۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۴

حضور هیئت‌های مردمی بحرین در منزل شیخ علی سلمان

حضور هیئت‌های مردمی بحرین در منزل شیخ علی سلمان
هیئت‌های مردمی بحرین با حضور در منزل شیخ علی سلمان، خواستار آزادی فوری او شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، هیئت‌های مردمی در بحرین با حضور در منزل شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق اسلامی بحرین در منطقه البلاد القدیم در منامه، حکم صادر شده علیه وی را محکوم کردند.

این هیئت‌ها که از مناطق مختلف بحرین به منزل شیخ علی سلمان رفته بودند با بیان اینکه شیخ علی سلمان زندانی اندیشه است و به دلیل مطالبه حقوق مردم به زندان افتاده است، خواستار آزادی فوری او شدند.

دادگاه استیناف بحرین روز دهم خردادماه جاری حکم حبس شیخ علی سلمان را از 4 سال به 9 سال افزایش داد.

جمعیت وفاق "این حکم را رد و آن را تحریک آمیز" دانست و تاکید کرد: صدور این حکم تداوم بحران سیاسی روز افزون در بحرین را تثبیت می کند.

شیخ علی سلمان در واکنش به این حکم گفت که تصمیم دادگاه استیناف درخصوص تشدید مجازات علیه وی باعث نخواهد شد تا از مطالبه حقوق ملت بحرین کوتاه بیاید بلکه بر عزم و پافشاری خود برای مطالبه این حقوق خواهد افزود.

وی تاکید کرد که به تحرک مسالمت آمیز ادامه خواهد داد و افزود: پرونده من و حکم صادر شده علیه من نگاهها را به سایر احکام ظالمانه صادر شده علیه دیگران معطوف و تاکید می کند که در بحرین بحرانی سیاسی وجود دارد.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می کنند.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده اند.

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته ها هستند.

کلیدواژه ها :رژیم بحرین هیئت
منبع : رجانیوز

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking