداد و آن ها را تحقیر کرد که این مسئله را به شدت محکوم می کنیم.
وی با اشاره به نزول رحمت الهی در شهرستان خاش، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در روز اخیر شاهد نزول رحمت الهی در نقاط مختلف این شهرستان بودیم که باید شکرگذار این نعمت باشیم و کشاورزان نیز از این فرصت بیشترین بهره را بگیرند.
رئیس شورای فرهنگی شهرستان خاش با اشاره به مناسبت های تقویم، گفت: 21 بهمن ماه سال 1357 روز شکسته شدن حکومت نظام رژیم طاغوت بود که به موفقیت انقلاب سرانجام شد.
وی اذعان کرد: خانواده ها باید از فرزندان خود در مقابله با جنگ نرم دشمنان مراقبت کنند و متاسفانه در جامعه کنونی مهمترین آسیب های اجتماعی بی توجهی به آموزه های دینی است.
حجت الاسلام دهقان با بیان اینکه سستی بنیان و پایه خانواده در آسیب های اجتماعی امروز جامعه است، اظهار کرد: فقر مالی، فرهنگی و خصوصاً اقتصادی از مصیبت های بزرگ جامعه کنونی است که در این خصوص مراقبت بیشتری داشته باشیم.

تصویب منطقه آزاد سیستان و بازگشایی مرز رونق اقتصادی را در برخواهد داشت
حجت الاسلام و المسلمین محمود پارسا در خطبه اول نماز جمعه این هفته بنجار به عوامل عدم نزول رحمتهای الهی و باران و خشکسالی از نگاه روایات اشاره و عنوان کرد: کم فروشی، ربا، سخن چینی، ندادن زکات، امربه معروف نکردن، استغفار نکردن از جمله عوامل کاهش نزول رحمت الهی به شمار می رود.
وی با بیان اینکه بعد از نماز جمعه نماز طلب باران برگزار خواهد شد،  در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوای الهی به ضرورت حضور همه احاد جامعه در راهپیمایی اشاره و بیان کرد: مهمترین پیام حضور مردم در این مراسم یاس و ناامیدی دشمنان نظام و انقلاب از مردم و باعث عقب نشینی مستکبران عالم خواهد بود.
امام جمعه بنجار با عنوان اینکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری 22 بهمن امسال تماشایی خواهد بود، ادامه داد: همه مردم قربه الی الله و با وضو در مراسم شرکت کنند.
حجت الاسلام پارسا اظهار کرد: از مسئولین بابت افتتاح طرح‌های عمرانی، خدماتی و کشاورزی در منطقه که باعث ماندگاری و امید بیشتر مردم در منطقه خواهد شد تشکر می کنیم چرا که مردم شایسته بهترین خدمات بابت ولایتمداری هستند.
خطیب نماز جمعه بنجار ابراز کرد: قطعا با تصویب منطقه آزاد سیستان و بازگشایی مرز توسط  استاندار شاهد رونق و شکوفایی اقتصاد در منطقه خواهیم بود.
وی تاکید کرد: از نیروی انتظامی بابت دستگیری عوامل شهادت سه نفر از زحمتکشان نیروی انتظامی تشکر می کنیم و مردم ما باید قدر این امنیت و آسایش را بدانند؛ همچنین دولت هم نسبت به افزایش خدمات رفاهی و حقوقی به نیروهای امنیتی و حفاظتی اقدامات بیشتری انجام دهد.

دشمن از تریبون نماز جمعه می ترسد
حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در خطبه های این هفته از نماز جمعه بیان داشت: آمریکا در طول سالهای بعد از انقلاب چالش های متعددی را از قبیل جنگ، ایجاد گروه های تروریستی، تحریم و هزاران مشکل دیگر پیش روی نظام جمهوری اسلامی ایران قرار داده است ، اما انقلاب اسلامی با قامت بلندی در مقابل همه ی مشکلات ایستاده است.
وی افزود: خدماتی که نظام جمهوری اسلامی ایران در نقاط مختلف کشور انجام می دهد قابل مقایسه  با قبل از انقلاب نیست.
امام جمعه شهرستان هیرمند تصریح کرد: ایران در بعد از انقلاب پیشرفت های بسیاری در بحث هوا و فضا، پزشکی و حوزه های علمیه داشته است که همه و همه به برکت نظام محقق شده است.
حجت الاسلام گزمه خاطرنشان کرد:دستاورد های انقلاب آن طور که باید به اطلاع مردم نرسیده است و این ضعفی در سیستم اطلاع رسانی است.
وی با بیان اینکه ما هنوز اول راه هستیم بیان داشت: جوان دهه هفتادی با اینکه دفاع مقدس را ندیده بود به دفاع از حرمین می رود و مظلومانه شهید می شود این ارزشها از نسل های اول انقلاب به این نسل انتقال یافته است.
خطیب جمعه هیرمند گفت: باید خدمات نظام بیان شود و به اطلاع مردم برسد تا عده ای از این طریق سوء استفاده نکنند.
وی ادامه داد: مردم ایران وقتی مشاهده کنند، فتنه ای در حال شکل دادن است صف خود را جدا می کنند، و در مقابل آنها خواهند ایستاد.
حجت الاسلام گزمه تصریح کرد: اغتشاشگری که پرچم نظام را آتش می زند جزو مردم نیست و در دسته خائنین قرار می گیرند.
وی گفت: مردم برای انقلاب هیچ چیزی کم نگذاشتند و باید مسئولین صدای مشکلات آنها را بشنوند، مردمی که در راه انقلاب ایستاده اند و عاشق نظام و رهبری هستند.
خطیب جمعه هیرمند گفت: دشمن از برگزاری نماز جمعه ها ترس دارد و هجمه های در این خصوص ایجاد کرده است اما باید بداند این انقلاب به مردم تعلق دارد و دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند.
حجت الاسلام گزمه تصریح کرد: مردم ولایتمدار سیستان در 22 بهمن حضور حماسی خواهند داشت زیرا که چشم همه ی جهان به این حضور بسته شده است.

حضور منسجم در راهپیمایی ۲۲بهمن پاسخ کوبنده مردم به دشمنان است
امام جمعه موقت ایرانشهر گفت: حضور منسجم مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن  پاسخ کوبنده ای برای همه یاوه گویان و مستکبران بر علیه انقلاب اسلامی است.
حجت الاسلام محمد تقی افضلی تبار در خطبه های نماز این هفته گفت: به لطف انقلاب اسلامی کشور ما شاهد تغییر و تحولی عظیمی شد که برکات آن امروز پس از گذشت ۴۰سال قابل مشاهده است و بر هیچکس خدمات ارزنده نظام پوشیده نیست.
وی افزود: داشتن یک رهبری عالم، مجاهد و با تدبیر باعث می شود که کشور به پیشرفت و آبادانی دست پیدا کند و ایران اسلامی پس از امام راحل با تدبیر رهبر انقلاب به توانایی بالایی در زمینه های علمی و دفاعی رسیده به گونه ای که دشمن خود به این قدرت ما اعتراف می کند.
وی تصریح کرد: ما فقط به حرف دارای توانایی نظامی و دفاعی نیستیم بلکه با ساخت تجهیزات پیشرفته این مسئله را به جهان ثابت کردیم و اگر کوچکترین خطایی از دشمن سر بزند، تاوان سختی را پس خواهد داد.
امام جمعه موقت ایرانشهر تاکید کرد: دشمن با اعمال فشار و تحریم از ما در مقابل خواسته های شوم اش سازش و نرمش می خواهد، اما به لطف امام و انقلاب ما زیر بار ظلم و ستم هرگز نخواهیم رفت و در ۲۲بهمن امسال جواب دندان شکنی می دهیم.
حجت الاسلام افضلی تبار ابراز کرد: ملت غیور ایران با پیروی از مکتب اهل بیت در برابر کارشکنی دشمن با حضور به موقع در صحنه ها ایستادگی و مقاومت می کنند و با وجود همه مشکلات برای دفاع از میهن تا آخرین نفس آماده و حاضر هستند.
وی بیان کرد: مردم ایران طبق فرمایشات رهبر انقلاب در راهپیمایی ۲۲بهمن ثابت می کنند که در هر شرایطی پای انقلاب خود می مانند و در مواجه با دشمن با هیچ کس شوخی و تعارف ندارند.
وی خاطر نشان کرد: حضور به موقع در صحنه از اصول وفاداری به ولایت و حضور در راهپیمایی از وظایف همگانی ملت ایران است و با این حضور عشق و وفاداریمان به ولایت و میهن را به کل جهان ثابت خواهیم کرد.
امام جمعه ایرانشهر اظهار کرد: حضور منسجم مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن  پاسخ کوبنده ای برای همه یاوه گویان و مستکبران بر علیه انقلاب اسلامی است.

شرکت در راهپیمایی 22بهمن لازم و ضروری است
امام جمعه شهرستان سرباز گفت: در حالی وارد 40سال انقلاب اسلامی ایران می شویم که ایران اسلامی از یک کشور کاملا وابسته غرب به قدرت اول منطقه تبدیل شده و امنیت و آبادانی در جای جای آن موج می زند.
حجت الاسلام قادر بخش بامری در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان سرباز با تاکید بر لزوم شرکت همه در راهپیمایی 22بهمن، اظهار کرد: حضور در مراسماتی چون راهپیمایی ها، انتخابات ها و مراسمات این چنینی برای همه ملت ایران لازم و ضروری است چرا که با این گونه اقدامات موجب دلسردی استکبار از فتنه افروزی خواهیم شد.
وی افزود: استکبار جهانی از اولین روزهای انقلاب اسلامی ایران به دنبال ضربه زدن به این نظام و ملت بوده که همین حضور میلیونی مردم ایران موجب شکست آنان شده است.
امام جمعه شهرستان سرباز با اشاره به اینکه امروزه پس از چهار دهه ایران اسلامی در اوج عزت و افتخار است، بیان کرد: در حالی وارد 40سال انقلاب اسلامی ایران می شویم که ایران اسلامی از یک کشور کاملا وابسته غرب به قدرت اول منطقه تبدیل شده و امنیت و آبادانی در جای جای آن موج می زند.
وی ادامه داد: کشورهای استکباری برای نابودی این امنیت و آبادانی دست به هر اقدامی می زنند که وحدت، ولایت مداری و بصیرت ملت ایران اولین و مهمترین خط دفاعی در برابر این فتنه هاست.
بامری با دعوت از عموم مردم شهرستان سرباز برای شرکت در راهپیمایی 22بهمن، تصریح کرد: امسال نیز مردم ولایت مدار شهرستان سرباز همچون دیگر اقشار ایران اسلامی همگام و همراه هم در راهپیمایی 22بهمن شرکت کرده و از انقلاب اسلامی ایران دفاع خواهند کرد و بار دیگر با ولایت فقیه و شهدای انقلاب تجدید پیمان خواهند کرد.

پیروزی انقلاب اسلامی حادثه مهمی برای جهانیان بود
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های نماز جمعه شهر دلگان با اشاره به فرارسیدن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی،گفت: در دوران معاصر روز 22 بهمن و پیروزی انقلاب اسلامی در  ایران حادثه مهم و حیرت انگیزی برای جهانیان بود.
امام جمعه دلگان تصریح کرد: این حادثه بزرگ قرن از یک سو معادلات سیاسی استکبار را در ادامه سیاست سلطه و تقسیم استعماری جهان برهم زد و از سویی دیگر یکی از استوارترین رژیم های وابسته به سلطه غرب و شرق را این انقلاب ریشه کن ساخت.
وی با بیان اینکه اهمتی که ایران از نظر استراتژیکی و اقتصادی برای قدرت های بزرگ جهان داشت، اضافه کرد: تحول سیاسی مردمی عظیم و بزرگی در ایران و در جهان به وجود آورد و یک بار دیگر اسلام به عنوان قدرت تعیین کننده در جهان مطرح شد.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری دامه داد: چشم انداز وحدت جهان اسلام و ایستادگی در برابر استعمار کهنه و نو ایجاد قطب سیاسی جدید در جهان و فروپاشی رژیم های وابسته در سرزمین های پر نعمت اسلامی در برابر دیدگان مشتاق بیش از یک میلیارد مسلمان در عرصه جهانی گشود.
امام جمعه دلگان با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی موجی از وحشت و اضطراب در دل های جهانخواران پدید آورد، بیان کرد: در روز 22 بهمن سال 57 تاریخ نهضت اسلامی مردم ایران به رهبری امام راحل به نقطه عطف خود رسید.
وی با بین اینکه مردم در روز 22 بهمن امسال هم در راهپیمایی این روز حضوری باشکوه خواهند داشت، افزود: این حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن پیام امید برای دوستان و ناامیدی برای دشمنان خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری به اشاره به ارسال نامه شهریاری و دهمرده نمایندگان زاهدان و شمال سیستان و بلوچستان به رئیس جمهور در خصوص تقسیم استان، اضافه کرد: بسیار مطالبه ارزشمند و به حقی است.
امام جمعه دلگان با تاکید بر اینکه استان سیستان و بلوچستان 187 هزار کیلومتر مربع وسعت جغرافیایی دارد، گفت: کسی از دورترین نقطه این استان بخواهد به مرکز استان برای امور اداری مراجعه کند، نزدیک به هزار کیلومتر و بیشتر را باید طی طریق کند.
وی با تاکید بر اینکه مردم در این عبور و مرور ها با سختی و مشقت های فراوانی مواجه هستند، ادامه داد: اگر تقسیم استان بر اساس عدالت صورت گیرد هم به مناطق کمتر توسعه یافته استان توجه از سوی مرکز خواهد شد و هم در جهت حل مشکلات مردم خیلی تاثیرگذار است.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری با اشاره به اینکه این اقدام بسیار خوبی از طرف این شهریاری و دهمرده این دو نماینده استان بوده است، خاطرنشان کرد: سایر نمایندگان استان هم به این درخواست بپیوندند و دولت هم این امر را در دستور کار قرار دهد.

 انقلاب اسلامی خار چشم استکبار جهانی و پشتیبان مستضعفان دنیاستمولوی محمدعلی شهنوازی در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان خاش با دعوت خود و نمازگزارن به رعایت تقوای الهی، با بیان اینکه تقوای الهی بزرگترین توشه برای دنیا و آخرت است، اظهار کرد: باید برای سعادت و خوشبختی و دستیابی به آن تلاش بسیار کرد.
وی با بیان اینکه تقوای الهی با عمل به واجبات دینی و دوری جستن از محرمات و گناهان ممکن می شود، تصریح کرد: انسان باید در تمامی مراحل زندگی خود تنها به فکر سعادت و تقوای الهی باشد.
مولوی شهنوازی با اشاره به دهه مبارک فجر و 22 بهمن، گفت: مهم‌ترین مسئله، حفظ نظام و انقلاب و دستاوردهای آن است.
وی با بیان اینکه اولین قدم در راه محافظت از انقلاب، آسیب‌ شناسی انقلاب است، افزود: اولین تهدید برای کشور، نبود روحیه انقلابی است.
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش با بیان اینکه 22 بهمن روزی است که دشمنان نظام مقهور قدرت بسیار بزرگ مردم می شوند، خاطرنشان کرد:  رمز پیروزی این انقلاب بدون شک حفظ انقلاب درونی و انگیزه الهی و وحدت کلمه بود.
وی با اشاره به توطئه های دشمنان علیه انقلاب، یادآور شد: دشمنان در پی ترویج و گسترش لاابالی گری در جامعه هستند، می خواهند حساسیت ما را به اسلام کم کنند، اما در راهپیمایی امسال باشکوه تر از سال های پیش برگزار خواهد شد.
مولوی شهنوازی با دعوت از تمامی برای حضور پرشکوه و گسترده در راهپیمایی 22 بهمن، ادامه داد: باید مردم ایران اسلامی نیز مانند هرساله با حضور دشمن شکن خود در این راهپیمایی مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی بزنند و اجازه نفوذ به دشمن را ندهند.

بیداری رهبر انقلاب ناجی کشورهای اسلامی بوده است
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه امروز چابهار اظهار کرد: روز شکوهمند ۲۲ بهمن را به همه مردم شریف ایران تبریک و تهنیت عرض میکنم و این انقلاب با یک جرقه به وجود نیامده است که با یک جرقه از بین برود، وقتی انسان بذری را می کارد تعجب میکند از برگ، شاخه و تنه زدن این بذر کوچک بنابراین انقلاب ما هم امروز به یک درخت تناور تبدیل شده است.
وی با اشاره به سرگذشت و سختی های این انقلاب در سال های ابتدایی آن افزود: امروز انقلاب ما در حال تغییر است نه از اصول خود بلکه از تولیدات اقتصادی و توسعه های مختلف به سوی بالا می رود و این مردمی بودن در کنار اصول انقلابی تغییر نخواهد کرد.
امام جمعه چابهار اصل انقلاب را ثابت دانست و ادامه داد: ما خواستیم سوریه، لبنان، عراق و یمن به امنیت دست یافتند و آن خبیث آمریکایی گفت نگذارید ایران جشن چهل سالگی اش را جشن بگیرد ولی به کوری چشم دشمنان جشن صد سالگی انقلاب را در دهه فجر جشن خواهیم گرفت.
حجت الاسلام موسوی تاکید کرد: بیداری رهبر تاکنون ناجی کشورهای اسلامی بوده است و به فرموده ایشان مسئولین باید به خواسته مردم توجه کنند و از تبیض، فساد، رانت خواری ها و کم کاری ها در قبال مردم بپرهیزند چراکه این انقلاب توسط مردم و برای رفاه مردم به وجود آمده است.
​وی راهپیمایی 22 بهمن را مهم عنوان و تصریح کرد: حضور گسترده و پرشور مردم در راهپیمایی روز یکشنبه نماد راه والای این انقلاب است و دشمنان ناامیدانه دهانشان به بدگویی و ایجاد یاس و نامیدی در کشور بسته خواهد شد.
​امام جمعه چابهار خاطرنشان کرد: 22 بهمن امسال آغاز چهلمین بهار انقلاب است و دشمنان و کوردلان آمریکایی بدانند ما روزی جشن صد سالگی خود را هم خواهیم گرفت.

دولت باید به مشکل اشتغال جوانان  رسیدگی کند
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در خطبه های نماز جمعه این شهرستان، اظهار کرد: خداوند انسان را با موارد مختلف امتحان می کند تا صبر صابرین را محک بزند چراکه صبراز مهمترین ارکان ایمان است خداوند برای صابران،اجر فراوانی قائل شده است.
وی شرکت در راهپیمایی 22 بهمن را وظیفه ای همگانی دانست و  افزود:مردم ایران دوستدار نظام و رهبر خود هستند و با حضور پرشور خود در راپیمایی 22 بهمن باری دیگر با آرمان های انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) تجدید میثاق می کنند و راهپیمایی 22 بهمن امسال پرشورتر از سال های گذشته خواهد بود .
وی خاطرنشان کرد: مسئولین رسیدگی به موضوع اشتغال را جدی بگیرند چراکه تاکیدات مقام معظم رهبری نیز بر مساله تولید و اشتغال است و دولت وظیفه دارد به مشکل اشتغال جوانان به خصوص در مناطق مرزی رسیدگی کند.
مولوی ریگیان پو رتاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی مدیون خون شهداست و ما باید با حضور در کنگره ملی شهدا یاد و خاطره شهدای کشور را زنده نگاه داریم و حضور در این کنگره شهدا پاسداشتی کوچک بر جانفشانی فرزندان این سرزمین برای حفظ انقلاب است.
حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن پاسخی کوبنده به دخالت های دشمنان است
جانشین سپاه شهرستان میرجاوه نیز در جمع نمازگزاران اظهار کرد: یکی از امتیازات انقلاب اسلامی ایران دینی و مردمی بودن آن است، فرزندان این انقلاب در طول جنگ تحمیلی و در جنگ با تروریست ها از اسلام ناب محمدی دفاع کردند.
سرهنگ پاسدار حسین قمبری افزود: مسئولان باید مردم و خواسته های آنان را به خوبی بشناسند، این مردم همان کسانی هستند که حماسه 22 بهمن و 9دی را به وجود آوردند و در مقابل دشمنان و فتنه گران ایستادند و وظیفه مسئولین است که حرف این مردم را شنیده و مشکلات آنها را برطرف کنند.
وی خاطرنشان کرد: مردم انقلابی ایران هرکجا احساس نیاز کردند در صحنه حاضر شدند و حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال نیز پاسخی کوبنده به دخالت های دشمنان خواهد بود.

در 39 سال گذشته مردم همواره حامی نظام اسلامی بوده اند
حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری در خطبه های نماز جمعه جلگه چاه هاشم با اشاره به فرارسیدن 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: مردم ما در سال 57 با دستان خالی رژیم طاغوتی را سرنگون کردند.
امام جمعه جلگه چاه هاشم دلگان با بیان اینکه انقلاب اسلامی را مردم به رهبری امام خمینی (ره) به وجود آوردند، تصریح کرد: در این 39 سال گذشته مردم همواره حامی نظام و انقلاب اسلامی بوده اند.
وی به راهپیمایی روز 22 یهمن اشاره کرد و ادامه داد: مردم مثل سال های قبل حضوری باشکوه و پرشمار در راهپیمایی 22 بهمن ماه خواهند داشت.
حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری اضافه کرد: امروز که علیه ما تهدید وجود دارد، ما باید بنیه دفاعی خود را تقویت کنیم.
امام جمعه جلگه چاه هاشم دلگان عنوان کرد: ملت مسلمان ایران در مقابل دشمنان ایستادگی خواهند کرد و در این راه همه جریانات سیاسی و مردم اتفاق نظر دارند.

 

زنجان

 

 آیت الله علی خاتمی امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته زنجان به حضور باشکوه مردم در راهپیمایی امسال اشاره و اظهار کرد: امسال راهپیمایی 22 بهمن بسیار ویژه است و مردم با وضو برای حضور در راهپیمایی شرکت کنند چون یک نوع عبادت است.

وی با بیان اینکه راهپیمایی امسال باید همچون 22 بهمن سال 1357 با شکوه باشد، تصریح کرد: مردم باید مثل همان روز در صحنه حضور داشته باشند.

امام جمعه زنجان به سخنان مقام معظم رهبری در چند روز اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: رهبر معظم‌انقلاب در فرمایشات خود مطرح کردند که انقلابیون امروز ایستاده‌تر، بصیرتر و آگاه‌تر از انقلابیون روزهای نخست انقلاب هستند.

آیت‌الله خاتمی با دعوت از تمام اقشار جامعه برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن گفت: امسال مهمان ویژه‌ای در بین زنجانی‌ها است که از یادگاران‌ هشت سال دفاع مقدس است.

وی ابراز کرد: انقلاب اسلامی سن 39 خود را به پایان‌ برد و وارد سن 40 سالگی شد.

خاتمی افزود: حتی حکومت ‌نظامی 21 بهمن سال 57 هم نتوانست جلوی مردم را بگیرد و سرانجام‌ انقلاب اسلامی در 22 بهمن 57 پیروز شد.

وی با بیان اینکه یکی از نخستین اقدامات حضرت امام خمینی(ره) در روز 23 بهمن تشکیل کمیته‌های انقلاب بود، خاطرنشان‌ کرد: کمیته‌های انقلاب برای حفظ نظم و نظام شهرها و برای مقابله با توطئه‌های انقلاب تشکیل شد.

امام جمعه زنجان با ابراز خرسندی از اقدامات کمیته در دوران دفاع مقدس گفت: آن‌ها در قالب لشکر روح‌الله خدمات ارزنده‌ای را در دوران دفاع مقدس انجام دادند و بعدها کمیته، ژاندارمری و شهربانی ادغام شدند و نیروی انتظامی به وجود آمد.

با اشاره به اینکه 25 بهمن سال 1367 نیز سالروز صدور حکم تاریخی امام راحل بر علیه نویسنده کتاب آیات شیطانی سلمان رشدی بود، گفت: دشمنان اسلام نیز با به میان آوردن این شخص در تلاش بودند که حساسیت مسلمانان را بسنجند که در نهایت امام راحل حکم ارتداد این فرد را صادر کرد و 57 کشور اسلامی اعم از شیعه و سنی از آن حمایت کردند.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اقتدار و قدرت ایران در منطقه گفت: آمریکا در تلاش بود مقاومت را در غرب آسیا بشکند ولی ایران این اجازه را نداد و تمام دنیا فهمیدند که ایران خواست و توانست و متوجه شدند که آمریکا خواست ولی نتوانست.

انقلاب اسلامى با حرکت و پشتیبانى مردم بیمه شده است

حجت الاسلام جعفر رحیمی در خطبه های این هفته نماز جمعه ابهر با اشاره به سخنان حضرت امیر(ع) در نهج البلاغه، گفت: گاهى انسان مقدمات زیادى براى رسیدن به مال و ثروت یا جاه و مقامى مى چیند امّا در لحظات آخر که به گرفتن نتیجه نزدیک و نزدیک تر مى شود، ناگهان داس مرگ خرمن عمر او را درو مى کند و تمام نقشه هاى او نقش بر آب مى شود حتى مال و مقامى که آرزوى آن را مى کرد آن هم باقى و برقرار و جاویدان نمى ماند.

وی ضمن تبریک ایام الله دهه ی فجر، افزود: برابر آموزه های اخلاقی توصیه های دینی برای دستیابی به توفیق مدیریتی می بایست سه آیتم و فاکتور کلی و تاثیر گذار دانستن و توانستن و خواستن مدنظر باشد.

امام جمعه ابهر تأکید کرد: برای اینکه در انتصاب مدیر در هر مجموعه ای با توفیق روبه رو بشویم ابتدا می بایست مدیری را انتخاب بکنیم که دانش و معلومات و تخصص لازم را در زمینه ی مدیریتی داشته باشد. برابر آیتم دوم مدیریتی مدیری که دارای دانش و تخصص لازم است در بادی امر می بایست توانایی به کار بستن تخصص و دانش مدیریتی را داشته باشد. و در آیتم سوم اهل خواستن باشد. یعنی مدیریت جهادی و انقلابی داشته باشد.

وی با اشاره به خطبه ای از نهج البلاغه تصریح کرد: حل مشکلات مردم و اداره امور کشور با پیام و پیغام میسر نمى شود، بلکه رئیس حکومت باید با مردم در تماس مستقیم باشد و حضورا مشکلات را دریابد و به حل آنها بپردازد. به گفته ی روانشاسان ملاقات چهره به چهره تأثیر فوق العاده اى در جذب افراد و فرونشاندن آتش خشم آنها و برآوردن حاجاتشان دارد.

رحیمی به فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن اشاره کرد و افزود: شرایط داخلى و خارجى، اهمیت حضور مردم را در راهپیمایى ۲۲ بهمن صدچندان مى‏ کند، اگر تا دیروز حضور ملت ما براى دلگرمى ملت فلسطین و لبنان بود، امروز چشم ملت‏ هاى یمن، عراق، سوریه، مصر، لیبى، تونس، بحرین و…به ایران دوخته شده است.به عبارت دیگر ۲۲ بهمن براى آن‏ها بزرگ‏ترین سرمایه معنوى است.

 

وی یادآور شد: در شرایط فعلى باتوجه به توطئه‏ هاى متعدد دشمنان انقلاب اسلامى، نیاز به وحدت ملى و حرکت در مسیر انسجام و یکپارچگى بیشتر از گذشته احساس مى‏ شود؛ ۲۲ بهمن یک روز ملى و جشن ملى است؛ این حرکت در شرایط فعلى باید قوى‏ تر و پرشکوه‏تر از سال‏هاى گذشته باشد زیرا انقلاب اسلامى با حرکت و پشتیبانى مردم بیمه شده است درواقع حضور مردم در راهپیمایى ۲۲ بهمن با توجه به شرایط کنونى کشور، نشان از اقتدار ملت است.

خطیب جمعه ی ابهر خاطرنشان شد: خط و نشان کشیدن مقام‏ هاى غربى و آمریکایى و رژیم صهیونیستى باعث مى ‏شود که مردم ما پرشورتر از گذشته در صحنه حاضر شوند و ما ۲۲بهمن امسال دوباره شاهد این امر خواهیم بود.

راهپیمایی 22 بهمن تو دهنی بر حامیان طاغوت و مغرضان داخلی و خارجی است

حجت الاسلام حسینی نسب در خطبه های نماز جمعه این هفته  با دعوت مردم بخش انگوران و شهر دندی به حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن، اظهارداشت: راهپیمایی 22 بهمن تجدید بیعت با امام، تجدید میثاق با مقام معظم رهبری و نشانه اتحاد مردم و مسئولان است.

وی با اشاره به بهانه های آمریکا برای دشمنی با ملت ایران و با تشکر از مواضع انقلابی رئیس جمهور محترم در مقابل آمریکا در مورد تولید تسلیحات دفاعی، افزود: ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن پاسخ دشمنی ها را خواهند داد و اعلام خواهند کرد شعار و شعور شان با شهدای انقلاب و دفاع مقدس یکی است و مسیر شهدا را ادامه خواهند داد.

امام جمعه شهردندی دهه فجر را مقطع رهایی ملت ایران از تحت سلطه طاغوت دانست و با انتقاد از کسانی که خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی را نادیده می گیرند، گفت: عده ای کورکورانه یا مغرضانه طاغوت پرستی می کنند و چشم خود را در برابر دستاوردهای انقلاب اسلامی بسته اند.

حجت الاسلام حسینی نسب با اشاره به فساد، عیاشی، حباثت ها و خیانت های رژیم پهلوی، اظهارداشت: قمار یکی از رایجترین سرگرمی و مشروبات الکلی از اقلام ثابت رژیم پهلوی بود.

وی  با اشاره به خفقان سیاسی و سرکوب مخالفان در دوران پهلوی و ده ها هزار زندانی سیاسی، افزود: عده ای از فضای آزاد و امکانات نظام اسلامی استفاده ولی برعلیه انقلاب اسلامی حرف می زنند یا می نویسند که نشانه دشمنی آنها با اصل اسلام و انقلاب است.

خطیب جمعه دندی با اشاره به روایات ائمه معصومین(ع)، گفت: هر کس هر گروهی را دوست داشته باشد با آنها محشور می شود و هر کس کار و عمل گروهی را دوست داشته باشد در اعمال آنها شریک است و لذا دوستداران طاغوت با طاغوتیان محشور خواهند شد.

حجت الاسلام حسینی نسب با بیان اینکه خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی چشمگیر و مثل آفتاب روشن است، اظارداشت: البته هیچ کس منکر مشکلات خصوصا در مسائل و مفاسد اقتصادی نیست ولی نباید این مسائل بهانه ای برای تخریب نظام اسلامی باشد.

وی با اشاره به اقدام و ورود نظام اسلامی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی و تشکیل پرونده، برای برخی مقامات و حتی نزدیکان مدیران اجرایی، افزود: نظام اسلامی با مفسدان اقتصادی مماشات نخواهد کرد و مردم هم از فساد و تبعیض شکایات دارند و مسئولان باید شکایات مردم از مفسدان اقتصادی را پیگیری کنند.

امام جمعه شهر دندی با بیان اینکه در دهه فجر پروژهایی افتتاح یا کلنگ زنی شد، گفت: پروژهایی که افتتاح شد در راستای خدمت رسانی به مردم بود و قابل تقدیر است و پروژهای که کلنگ زنی شد آنچه مردم انتظار دارند مسئولان در مورد اتمام پروژه به مردم زمان اعلام کنند و در زمان مناسب تحویل بدهند نه اینکه مثل اداره کار شهر دندی بعد از یک سال از افتتاح درش یک روز هم باز نشود.

حجت الاسلام حسینی نسب  به وعده هایی که مسئولان در دهه فجر خصوصا در مورد پیگیری تعریض جاده دندی و پرداخت وام اشتغال به مردم دادند نیز اشاره کرد و اظهارداشت: پرداخت وام اشتغال و ایجاد شغل باید از شعار به عمل تبدیل شود.

وی  درخطبه اول با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوا در گفتار و کردار، افزود: انسان با تقوا از سخن دروغ، بی مایه و نسنجیده پرهیز می کند و مواضع و گفتارش از روی عدالت و انصاف است.

یأس و ناکامی دشمن و آسیب ناپذیری انقلاب دو پیامد حضور در صحنه است

حجت الإسلام محمد صادقی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان طارم ضمن دعوت نمازگزاران به تقوی الهی از سخنران قبل از خطبه حجت الإسلام عینعلی باقری مدیر کل اسبق اوقاف و امور خیریه استان زنجان تشکر کرد.

وی خاطرنشان کرد: در زمان مدیریت ایشان موقوفات رشد و امامزادگان بویژه در سطح شهرستان طارم مرمت و احیاء شده که اکنون مردم از وجود این اماکن مقدس بهره مند می شوند.

امام جمعه طارم به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در دیدار با همافران نیروی هوایی اشاره کرد و افزود: خواستار رسیدگی به مشکلات مردم توسط سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه و سایر دستگاههای اجرایی، شکست و سیلی خوردن آمریکا از حضور محور مقاومت در منطقه و حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن از جمله نکات ارزنده رهبری در این دیدار بود.

صادقی پور ضمن دعوت از مردم ولایتمدار شهرستان طارم برای حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن تصریح کرد: یأس و ناکامی دشمن و آسیب ناپذیری انقلاب دو پیامد حضور در صحنه است.

خطیب جمعه طارم با اشاره به مسائل سیاسی روز جهان به سفر قریب الوقوع وزیر خارجه فرانسه به ایران اشاره کرد و گفت: در مورد مسائل دفاعی و موشکی به هیچ عنوان مذاکره ای انجام نخواهد شد.

وی یادآور شد: وزیرخارجه فرانسه کشور ایران را متهم به حمایت از تروریست می کند در حالیکه اجازه برگزاری اجلاس منافقین در پاریس را صادر می کند.

امام جمعه طارم روز حفاظت از سپاه و فرا رسیدن ایام الله ۲۲ بهمن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و سقوط نظام شاهنشاهی را گرامیداشت.

صادقی پور در ادامه به فتوای امام جهت اعدام سلمان رشدی اشاره کرد و افزود: حکم طاغوتی حضرت امام(ره) در اواخر عمر فتنه فرهنگی شعله ور شده را خاموش کرد.

خطیب جمعه طارم با اشاره به دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی ایران گفت: ۴۰ سال از عمر پربرکت نظام اسلامی می گذرد بعضی ها بدون اینکه وضعیت قبل و بعد از انقلاب را بسنجند بی انصافانه خدمات نظام را زیر سوأل می برند که این خود نوعی ناشکری محسوب می شود.

انقلاب اسلامی حلقه اتصال قیام امام حسین(ع) با انقلاب جهانی والیعصر(عج) است

حجت الاسلام موسوی امام جمعه قیدار در خطبه های نماز جمعه با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی ایران در 22 بهمن گفت:انقلاب اسلامی ایران با وجود رهبری مکتبی و الهی که جز ادای تکلیف الهی ، انگیزه‏ دیگری نداشت و مردمی که هدفی جز ائتلای دین و تحقق احکام الهی و ارزشهای نورانی اسلام و قرآن و اهل بیت نداشتند، موجب شد نصرت و رحمت الهی از آسمان انقلاب باریدن گرفت و نظام 2500 ساله شاهنشاهی  فرو ریخت و نظام الهی را بنا نهاد  ملتی که در نهایت درجه ذلت قرار داشت را به اوج عزّت و اقتدار رسانید.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران حلقه اتصال قیام حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام با انقلاب جهانی حضرت مهدی ارواحنا فداه است که از عاشورا سرچشمه گرفته و مقدمه و زمینه ساز انقلاب امام زمان علیه السلام است.

امام جمعه قیدار ادامه داد: امام خمینی (ره) همیشه انقلاب اسلامی در ایران را نسخه ای برگرفته از قیام اباعبدالله الحسین (ع) می دانستند و تاکید داشتند که مسیر حرکت انقلاب باید در راستای اتصال به حکومت عدل امام عصر(عج) قرار داشته باشد.

وی افزود: حضرت امام رضوان الله تعالی علیه «ما با خواست خدا دست تجاوز و ستم همه ستمگران را در کشورهای اسلامی می شکنیم و با صدور انقلابمان که در حقیقت صدور انقلاب راستین و بیان احکام محمدی (ص) است‚ به سیطره و سلطه و ظلم جهانخواران خاتمه می دهیم و به یاری خدا راه را برای ظهور منجی مصلح کل و امامت مطلق حق امام زمان - ارواحنا فداه هموار می کنیم.

امامجمعه قیدار ادامه داد: وجود ولی فقیه فجر صادق است که تاریکی های غیبت را می شکافد و زمینه را فراهم می کند تا خورشید ولایت حضرت بقیة الله الاعظم ،امام زمان ارواحنا فداه طلوع کند.

وی افزود: شب قدر انقلاب زمانی است که تقدیر انقلاب به دست امام زمان رقم می خورد و با اشاره الهی او این معجزه الهی؛ پیروزی انقلاب اسلامی محقق می شود و طاغوت کهنه و قدرتمند از بین رفت وقتی اعلام حکومت نظامی شد امام به مردم پیام دادند که مردم به حکومت نظامی اعتنا نکنند و در خانه ها نمانند و به خیابانها بریزند مرحوم آیت الله طالقانی با حضرت امام نیم ساعت صحبت می کنند تا شاید امام را قانع کنند تا مردم بیرون نیایند و قتل عام نشوند اما ناگهان می بینند که مرحوم طالقانی گوشی را می گذارند و با بغض در گلو در گوشه ای زانوی خود را بغل می کند وقتی از او علت را می پرسند می گوید: من اصرار کردم که امام اعلامیه‌هایش را پس بگیرد و امام هرچه می‌گفت، من قانع نمی‌شدم، در آخر فرمود: «آقای طالقانی! اصرار نکن! احتمال بده که این دستور از طرف امام زمان (عج) است!» تا امام این جمله را گفت، من به خود لرزیدم و بی‌اختیار گوشی را گذاشتم و حالم دگرگون شد.

امام جمعه قیدار تصریح کرد: ما معتقدیم ولی فقیه نایب عام امام زمان علیه السلام است و موید از سوی او است و مردم در پیدایش انقلاب و بقای انقلاب؛ به عنوان رکن اساسی هستند اگر ـ خدای ناکرده ـ مردم حضور نداشته باشند رهبر اگر علی‌بن‌ابی‌طالب هم باشد آن حکومت شکست می‌خورد. همه ما موظفیم این نظام را با همه توانمان حفظ کنیم!

وی افزود: حضرت آیت الله العظمی اما خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیروز (پنج‌شنبه)  همزمان با سالروز بیعت تاریخی همافران نیروی هوایی با حضرت امام (ره)، در دیدار با جمعی از فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی حضرت آیت الله خامنه‌ای امتیاز بزرگ انقلاب اسلامی را «مردمی و دینی بودن» بیان کردند و فرمودند: "انقلاب اسلامی، مردمی بود و مردمِ معتقد به اسلام در همه مراحل همچون دفاع مقدس و شهادت فرزندانشان، صبر و شکر کردند، زیرا این دفاع و شهادت در راه خدا و امام حسین علیه‌السلام بود".

حجت الاسلامموسوی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال را یک نمونه از عشق و ارادت مردم به انقلاب دانستند و فرمودند:" ۲۲ بهمن امسال از آن ۲۲ بهمن‌های تماشایی خواهد بود؛امسال به دلیل یاوه گویی های برخی از دولتمردان امریکا و غیر امریکا، مردم احساس می کنند که دشمن در حال کمین گرفتن و درصدد دشمنی است و به همین علت، به حول قوه الهی، حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال از همیشه گرم تر و پرشورتر خواهد بود و همه خواهند آمد".

وی به طنین انداز شدن صدای تکبیر در شب پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی ایران با تکبیر به پیروزی رسید پس باید این سنت حسنه تکبیری گوئی در ساعت 9 شب 22 بهمن ادامه یابد باید در سراسر ایران اسلامی صدای تکبیر طنین انداز شود و با این طنین پر صلابت تکبیر مستکبران عالم به لرزه در آید.

حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشان اقتدار نظام اسلامی است

حجت الاسلام محمد باقر مقدمی در خطبه های نماز جمعه ایجرود با تاکید بر اینکه حضور مردم در تمام صحنه ها و عرصه ها هیمنه دشمنان را درهم شکسته است، اظهار داشت: حضور آحاد مردم ایران اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن نشان از اقتدار نظام جمهوری اسلامی دارد.

امام جمعه ایجرود با بیان اینکه حضور گسترده در راهپیمایی22 بهمن از ارزشهای والای انقلاب اسلامی و رهبری حمایت و دشمنان را مایوس و ناامید می کند، ادامه داد: مردم ایران با توجه به شعور بالای سیاسی و آگاهی از مسائل روز دنیا، پشتیبان همیشگی نظام جمهوری اسلامی هستند.

خطیب جمعه ایجرود با اشاره به اینکه راهپیمایی 22 بهمن به عنوان یک حرکت اعتقادی و ایمانی برای ملت شریف ایران اسلامی شناخته می شود، ابراز کرد: این حضور و پشتیبانی است که هیمنه دشمنان را در هم می شکند.

حجت الاسلام مقدمی با تاکید بر اینکه در روز 22 بهمن ماه مردم ایران با حضور در خیابان نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب خواهند کرد که شایسته است تمام مردم شهرستان ایجرود  حضور پررنگی در این روز مهم داشته باشند، ادامه داد: روز 22 بهمن ماه روز حماسه همدلی و شکست توطئه های دشمنان است.

وی با اشاره بر روز حفاظت اطلاعات سپاه در کنترل و زیر نظر گرفتن وضعیت کشور بسیار خوب عمل کرده، ادامه داد:سپاه توانسته هیمنه پوشالی آمریکایی‌ها را برای جهانیان ثابت کند.

مردم در راهپیمایی  22بهمن وحدت و همدلی بر آمده از انقلاب را به جهانیان باز نشان خواهند داد

انقلاب اسلامی ایران منشأ تحولات جهانی شد/ اسلامی بودن انقلاب به معنای رشد وتعالی جامعه ، امتیازی برای دنیا در ایران اتفاق افتاد/ مردم در راهپیمایی  22بهمن وحدت و همدلی بر آمده از انقلاب را به جهانیان باز نشان خواهند داد

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: انقلاب اسلامی ایران منشأ تحولات جهانی شد؛ انقلاب اسلامی ایران چارچوب‌های علمی دنیا را در ارتباط با تحلیلی انقلابات متحول ساخت.

حجت الاسلام حسینعلی زاهدی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهارداشت: انقلاب اسلامی ایران ویژگی‌های بسیار مهم و اساسی داشت که ارزشمندترین آن اسلامی بودن آن است؛ امتیازی که برای اولین بار در دنیا اتفاق افتاد. اسلامی بودن انقلاب به معنای رشد و تعالی یک جامعه است.

وی افزود:  تد اسکاچ‌پل نظریه‌پرداز و جامعه شناس انقلاب روسی می‌گوید: انقلاب اسلامی ایران مرا وادار کرد تا نظریه‌ خود در مورد انقلاب را بازبینی و بازسازی کنم. نظریه ولایت فقیه و مردم‌سالاری دینی، شکل جدید و بی‌بدیلی از حکومت اسلامی را به دنیا عرض نمود و همین امر موجب شد که ایران به عنوان خاستگاه عملی‌سازی این تئوری مورد توجه دنیا واقع شده و انقلاب آن به یک نقطه عطف بزرگ تبدیل شود.

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: این همان چیزی است که رهبر انقلاب فرمودند: اگر ایرانی بودن افتخار باشد، این افتخار مربوط به ایران بعد از اسلام است و علی القاعده طلایی‌ترین دوره ایران بعد از اسلام هم، دوره بعد از پیروزی انقلاب است.

حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به محور ویژگی‌های انقلاب اسلامی در  فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش، اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند: انقلاب موجود زنده است. و این ادعا مبتنی بر قرآن و روایات است و شواهد متعددی بر زنده بودن انقلاب وجود دارد.

وی افزود: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران هر توطئه‌ای را در فضای مجازی و حقیقی انجام داده‌اند؛ از اول: فتنه ملی گراها، مجاهدین خلق، فتنه 78، فتنه 88 در داخل که هنوز فتنه‌گران با همه جنایت‌هایی که کرده‌اند، توبه نکرده‌اند. نامه سراسر ابتذال یکی از سران فتنه حکایت از این امر دارد.

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: فتنه‌ها و دشمنی‌های خارجی مانند تحریم‌های فراوان، جاسوسی‌ها، جنگ تحمیلی، حمایت از فتنه‌گران و در نهایت سنگ‌اندازی و توطئه‌هایی که در ارتباط با انرژی و تکنولوژی هسته‌ای انجام دادند، همه و همه اتفاق افتاده است و با همه این‌ها انقلاب زنده و پویاست و به حیات خود ادامه می‌دهد.

حجت الاسلام زاهدی پور با بیان اینکه اصولاً این حملات و توطئه‌های داخلی و خارجی نشان از قدرت و عظمت و پویایی انقلاب است، اظهارداشت: اگر انقلاب زنده و پویا نبود، حمله نمی‌کردند، به مرده که حمله نمی‌کنند و با همه این‌ها به تعبیری انقلاب هر سال که دهه فجر و 22 بهمن می‌شود، دشمن زندگی و پویایی انقلاب و ایران را مشاهده می‌کند.

وی با بیان اینکه عدالت و استقلال و تلاش برای رشد و پیشرفت کشور از ویژگی‌ها بارز دیگر این انقلاب است.، افزود: مردم ایران امروز با استقلال تمام و بدون دخالت دیگران زندگی می‌کنند و مسئولان خود را انتخاب می‌کنند. و اگر چه مشکلاتی هست، آن را هم به خاطر اسلام و ایران تحمل می‌کنند. اگر چه به تعبیر رهبر معظم انقلاب نسبت به فساد و تبعیض هم شکایت دارند، اما این شکایت مانع از حمایت از اصل نظام و قدردانی از زحمات خدمتگزاران خود نمی‌شود.

خطیب جمعه ماهنشان با اشاره به  محور فرمایشات مقام معظم رهبری  در ارتباط با نیروهای مسلح ، گفت: اتکا به توان داخلی و ارتقای آن در حد طراز یک کشور اسلامی است. بالاخره ایران به عنوان یک کشور انقلابی از سویی و داشتن مؤلفه‌های فراوان قدرت در عرصه‌های مختلف به عنوان قدرتمندترین کشور دنیای اسلام باید توان دفاع مشروع از منافع خود را داشته باشد. مهم نیست که این منافع در داخل ایران تأمین شود و یا در خارج از ایران؛ آن چه اهمیت اساسی دارد این است که این منافع باید تأمین شود.

حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: حضور در سوریه، عراق و تقویت محور مقاومت در لبنان و فلسطین و مسائلی از این دست مربوط به این محور است که به اعتراف دوست و دشمن، انقلاب اسلامی و نظام بر آمده از آن گام‌های بسیار مهم و اساسی در این زمینه برداشته است. به تعبیر رهبر معظم انقلاب جنایتکارانی مانند آمریکا اهدافی داشتند، و ما هم اهدافی داشتیم؛ آن‌ها نرسیدند و ما رسیدیم. و این واقعیت‌هاست که صغرای استدلال ما در پیروزی و عظمت ایران اسلامی  و انقلابی است.

وی افزود: استکبارستیزی یکی دیگر از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است، این افتخار ماست که توانستیم ابهت پوشالی آمریکا را نه فقط در ایران بلکه در خاورمیانه و حتی در سطح بین المللی با چالش مواجه سازیم؛ امروز سردمداران آمریکا در مجامع مختلف بر دشمنی با ایران تأکید می‌کنند. چون استقلال ایران برای آن‌ها مطلوب نیست.

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت:امروز آمریکا در کنار عربستان است‌؛ اما با کشور قدرتمندی مانند روسیه سر ناساگاری دارد، بر کسی پوشیده نیست که عربستان در مقایسه با روسیه جایگاهی ندارد، و این به دلیل این است که سران سعودی سرسپرده و برده آمریکاست.

حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: بنا بر این دشمنی‌های دائمی آمریکا با ایران که امروز اوج آن در مخالفت با توافق هسته‌ای است، نه جای تعجب دارد و نه جای نگرانی، چرا که  هر روز ایران عزتمندتر و مقتدرتر از دیروز آن است و این روند رو به رشد به معنای افول روزانه قدرت_پوشالی آمریکا و استکبار است.

وی افزود: ایران حرکت خود را ادامه می‌دهد و در هیچ زمینه‌ای منتظر اجازه و اعلام نظر دشمن نخواهد بود؛ چرا که ایران ایران است. در همین زمینه تشکر می‌کینم از مواضع رئیس جمهور محترم که اقتدار ملی ایران به ویژه در ارتباط با مسائل نظامی را غیر قابل مذاکره اعلام نموده و بر حرکت مقتدرانه کشور مطابق با قوانین و مقررات و منویات رهبری تأکید نمود.

خطیب جمعه ماهنشان گفت: 22 بهمن‌ها و جشن‌ها و مراسم مربوط به دهه فجر معنا بخش این رشد و تعالی است. مردم و مسئولان ایران در 22 بهمن امسال هم نشان بار دیگر قدرت الهی و وحدت و همدلی مثال‌زدنی بر آمده از انقلاب اسلامی خود را به جهانیان نشان خواهند داد.

حجت الاسلام زاهدی پور اظهار داشت: مردم ایران امروز در حالی جشن چهل سالگی انقلاب را برگزار می‌کند که دشمنان این انقلاب از هیچ تلاشی فروگذار نکرده‌اند اما آن چه در واقعیت می بینیم این است که انقلاب ایران بیدی‌ نبوده که با این دشمنی‌ها به خود بلرزد.

وی به یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت:نماز جمعه یکی از دستاوردهای مهم این نظام است که حضرت آقا با تعبیر قرارگاه فرهنگی از آن یاد کردند. نماز جمعه از سویی محل تبیین سیاست‌های نظام  بر اساس قرآن و دیگر متون دینی و آرمان‌های امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب است و از سوی دیگر خدمات و دستاردهای نظام در تریبون‌های با عظمت نماز جمعه تبیین می‌شود. از سوی دیگر البته نقدهای سازنده فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی هم از ویژگی‌های مهم نماز جمعه است.

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: باید توجه کنیم که اگر این نقدها توسط کارگزاران خود نظام صورت نگیرد، در بلند مدت تبدیل به آتش زیر خاکستر خواهد شد. و از طرفی دشمن به شکلی غیر واقعی و البته غیر منصفانه و در عین حال براندازانه به تخریب خواهد پرداخت.

حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: در نماز جمعه همان محورهایی مطرح می‌شود، که به برخی از آن‌ها در فرمایشات رهبر معظم انقلاب اشاره شد. رهبر این انقلاب به عنوان بزرگترین مسئول این نظام به صورت علنی از سیستم بانکداری انتقاد کرده‌اند. اینکه کسی ده میلیون وام می‌گیرد، مریض می‌شود و قادر به انجام قرارداد مشروع با بانک نیست اما بانک‌ دیرکرد نامشروع خود را دریافت می‌کند، و یک مریض سرطانی باید برای ده میلیون وام چهل میلیون پرداخت کند، این‌ها باید گفته شود،  چرا که خواست مردم است و در فرمایشات رهبری هم هست.

وی افزود: مبارزه با فساد اقتصادی که به تعبیر حضرت آقا مردم از آن شاکی هستند، از محورهای مهم تریبون مقدس نماز جمعه است.  اختلاط بین زنان و مردان نامحرم و برگزاری چیزی شبیه به پارتی‌های حرام به نام کنسرت قطعاً متناسب با آرمان‌های انقلاب، امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب نیستند. البته کنسرت حلال چیز دیگری است که اگر چه اسلام به آن تشویق هم نکرده، در عین حال منع هم نمی‌کند.

امام جمعه ماهنشان گفت: همه این‌ها مصادیق بارز نقد منصفانه و سازنده است که اگر در تریبون‌های نماز جمعه مطرح نشود، پیامدهای منفی فراوان خواهد داشت. و از این روست که می‌بینیم مخاطبان نماز جمعه جزء با بصیرت‌ترین و آگاهترین و دلسوزترین افراد نظام به شمار می‌آیند. چنانکه این انسان‌های شریف در هیچ یک از توطئه‌ها از قبیل حرکات ضد انقلابی اوایل انقلاب و فتنه هایی که اخیراً شکل گرفته حضور نداشته‌اند. اگر چه جریان قاعده استثنا در همه عرصه‌های اجتماعی و سیاسی جاری و ساری است.

حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت:  همه این‌ها نشان از عظمت و اهمیت فریضه عبادی و سیاسی جمعه است که به تعبیر امام راحل (ره) از عنایات حق تعالی به ایران اسلامی بود. این در حالی است که بار مالی این نهاد مقدس بر دوش نظام به جز در مساعدت‌های جزئی که در ارتباط با احداث مصلاها صورت می‌گیرد، صفر است. به تعبیر دیگر نماز جمعه تنها نهادی با گستره کشوری است که مسائل جاری آن رایگان انجام می‌شود؛ چرا که نه امام جمعه رسماً حقوق می‌گیرد و نه دفتر امام جمعه  اعتبار و بودجه دولتی دارد.

*جاده های ماهنشان دافعه بزرگ برای این شهرستان است

وی در خطبه های نماز جمعه از حضور استاندار محترم در نماز جمعه ماهنشان تقدیر کرد و افزود:  مردم در زمینه‌های مختلف خواسته‌هایی دارند که فقط به یکی دو مورد مهم اشاره می‌کنم که اولاً جاده‌های ماهنشان یک دافعه بزرگ برای این شهرستان است. نیروهای توانمند در حد امکان از حضور دراین شهرستان طفره می‌روند. ما در برخی زمینه‌ها با چند نفر رایزنی کرده‌ایم تقریباً اکثریت قریب به اتفاق امتناع می‌کنند و بهانه‌ اصلی چنین افرادی، نامناسب بودن شدید جاده است. از طرف دیگر بن بست بودن جاده است که به صورت حضوری قبلاً راهکاری را عرض کرده‌‌ام که انشاالله فرماندار محترم پیگیری می‌کنند.

امام جمعه ماهنشان با اشاره به خواسته دوم مردم از استاندار گفت: ثانیاً بعد از چند ماه از انتخابات و آغاز به کار دور پنجم شورای شهر ماهنشان، هنوز شورای شهر ماهنشان موفق به انتخاب شهردار نشده که هم به لحاظ قانونی چندان قابل دفاع نیست؛ و از سوی دیگر تا حدّی زمینه‌ساز نارضایتی‌ها و زیر سؤال رفتن خدمات نظام هم می‌شود.

وی افزود:  خواست مردم این است که حداقل برای سال جاری یک اعتبار نسبتاً مناسبی از یک محل فوق العاده و آن هم به صورت امانی تخصیص پیدا کند تا بلکه مصلای ماهنشان هم از ساماندهی نسبی برای برگزار نماز برخوردار شود؛ چرا که واقعاً در شأن مردم شهرستان نیست که مصلایی به این عظمت فاقد سرویس بهداشتی  باشد؛ این در حالی است که سرویس‌های بهداشتی احداث شده و صرفاً نصب کاسه‌ها و کاشی‌ها به دلیل نبود اعتبار مقدور نیست.

هرمزگان

 

نماز جمعه این هفته با شرکت آحاد مردم استان هرمزگان در مصلاهای سراسر استان برگزار گردید که ائمه جمعه استان در خطبه های نماز عبادی و سیاسی به مهمترین مسائل روز  کشور ،منطقه ای و جهانی اشاره کردند.

بندرعباس:تلاش های بی ثمر دشمن برای برگزار نشدن دهه فجر/ امام تنها مبارز راه انقلاب بود

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به شبهه افکنی دشمنان، اظهار کرد: شبهاتی از طریق گروه های بهایی و دیگر منافقان در خصوص مسائل مسائل دینی و اعتقادی ما طرح می شود که هدف از آن سست کردن پایه های اعتقادی ما است.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر پاسخ صحیح در قبال این تفرقه افکنان، تصریح کرد: جواب کلی در پاسخ به همه مسائل دینی و دنیوی در تمام ابعاد زندگی ما یک چیز است و آن هم مراجعه کسانی که نمی داند به کسانی در آن زمینه علم دارند و مطلع هستند.

نعیم آبادی با اشاره به اینکه اگر هدف پرسشگر فهم یک موضوع باشد به فردی مطلع مراجعه می کند، بیان کرد: هدف از پرسش باید ارتقا آگاهی باشد نه به چالش کشیدن اعتقادات دینی و مذهبی؛ اگر کسی پرسشی کرد و این پرسش زمینه های اعتقادی را نشانه گرفته بود بگویید که از افراد عالم تر در آن موضوع پرسش کند.

وی با بیان اینکه لازمه الگو گرفتن تفکر کردن است، گفت: این روزها افراد هر آنچه که می بینند یا می شنوند بر زبان جاری می کنند در حالی که باید قبل از الگو گرفتن از آن دیده یا شنیده، آن را به عقل ارجاع دهیم و در خصوص آن تفکر کنیم، اگر آن عمل درست بود و با اعتقادات و باورهای ما در تضاد نبود سپس از آن الگو بگیریم.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به عمده مشکلات کشورهای شرقی، اظهار کرد: اساسی ترین مشکلی که کشورهای شرقی از آ« در عذاب هستند الگو برداری بدون تفکر است و می پندارند هر عملی که از سایر جوامع سر زد درست ترین است و نباید در خصوص آن تفکر کنند و دید کارشناسانه را به فراموشی سپرده اند.

نعیم آبادی با تاکید بر ویژگی های عالم واجد شرایط برای مراجعه در مسائل اعتقادی، تصریح کرد: باید به کسانی رجوع کرد که خداشناس هستند و از نفسشان پیروی نمی کنند، محبت یا خشم کسی آن ها را از راه خدا باز می گرداند و سخن خداوند و اهل بیت را الگوی خود قرار می دهند.

وی با اشاره به شبهاتی که در خصوص مالیات و خمس وجود دارد، بیان کرد: مالیات و خمس دو معقوله جدا از یکدیگر است و هیچ کارشناسی نمی گوید کسی که مالیات می دهد لازم نیست خمس بپردازد و نباید اجازه دهیم پرسشی تا این پایه بی اساس ما را متزلزل کند.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر لزوم برپایی انقلاب اسلامی، عنوان کرد: ما مسلمان هستیم و در زمان غیبت امام عصر (عج) به دست فقیهانی خودنگهدار و آگاه سپرده شده ایم تا آنان حافظ جامعه اسلامی باشند، اما در زمان حکومت رژیم دست نشانده پهلوی زندگی مردم رنگ و بویی از جامعه اسلامی نداشت.

نعیم آبادی با اشاره به اوضاع نا به سامان حکومت ستم شاهی، گفت: این رژیم در فساد و تباهی تا آن جا پیش رفته بود که هر دو گروه دنیاخواهان و دین طلبان بر آن می گریدند؛ در آن زمان حق مردم را نمی دادند و مردم مجبور به خریدن حقشان بودند.

وی با تاکید بر مردمی بودن حکومت جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: پهلوی تنها ظاهر زنان و مردان را نشانه رفته بود و برای بهتر کردن زندگی مردم هیچ تلاشی نمی کرد و مردم در کلان شهر تهران آب لوله کشی نداشتند، این در حالی است که انقلاب ما از ابتدا برای بهتر زندگی کردن مردم تلاش می کرد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه امام تنها مبارز در مقابل ستم شاهان بود، گفت: در آن زمان پهلوی هر که را سد راه خود می دید نابود می کرد و افراد نیز به همین دلیل قدرت رویارویی با او را نداشتند اما امام شجاعانه به مبارزه با آنان پرداخت.

نعیم آبادی تصریح کرد: جوانان ما باید ندای یاری طلبی ولی فقیه در خصوص اقتصاد مقاومتی را لبیک بگویند و خود را مدیون انقلاب بدانند تا بتوانیم با کمک یک دیگر ایران را گلستان و دینی که شهدا بر گردن ما دارند را ادا کنیم.

وی با اشاره به تلاش های دشمنان برای برگزار نشدن دهه فجر امسال، خاطر نشان کرد: دشمن تمام توانش را به کار گرفت تا دهه فجر دیگر برگزار نشود اما باز هم نیت پلید آنان با شکست رو به رو شد و امسال با مشت هایی گره شده محکم تر از همیشه مرگ بر آمریکا خواهیم گفت.

سیریک:شرکت در راهپیمایی وظیفه ملی و اسلامی است / مسئولان با روحیه جهادی و انقلابی به مردم خدمت کنند/ مردم خیلی از مشکلات را تحمل می کنند اما از فساد و تبعیض شکایت دارند

حجت الاسلام و المسلمین حسن حیدری امام جمعه شهرستان سیریک  افزود: از همه مردم درخواست می کنیم که با حضور باشکوه در راهپیمایی و لبیک به مقام معظم رهبری، جواب یاوه گویی های رئیس جمهور آمریکا و استکبار جهانی را بدهند  برای اینکه شرکت در راهپیمایی به خشم آوردن مستکبرین و یک وظیفه انقلابی و اسلامی است که قطعا دارای اجر الهی است.

وی اظهار کرد: ۲۰ بهمن ماه سالر‌وز حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که این روز  یکی از اعجاب آورترین عملیات های دوران دفاع مقدس که با رشادت رزمندگان اسلام و با اقدامات گسترده و دقیق حفاظت اطلاعات به پیروزی رسید و نشان داد با توکل بر خدا و مجاهدت و تلاش، نصرت الهی شامل حال ما خواهد شد و  امروز هم اگر ما بر خدا توکل کنیم و روحیه جهادی داشته باشیم،‌مشکلات برطرف خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین حیدری ابراز کرد: مسئولان مردم را بشناسند و برای مردم کار کنند خدا گفته است که باید خادم مردم باشیم حرف مردم شکایت از فساد و تبعیض است مردم خیلی از مشکلات را تحمل می کنند اما از فساد و تبعیض شکایت دارند این شکایت را مسئولان قوای مجریه و قضائیه و مقننه باید بجد دنبال کنند.

امام جمعه شهرستان سیریک یادآور شد: در بحث عدالت اجتماعی کم‌کاری و عقب‌ماندگی داریم، کاری که بایسته بوده انجام نشده و باید بجد دنبالش باشیم  و راه آن، مبارزه با ظلم و فساد است، فساد مثل اژدهای هفت‌سر افسانه‌هاست، یک سرش را که میزنی با شش سر دیگر حرکت می کند، برخورد با کسانی که منتفع از فساد هستند کار بسیار سختی است ولی حتماً باید انجام شود و برخورد با کارگزاران حکومتی که در آنها ظلم و فساد هست، باید جدی و با شدت عمل بیشتری همراه باشد.

وی خاطرنشان کرد: به مسئولان عزیز شهرستان سیریک توصیه می کنیم، سفارش مقام معظم رهبری را نصب العین خویش قرار دهند و با روحیه جهادی و انقلابی به مردم خدمت کنند و مواظب فساد و تبعیض در زیر مجموعه های خودشان باشند.

حیدری تصریح کرد: شایسته سالاری را مدنظر داشته باشند در انتخاب نیرو، خدایی نکرده بحث جناحی، مذهبی و قومیت مدنظر نباشد بلکه بر اساس آیات قرآنی، دو شرط اساسی ‌ تعهد و امانتداری، کار بلدی و علم به مسئولیت را مدنظر قرار دهند تا توسعه و کار خدمت به مردم تسریع شود.

امام جمعه شهرستان سیریک با بیان اینکه دو سفارش هم به مردم عزیز داریم اذعان کرد: اول اینکه روحیه مطالبه گری را در خودشان تقویت کنند و نسبت به مشکلات نهادها و ارگانها حساس باشند و آنها را پیگیری کنند اگر مطالبه گری همراه با اخلاق و انصاف باشد،خیرات در پی دارد و باعث می شود هرکسی مسئولیت قبول نمی کند، مگر اینکه شایسته باشد ، دوم اینکه در رأی و انتخاب خویش دقت کنیم چه در انتخاب روستاها و چه ریاست جمهوری ، هنر حضرت امام این بود که حکومت دیکتاتوری پهلوی را ساقط کرد و انتخاب را به دست مردم داد و همه مسئولان، مستقیم یا غیر مستقیم با رأی مردم مشخص می شوند و اگر مسئولان کارآمد باشند،‌کشور آباد خواهد شد پس همه ما نسبت به رأی خویش در نزد خدا مسئول هستیم.

پارسیان:حضور در ٢٢ بهمن میزان علاقه مندی مردم به انقلاب را نشان می دهد/ رفع مشکلات اقتصادی گامی در جهت ایجاد عدالت اجتماعی است.

 به نقل از پارسیان خبر؛ حجت الاسلام میرزایی امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به اولین سخنرانی حضرت امام خمینی(ره)،در جوار شهدای انقلاب که فرمودند، من به پشتیبانی این ملت تو دهن این دولت ستم شاهی می زنم، گفت: کلام امام ساده اما انقلابی و تاثیر گذار به طوری که جمعیت چند میلیونی را به وجد آورد و همان جا بود که کار دولت وابسته به غرب را تمام و شیشه عمرش شکست.

میرزایی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار فرماندهان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی که فرمودند، 22 بهمن امسال تماشایی خواهد بود، عنوان کرد: حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشان از میزان علاقه آنها به انقلاب است.

وی یادآور شد: وقتی قطار انقلاب بر ریل ارزش ها و آرمانهای مکتبی به فضل الهی و پشتیبانی مردم به پیش می رود به موازات آن با تهدیدات گوناگون دشمنان مواجه می شود لذا نباید غفلت کرد.

امام جمعه پارسیان تصریح کرد: شرایط امروز منطقه و جهان که حاکی از توطئه‌های جدیدی از طرف جبهه استکبار وصهیونیسم علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران است، لزوم اهمیت راهپیمایی 22 بهمن را بیشتر می کند، لذا از آحاد مردم جهت ادای دین به امام راحل و شهدا و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری، برای حضور درراهپیمایی 22 بهمن دعوت می شود.

خطیب نماز جمعه پارسیان، با اشاره به سخنان مهم مقام معظم رهبری در دیدار فرماندهان نیروی هوایی با معظم له در خصوص مبارزه با کارگزاران حکومتی فاسد و شدت عمل در پی گیری آن، اظهار کرد: رفع مشکلات اقتصادی مردم گام مهم در ایجاد عدالت اجتماعی است و تبعیض، فساد و رانت در تقابل با عدالت اجتماعی است.

میرزایی، ادامه داد: وقتی عنوان می شود درآمد نفتی رو به افزایش است و تحریم ها کمتر شده، باید اثر خود را در قیمت ارز می گذاشت در حالی که شاهد آن نیستیم و قدرت پول ملی کمتر شده است.

وی به استناد سخنان مقام معظم رهبری در خصوص ظلم آمریکا به مسلمانان فلسطینی و یمنی گفت: تنها گزینه باقی مانده برای ریشه کنی ظلم، مقاومت است و البته نصرت الهی غالب و وعده او مبنی بر حکومت مستضعفان تخلف ناپذیر است.

خطیب نماز جمعه پارسیان، با اشاره به 20 بهمن روز حفاظت اطلاعات سپاه، اضافه کرد: ظرفیت و توانمندیهای هوشمندانه سازمان حفاظت اطلاعات، تلاش دشمن برای نفوذ را ناکام ساخته به طوری که توانسته است پنجه در پنجه سرویس های بزرگ جاسوسی دنیا بیاندازد.

میرزایی، همچنین به 25 بهمن ماه سالروز صدور حکم تاریخی امام راحل مبنی بر ارتداد سلمان رشدی نویسنده خائن کتاب آیات شیطانی اشاره کرد و افزود: این حکم نشانه تیزبینی ، قاطعیت و هوشیاری حضرت امام(ره) بود به طوری که آرمان آنها را بهم ریخت لذا نباید این موضوع مهم را فراموش کرد.

وی به اقدام سخیف دولت کره جنوبی مبنی بر اعطا نکردن هدیه شرکت سامسونگ به ورزشکاران ایرانی، تصریح کرد: بی تردید این اقدام با هدف تحقیر مردم ایران بوده و بهترین واکنش ایران تحریم محصولات سامسونگ است که بازار 80 میلیونی را با انواع محصولات خود تسخیر کرده است.

بندر خمیر:رمز ماندگاری انقلاب اسلامی مردمی بودن و وجود محوریت رهبری است

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا صفایی حایری امام جمعه شهرستان بندرخمیر در خطبه های نمازجمعه ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر گفت: رمز ماندگاری انقلاب اسلامی مردمی بودن و وجود محوریت رهبری است.

وی افزود: در تاریخ از انقلاب فرانسه با نام انقلاب کبیر یاد می شود ولیکن زمانی که به واکاوی آن می پردازیم به این نکته بر می خوریم که این حرکت مردمی نبوده و به همین جهت است که بیش از ده سال دوام نیاورد و در این ده سال نیز حدود ۱۲ هزار نفر از مردم را گردن زدند.

وی افزود: نکته دیگری که در انقلاب فرانسه و انقلاب های بیداری اسلامی وجود نداشت، حضور یک رهبر و محور در انقلاب بود و این موضوع آنها را به شکست کشاند.

امام جمعه شهرستان بندرخمیر با اشاره به دشمنی های استکبار جهانی با ملت ایران عنوان کرد: آمریکا وجود نظامی که از او تمکین نکند را نمی پذیرد. کشور ایران به برکت انقلاب به عزت و اقتدار رسیده است.

وی با اشاره به وجود دروغ، تبعیض و رشوه در دستگاه ها افزود: مردم دروغ، تبعیض و رشوه را نمی پذیرند. متاسفانه باز خبر اختلاسی دیگر در وزارت نفت بگوش می رسد باید جلوی این افراد را گرفت و سخن مردم را شنید.

علیرضا صفایی حایری بیان کرد: در موقعیتی که همه نگاه ها به ملت ایران است امیدواریم مردم با حضور پرشور خود در راهپیمایی ۲۲بهمن دل دشمنان خود را کور کنند و حماسه ای دیگر بیافرینند.

میناب:پشتیبانی ملت از انقلاب و ولایت رمز ایستادگی،پیشرفت و عزت نظام اسلامی است

حجت الاسلام محمد بارانی خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با گرامیداشت ایام الله دهه فجر؛خدمات و دستاوردهای نظام اسلامی راکم نظیر و شگرف دانستندوضمن بیان اینکه انقلابی دردنیاسراغ نداریم که باحفظ اصول و آرمان های اولیه خود؛اینگونه پیشرفت کرده باشد ، اظهار کرد:انقلاب اسلامی با حفظ اصول؛آرمان ها و استقلال خود پیشرفت همه جانبه داشته است لذا جوانان مومنِ انقلابی دستاوردهای نظام رامطالعه ودر جامعه بیان کنند.

  حجت الاسلام بارانی با اشاره به تحریم های ظالمانه دشمن در طول سالهای انقلاب خاطرنشان کرد: همگان باید توجه کنند که ما ملتی نبودیم که کسی در دنیاباما کاری نداشته باشدبلکه دشمن دروازه های علم و فناوری را برروی ما بست و محصولات مورد نیاز ما را ندادند؛ از همان روز اول بنای بر اذیت گذاشتند اما به لطف الهی ملت ایران بر همه این چالش ها غلبه کردواین مهمترین نقطه قوت ماست.   امام جمعه توکهور-هشتبندی دخالت مردم درسرنوشت خود را از برکات انقلاب اسلامی برملت ایران دانست و با ذکر مواردخفقان وکنار گذاشتن مردم از امور کشور در دوران شاهنشاهی تصریح کرد:جمهوری اسلامی به طور میانگین در هر سال یک انتخابات برگزار کرده است و مردم؛ مسئولان و جهت گیری انقلاب را انتخاب کرده اند و به تعبیر واقعی کلمه مردم در جمهوری اسلامی صاحبان اصلی کشورند.   حجت الاسلام بارانی با اشاره به نوکری شاه ازآمریکایی هاو عدم نفوذ منطقه ای و جهانی ایران؛در تشریح واقعیت کنونی کشور گفت:اکنون ایران اسلامی به برکت انقلاب وخون شهدا ؛حرف اول را در منطقه میزندودرعمل هم ثابت شده است که هیچ مساله ای در منطقه بدون دخالت و نظر ایران حل نخواهد شد وبه اعتراف دشمنان ما؛ایران اسلامی جزء هفت قدرت جهانی و دارای نفوذ قاطع درمنطقه وجهان است و آمریکایی ها که زمانی از ملت ما حق توحش میگرفتند به برکت انقلاب هم از کشور و هم از منطقه ذلیلانه خارج شدند و از فرزندان ایران اسلامی سیلی خوردند.   وی یکی دیگر از ویژگی های انقلاب اسلامی را رشد معنوی ودینی مردم دانست و با اشاره به قانون کشف حجاب اجباری وعدم برگزاری عزاداری دردوران پهلوی گفت:حضور چشمگیر جوانان ما دربرنامه های فرهنگی نشانه پایبندی آنها به مبانی دینی و موفقیت انقلاب در این موضوع مهم است.   بارانی وضعیت علمی و عدالت آموزشی در کشور را غیرقابل مقایسه باگذشته دانست و با اشاره به رشد علمی کشور در رشته هایی مثل؛انرژی هسته ای؛نانو؛سلول های بنیادین؛ هوافضا؛صنعت دفاعی؛پزشکی؛حضور موفق جوانان نخبه درالمپیادهای علمی جهانی؛و...این افتخارات را حاصل تقویت  روحیه انقلابی و هویت ملی جوانان کشور دانست و افزود:این مسائل برای یک انقلاب بااین همه توطئه و دشمنی بی نظیر است وبه فضل و لطف الهی جمهوری اسلامی با این دستاوردهای کلان ؛نیازی به بزرگ نمایی کاذب به دلیل اغراض سیاسی ندارد و هر کس انقلاب را دوست داردفقط باید صادقانه اینها را بیان کند.   امام جمعه توکهور-هشتبندی با بیان اینکه نقش مردم در انقلاب محوری و اثرگذار است ؛ حضور همیشگی آنها در راهپیمایی ۲۲ بهمن را نشانه ی اعلام دفاع و حمایت از انقلاب دانست و تاکید کرد:هدف دشمن از القای ناکارامدیِ نظام اسلامی و ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه؛ جدایی مردم به عنوان  پشتوانه های کشور از انقلاب است اما کورخوانده اند و این آرزو را به گور خواهند برد.   وی با اشاره به جمله ی ساده اما قاطع و انقلابی امام راحل در بهشت زهرا ی تهران؛مبنی بر تشکیل دولت به پشتیبانی ملت ؛اذعان کرد:پشتیبانی ملت از انقلاب و ولایت؛ رمز ایستادگی و عزت و عظمت نظام اسلامی است .   بارانی با تحلیل شرایط امروز دنیا و گرگ های طمعکارِ کمین کرده ی برای ضربه زدن به انقلاب؛مردم بصیر مارا به توجه به آن توصیه کرد و گفت:با تفضل الهی مشت های گره کرده ی مردم در ۲۲ بهمن تو دهنی بزرگی به دشمن خواهد زد و حضور میلیونی مردم مثل آبی خواهد بود که بر روی آتش فتنه ها ریخته خواهد شد و باعث یاس و عقب گرد دشمنان ایران میگردد.   بارانی اضافه کرد:مردم ما موقعیت شناس و دشمن شناس هستند و زود صحنه را تشخیص میدهند ؛لذا به فرموده رهبری عزیز انقلاب امسال از آن ۲۲ بهمن های تماشایی خواهد بود و ملت بزرگ ایران در این روز با آگاهی؛ بصیرت ،همت و توفیق الهی پاسخ کوبنده ای به همه مخالفان جمهوری اسلامی خواهند داد و حجت را بر همه تمام خواهند کرد. ان شاء الله امام جمعه توکهور-هشتبندی با اشاره به افتتاح پروژه های مختلف در منطقه؛ ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان شهرستان و منطقه گفت:مجموعه مدیریتی شهرستان و بخش؛مجموعه ای مومن ؛دلسوز و پر دغدغه و در حال تلاش برای حل مشکلات هستند و خدمات خوبی هم انجام داده اند و اکثریت انهاشبانه روز در حال کار وخدمت هستند.   بشاگرد:ایمان به خدا و رهبری اصلی ترین عوامل پویا بودن انقلاب اسلامی ایران است

حجت السلام والمسلمین حسین غلامی، امام جمعه موقت بشاگرد در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به ایام مبارک دهه فجر، اظهار کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی نه فقط برای مردم ایران و یا مسلمانان بلکه پیروزیی برای تمام مستضعفین عالم است.

امام جمعه موقت بشاگرد ولایت و امنیت را دو نمونه از نعمات ارزشمند انقلاب اسلامی دانست.

غلامی در ادامه به صدور حکم ارتداد سلمان رشدی نویسنده کتاب «آیات شیطانی» توسط امام خمینی (ره) اشاره کرده و گفت: هیچ مجتهد و رهبری جز امام راحل نتوانست چنین فرمان جهانی صادر کند که ابر قدرت های عالم را از قدرت نظام و انقلاب اسلامی آگاه سازد.

وی تشکیل یک نظام اسلامی و فروپاشیدن حکومت مستکبران را اتفاقی بزرگ دانست و عنوان کرد: این تحول مبارک باعث شد دشمنان اسلام در مقابل ما زانو بزنند و جمهوری اسلامی ایران اکنون از لحاظ سیاسی،دفاعی،نظامی و اقتصادی یک مجموعه پیروز و قابل قبول باشد.

امام جمعه موقت بشاگرد ادامه داد: تا کنون انقلاب های زیادی در جهان صورت گرفته اما پایداری قابل ملاحظه ای نداشته اند اما انقلاب اسلامی با وجود تمام سنگ اندازی های دشمنان قسم خورده خود در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی قرار دارد.

حجت الاسلام والمسلمین غلامی ایمان به خدا و رهبری دلسوزانه امام راحل (ره) را یکی از اصلی ترین عوامل پویا بودن انقلاب اسلامی ایران پس از گذشت چهار دهه دانست.

وی در ادامه افزود: اتحاد همه جانبه مردم در مقابل ظلم و به پا خواستن همه جانبه آن ها علیه طاغوت زمان که باعث شد مردم با هر قوم و مسلک و مذهبی برای دفاع از مستضعف جان خود را فدا کنند از دیگر عوامل پایداری نظام جمهوری اسلامی است.

بستک:در راهپیمایی 22 بهمن، دنیا قدرت نظام و ملت ایران را به نظاره بنشیند

حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی، امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه، عدالت طلبی، حمایت از مظلوم، تواضع، امر به معروف و نهی از منکر، حق گرایی، انجام کارهای سخت را از روحیات قشر جوان و نوجوان جامعه دانست و بر فراگیری علم و دانش به عنوان زمینه ساز بودن اصلاح جوامع انسانی تاکید کرد.

وی در خطبه دوم با اشاره به نامگذاری روز 20 بهمن ماه به عنوان روز حفاظت اطلاعات سپاه، که مصادف با سالروز عملیات والفجر 8 در دوران هشت سال دفاع مقدس است، اظهار کرد: وجود سیستم حفاظتی در دوران دفاع مقدس، سبب جلوگیری بسیاری از مشکلات شد و امروز این سیستم ها هر چه قدرتمندتر باشند به همان نسبت نیز امنیت در جامعه افزایش می یابد.

امام جمعه شهرستان بستک با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و سقوط نظام شاهنشاهی در 22 بهمن 57 افزود: این روز تاریخ ساز شد و راهپیمایی 22 بهمن، تجلیگاه غیرت و اقتدار ملت ایران اسلامی است زیرا هر ساله جمع کثیری از اقشار مردم در این راهپیمایی شرکت می کنند که بیانگر ایستادگی مردم با وجود مشکلات و مسائل گوناگون در پای انقلاب و نظام است.

وی ضمن دعوت از عموم مردم جهت شرکت در راهپیمایی روز 22 بهمن، ابراز امیدواری کرد: این راهپیمایی پرشورتر و قدرتمندتر از سال قبل برگزار شود و دنیا بار دیگر قدرت نظام و ملت ایران را به نظاره بنشیند که این حضور سبب رعب و وحشت در دل دشمنان نظام است.

قائدی در پایان از مسئولین استانی و شهرستانی و به ویژه فرماندار بستک به جهت برگزاری مراسمات و جشن های دهه مبارک فجر در اقصی نقاط شهرستان تشکر و قدردانی کرد.

حاجی آباد:ملت ایران پای انقلاب و نظمشان جانانه می ایستند/گردن کسی که هزاران ملیارد اختلاس کرده را باید قطع کرد

حجت الاسلام مختاری امام جمعه حاجی اباد در خطبه های نماز جمعه  ضمن تبریک ایام دهه فجر اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران برای ما عزت، استقلال، داشتن حکومت و حاکم صالح، وحدت صفوف و استقناع نعمت‌هایی هستند که از آن بالاتر وجود ندارد و همه اینها از برکت انقلاب است.

مختاری افزود: رهبری فرمودند که مردم را باید بشناسیم،‌مردم همین‌هایی هستند که 22 بهمن را خلق کردند و هشت سال دفاع مقدس در برابر قدرت‌های شرق و غرب تمام قد ایستادند.

امام جمعه حاجی آباد گفت: انقلاب اسلامی ما هزاران نعمت، برکت و نور با نفس رهبری و با جوشش نور از خون شهیدان این مملکت نصیب کرد.

مختاری بیان داشت: ملت بصیر، آگاه، و فهیم ایران اسلامی با توجه به شناخت عمیقی که از برکات انقلاب اسلامی دارند و با نگاه به شرایط منطقه ای و جهانی بار دیگر به ندای نائب امام زمان لبیک خواهند گفت و 22 بهمن تماشایی و کم نظیری را خلق خواهند کرد.

حجت الاسلام مختاری افزود: همان طور که رهبر عزیز فرمودند این مردم بصیر بین مشکلات و آنچه که امروز وظیفه ملی خود می دانند تفکیک قائل هستند و به پای انقلاب و نظام جانانه می ایستند و مسئولین هم بدانند گلایه مردم فساد و تبعیض است .

وی تاکید کرد: رفع مشکلات برای همه باشد قابل تحمل است ولی تبعیض نه اگر قرار است دست دزد گوسفندان قطع بشود باید در مقابل چشم مردم گردن کسی که هزاران میلیارد اختلاس کرده است قطع بشود.

کیش:گسترش روح اخلاق و معنویت در نظام بین المللی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است/ آشتی دیانت و سیاست در سایه استقلال سیاسی انقلاب اسلامی تحقق یافت

حجت الاسلام احمد حسن زاده امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمام شئون زندگی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در حالی دهه چهارم خود را پشت سر می دارد که دستاوردهای مهمی برای ایران و جهان داشته است اظهارکرد: یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب که مایه افتخار به شمار می رود ایجاد نظم معنوی و اخلاقی در جهان است.

وی افزود: پی ریزی سازو کار دینی و هویتی جدید در نظام بین الملی در زمانی که هیچ ارتباطی میان سیاست و اخلاق و معنویت وجود نداشت.

امام جمعه کیش با اشاره به اینکه انقلاب زمانی به وقوع پیوست که سیاست به معنای واقعی از دیانت و اخلاق جدا بود و بسیاری از سیاستمداران بویی از اخلاق و معنویت نبرده بودند تاکید کرد: گستراندن روح اخلاق و معنویت در نظام بین المللی نه تنها در ایران بلکه در جهان موجب آشتی میان دینداری، سیاست و اخلاق شد.

وی به نقل از « میشل فوکو» فیلسوف، تاریخ دان و متفکر فرانسوی که در جریان انقلاب ایران به قم و تهران سفر کرده و تحولات دوران انقلاب را از نزدیک مشاهده کرده بود افزود: این فیلسوف از روح انقلاب در گفتار خود تعبیرکرده و می گوید« روح انقلاب اسلامی تحربه معنویت گرایانه در سیاست است، روح انقلاب سیاست معنوی و بازگشت اخلاق به پیکره سیاست است.»

خطیب جمعه کیش استقلال سیاسی را دستاورد مهم دیگری از انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: استقلال سیاسی در حکومت پهلوی معنایی نداشت اما به برکت انقلاب اسلامی ما در سیاست مستقل هستیم و مردم در کنار دولت مردان کشور ایران اسلامی برای سرزمین و سرنوشت خود تصمیم گیری می کنند.

وی با اشاره به معاهده های ننگینی که در دوران پهلوی میان ایران و ابرقدرت ها بسته شد و باعث شد تا بخش های زیادی از خاک ایران جدا شود تصریح کرد: قرار دادهای ننگینی چون گلستان، پاریس و ترکمانچای بخش های بزرگی از خاک ایران را از آن جدا کرد اما امروز حرف اول و آخر توسط حاکمان کشور زده می شود.

حجت الاسلام حسن زاده با دعوت از مردم جهت حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن بیان کرد: دشمن همواره با آغاز ایام الله دهه فجر و نزدیک شدن به 22 بهمن تبلیغات مسموم خود را برای دور نگاه داشتن مردم از راهپیمایی و حضور پرشور در این عرصه آغاز می کند و به بهانه های خسته شدن مردم و زده شدن مردم از انقلاب تبلیغات به راه می اندازد.

وی ادامه داد: آیا مردمی که هر سال باشکوه تراز گذشته و پرشورتر در صحنه ها حضور می یابند خسته شده اند؟ دشمن بداند که تلاش بیهوده ای دارد زیرا مردم همچون سال های گذشته پرشور و پرشکوه در راهپیمایی حاضر خواهند شد.

امام جمعه کیش با اشاره به نخستین فعالیت مشترک میان سازمان و نهاد امام جمعه اشاره کرده وافزود: حضور روحانیون جوان و کارشناس در حوزه کار با کودکان و نوجوانان در سطح مساجد و مدارس برای اولین بار در جزیره کیش با همکاری هر دو نهاد صورت گرفته است که امید است با ادامه این همکاری شناخت دین و تبلیغات در حوزه دین با صلابت و محکمتر نه تنها در مساجد، مدارس و دانشگاه ها بلکه در سطح جامعه افزایش یابد.

وی با تبریک روز تشکیل حفاظت اطلاعات سپاه به سربازان گمنام عرصه های خدمت به انقلاب اسلامی دهه فجر را فرصتی دانست که اصحاب فکر و اندیشه بیش از گذشته به تحلیل وبررسی انقلاب اسلامی و دستاوردهای مهم آن بپردازند.

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام حسن زاده و با حضور مردم و مسئولان در مصلا برگزار شد.

جاسک:کارنامه انقلاب اسلامی درخشان است

حجة الاسلام والمسلمین محمد کاظم مناقبیان امام جمعه شهرستان جاسک گفت: اسلام به امر ازدواج معنویت و قداست می بخشد و به آن به عنوان یک امر معنوی نگاه می کند که امروزه یکی از مشکلات جوانان  ازدواج است و عدم مسولیت پذیری جوانان بعلت چشم و هم چشمی ها و هزینه های سنگین و مهریه های سنگین باعث تاخیر در سن ازدواج شده است و اسلام می گوید بهترین ازدواج ها آن است که به آسانی صورت بگیرد و از بدی های یک زن این است که با هزینه سنگین بخواهد وارد خانه همسر شود  و امروزه بیشترین مشکل ریشه اش هزینه های کمرشکن و زیاده خواهی  و چشم و هم چشمی ، تالارهای آنچنانی است که متاسفانه یکی از مسایل ازدواج هایی است که با معصیت همراه است .

امام جمعه جاسک با اشاره به دیدار نیروی هوایی با رهبری انقلاب گفت: که رهبری در این دیدار چند نکته را بیان فرمودند که اول اینکه ظالم ترین دولت حکومت آمریکاست و امروز شرارتی اگر وجود دارد عامل آن آمریکاست و باید واقعیت های دولت آمریکا را برای مردم بیان کرد  و  نکته ی دوم خطاب به مسولین که باید مردم را بشناسید و مردم همان کسانی هستند که 22 بهمن را آفریدند مردم را بشناسید و خالصانه برای خدمت به مردم کار کنید.  و نکته ای هم رهبری عزیز درباره حضور مردم در 22 بهمن فرمودند 22 بهمن امسال از آن 22 بهمن های تماشایی خواهد شد.

حجه الاسلام مناقبیان گفت: امروز بحمدالله کارنامه نظام درخشان است امروز ما باید بیاییم برای نسلهای سوم و چهارم انقلاب بیان کنیم کجا بودیم و درکجا قرار داریم و افق پیش روی ما چیست و روزی در همین کشور مستشاران آمریکایی برای ما تصمیم می گرفتند عزت مردم به تاراج رفته بود در فیش مستشاران آمریکایی حق توحش نوشته بود  اما امروز به تعبیر رهبری عزیز ما در دهه 50 آمریکایی ها را از کشور و در دهه 90 از منطقه بیرون کردیم و در شان انسان شرمش می آید اینکه از فسادهای افسار گسیخته پهلوی بگوید

وی اظهار داشت : امروز راه برون رفت از مشکلات کشور چیست رهبری عزیز فرمودند اول انقلابی ماندن است که اعتماد به نیروی جوان و توجه جدی به تولید علم و مردمی کردن اقتصاد و فرهنگ امیدواریم به ابن مهم ها توجه شود .

 

کرمان

 

 آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد که مشروح خطبه ها را در زیر می خوانید:

امام جمعه کرمان:عبور موفقیت آمیز نظام جمهوری اسلامی از پیچ های خطرناک طی چهار دهه گذشته

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد مردم را به رعایت تقوای الهی توصیه کرد و  اظهارداشت: بعضی از رفتارها برای مسلمانان زشت و ناپسند بوده و دور از شان یک مسلمان است.

وی با بیان اینکه رفتارهای هواپرستانه از این دست رفتارها است که ثمرات تلخی را به دنبال دارد گفت: این رفتارها مانع رعایت عدالت در زندگی است.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه هواپرستی و عدالت با یکدیگرهمخوانی ندارند افزود: قرآن کریم در رعایت عدالت در جامعه  به نکات ظریفی اشاره کرده است.

وی با اشاره به تاکید قرآن به قیام به عدل گفت: قیام به عدل یعنی باید با حرص و ولع و به صورت جدی عدالت را پیگیری و مواظبت کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه عدالت را باید در هر کار، هر عصر و زمان و در همه احوال پیگیری و مواظبت کرد افزود: انسان باید حتی بین خود و دیگران نیز جانب عدالت و حق را رعایت کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه اگر کسی از بیت‌المال به خواص جامعه و افراد خاص بدهد شاید مدت کوتاهی در دنیا محبوب شود اما در آخرت تاریکی و پشیمانی را به دنبال دارد تصریح کرد: چرا باید عده‌ای در حکومت اسلامی به واسطه نزدیکی با برخی از مسئولان از مزایا، امتیازات و رانت بهره‌مند شوند و توده مردم از این مزایا محروم بمانند.

وی با اشاره به اینکه استفاده عده‌ای خاص از امتیازات از حکومت و عدالت اسلامی به دور است بیان کرد: همه باید به یک میزان از امتیازات بهره مند شوند.

حجت‌الاسلام و المسلمین علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه مسئولان باید در تمام اصول و در حد توان بین مردم عدالت را رعایت کنند و فامیل و هم حزبی با دیگران برایشان تفاوتی نداشته باشد گفت: مگر امام خمینی(ره) به مردم چه داد که مردم با تمام وجود حتی فرزندان خود را در راه انقلاب نثار کردند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید به مطالبات و مشکلات مردم رسیدگی کنند افزود: مردم از حکومت امنیت و معیشت را در سایه عدالت اجتماعی می‌خواهند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه در حوزه امنیت کشور ما موفق بوده و نظام جمهوری اسلامی ایران جزو امن‌ترین کشورهای منطقه و دنیا است گفت: اما در بخش معیشت مشکلات کوچک وجود دارد که باید مسئولان برای حل آن تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه حل مشکلات معیشتی امروز مهمترین مشکل جامعه و مورد تاکید رهبری است بیان کرد: متاسفانه دشمن امروز از این نقطه به کشور ضربه می‌زند.

حجت‌الاسلام و المسلمین علیدادی‌سلیمانی با اشاره به مناسبت‌ها و ایامی که در آن قرار داریم گفت: مردم ما با حضور در راهپیمایی 22 بهمن همچون سال‌های گذشته دشمنان نظام و انقلاب را ناکام می‌کنند.

وی با بیان اینکه دشمن تلاش برای ناامیدی و ناکارآمد جلوه دادن نظام را دارد گفت: هجمه‌های دشمن علیه دستاوردهای نظام و انقلاب به ویژه در فضای مجازی بسیار زیاد است و جوانانی که انقلاب را ندیده و سختی‌های آن را نچشیده‌اند ممکن است تحت تاثیر این تبلیغات سوء قرار گیرند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه امام خمینی(ره) در میدان مبارزه به سه اصل همه توجه داشت گفت: امام در همه میدان‌ها زمان‌شناس، دشمن‌شناس و دشمن‌ستیز بود.

وی با اشاره به دستاوردها و موفقیت‌های نظام جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف گفت: نظام ما از پیچ‌های خطرناکی در این چهار دهه با موفقیت عبور کرده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه استقلال یکی از مهمترین دستاوردهای نظام است بیان کرد: امروز دنیا می‌داند که باید در عرصه جهانی با ایران از موضع استقلال صحبت کند.

امام جمعه کرمان امنیت، آزادی و غلبه برچالش‌ها را از دیگر دستاوردهای نظام دانست و افزود: ترور شخصیت‌ها، کودتاهای پی‌درپی، جنگ تحمیلی و چالش‌هایی که هرکدام یک کشور را نابود می‌کرد و خوشبختانه نظام جمهوری اسلامی با موفقیت از آنها عبور کرد.

وی گسترش و توسعه زیرساخت‌ها، حمل‌ونقل، مسکن را از جمله دستاوردهای نظام دانست و افزود: فناوری هسته‌ای، موفقیت‌های علمی در حوزه‌های مختلف از جمله هوا فضا، پزشکی، زیست فناوی، نانو فناوری، ساخت داروهای کمیاب، سلول‌های بنیادی، بحث دفاعی و ... همه اینها نه با دوران قبل از انقلاب که با کشورهای همسایه و منطقه در مقطع کنونی نیز قابل مقایسه نیست.

حجت‌الاسلام و المسلمین علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اهمیت انتقلال انقلاب و دستاوردهای انقلاب به نسل‌های بعد گفت: شهدای مدافع حرم نسل‌های بعدی انقلاب هستند که دستاوردهای انقلاب به آنها منتقل شده است.

وی با بیان اینکه هر چند مشکلاتی هم وجود دارد اما کوچک است گفت: حل مشکلات و توجه به مردم و پیروی از فرمایشات رهبری انقلاب ما را روزبه روز موفق‌تر خواهد کرد.

امام جمعه ریگان:حضور میلیونی مردم در ۲۲ بهمن آبی بر آتش فتنه های استکبارخواهد بود

حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی درخطبه های این هفته نماز جمعه با بیان اینکه ۲۲بهمن روز تجدید عهد و میثاق و بیعت با امام، شهدا و ولایت است ،اظهار داشت:حضور حماسی و میلیونی مردم در ۲۲بهمن ابی است بر آتش فتنه های استکبار و باعث یٱس و ناامیدی و عقب گرد دشمنان ملت ایران می شود و امیدواریم که انشاءالله به فضل الهی همه آحاد مردم برای عزت و سربلندی ایران اسلامی دین خود را به امام و شهدا با حضور خود ادا نماییم.

امام جمعه شهرستان ریگان ادامه داد:در مقایسه بین رژیم منحوس پهلوی و بین خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی وقتی به این مقایسه مراجعه می کنیم نعمت انقلاب را بیشتر متوجه می شویم.

وی با بین اینکه در رژیم پهلوی روحیه ی اعتماد به نفس و روحیه ی خود باوری نبود،تصریح کرد: در رژیم شاه به جای اینکه از کارشناسان متخصص و دلسوز داخلی در اراده کشور استفاده شود اما از کارشناسان خارجی و بیگانه استفاده می شد به‌طوری که بیش از ۵۰هزار کارشناس خارجی در نقش های مختلف مدیریت کشور را در دست گرفته بودند.

خطیب جمعه ریگان افزود:امروز به برکت این نظام و انقلاب تمام مدیران و کارشناسان ما از بین مردم و از خود مردم هستند. البته نباید فراموش کرد که برخی از مدیران در بحث فساد که قوه قضاییه و مسئولین باید به شدت با آنها مبارزه کنند اینها همان روحیه ی شاهنشاهی و اشرافی را در وجود خود دارند که نمونه بارز آن حقوق های نجومی بود.

رنجبر ماهانی در ادامه اظهارداشت:در صنعت ما کاملاً وابسته بودیم و در رژیم پهلوی بیشتر به دنبال واردات کالاهای خارجی بودند و عمدتٱ صنایع ما مونتاژ بود اما امروز به برکت این انقلاب و نظام در تمام موارد صنعتی و غیر صنعتی صادرات داریم و وابسته نیستیم و مستقل شده ایم.

وی تصریح کرد:در میهمانی های شاهنشاهی و جشن ها ریخت و پاش های زیادی صورت می گرفت که فقرا در آن جایگاهی نداشتند اما یک میهمانی هم ملاحضه می کنید که رهبر معظم انقلاب ما همه ساله در ماه مبارک رمضان یک ضیافت افطار ساده و بی آلایش با نخبگان دارد که در آن افراد از دور افتاده ترین مناطق هم فراموش نمی شوند و حضور دارند.

خطیب جمعه ریگان با اشاره به دیدار روز گذشته ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه ای با فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ، افزود: امروز به شکر خدا جوانان ما شاکر و قدر دان این انقلاب هستند. ما شکنجه‌های ساواک را هرگز فراموش نمی کنیم چه جوان هایی جان خود را از دست دادند. کتاب نیمه ی پنهان ماه را مطالعه کنید تا ببینید بر انقلاب ما چه گذشت لذا ما این انقلاب را با خون عزیزانمان به اینجا رساندیم و قدردان آن هستیم و به این سادگی ها آن را از دست نخواهیم داد و تا پای جان از آن مراقبت و محافظت می کنیم.

رنجبر ماهانی عنوان کرد:امروز قطار انقلاب به فضل الهی بر ریل ارزش های اسلامی، اصول و آرمان های انقلاب در حال حرکت است و هیچ قدرتی هم نمی تواند جلوی حرکت قطار انقلاب را بگیرد عده ای هم سوار بر این قطار می شوند و عده‌ای هم از آن پیاده می شوند انقلاب هم ریزش هایی داشته است و هم رویش هایی اما رویش های انقلاب بیشتر است از ریزش ها.

امام جمعه ریگان بیان داشت:عدالت اجتماعی یعنی برداشتن فاصله ها از میان مردم است بهترین تفسیری که میشود برای عدالت اجتماعی کرد اینکه مردم پیش چشم مسئولین مساوی باشند و مسئولین همه را با یک چشم نگاه کنند عدالت اجتماعی یعنی شهرستان های محروم و کم برخوردار به چشم مسئولین بالاتر بیایند.

رنجبر ماهانی در پایان گفت:عدالت اجتماعی یعنی باید با ظلم، فساد و تبعیض به طور جدی مبارزه شود و چهره ی ظالمان باید رسوا و برملا شود که بی رحم ترین آنها دولت و حکومت آمریکا است.

امام جمعه بخش آسمینون منوجان:راهپیمایی۲۲بهمن امسال دشمنان را شگفت زده و پشیمان خواهد کرد

حجت الاسلام رضا احمدی نیک امام جمعه بخش آسمینون در خطبه های نمازجمعه (۲۰ بهمن ۱۳۹۶) گفت : راهپیمایی۲۲بهمن امسال دشمنان را شگفت زده و پشیمان خواهد کرد.

وی در ادامه،افزود :۲۲ بهمن روز اجتماع عظیم ملت و تجدید عهد و بیعت با نظام ، انقلاب و رهبری است و حضور با شکوه مردم در راهپیمایی یوم الله بیست و دوم بهمن ماه ،سیلی به دشمن و موجب اقتدار روز افزون کشور خواهد بود .

خطیب جمعه آسمینون  بیان کرد: راه حفظ و بقاء انقلاب اسلامی و برون رفت از مشکلات حرکت در مسیر ولایت ، پایبندی به اصول و مبانی انقلاب ، تکیه بر سرمایه های داخلی ، اعتماد به نیروهای جوان ، قطع امید از بیگانگان و توجه به تولید علم در سایه اقتصاد مقاومتی است.

احمدی نیک تصریح کرد :امروز دشمنان حرف از اصلاح برجام می زند ، حرف از برجام ۲ و ۳ را مطرح می کند و این به این معناست که ما از تقویت بنیه دفاعی خود و حمایت از حوزه مقاومت دست بکشیم و برخی از مسئولین اروپایی برای آمدن به ایران شرط و شروط می گذارند باید در این جا عرض کنم که مگر شما کی هستید که برای ما شرط و شروط می گذارید.

خطیب جمعه آسمینون تاکید کرد:دشمنان برنامه و اهدافی را دنبال می کنند که از جمله آن ها هدف قرار دادن نقاط قوت ما که همان اقتدار و امنیت است که به فضل الهی هیچ غلطی نخواهند کرد و همانطور که مقام معظم رهبری (حفظه الله) فرمودند ما برجام را ابتدا نقض نمی کنیم امام اگر آن ها نقض یا پاره اش کردند ما هم آن را آتش می زنیم .

وی ضمن قدردانی از مواضع عزتمندانه ریاست محترم جمهوری در خصوص حوزه دفاعی ؛موشکی و مسائل امنیتی خود که هیچ مذاکره ای با دشمن نمی کنیم و برجام هم هیچ کم و زیادی نخواهد شد خاطر نشان نمود: این مواضع ، مواضع رهبری و مردم است و پاسخ محکمی به اراجیف و شرط و شروط های اروپایی ها بود.

احمدی نیک با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری(حفظه الله ) در جمع فرماندهان نیروهی هوایی ارتش عنوان کرد: بزرگترین امتیاز جمهوری اسلامی مردمی بودن این انقلاب است که مردم از ارکان اساسی و اصلی این و نظام مقدس بوده و هستند .

وی تاکید کرد: مردم ایران اسلامی در دنیا بی نظیر هستند و مردم ما حامی نظام و انقلاب ، پشتیبان ولایت و رهبری و حامی مسئولان دلسوز هستند .

خطیب جمعه آسمینون در پایان از عموم مردم شریف ، نجیب و شهید پرور بخش آسمینون و شهر نودژ جهت حضور باشکوه در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن دعوت بعمل آورد.

امام جمعه موقت رودبار جنوب:ایران اسلامی پرچمدار انقلاب دینی و مردمی در جهان است

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد رضا حسینی امام جمعه موقت شهرستان رودبار جنوب در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: یکی از راه های رهایی از وسوسه های شیاطین و بیماری وسوسه را توسل به اهل بیت علیه السلام خواند.

خطیب جمعه این هفته شهرستان رودبار جنوب با بیان روایتی از امام صادق(ع) وسوسه شیطان را یک بیماری روحی دانست و گفت: کسی که وسوسه زیادی دارد بیماری روحی دارد که توسط شیطان به وجود می آید و راه درمان آن توکل به خدا است.

وی در ادامه یکی دیگر از خطوات شیطان را وسوسه های اجتماعی خواند و بیان داشت: وسوسه های اجتماعی باعث می شود انسان به همه شک و بد بین می نماید و ما نباید به بندگان خدا بدبین باشیم زیرا بد بینی یکی از راههای ابلیس جهت نابودی انسان ها است.

امامم جمعه موقت شهرستان رودبارجنوب اظهار داشت: اگر انسان از خواسته های شیطان اطاعت کند شیطان به اغوای آن ادامه می دهد ولی آنجا که اطلاعات نکرد شیطان بی خیال می شود ، هر چند هر از چندگاهی دوباره تلاش می کند فرد را به انحراف بکشاند،شیطان ابتدا به محقرات وگناهان ریز راضی است زیرا آنها را مقدمه ای برای گناهان بزرگ می خواند و قبل از انجام گناه توسط انسان ،تلاش می کند قبح آن را بشکند و آن را کوچک جلوه دهد.

امام جمعه موقت شهرستان رودبار جنوب ابراز داشت:  لقمه حرام یکی از مهمترین ابزار شیطان است که ابلیس به آن تمسک می جوید و شیطان لعین از هیچ چیز به اندازه بخل و اختلاف بین مومنین لذت نمی برد، زیرا از این عامل  جهت نابودی بشر به شدت استفاده می کند.

حسینی در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه شهرستان رودبار جنوب به بیان مطالب روز سیاسی کشور و جهان پرداخت و خاطر نشان کرد: در تاریخ، انقلاب اسلامی ایران که به رهبری خمینی کبیر پیروز شد مهم ترین دشمن بیگانگان در کشور و مانع دست درازی آنها به منافع ملت اسلام بود.

امام حمعه رودبارجنوب ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و گرامی داشت دهه فجر انقلاب اسلامی تصریح کرد: انقلاب اسلامی با تحول خواهی در داخل  و اصلاح نظام سلطنتی سر لوحه کار خود را آغاز نمود.

وی افزود:  ایران اسلامی تنها کشوری است که در رابطه با انقلاب خود کماکان پایدار مانده ، هرچند از ابتدای شکل گیری نظام جمهوری اسلامی با خباثت های غرب و شرق مواجه بوده است ولی توانسته است جایگاه تاثیر گذار خود را در منطقه و در مقابل با زر و زور پیدا کند و آینده ای درخشان را در پیش رو خواهد داشت.

حسینی بیان داشت: دست آوردهای انقلاب قابل تقدیر است ، به طوری که قبل از انقلاب تعداد دانشجویان، پزشکان و... چند ده برابر شده است و دستیابی به دانش های روز جهانی و کسب رتبه های برتر در تولید علم ، اعم از نانو ،موشکی و غیره یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی است به طوریکه امروز ایران اسلامی پرچمدار انقلاب دینی و مردمی در جهان است.

امام جمعه موقت رودبارجنوب حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال را دارای اهمیت خواند و گفت: حضور مردم نشان دهنده  مردمی بودن این انقلاب و امید دهنده به کشورهای مظلومی چون یمن و سوریه و سایر کشورهای جبهه مقاومت است وحضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امید دهنده دوستان و بیم دهنده به  دشمنان ظالم اسلام است.

حسینی امام جمعه موقت شهر رودبار جنوب در پایان افزود: حضور مردم در راهپیمایی قدردانی از خون هزاران شهید اسلام است و ملت ایران در 22 بهمن بار دیگر محاسبات خصمانه دشمنان را برهم خواهد زد.

امام جمعه انار:مسئولان نظام باید با تولید علم و نوآوری ها از بیگانگان قطع امید نمایند

حجت الاسلام منتظری امام جمعه شهرستان انار در خطبه های نماز جمعه سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشت و گفت: بزرگ‌ترین ارزش انقلاب ملت بزرگ ایران ، اسلامی بودن و مردمی بودن آن است .

وی افزود: حضور گسترده مردم در راهپیمایی سراسری ۲۲ بهمن موجبات یاس و ناامیدی دشمنان و آسیب ناپذیری نظام اسلامی را فراهم می نماید .

امام جمعه شهرستان انار به کارآمدی نظام اسلامی ایران اشاره نمود و گفت: به فرمایش رهبر عالیقدر انقلاب اسلامی اگر نظام اسلامی ناکارآمد بود تا به حال ده ها بار بلعیده شده و از بین رفته بود.

وی افزود : برگزاری بیش از سی انتخابات و تامین امنیت آرامش کشور و ایستادگی در مقابل انواع توطئه های بیگانگان در سی و نه سال گذشته ،نشانگر کارآمدی نظام جمهوری اسلامی است.

امام جمعه انار رفع موانع و مشکلات را ضروری دانست و گفت : مسئولان نظام باید سرمایه‌های انسانی کشور را شناسایی نموده و به نیروی جوان و سرزنده خودمان توجه نمایند.

وی افزود: مسئولان نظام باید با مدیریت جهادی و توجه به تولید علم و نوآوری ها از بیگانگان قطع امید نمایند واز نفوذ دشمن در مراکز تصمیم‌گیری جلوگیری نمایند.

امام جمعه شهرستان از نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی و فرماندارشهرستان تشکر کرد و گفت : حضور وزیران صنعت و معدن و تجارت و بهداشت و درمان و ورزش و جوانان در یکماه گذشته در شهرستان انار قابل تقدیر و تشکر است .

امام جمعه منوجان:ایستادن در مقابل دشمن با حفظ دست‌آوردهای نظام و انقلاب

حجت‌الاسلام امین رضوانی امام جمعه  منوجان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با بیان اینکه خداوند را در نظر گرفتن و در مسیر خدا حرکت کردن سعادت دنیا و آخرت را برای انسان رقم می زند، اظهار داشت: انسان مسلمان، انسانی است که هر چه بخواهد انجام نمی‌دهد بلکه به امر خداوند توجه و در این مسیر حرکت می‌کند.

وی با بیان اینکه جامعه ما باید با نگاهی که خداوند همان خداوند است، نگاه کنند، افزود: اینکه چرا زمین و آسمان برکت‌هایش را از ما دریغ کرده باید بیاندیشیم که چقدر از ایمان و تقوا در درون ما وجود دارد.

رضوانی بیان کرد: امروز آنچه که خیلی مهم است فاصله سیاست سیاست مردان از دیانت و تقوا است و اینکه این مسئله خطری بزرگ برای جامعه ماست.

خطیب نماز جمعه منوجان با اشاره به سخن شهید مدرس  «سیاست عین دیانت ما است»، تشریح کرد: سیاست و حاکمیت اسلامی باید عین دین باشد نه اینکه براساس نیرنگ‌ها بوده و یا طعم حزب و گروه به خود بگیرد.

وی تصریح کرد: ما مسوولان که همچنان مردم را در مسیر هدایت به تقوای دینی می‌خوانیم اول باید سیاست خودمان را بر محور دیانت انجام دهیم.

رضوانی با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن، بیان داشت: مناسبتی که امروز حال و هوای میهن اسلامی را فرا گرفته سی و نهمین انقلاب شکوهمند اسلامی است و چقدر خوب می‌شود اینکه راه‌های دشوار رسیدن به این انقلاب را مرور و نعمات انقلاب را ببینیم.

امام جمعه منوجان اظهار کرد: یکی از مهمترین پیامدهای انقلاب این است که ما مردم می‌دانیم دین لیاقت حاکمیت را دارد.

رضوانی با اشاره به اینکه انقلاب چه‌طور صورت گرفت، تشریح کرد: امام راحل علاوه بر مخالفت‌های سنگین با همت مردم این کار را انجام داد و سبب پیروزی انقلاب اسلامی در کشور شد و مردم سالاری در کشور و اینکه حاکمان و مسوولان را خود مردم انتخاب کنند یکی از ثمره‌های انقلاب اسلامی بوده است.

رضوانی ادامه داد: این بالاترین افتخار برای نظام ما است که مردم تصمیم گیرنده باشند و اینکه خط قرمز نظام مردم هستند و مردم هرچه خواستند همان است.

وی با بیان اینکه استقلال و عزتی که برای ملت ما رقم خورد یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب است، تشریح کرد: استقلال سیاسی و گرفتن تصمیمات برای کشور در خود کشور یکی از بهترین دستاوردهای انقلاب است چراکه در گذشته تمام تصمیمات برای ملت ایران در خارج از کشور و بدست آمریکایی‌ها گرفته می‌شد.

وی ادامه داد: نعمت بدست آمده توسط انقلاب که بالاترین نعمت و خداوند نیز آن را ستایش می‌کند امنیت است چراکه این امنیت در ناامن‌ترین وضعیتی که در جهان وجود دارد برای ما رقم خورده است.

وی گفت: امروز ملت ما امن‌ترین کشور دنیا را دارند لذا باید قدر این نعمت را دانسته و از آن حفاظت کنیم چراکه این امنیت با پرداختن بهای سنگین و نثار خون شهدا به دست آمده است.

امام جمعه منوجان با اشاره به اینکه انقلاب دست‌آوردهای علمی خیره‌کننده‌ای نیز داشته، خاطرنشان کرد: راه حفظ از دست‌آوردهای نظام و انقلاب ایستادن در مقابل دشمن است چراکه این دست‌آوردها براحتی بدست نیامده بلکه از اول انقلاب و در فشارها و تحریم‌های اقتصادی بدست آمده است.

امام جمعه منوجان با بیان اینکه همه افتخارات نظامی و علمی ما در صحنه‌ای بوجود آمده که اجازه هیچ کار و فعالیتی نداشتیم، اذعان داشت: حضور همه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن سیلی محکمی بر همه بدخواهان نظام و ملت است و امروز به عنوان یک وظیفه دینی نظام را در این روز باشکوه یاری می‌کنیم.

امام جمعه رفسنجان:حضور مردم در تجمعات و راهپیمایی اصلی ترین پشتوانه است

حجت الاسلام رمضانی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان رفسنجان با توصیه نمازگزاران به تقوی الهی و رعایت حدود و مقررات و اصلاح ذات البین اظهار داشت: از همه شما مردمی که در در طی 39 سال در همه عرصه ها پای نظام ارزش ها و دفاع از آن و تقدیم قریب به هزار نفر شهید و بیش از 11 هزار رزمنده در طور دوران مقدس دارید قدردانی می کنم.
وی افزود: رفسنجان شهرستان انقلابی است و باید برای انقلابی ماندن آن روح انقلاب در ان تجلی کند ؛ باید همه تلاش کنیم و برای تحقق انضباط اجتماعی همکاری کنیم.
رمضانی پور تصریح کرد: در خصوص برخی حریم شکنی هر چند ناچیز چطور برخی مسئولین ما در تهران وقتی کار را آسان میگیرند بی تفاوت می شوند آن دختر روسری خود را سر یک چوب می کند و می چرخاند این ضعف مسئولین ما در تهران است که چند دختر اینطور حریم شکنی کنند.
امام جمعه رفسنجان گفت: ما را در گناه خودتان شریک نکنید چون کسی که شاهد گناهی باشد هم گناهکار هم بیننده عذاب می شوند چرا که گناه در جامعه نباید علنی شود اگر علنی شود همه باید پاسخ دهند.

وی خاطر نشان کرد: این حریم شکنی های را هیچ کس دوست ندارد اگر چند دختر بخواهند دوچرخه سواری کنند ، اگر شورای محترم شهر به خود اجازه دهند که یک مکانی را آماده کنند برای دوچرخه سواری بانوان و یک هزینه در این راستا داشته باشند عیبی ندارد این یکی از نیازهای شهر است، یک جایی را فراهم کنید که خانم ها انجا دوچرخه سواری کنند.رمضانی پور تصریح کرد: اگر علاقه به دوچرخه سواری است این راه چاره است اما اگر مرضی دیگری در کار است باید دادگستری، دادسرا و نیروی انتظامی وارد عمل شود و شورای تامین برخورد کند.
وی بیان داشت: تا کی این موارد باید گفته شود و مردم انقلابی از این اتفاقات رنج بخورند ، آقایان ما کار به دوچرخه سواری بانوان نداریم اینها می خواهند اباگری در شهر راه بیافتد ، در راس این گروه خانمی در تهران است و می خواهد علیه طلبه و افرادی که دغدغه مند هستند این کار در شهر صورت گیرد.

امام جمعه رفسنجان به اسب سواری بانوان در جمع آقایان اشاره کرد و گفت: این حرکت چه وجه شرعی دارد چه توجیهی دارد که خانم در حضور مردان اسب سواری کند ، آقایان چرا می خواهید اباگری در شهر راه بیاندازید اصلا حق این خانم ها چیست مرز اینها کجاست؟ از شما می خواهم در برابر خدا حیا کنید و از خدا شرم کنید که فردای قیامت باید جوابگو باشید که اینطور کارهای را در شهر اجازه انجام می دهید.

رمضانی پور با اشاره به سخنان اخیر مشاور شهردار کرمان با این مضمون که ما به جوانان بیشتر از شهدا نیاز داریم تصریح کرد: وقتی شهید مدافع حرم وارد کرمان می شود برای انکه عقده و کینه خود را بر سر شهید بریزد اینگونه می گوید ، بله تو راست می گویی اگر همسرت حقوق کلان نمی گرفت اینطور گستاخانه سخن نمی گفتی من نمی دانم چرا جاهایی که اینچنین حلقومی باز می شود در برابر او موضعی گرفته نشده است چرا باید اجازه دهیم در برابر شهدای ما اینطور قضاوت کنند، ایها شهدای ما را نشناختند.

امام جمعه رفسنجان در خطبه های نماز جمعه این هفته مطرح کرد: رفسنجان شهرستان انقلابی است و باید برای انقلابی ماندن آن همه تلاش کنیم.

خطیب جمعه رفسنجان با تبریک فرارسیدن سی و نهمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و سقوط نظام فاسد شاهنشاهی اظهار داشت: یقینا شما مردم با بصیرت و رهبری های پیامبر گونه امام خامنه ای و اصل نظام را به سر مقصود خواهید رسانید.
وی به سخنرانی روز گذشته رهبر انقلاب در خصوص راهپیمایی یوم الله 22 بهمن اشاره کرد و گفت: به فرموده رهبری حضور شما در راهپیمایی دشمن را شگفت زده می کند ، راه حفظ دستاوردها این است که پای ارزش ها بایستیم و در نظام ولایی نقش تک تک شما مردم در تجمعات و راهپیمایی تجلی میگردد و حضور در اصلی ترین پشتوانه انقلاب خواهد بود.

امام جمعه رفسنجان ضمن گرامی داشت روز حفاظت اطلاعات سپاه و تشکیل کمیته های انقلاب در سال 57 به فرمان امام و شکسته شدن حکومت نظامی در روز 21 بهمن 57 و صدور حکم تاریخی امام مبنی بر اعدام سلمان رشدی نوسینده کتاب آیه های شیطانی اظهار داشت :  راه برون رفت از مشکلات کشور متوجه دستگاههای مختلف کشور، رؤسای سه قوه و نمایندگان مجلس است ، شناخت به اصول انقلاب اسلامی یعنی انقلابی ماندن و اتکا به سرمایه های داخلی، اعتماد به نیروی جوان.
وی در پایان گفت : وزیر ارتباطات جوان خوبی است اما در واقع کافی نیست نیاز است بیشتر به جوانان بها دهیم برخی افراد مسن در بدنه دولت کار می کنند انها را مرخص کنید تا جوانان بیایند سرکار.

امام جمعه بم:آقای استاندار قبض های نجومی آب و برق در بم چگونه صادر می شود؟

حجت الاسلام دانشی امام جمعه بم در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته این شهر اظهار داشت: برخی از ما متاسفانه اگر گفته شود در فلان کانال و گروه شبکه مجازی گفته شده است روی چشممان می گذاریم اما اگر گفته شود یک مرجع تقلید فتوا داده است در برابر آن موضع می گیریم در حالی که آنچه مهم است این است که بدانیم عقل ما انسانها خیلی عاجزتر از این است که فلسفه دستورات الهی را درک کند.

امام جمعه بم ضمن تبریک ایام الله دهه فجرافزود: به یاری خداوند فرداشب در همین مکان مقدس با حضور خانواده معظم شهید حججی ویژه برنامه پیروزی انقلاب اسلامی یادواره ۵۲۷ شهیده برای بزرگ برگزار می شود و دیگر مهمان ویژه این برنامه آقای حیدر الحسینی رئیس رادیو تلویزیون ملی کشور عراق خواهد بود.

خطیب جمعه بم با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی دستاوردهای فرهنگی است و از برکات این انقلاب نماز جمعه و حوزه های علمیه را به طور ویژه داریم لذا توجه داشته باشیم که تربیت نیرو در بحث فرهنگ دینی وظیفه همگان است دختران و پسران را که در این زمینه علاقه مند هستند تشویق کنیم در این زمینه کمبود نداشته باشیم و پذیرش حوزه های علمیه خواهران شروع شده است.

وی ضمن انتقاد از مسئولین فرهنگی شهرستان گفت: مسئولین محترم توجه داشته باشند که باید داشته های فرهنگی را هر چه بیشتر تقویت کنیم و کاری نکنیم که این داشته های ارزشمند زیر سوال رود و کمرنگ شود لذا برگزاری فلان مراسم بین المللی شاد (سیرک آذربایجان) که نمی خواهم اصلا اسم آن را ببرم به مدت 20 شب در ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها به عنوان یک سوال جدی برای خیلی از همشهریان عزیز شده است که متعاقب آن تماس گرفتند و حتی علیه آن طومار امضا کردند.

حجت‌الاسلام دانشی بیان داشت: وقتی در خصوص این مسئله سوال کردم و خطاب به مسئولین اعتراض جدی داشتم ابراز داشتند که متوجه نبودیم و اطلاع از این تاریخ نداشتیم، اصلا نمی‌گوییم حتماً تعمدی در کار بوده است ولی اعتراض ما به مسئولین به همین بی توجهی آنها است لذا به آنها هشدار دادیم اما می‌پذیریم که از روی سهو و اشتباه بوده است.

امام جمعه بم با اشاره به فرمایشات روز گذشته مقام معظم رهبری اظهار داشت: مشکل مردم بی عدالتی، فساد و تبعیض است لذا یک سوال جدی از قول شما همشهریان از استاندار، نماینده و فرماندار محترم ضمن اینکه از زحمات و تلاش‌های آنان تشکر میکنیم این است که قبض های آب و برق چگونه صادر می شود زیرا طبق آنچه ما می دانیم وقتی یک قبض آب صادر می شود عموما آبونمان کمتر از مبلغ آب بها است اما خود من قبوضی را مشاهده کردم که مبلغ آبونمان در آن یک و نیم برابر مبلغ آب بهای آن است، در کجای کشور همچین چیزی وجود دارد؟

وی افزود: قبض برق نیز متاسفانه درد دل بسیاری از همشهریان عزیز است بطوری که برخی از همشهریان ابراز دارند که در کرمان هم خانه دارند و همچنین بستگانشان آنجا هستند و همان وسایلی که آنجا استفاده می کنند در بم هم استفاده می کنند چگونه است که فقط در بم قبوضی با ارقام بسیار بالا برای ما صادر می شود نمی دانیم لذا یک سوال جدی در این زمینه داریم.

حجت الاسلام دانشی ابراز داشت: در چندین مورد با افرادی برخورد داشته ام که گفتند در ایام پس از زلزله بم مدت زمانی آب و برق مجانی بود و حالا ظاهرا دولتمردان قصد دارند آن ایام را جبران کنند پس اگر مردم ما اعتراضی دارند اعتراض آنها بحق است و هیچ ارتباطی به این ندارد که این مردم با اصل نظام مشکلی داشته باشند بلکه اعتراض آنها از عملکرد برخی مسئولین و مشکلاتی است که می شود کمتر باشند.

اصفهان

حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، برخورد با کارگزاران حکومتی فاسد، ضرورت پرداختن به امور مردم، گرامیداشت دهه فجر و اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب در دیدار با همافران ارتش از مهمترین مطالب عنوان شده در خطبه های نمازجمعه این هفته در جای جای استان اصفهان بود.

 امام جمعه خور :

انقلاب اسلامی ریشه در مردم دارد و با حضور پر رنگ خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان خواهند داد که همیشه پای انقلاب ایستاده اند.

حجت الاسلام سید احمد مهدی نژاد، در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر خور، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: مردم ما مانند سایر نقاط کشور به کوری همه دشمنان پر رنگ تر در راهپیمایی شرکت خواهند کرد و به دشمن ثابت خواهند کرد همیشه پای انقلاب ایستاده اند.

امام جمعه خور با اشاره به دسیسه و نقشه های دشمن برای ایجاد نا امیدی در میان مردم خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی محصول رشد فکری مردم است، مردمی که ریشه انقلاب هستند از منبع غنی فکری آن استفاده می کنند.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب را باید با واقعیت ها تحلیل کرد و مراقب تحلیل های تخیلی و خلاف واقع باشیم.

خطیب جمعه خور، فرمان حضرت امام خمینی(ره) را برای شکستن حکومت نظامی در روز 21 بهمن، یک امر الهی معرفی کرد و افزود: انقلاب اسلامی معجزه ای بود که با فداکاری هموطنان و رهبری هوشیارانه حضرت امام خمینی(ره) به پیروزی رسید.

وی با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب در مورد انقلاب اسلامی، گفت: مردم امروز از نسل همان کسانی هستند که انقلاب اسلامی را رقم زدند و حماسه 22 بهمن را حلق کردند پس وظیفه مسئولان است که در برابر این وفاداری مردم به بهترین شکل به وظایف خود عمل کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مهدی نژاد افزود: هدف دشمن این است که از استمرار و استقامت انقلاب جلوگیری کند و از هر وسیله ای برای رسیدن به هدف خود استفاده می کنند اما ناگهان ٢٢ بهمن یا ٩ دی پیش می آید و مردم جواب دندان شکن به یاوه گویی های دشمنان می دهند.

وی خاطرنشان کرد: مردمی بودن یکی از امتیازهای انقلاب اسلامی است و مسئولان نظام باید مردم را بشناسند و برای آن ها کار انجام دهند که کار کردن برای مردم با کار کردن برای خدا منافات ندارد.

حجت الاسلام مهدی نژاد افزود: مردم خیلی از مشکلات را تحمل می کنند ولی وجود فساد را قبول نمی کنند، مسئولان قضایی باید در برابر فساد با جدیت برخورد کنند.

وی با اشاره به انتظار مطالبی در فضای مجازی از طرف عاشقان سلطنت پهلوی، گفت: کسانی که قیمت اجناس در زمان حال را با دوره پهلوی مقایسه می کند، یا مغرضانه این عمل را انجام می دهند یا از روی بی اطلاعی است.

امام جمعه خور تصریح کرد: باید به این توجه داشته باشیم که قدرت خرید مردم در زمان پهلوی بسیار پایین تر از اکنون بوده است به صورتی که تنها قشر خاصی قدرت خرید در آن زمان را داشته اند.

 

امام جمعه دامنه:

برخورد با کارگزاران حکومتی فاسد با شدت عمل بیشتری پیگیری شود

امام جمعه دامنه، در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن اشاره به ایام شهادت حضرت زهرا (س) و ایام فاطمیه اظهار کرد: حضرت زهرا(س) بهترین الگو و بهترین گزینه برای یک ارتباط و توسل و دلدادگی برای دختران و زنان جامعه است.

حجت الاسلام ناصر صابری همچنین با اشاره به ایام دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مراسم امسال حساسیت ویژه ای دارد و این روز هر سال حساس تر و مهمتر از سال گذشته برگزار می شود و دشمنان در این روزها توطئه ای تدارک می بینند و اذناب داخلی نیز درصدد توطئه هستند.

وی با بیان اینکه هنوز فتنه اخیر ادامه دارد گفت: برخی درصدد القای ناکارآمدی نظام اسلامی و ایجاد نارضایتی عمومی در لایه ای مختلف اجتماعی و سطوح مختلف مردم هستند.

وی افزود: می گویند معایب را نگویید که مردم ناامید شوند و منشأ اعتراضات اخیر تریبون دارها بوده اند اما پاسخ ما این است که چرا درد را علاج نمی کنید که نیاز به تذکر تریبون دارها باشد.

حجت الاسلام صابری ادامه داد: یک وزنه هایی به پای سیمرغ انقلاب بسته شده که اجازه اوج گرفتن و شکوفایی به او نمی دهد و او را از پرواز منع کرده و به پایین می کشد تا حدی که دست شکارچی و تیر و کمان این شکارچی به او می رسد.

وی افزود: بعد وقتی ما می گوییم این وزنه را از پای این سیمرغ باز کنید می گویند شما شکارچی را خبردار کردید که این پرنده را شکار کند. مگر این شکارچی خود این وزنه ها را نمی بیند و این عیب ها را نمی داند؟ و مگر برخی بد ذات ها نبودند که گرای تحریم را دادند.

وی در بخش دیگری از خطبه ها با بیان فرمایشات مقام معظم انقلاب در جمع کارکنان نیروی هوایی ارتش گفت: رهبری در بخشی از سخنان خود فرمودند که در بحث عدالت کم کاری داریم و برخورد با کارگزاران حکومتی فاسد با شدت عمل بیشتری پیگیری شود.

خطیب نماز جمعه دامنه افزود: این که شخص اول مملکت خود به ضعف هایی اقرار دارد که مسبب آن نبوده است نشان دهنده اوج اعتلای نظام اسلامی مردم دار است و چنین موردی را جوان دهه چهارم انقلاب باید بداند و به همچین رهبری افتخار کند و ای کاش مسئولان دیگر نیز چنین بودند.

وی با بیان اینکه مردم خیلی از مشکلات را تحمل می کنند ولی فساد را نمی پسندند و از تبعیض شکایت دارند گفت: حرف مردم شکایت از فساد و تبعیض است اما رئیس جمهور می گویند ما صدای مردم را شنیدیم و مطالبات مردم فقط اقتصادی نیست! بله، اعتراضات و آشوبهای برخی بی حجاب ها، خود فروخته ها و بی دین ها غیر از مسائل اقتصادی، آزادی های نامشروع مدنی، فساد و.. است و بجای اینکه بلندگوی چنین کسانی بود باید بلندگوی مومنین باشید.

وی با تأکید بر استفاده دشمن از هر وسیله ای برای دشمنی، ادامه داد: با وجود توطئه های نظریه پردازهای قلابی و قلم به مزدها و امکانات فضای مجازی و دلقک ها و.. 22 بهمن امسال در این شهرستان نیز تماشایی خواهد بود.

 

امام جمعه موقت بادرود:

مسئولان در وقت اداری به امور غیر اداری نپردازند

حجت الاسلام محمد میرزایی، امام جمعه موقت بادرود، در خطبه های نماز جمعه این هفته با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س)، اظهار کرد: بر طبق آیات قرآنی عصمت اهل بیت علیهم السلام از طریق حضرت زهرا (س) ثابت شده است.

خطیب جمعه موقت بادرود، افزود: ولایتمداری از ویژگی های بارز حضرت فاطمه (س) بود و این بانوی بزرگ اسلام برای دفاع از مظلومیت امام زمان خویش به تحرکات دشمنان دین اعتراض کرد و امروز هم برای خارج شدن جامعه از جهل، باید سبک و سیره ایشان الگوی همگان قرار گیرد.

وی ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران با پیروزی خود، دستاوردهای بسیاری را برای مردم به همراه داشت و امروزه پاسداری از این دستاوردها به خاطر جلوگیری از دست درازی دشمنان به آن ها، یک ضرورت است.

خطیب موقت جمعه بادرود با تاکید بر این که استقرار حکومت و دولت اسلامی و همچنین حاکم کردن قوانین الهی در جامعه از اهداف پیروزی انقلاب بود، بیان کرد: متاسفانه بعد از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز در تشکیل دولت اسلامی و به تبع آن کشور اسلامی موفق نبوده ایم.

وی تاکید کرد: بی برنامگی مجلس و دولت در طول عمر انقلاب، سوء مدیریت ها در انجام امور، ریاست طلبی بعضی از افراد، ثروت اندوزی برخی از مسئولان، رخنه فرصت طلبان در داخل مجموعه های تصمیم گیر و تصمیم ساز، و تجمل گرایی مدیران از مهم ترین عوامل عدم موفقیت برای تشکیل دولت اسلامی بوده است.

حجت الاسلام میرزایی ادامه داد: انجام بعضی از امور در جامعه آن هم توسط کسانی که دارای پست و مقام هستند نه تنها با آرمان ها و اهداف امام راحل و ملت بزرگ ایران در یک جهت نیست، بلکه بسیاری از کردارها و رفتارها در تضاد با ارزش ها و آرمان ها قرار دارد.

وی توجه مسئولان به مشکلات و گرفتاری های مردم را از وظایف اصلی آن ها عنوان کرد و افزود: مسئولان باید همواره به نیازهای اساسی و به حق مردم توجه داشته و آن را تامین کنند و مردم نیز همیشه روحیه مطالبه گری خود را حفظ کرده و خواستار پاسخگویی مسئولان به درخواست های منطقی خود باشند.

امام جمعه موقت بادرود از مدیران ادارات و نهادها و همچنین کارکنان آن ها خواست تا در وقت اداری به وظایف خود عمل کرده و به مشکلات مردم رسیدگی کنند و انجام امور خارج از وظایف اداری را به زمان های دیگر موکول کنند.

وی همچنین از اعضای شوراهای اسلامی در شهرها و روستاهای بخش امامزاده خواست تا مشکلات موجود را با خرد جمعی و با مشورت از صاحب نظران حل و فصل کنند تا تصمیمی بر ضد منافع مردم گرفته نشود.

حجت الاسلام میرزایی از اقشار مختلف مردم و مسئولان درخواست کرد تا برای پاسخی دندان شکن به بیهوده گویی های اخیر دشمنان انقلاب، با حضوری پرشورتر از گذشته در راهپیمایی ۲۲ بهمن، این روز را تماشایی تر از سال های قبل رقم بزنند.

 

امام جمعه شهرضا:


عملکرد مسئولان تأثیر مستقیم بر دیدگاه عمومی نسبت به انقلاب دارد
امام جمعه شهرضا گفت: مسئولان باید گزارش عملگرد خود را به مردم ارائه کنند زیرا عملکرد مسئولان تأثیر مستقیم بر دیدگاه عمومی نسبت به انقلاب دارد.
حجت الاسلام سیف‌الله یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا، ولایت فقیه و حمایت مردم را مهمترین ویژگی‌های انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: کارشناسان دینی، علما و فقیهان هستند و به همین دلیل است که در رهبری انقلاب، به دست ولی فقیه است.

وی، گفت: سقوط نظام شاهنشاهی، واقعه‌ای بی‌سابقه در جهان بود که به رهبری یک رجل سیاسی و مذهبی، که بیش از یک سوم عمر خود را صرف تهذیب نفس کرده بود، انجام شد.

امام جمعه شهرضا، تصریح کرد: اسلامی بودن رکن اصلی انقلاب است، بنابراین اداره آن هم باید به دست فردی اسلام شناس و پرورش یافته حوزه علمیه باشد.

حجت الاسلام یعقوبی، در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: براساس روایات اسلامی ظلم و گناه باعث تغییر نعمت‌های الهی می‌شود.

وی، تأکید کرد: تبعیض و بی‌عدالتی و فساد از مصادیق ظلم است و اگر در جامعه‌ای رواج یابد به این صورت که افرادی به ناحق از بیت المال استفاده کنند و فقرا هر روز فقیرتر شوند، نعمت‌های خداوند نیز از بین می‌رود.

حجت الاسلام یعقوبی، تأکید کرد: حامیان اصلی انقلاب اقشار ضعیف و متوسط جامعه هستند که همیشه در صحنه حاضر هستند، بنابراین نباید اجازه دهیم که مشکلات اقتصادی، معیشت آنان را تحت الشعاع قرار دهد.

وی، با تأکید بر ضرورت قطع امید از حمیات‌های کشورهای بیگانه، تصریح کرد: تنها راه برون رفت از مشکلات کشور، شناخت و پایبندی به اصول انقلاب، انقلابی ماندن و اتکا به توانمندی‌های داخلی است.

یعقوبی، با اشاره به بخش‌هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب، گفت: جوان‌گرایی، روحیه جهادی در مدیریت، مقابله با نفوذ و استفاده از یافته‌های علمی، راهکار حفظ انقلاب و ارزش‌های آن است.

وی، اضافه کرد: همه رسانه‌های بیگانه باهدف یافتن نقاط ضعف و ضربه زدن به انقلاب، به دنبال پوشش خبری مراسم این روز هستند بنابراین حضور در مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن تکلیف شرعی و سیاسی همه اقشار جامعه است.

امام جمعه شهرضا، گفت: مسئولان باید گزارش عملگرد خود را به مردم ارائه کنند زیرا عملکرد مسئولان تأثیر مستقیم بر دیدگاه عمومی نسبت به انقلاب دارد.

 

همدان

 

ائمه جمعه استان همدان، درخطبه های نمازعبادی سیاسی جمعه این هفته ؛ ضمن تشریح آرمانهای امام خمینی (ره) در به ثمررساندن انقلاب اسلامی، عنون کردند: امروز حفظ آرمان های نظام، نماد انقلابی گری است و هرکه به این آرمان ها بی حرمتی کند خائن است.

 

مشروح خطبه های نماز جمعه این هفته برخی شهرستان های استان:

نماینده ولی فقیه در استان همدان: وحدت مردم، انقلاب اسلامی را از توطئه های دشمن مصون می دارد

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به مسیر انقلاب و انقلابی گری گفت: آنچه باعث پیروزی انقلاب اسلامی ایران شده و در ادامه انقلاب را از آسیب‌ها و تهدیدات مصون خواهد داشت وحدت مسلمین است.

 

آیت الله غیاث الدین طه محمدی در نماز جمعه امروز، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر اظهار کرد: دهه فجر انقلاب اسلامی انفجار نور و جلوه ای از حضور و حمایت خدا از مردمانی است که تمایل به تغییر را در خود ایجاد کرده اند.

 

وی با اشاره به لزوم ایجاد وحدت در جامعه اسلامی تصریح کرد: نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: وحدت از حفظ روابط سالم در خانواده و جامعه بر می خیزد و افراد را از آسیب‌های اجتماعی مصون میدارد.

 

وی بر لزوم تعامل بین افراد خانواده و جامعه تأکید و تصریح کرد:ایجاد آشتی فی مابین دو عضو یک خانواده و یا لبخندی که فرد طی ارتباط با افراد جامعه بر لب مینشاند از ثواب الهی بی بهره نیست.

 

آیت الله محمدی در ادامه با اشاره به ورود به چهلمین سال انقلاب اسلامی عنوان کرد: 5000 خبرنگار و عکاس از سرلسر دنیا برای ثبت حضور و شور مردم در راهپیمایی بیست و دوم بهمن حاضر می شوند و این نشان از عظمت حضور یک ملت در حمایت و پشتیبانی از نظام دارد.

 

وی ادامه داد: مردم با هر تفکر و هر سطح زندگی برای حضور در این حماسه پرشور و شعور مشارکت دارند.

 

امام جمعه شهر همدان با بیان اینکه راه انقلاب، راه امام خمینی «ره» و شهدای انقلاب است گفت: امروز حفظ آرمان های انقلاب، نماد انقلابی گری است که بر هریک از ما وظیفه است و هرکس به این آرمان ها بی حرمتی میکند خائن است.

 

وی افزود: تلاش در جهت حفظ دستاوردهای انقلاب و تداوم مسیر انقلاب دیگر وظیفه ای است که جوانان باید بر آن همت گمارند.

 

امام جمعه بهار:مردم پشتوانه انقلاب اسلامی هستند

امام جمعه شهر بهارهم در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک ایام الله دهه فجر به وقایع سال ۵۷ در این ایام اشاره کردو گفت: امام خمینی( ره )با چند اصل انقلاب را پایه ریزی کرد که یکی از آن اصول مردم بودند؛ چرا که ایشان معتقد بود تا وقتی که مردم پشتوانه این انقلاب باشد هیچ احدی نمی تواند به کشور تعرض کند.

 

حجت الاسلام حاتم نیا ادامه داد: حالا که مبنای انقلاب ما بر مبنای دیانت است نباید این اصل را فراموش کرده و هم اکنون سیاست را از دیانت جدا کنیم.

 

وی با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) گفت: حساب گلایه ما از وضعیت اقتصادی از حساب دیانت و انقلاب ما جداست و دولت باید قدر این ملت را بداند. ما هم گلایه ها و ضعف ها را می گوئیم و هم در جای خود عملکردهای مثبت را بیان کرده و تشکر می کنیم.

 

امام جمعه اسدآباد: حضور ملت در راهپیمایی 22 بهمن شکرگذاری نعمت انقلاب است

حجت الاسلام سیدموسی حسینی مجد در خطبه های نماز جمعه این هفنه شهر اسدآباد با اشاره به درسهایی از قرآن کریم، اظهار کرد: راستگویی، امانت داری و برپایی نماز شب از نشانه های محبت به خداست که نباید این نشانه ها به فراموشی سپرده شود.

 

وی خطاب به مسئولان گفت: محبوبترین امر در نزد خدا خدمت به خلق است که باید مسئولان در خدمت به مردم صادقانه رفتار کنند.

 

امام جمعه اسدآباد با بیان اینکه زمینه رشد و تعالی در شهرستان اسدآباد فراهم است، گفت: این شهرستان از لحاظ صنعتی محرومیت و عقب مانده است که می طلبد مسئولان با اجرای پروژه های مادر، وسیع و اثر گذار مشکلات معیشتی و اشتغال را حل و فصل کنند که البته این کار سختی نیست.

 

وی با اشاره به تلاشهای حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران در زمینه های مختلف ، گفت: یکی از عمیق تربن مباحثدر زمینه امنیتی به لحاظ سایبری و اطلاعاتی اثرگذار است، همین اطلاعات سپاه است که در رفع فتنه ها و خنثب کردن آشوب ها اثر گذار بوده است.

 

حسینی مجد با اشاره سالگرد سی و نهمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: یکی از نشانه های اولیا الهی شکر گذاری است و حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال یک نوع شکرگذاری است.

 

 

وی با تاکید بر شرکت همه اقشار مختلف در هر جنس، شغل، منصب و مسئولیتی در راهپیمایی 22 بهمن امسال، گفت: یکبار دیگر ملت ایران به تبع آن مردم شهرستان اسدآباد برای دوستان انقلاب شادمانی و برای دشمنان غم و غصه را خواهند دید و با حضور در راهپیمایی 22 بهمن امسال مشت محکمی بر دهان آشوب گران، فتنه گران خواهند کوبید.

 

امام جمعه اسدآباد با اشاره به دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی، تصریح کرد: ایران پرچمدار اسلام و انقلاب احیاء کننده عزت اسلامی است.

 

امام‌جمعه نهاوند:حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن توطئه دشمنان را خنثی می‌کند

امام‌جمعه نهاوند گفت: مردم ایران اسلامی یک‌بار دیگر با حضور گسترده و پرشور خود در راهپیمایی 22 بهمن جواب دشمنان را خواهند داد و نقشه‌های شوم آن‌ها را خنثی می‌کنند.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسعلی مغیثی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه نهاوند گفت: پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سال 57 باعث شد تا قدرت‌های استکباری و استعماری دستشان از منابع کشورمان کوتاه شود.

 

وی عنوان کرد: به برکت انقلاب اسلامی در عرصه‌های موشکی، نظامی و دفاعی، هسته‌ای، پزشکی و بسیاری از عرصه‌ها پیشرفت کرده‌ایم که این دستاوردها باید برای نسل جوان بیان شود.

 

مغیثی افزود: دشمن هیچ‌گاه دست از توطئه نخواهد کشید و در اتفاقات اخیر نیز به‌خوبی نقش دشمنان مشخص بود که در حال برنامه‌ریزی هستند و می‌خواهند به مردم ایران ضربه بزنند.

 

امام‌جمعه نهاوند اظهار داشت: هر وقت که مردم درصحنه حضور داشتند و گوش‌به‌فرمان ولایت بودند؛ دشمنان انقلاب اسلامی ناامید شدند و نقشه‌های آن‌ها نقش بر آب‌شده است.

 

وی بیان کرد: راهپیمایی 22 بهمن یکی از عرصه‌های جلوه حضور و پشتیبانی مردم از انقلاب اسلامی است که همواره مردم با حضور گسترده خود جواب دشمنان انقلاب اسلامی را داده‌اند.

 

مغیثی گفت: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند امسال با حضور گسترده مردم، راهپیمایی 22 بهمن تماشای خواهد شد و مردم بار دیگر پایبندی خود به‌نظام مقدس اسلامی را نشان می‌دهند.

 

وی در پایان اظهار داشت: حضور گسترده و پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال نقشه‌های دشمنان انقلاب اسلامی را خنثی خواهد کرد و بار دیگر مردم با آرمان‌های امام خمینی (ره) و شهدا تجدید پیمان خواهند کرد.

 

امام جمعه شهرستان کبودراهنگ:مسئولین بدانند توکل بر خدا بهتر از توکل بر کدخداست

حجت الاسلام نقی باقری امام جمعه شهرستان کبودراهنگ در خطبه های نمازجمعه این هفته ضمن  تبریک گرامیداشت دهه مبارک فجر شهرستان اظهار داشت:امروز شکایت و گله مندی مردم از فساد اقتصادی است و این مفسدان اقتصادی مانند اژدهای هفت سر هستند.

 

وی بااشاره به بی اثر بودن تحریم ها علیه ملت ایران افزود:دنیا بداند که تحریم های آن ها علیه ملت ایران هیچ اثری نخواهد داشت چراکه این ملت ثابت کرده اند که هر وقت تحریم شده اند خود ساخته اند و دولت نیز بداند که توکل برخدا بهتر از توکل بر کدخدا است.

 

امام جمعه فامنین:بنای انقلاب اسلامی ایران ظلم ستیزی است

حجت الاسلام والمسلمین رضا مصباح در خطبه های نمازجمعه این هفته ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: اساس و بنای انقلاب ظلم ستیزی، ساده زیستی و ریشه کنی اشرافی گری است در جایگاهی که نظام انقلابی است زندگی اشرافی و تجمل گرایی را بر نمی تابد.

 

وی افزود: اساس اسلام و آنچه را که امام به اثبات رساند رسیدگی امورات ضعفا و پابرهنگان است ، متاسفانه عده ای توانستند مقام سلطه را از جایگاه کاذب خود به زیر بکشند اما متاسفانه بعضی از موارد تنها 9 سال از انقلاب نگذشته بود ، تحریف کردند و اشرافی گری و نظام طبقاتی را ترویج دادند .

 

حجت الاسلام مصباح افزود: اما مسیری را که انقلاب پیدا کرده بود یک مسیر ارزشی است اگر دستانمان از ولایت کوتاه شد و عقب ماندیم و نتوانستیم کلام ولایت را بفهمیم ، عاقبت ما بهتر از یهود نخواهد بود.

 

وی با اشاره به وجود مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم افزود: ما با انقلاب رشد کردیم و بالا آمدیم و اکنون در سطح منطقه ای و جهانی دارای جایگاه مهمی هستیم  به برکت نظام و ولایت فقیه، ما انتقاد می کنیم و به مسئولین می گوییم به مشکلات و مسائل مردم رسیدگی کنید

 

امام جمعه فامنین در ادامه برحضور پرشور و انقلابی مردم شریف شهرستان در راهپیمایی 22 بهمن تاکید کرد و ابراز داشت: دنیا ایستاده تا ببیند مردم در 22 بهمن چکار میکنند، ما در روز 22 بهمن نشان می دهیم ای مولای ما ای رهبر فرزانه ما با تمام وجود شعار می دهیم" این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده" و نشان میدهیم شهدا این امانتی را که به ما سپرده اند را تا آخرین لحظه حفظ خواهیم کرد.

 

خطیب نماز جمعه شهر قهاوند:عظمت دستاوردها و کارآیی نظام را باید در نوع عکس العمل دنیا ونظام سلطه مشاهده  نمود
 
حضرت حجت الاسلام حسین محققی در خطبه های نماز وحدت بخش جمعه شهر قهاوند بیان داشت : برای ارزیابی کارآمدی انقلاب باید این موضوع را در نظر گرفت که شرایط برای جمهوری اسلامی عادی نبوده است.

 

وی گفت :یک نظام حکومتی را  در دنیا پیدا بکنید جدای ازپیشرفت ها تنها و تنها توان ایستادگی  در برابر این حجم توطئه ها وفتنه ها و فشارها و تحریم ها داشته باشد وعمرش به چندسال قدبدهد پیشرفت و اقتدار و توسعه و نفوذ منطقه ای و تأثیرجهانی اش پیشکش باشد .

 

امام جمعه شهر قهاوند افزود: عظمت دستاوردها و کارآیی نظام را باید در نوع عکس العمل دنیا ونظام سلطه مشاهده  نمود

 

وی گفت: این که در40سالگی انقلاب دانشگاه آمریکایی بعد از اغتشاشات نظر سنجی می کند و 86درصد مردم از نظام و ساختارحکومت دفاع می کنند و خواهان آن هستندکه درسایه جمهوری اسلامی مشکلاتشان حل بشودنشان ازکارآمدی نظام دینی وحکومت ولایی وفاداری ملت به نظام ولایی وآرمانهای آن دارد.

 

حجت الاسلام محققی گفت: کسانی که مدام فشار می آوردند تا حصر سران فتنه شکسته شود و  دراین قصه رهبری رامقصر می دانستند و می گفتند تاکی فتنه!

 

وی بیان داشت: دربرابر نامه جسورانه و بی ادبانه کروبی چه پاسخی دارند!چرا کسانی که باید دغدغه شان خدمت باشد و خدمت مدام درشیپور رفع حصر می دمند و به جای نظام و ملت برای فتنه گران دلسوزی می کنند!

 

قزوین

در نماز جمعه این هفته استان قزوین گفت شد : مردم از نداری و کمبود دلخور نیستند اما از بی عدالتی، فساد و رانت خواری و فاصله ایجاد شده بین خود و مسئولان ناراحتند.

 

آیت‌الله عابدینی در خطبه های نمازجمعه شهر قزوین اظهار کرد: ما با شرکت در راهپیمایی 22 بهمن با ائمه اطهار(ع) تجدید پیمان می کنیم و ما دین و آیین امامان را با حماسه آفرینی خود به جهانیان معرفی می کنیم، ما با حضور خود در راهپیمایی 22 بهمن به شهدا می گوییم راه شما را با همه وجود خود ادامه دهیم و غیرت شما فراموش نشده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین عنوان کرد: از برکات راهپیمایی 22 بهمن این است که ثابت می کند ما به آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی پایبند هستیم، اگرچه به ظاهر امام خمینی(ره) در میان ما نیست اما در قلب یکایک ملت ایران جای دارد و مردم امروز همان مردم دوران انقلاب هستند. وی با اشاره به تجدید پیمان ملت ایران با رهبر معظم انقلاب در راهپیمایی 22 بهمن تصریح کرد: رهبری به میزانی روی ملت ایران حساب باز کرده و برای جوانمردی، همت و حماسه سازی ایرانیان احترام قائل است که در سخنرانی روز گذشته فرمودند:" می بینید که مردم ما در این روز چقدر باشکوه حاضر می شوند" که این سخن نشان از رابطه بسیار خوب و محکم بین رهبری و مردم است.  امام جمعه قزوین ادامه داد: تحکیم وحدت و انسجام دینی و ملی از برکات راهپیمایی 22 بهمن است، همه مردم و اقشار مختلف ما با تفکرات سیاسی مختلف و مذاهب مختلف در شهرها و استان های مختلف وظیفه خود می دانند حتما حضور حماسی در این روز داشته باشند. آیت الله عابدینی ابراز کرد: حضور حماسی و باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن زمینه ساز استحکام پایه های امنیت ملی است، حضور گسترده در راهپیمایی این روز در حمایت از آرمان های انقلاب از شعائر الهی و نشانه تقوای مردم است. وی اظهار کرد: ما حق داریم که نسبت به آینده انقلاب خود بسیار بسیار امیدوار باشیم، شیطان و مستکبران شیطانی یأس و ناامیدی در دل ما ایجاد می کنند؛ اما وعده های الهی به ما آینده روشن و پیروزی های بزرگ اسلام و مسلمین را خبر می دهد. امام جمعه قزوین بیان کرد: همه امیدهای واقعی انتظار برای ظهور حضرت مهدی(عج) است، کسانی که قرآن و امام زمان(عج) و ملت متحد و مسلمانان عاشورایی و غدیرخمی و پیرو ولی فقیه ندارد، ناامید هستند؛ امیدواریم همه امیدهای ما تحقق یابد.   وی افزود: رهبر معظم انقلاب روز گذشته در بیانات خود تاکید کردند مردم ما از نداری ناراحت نمی شوند بلکه از ایجاد فاصله های طبقانی گلایه مندند، مردم ما در دوران دفاع مقدس با مشکلات اقتصادی زیادی درگیر بودند و امروز دلیل اصلی ناراحتی آنها بی عدالتی و ظلم است. آیت‌الله عابدینی ابراز کرد: مردم ما از پارتی بازی و بی عدالتی در جامعه اسلامی گلایه دارند؛ اگر فرزند یک مسئولی مثل مردم عادی طعم بیکاری را بچشد مردم عادی هم مشکلات و سختی ها را بیشتر تحمل می کنند، زیرا ایجاد عدالت در جامعه زندگی را برای همه مردم شیرین و گوارا می کند.  این خطیب نمازجمعه اذعان کرد: جامعه اسلامی ما باید به جایگاهی برسد که مسئولانی را برای خود انتخاب کنیم که به دنبال اجرای عدالت باشد؛ اما اگر کاخ نشینان را در صدر مسئولیت ها انتخاب کردیم دیگر نباید گلایه از بیکاری و تبعیض و عدم اجرای عدالت در جامعه باشیم. وی عنوان کرد: همه ما وظیفه داریم بصیرت و آگاهی خود را به میزانی افزایش دهیم که مسئولانی از جنس خودمان انتخاب کنیم؛ مسئولان ما باید تربیت دینی داشته باشند تا مسیر را برای دست یابی به آرمان های انقلاب اسلامی هموار کنیم. نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در پایان گفت: از خدای متعال درخواست داریم که به همه مریض های اسلام به خصوص سرهنگ پاسدار حاج احمد حیدری که در شرایط سخت بیماری قرار دارد، همچنین جانباز و مربی پیشکسوت ورزشی و جانباز آقای منصور غلامی و مداح و شاعر اهل بیت حاج آقا ثقفیان را شفا و عافیت عنایت بفرماید.   اقبالیه :   نیروی انسانی بالاترین منبع پیشرفت برای کشور است/ نترسیدن از دشمنان انقلاب راه حفظ دستاوردهای انقلاب است حجت‌الاسلام مرتضی فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اقبالیه ضمن اشاره به یوم الله دهه فجر اظهار کرد: در نظام ولایی و انقلابی نقش توده‌های مردم بیشتر در تجمعات و راهپیمایی‌های میلیونی متجلی می‌گردد و لذا حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن به منزله اصلی‌ترین پشتوانه مردمی برای جریان انقلاب و نظام اسلامی برآمده از آن به حساب می‌آید.   وی ضمن اشاره به فرمایشات امام راحل عنوان کرد: امام خمینی(ره) در اولین سخنرانی پس از ورود به ایران اسلامی در جوار شهدا گلگون در بهشت زهرا فرمود من به پشتیبانی این ملت در دهان این دولت می‌زنم، من به پشتیبانی این ملت دولت تعیین می‌کنم. ایشان چه ساده اما قطع و انقلابی و البته اثرگذار صحبت کرد به گونه‌ای که جمعیت چند میلیونی حاضر در بهشت زهرا به وجود آمد و همان جا بود که کار دولت وابسته به غرب تمام شد.   فاطمیان در ادامه تصریح کرد: تجلی حماسه حضور در صحنه‌های انقلاب از همان ابتدا پیروزی انقلاب و شعارهایی که به پشتوانه شعور، ایمان و بصیرت یک ملت منسجم و بیدار در جریان راهپیمایی‌های مختلف داده شده و می‌شود، همواره ترجمانی از اقتدار و راست قامتی نظام و انقلاب اسلامی می‌باشد که شکوهمندانه و باصلابت دنبال گردیده است.     خطیب نماز جمعه این هفته اقبالیه ضمن اشاره به صدور حکم تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تداوم و اعدام سلمان رشدی نویسنده خائن کتاب آیات شیطانی خاطر نشان کرد: ۲۵ بهمن ماه سال ۶۷ سالگرد صدور حکم اعدام سلمان رشدی توسط رهبر بزرگ جهان اسلام، حضرت امام خمینی(ره) است. حکمی که حیاتی دوباره به اسلام بخشید و دشمنان اسلام را مشفعل و منزوی ساخت. بار دیگر استعمارگران دریافتند که اسلام مکتبی زنده برپاست و رهبری آن، آگاه و هوشیار از اسلام و مقدساتش دفاع می‌کند.   امام جمعه شهر اقبالیه به دستاوردهای بزرگ انقلال اشاره کرد و گفت: نیرو انسانی با استعداد، کارآمد، جوان و پرانگیزه یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است چراکه در بین کشورهای دنیا یکی از بیشترین امار افراد تحصیل کرده را داریم و در بسیاری از رشته‌های علمی جزو ۵ کشور برتر دنیا هستیم.   وی نیروی انسانی را بالاترین منبع پیشرفت برای یک کشور دانست و بیان کرد: پیشرفت‌های علمی ما در این چهار دهه حیرت‌آور است. فناوری هسته‌ای علوم هوا و فضا، علم پزشکی، زیست فناوری، نانو فناوری، سلول‌های بنیادی که از بزرگترین علوم است، شبیه‌سازی، ساخت ابر رایانه‌ها، فناوری انرژی‌های نو و رادیو داروهای متمم از جمله این دستاوردها و پیشرفت‌ها است.   حجت الاسلام فاطمیان یادآور شد: راه حفظ این دستاوردها و دستیابی به پیشرفت‌های هر چه بیشتر این است که ملت و مسوولین نظام، خط نشانی را که امام بزرگوار با عمل خود نشان داد یعنی همان خط استقامت و ایستادگی در مقابل توقعات دشمنان و ایستادگی در مقابا یاوه‌گویی‌های کسانی که در بیرون مرزها نسبت به این ملت ابراز توقع می‌کنند ادامه دهند.   امام جمعه اقبالیه ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی اظهار کرد: راه حفظ و به وجود آوردن دستاوردهای عظیم‌تر، نهراسیدن و کوتاه نیامدن در مقابل دشمنان است.  

در حال تکمیل....

منبع : دانا

اخبار مرتبط

website tracking