۱۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۱

تاکیدات امروز ائمه‌ جمعه استان تهران؛

مذاکره مجدد بر سر برجام صورت نخواهد گرفت / تلاش دشمنان برای ایستادن قطار انقلاب بیهوده و ابتر است

مذاکره مجدد بر سر برجام صورت نخواهد گرفت / تلاش دشمنان برای ایستادن قطار انقلاب بیهوده و ابتر است
ائمه جمعه شهرستان های استان تهران با گرامی داشتن یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک ایام دهه مبارک فجر امنیت و پیشرفت امروز ایران را ثمره انقلاب دانستند و بر لزوم به کار گیری توان حداکثری مسئولان و دولتمردان در کاهش مشکلات اقتصادی مردم تاکید کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به‌نقل از شبکه خبری تهران نیوز، نماز عبادی _ سیاسی جمعه امروز با حضور پرشور مردم خداجو و آحاد مختلف جامعه در میعادگاه‌های نماز جمعه شهر تهران و تمام شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف استان تهران اقامه شد.

ائمه جمعه شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران در خطبه‌های امروز پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی به بیان نکات اعتقادی و مسائل روز پرداختند.

ائمه جمعه شهرستان های استان تهران با گرامی داشتن یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک ایام دهه مبارک فجر امنیت و پیشرفت امروز  ایران را ثمره انقلاب دانستند و بر لزوم به کار گیری توان حداکثری مسئولان و دولتمردان در کاهش مشکلات اقتصادی مردم تاکید کردند.

شبکه خبری تهران نیوز برای آگاهی بیشتر مخاطبان خود مشروح خطبه‌های نماز جمعه شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران را منتشر کرد که در ادامه متن این خطبه‌ها را با هم می‌خوانیم:

 

مشروح خطبه‌های نماز جمعه استان تهران:

امام جمعه موقت تهران: مذاکره مجدد بر سر برجام صورت نخواهد گرفت

آیت الله سید احمد خاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های نماز جمعه امروز(۱۳ بهمن) که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: بین فاطمتین هستیم،‌ فاطمیه اول روز چهارشنبه بود و فاطمیه دوم سوم جمادی الثانی است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه کشور عطر فاطمه و داغ فاطمه را دارد، افزود: امیرالمومنین(ع) در عمر بیش از ۶۰ ساله‌شان شب‌های سختی به خود دیدند اما اگر از حضرت بپرسید سخت‌ترین شب‌های عمرتان چه شبی بود‌،‌ تردید ندارم به شما بگوید؛ شبی که به تنهایی فاطمه‌ام را غسل دادم.

وی گفت: به فرموده امیرالمومنین(ع) فخر فروشی را کنار بگذارید و این قدر منم منم نکنید و دچار خود بزرگ بینی نشوید.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: یک بیماری ساده انسان را از پای در می‌آورد و ما باید دست قدرت خدا را در همه امور برتر بدانیم و خودمان را در برابر خداوند و بندگان خداوند ناچیز ببینیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: روز پنجشنبه ۱۹ بهمن روز اعلام همبستگی همافران با انقلاب اسلامی و دیدار تاریخی آنان با حضرت امام است.

وی گفت: آن روز، روز عجیبی بود و رژه‌ای که آنان رفتند و سلامی که به نایب امام زمان(عج) ‌دادند باعث شد تا کمر طاغوت بشکند و رژیم شاه مرگ را به چشم دید.

آیت الله خاتمی بیان کرد: نیروهای مسلح، نیروهای هوایی، ارتش، سپاه، نیروی انتظامی همه آنان بازوهای پرتوان این ملت بوده، هستند و خواهند بود و ما به وجود این عزیزان افتخار می‌کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به راهبرد آمریکا در ایران و استراتژی این کشور در کشورهای اسلامی دیگر اظهار کرد: کسانی که در آمریکا رئیس جمهور می‌شوند تریبون استراتژیست‌های پشت پرده این کشور هستند.

وی با بیان اینکه افراد دیگری در پشت صحنه این کشور قرار دارند و برنامه ریزی می‌کنند،‌ افزود: آنان گاهی اوقات یک دموکرات و گاهی هم یک جمهوری خواه را به روی صحنه می‌آورند اما بازیگر اصلی خودشان هستند.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: به آمریکایی‌ها می‌گویم که مسئولان نظام جمهوری اسلامی اتفاق نظر دارند که مطلقا مذاکره مجدد، اصلاح و تکمیل برجام اتفاق نخواهد افتاد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: در عرصه سیاست بازدارندگی هر چه بتوانیم موشک تولید می‌کنیم و هر چه بخواهیم برد آن را بالا می‌بریم و در این عرصه با هیچ کس مذاکره نمی‌کنیم و به هیچ دولتی اجازه فضولی نمی‌دهیم.

وی ادامه داد: وزیر امور خارجه فرانسه و دیگران این پنبه را از گوش خود درآورند که اگر برای این موارد می‌خواهند بیایند و مذاکره کنند جوابش را شنیدند.

آیت الله خاتمی بیان کرد: ایران دست از حمایت حزب الله و فلسطین برنمی دارد و حزب الله گروه با شرف، با غیرت و مدافع حریم وطن است و مبارزان فلسطینی را هم مبارز با اشغالگران می‌دانیم و قرآن و قانون اساسی به ما می‌گوید از آنها حمایت کنیم و به این وظیفه عمل می‌کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه آمریکا می‌خواست کدخدای منطقه باشد ولی به فضل خدا در دهانش زدیم، افزود: آمریکا می‌خواست لبنان، عراق و سوریه در مشتش باشد اما نشد. آمریکایی‌ها آرزوی خاورمیانه‌شان را به گور خواهند برد و نخواهند دید.

وی گفت: رئیس جمهور روانی آمریکا و وزیر خارجه و رئیس سیای این کشور می‌گویند هر کاری از دستمان برآید علیه ایران و براندازی نظام جمهوری اسلامی انجام می‌دهیم. آنها بدانند هر کاری که از دست ما هم بربیاید علیه آمریکا انجام می‌دهیم و حداقل کارمان هم این است که فریاد مرگ بر آمریکا در این کشور طنین اندازتر خواهد شد.

آیت الله خاتمی اظهار کرد: آنان داعش را به افغانستان منتقل می‌کنند تا به اهداف سیاسی خود برسند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: ولیعهد خام عربستان این کشور را مانند یکی از ایالت‌های آمریکا کرده و خروجی سفر ترامپ به عربستان این بود که با هم قرار گذاشتند جایی که کعبه و حرم پیامبر است مثل یکی از ایالات‌های آمریکا شود و محمد بن سلمان دستور داده ورود شراب، فحشا و فساد به این سرزمین آزاد شود.

وی گفت: بحرین تبدیل به زندان بزرگ شده و شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی این کشور را سلب تابعیت یعنی اعدام معنوی کردند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه شیخ عیسی قاسم بیمار است و اجازه درمان به او نمی‌دهند، افزود: قاضی خائن و دین فروش بحرینی روز گذشته ده‌ها حکم اعدام و حبس ابد نیز برای مردم این کشور صادر کرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: اگر قرار باشد یک نفر از بحرین سلب تابعیت شود آن آل خلیفه خائن است که اصلا بحرینی نیستند و بیان گرد راهزن حجاز هستند و با توطئه انگلیسی‌ها بر سر کار آمدند.

وی با بیان اینکه سرنوشت آل خلیفه هم به مانند سرنوشت شاه خواهد شد، خاطرنشان کرد: مردم بحرین دیر یا زود با سقوط آل خلیفه جشن آزادی خواهند گرفت و خون مظلوم هیچ گاه از بین نمی‌رود.

 

امام جمعه ری: ایران عربستان نیست که با رقص شمشیر ثروتش به سرقت برود

حجت الاسلام والمسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری، امروز در نماز عبادی سیاسی جمعه که در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد، گفت: نوزده بهمن ماه سالروز نیروی هوایی و اعلام همبستگی هما فران در بهمن ۵۷ با امام راحل بود که کمر نظام شاهنشاهی را شکست.

وی افزود: برای نظام شاه باورکردنی نبود که یکی از ارکان سه گانه کشور در جهت نظامی با امام بیعت کند و این روز برای نیروی هوایی ماند و در طول دوران مختلف مانند دفاع مقدس نیز همین نیرو به همراه دیگر نیروها پیشگام به دفاع از انقلاب پرداختند و خوش درخشیدند برای همین امروز ما ارتشی مقتدر و قدرتمند داریم.

شاهچراغی با اشاره به کلام رهبر معظم انقلاب در درس خارج فقه روز گذشته، ابراز کرد: معظم له در درس خارج خویش اشاره به قتل عام بسیار تلخ کشتار مردم افغانستان داشتند که مایه رنجش دل های دردمند شد؛ دشمنان از نامن کردن منطقه دو هدف را دنبال می کنند نخست انحراف اذهان عمومی از اسرائیل و دیگری مشروع ساختن حضور خود در منطقه به عنوان کدخدای جهان.

امام جمعه شهرری با اشاره به دهه فجر و جشن ۴۰ سال پیروزی انقلاب، گفت: امام راحل باروحیه انقلابی بود که توانست این انقلاب را در سال ۵۷ به پیروزی برساند مردم نیز با همین روحیه ایشان را در ریشه کن کردن حکومت سیصدساله آمریکایی_ انگلیسی یاری کردند.

شاهچراغی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی، عنوان کرد: همه اصلاحات کشور در سایه همین روحیه انقلابی صورت گرفت پیروزی در جنگ هشت ساله، پیشرفت در صنایع دفاعی و هسته ای همه و همه در سایه سار روحیه انقلابی محقق شد.

وی ادامه داد: امروز دست هایی در کار است تا مانع فعالیت انقلابیون شوند ما هر جا انقلابی عمل نکردیم ضرر کردیم و آسیب دیدیم برای همین رهبری می فرمایند حوزه های علمیه باید انقلابی باشد و انقلابی بماند و در جمع دانشجویان اشاره دارند که دانشگاه باید انقلابی عمل کند؛ اگر سن انقلاب چهل ساله شده به برکت همین روحیه انقلابی است که در روحیه رهبری و مردم موج می زند.

امام جمعه شهرری بابیان اینکه باروحیه انقلابی مردم این همه تحریم های سخت را پشت سر گذاشتند و مقاومت کردند، گفت: اگر مقاومت و روحیه انقلابی مردم نبود به طورقطع کشور در برابر این تحریم ها کمر خم می کرد. ماه پیش مردم با خنثی کردن فتنه نشان دادند که از انقلاب خسته نیستند بلکه از عملکرد بد ناراحت هستند و از انقلاب همانند فرزندشان محافظت می کنند. شاهچراغی بابیان اینکه قانون اسلامی جمهوریت اسلامیت را در کنار هم دارد، گفت: ما در طول این ۴۰ سال مردم سالاری حکومت اسلامی را به جهان نشان دادیم، در ایران مردم هستند که برای خود حاکم و دولت تعیین می کنند و در کنار این حاکمیت مردمی اسلامیت الهی که در ولایت فقیه متجلی می شود، قرار دارد. اگر ولایت فقیه در این حکومت نبود به طورقطع این حکومت طعمه دشمنان می شد.

وی با اشاره به تمامیت عرضی کشور از دوران ناصرالدین شاه تا به امروز گفت: از دوران ناصرالدین شاه تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ما آذربایجان، گلستان، افغانستان، ترکمنستان، الوند رود، آرارات، رود هیرمند و بحرین را از دست دادیم اما در این چهل سال باوجود جنگ هشت ساله حتی یک وجب از کشور را به از دست نداده ایم.

امام جمعه شهرری در پایان خاطرنشان کرد: در قضیه برجام نیز آمریکایی ها خواستند اموری را بر ما تحمیل کنند تا مردم تسلیم آنان شوند اما رهبری اجازه نداد آن ها از مردم باج خواهی کنند. آمریکا فکر می کند اینجا هم عربستان است که با رقص شمشیر نیم میلیارد تومان به سرقت ببرند درحالی که غافل بود اینجا ایران است.

 

امام جمعه موقت ورامین: بعد از ۳۹ سال از انقلاب نباید انقدر بیکار و فقیر داشته باشیم

حجت الاسلام قدوسی امام جمعه موقت ورامین در خطبه های این هفته نماز جمعه ورامین بیان کرد: اسلام تلاش زیادی کرده است و اعلام کرده است که مراقب باشید تا درآمدهای نامشروع وارد زندگیتان نشود و در مقابل به انجام کارهای با درآمد حلال تاکید کرده است. 

وی خاطر نشان کرد: لقمه حلال دارای اهمیت بسیار زیادی است و اگر لقمه نان حرامی وارد زندگی افراد شود همان لقمه باعث نابودی زندگی فرد می شود.

امام جمعه موقت ورامین با بیان اینکه اسلام دین تلاش و فعالیت است، اظهار داشت: پیامبر(ص) فرمود کسی که برای لقمه نان حلال تلاش می کند مانند کسی است که مجاهد راه خداوند است.

حجت الاسلام قدوسی بیان کرد: آن چیزی که ناپسند است و اسلام با آن مبارزه کرده است درآمد نادرست است و باید مراقب باشیم که به هر قیمتی ثروت اندوزی نکنیم.

وی تصریح کرد: خوردن لقمه نان حرام پیامدهای اجتماعی، معنوی و مادی دارد که یکی از آنها این است که فقیر شدن فرد است که باعث چه کنم هایی برای فرد می شود.

امام جمعه موقت ورامین اظهار داشت: باید از درآمدهایمان مراقبت کنیم و حواسمان باشد که چگونه و از چه منبعی درآمدهایمان را کسب می کنیم.

حجت الاسلام قدوسی امام جمعه موقت ورامین در خطبه دوم نماز جمعه این هفته ورامین بیان کرد: پاسداشت ایام فاطمیه باید به بهترین شکل ممکن و با حضور حداکثری انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: در طول تاریخ و بعد از غیبت کبری امام زمان(عج) زعامت بشیریت به دست علما افتاد و در این بین نیز افرادی آمدند و سد راه این بزرگان نیز همانند زمان ائمه شدند.

امام جمعه موقت ورامین اظهار داشت: سه دسته از علما را داشتیم که برخی از آنها با ظالمان و حکام زمان خود به صورت غیر علنی مبارزه کردند که شیخ عبدالکریم حائری ها از این دست هستند.

وی ادامه داد: قسمتی دیگر از علما آن دسته از افرادی هستند که گفتن در حکومت ورود پیدا کرده و قسمتی از کار را درست کنیم و قسمت دیگری از علما نیز افرادی بودند که گفتند باید مبارزه کرده و باید با طاغوت مانند سیدالشهدا(ع) بجنگیم که در این راه نیز زندان رفتند و شکنجه ها دیدند ولی دست از مبارزه نکشیدند که آیت الله کاشانی، مدرس، میرزای شیرزای از این دست هستند.

حجت الاسلام قدوسی با بیان اینکه هیچکدام از این علما نتوانستند طاغوت خود را نابود کنند، گفت: تنها در زمان ما امام خمینی(ره) مرجع بزرگ و جامع الشرایط توانستند اقدام کنند و آرمان های ایشان شهر و کشور نمی شناسد و همه دنیا را در می نوردد.

وی تصریح کرد: اینکه استکبار جهانی با تمام وجود وارد صحنه شدند تا با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مبارزه کنند برای آن است که جلوی این گسترده شدن انقلاب را بگیرند.

امام جمعه موقت ورامین با بیان اینکه مردم پشت نظام خود هستند و نیاز به بیان کسی نیست، گفت: خود مردم همیشه حضور گسترده داشتند و شاهد بودیم که همین فتنه اخیر را نیز خود مردم خاموش کردند.

حجت الاسلام قدوسی با اشاره به اقدام ساختار شکنانه طی روزهای اخیر در ورامین، گفت: با لطف خدا اطلاعات سپاه آن افراد ساختار شکنانه را دستگیر کردند ولی این گونه افراد قصد سوء دارند و می خواهند در دهه فجر مجدداً مواردی را دامن بزنند که مردم و مسئولین باید بیدار باشند.

وی بیان کرد: مسئولینی که دم از امام راحل می زنید به مردم و معیشت مردم برسید و دردهای مردم را شناسایی کنید، مردم مشکلات را می دانند ولی این افراد در روز ۲۲ بهمن اقتدار خود را به نمایش خواهند گذاشت ولی شما نیز باید صادقانه و نه در حرف مشکلات را برطرف کنید.

امام جمعه موقت ورامین اظهار داشت: بعد از ۳۹ سال از انقلاب و با این همه سرمایه و معادن نباید این همه بیکار و فقیر در کشور داشته باشیم و باید به داد مردم رسید.

وی با بیان اینکه مردم حاضر هستند و جانشان را برای نظام و پرچم کشورشان می دهند، تصریح کرد: مسئولین نیز باید صادقانه به فکر مردم باشند.

حجت الاسلام قدوسی خاطر نشان کرد: طی ماه های گذشته تحولات زیربنایی و اساسی در شهر ورامین صورت گرفته است که از خدا می خواهیم که گره های کور شهرستان و شهر برطرف شده و شاهد شهری آباد باشیم که در خور این مردم انقلابی باشد.

امام جمعه موقت ورامین بیان کرد: امیدواریم این مردم با چشمان خود خدمت صادقانه مسئولین را ببینند.

 

امام جمعه اسلامشهر: انقلاب اسلامی با وجود تحریم ها با قدرت به راه خودش ادامه می دهد/ دولتمردان به نیازمندان و محرومان رسیدگی کنند

 حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی در خطبه‌های نماز جمعه ۱۳ بهمن‌ماه با توصیه به تقوا گفت: همه پیامبران الهی به تقوا دعوت می‌کردند، همه پیامبران الهی به ملت‌هایشان می‌گفتند: ای قوم تقوای خدا را پیشه کنید ائمه معصومین نیز به تقوا دعوت می‌کردند.

وی با اشاره به سرنوشت دو پیامبر الهی که آیه هفت و ۸۵ سوریه قصص آمده است گفت: قرآن کریم از دو پیامبر بزرگ الهی نام می‌برد که دشمن می‌خواست آنان را بکشد این پیامبران مجبور شدن که وطن خود را ترک کنند و خداوند وعده داد که آنان را به وطنشان بازمی‌گرداند یکی از این پیامبران الهی حضرت موسی بود فرعونیان تصمیم به قتل حضرت گرفتند ایشان ناچار شد که مصر را ترک کند قبل از آن نیز قرآن کریم می‌فرماید که به مادر حضرت موسی وحی شد که او را در دریا بیانداز و ما او را به تو بازمی‌گردانیم خداوند حضرت موسی را به او برگرداند  و او را از مرسلین قرارداد.

امام‌جمعه اسلامشهر ادامه داد: دومین پیامبر حضرت محمد (ص) بود، مشرکین مکه تصمیم به قتل حضرت در شب اول ماه ربیع‌الاول گرفتند خداوند به ایشان دستور ترک مکه را داد حضرت در مسیر از این پیشامد ناراحت بودند آیه نازل شد ای پیامبر آن خدایی که قرآن و تبلیغ و عمل به آن را بر تو واجب کرده است تو را به وطن اصلی‌ات بازمی‌گرداند، پیامبر نیز بعد از هشت سال با ۱۰ هزار ارتش برای فتح مکه آمد و بدون خونریزی مکه را فتح کرد.

وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) را تبعید کردند همه ناراحت بودند اما خداوند امام را در ۱۲ بهمن سال ۵۷ و بعد از فرار شاه به میهن اسلامی بازگرداند  این وعده سوم پروردگار عالم بود . ۱۲ بهمن طلیعه فجر بود در این دهه روزهای سرنوشت‌ساز سال ۵۷ بوجود آمد. در این دهه بود که بسیاری از افسران ارتش به انقلاب ملحق شدند، شکسته شدن حکومت‌نظامی به دستور امام، بیعت همافران با امام، به تصرف درآمدن مراکز مهم دولتی بدست مردم از جمله رویدادهای این دهه بود.

حجت‌الاسلام نوروزی بابیان اینکه امام می‌فرمود انقلاب ما معجزه بود گفت: امام درجایی دیگر می‌فرمایند این اعجاز بزرگ قرن و این پیروز اسلامی نیاز به حفظ و نگهبانی دارد. این سال سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است این درحالی بود که دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب برای نابودی آن زمان تعیین می‌کردند آمریکا نیز همه‌ساله ما را تحریم و محاصره اقتصادی کرده است اما انقلاب اسلامی با قوت  و قدرت راه خودش را ادامه می‌دهد.

وی بابیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به دنیای اسلام صادرشده است خاطرنشان کرد: پیروزی‌های اخیر که در سوریه، عراق و لبنان اتفاق افتاد شعار انقلاب اسلامی ایران بود این انقلاب نیاز به نگهبانی  و نگهداری دارد نگهبانی آن حضور درصحنه ملت بزرگ ایران است که در ۲۲ بهمن بهتر از سال‌های قبل با صحنه بیایند و مشت محکمی به دهان یاوه‌گویان و استکبار جهانی بزنند.

خطیب نماز جمعه اسلامشهر با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم خطاب به مسئولین  و افراد دارای امکانات گفت: پیامبر می‌فرمایند یکی از درهای بهشت باب المعروف است کسانی که در دنیا اهل نیکی و سخاوت باشند از این در وارد بهشت می‌شوند دولتمردان و افرادی که امکانات در دستشان است در این موقعیت حساسی که آمریکا تلاش می‌کند دولت‌های اروپایی را در تحریم‌های جدید شریک کند به مردم نیازمند و محروم رسیدگی کنند تا روز قیامت از باب المعروف وارد بهشت شوند.

وی وضعیت جهان اسلام را بسیار ناگوار دانست و گفت: وضعیت یمن بحرانی است در سوریه نیز امریکا قصد دارد محلی برای نیروهای خود نگه دارد و تجزیه سوریه را در نظر دارد، افغانستان هرروز به‌وسیله طالبان و داعش موردحمله قرار می‌گیرد و کشته می‌دهند استکبار جهانی نیز خوشحال است برای اینکه می‌خواهد حضورش را در منطقه بیشتر کند و مسلمانان را باهم مشغول کند و همدیگر را بکشند تا امنیت رژیم صهیونیستی را در منطقه حفظ کند.

 

امام جمعه موقت رباط کریم: تلاش دشمنان برای ایستادن قطار انقلاب بیهوده و ابتر است

حجت الاسلام علی اکبر رشید زاده، امام جمعه موقت رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر که با حضور آحاد مردم خداجو در مصلی نماز جمعه رباط کریم برگزار شد، اظهار کرد: بصیرت موضوعی است که همواره و در طول تاریخ الگوی بسیاری از جوانان بوده و امروز نیر جوانان ما باید از این الگوی مناسب را سر لوحه کار خود قرار دهند.

وی ادامه داد: جوانانی که با بصیرت در صحنه عاشورا و در راه اسلام در کنار امام حسین(ع) قرار گرفتند اینها با بصیرت تمام از راه اسلام دفاع کردند.

امام جمعه موقت رباط کریم  ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در برابر رژیم ستمشاهی، ابراز کرد: امام راحل تلاش های بسیاری برای پیروزی این انقلاب اسلامی و مردمی کردند و از آن زمان تاکنون بسیاری از دشمنان می خواهند قطار انقلاب را از مسیر اصلی خارج کنند اما آنها نمی دانند انقلاب چرخ پیشرفت را طی کرده و با یک دو حادثه کوچک از بین نخواهد رفت.

حجت الاسلام رشید زاده ادامه داد: دشمنان انقلاب یک روز را در صحرای طبس و روزهای دیگر را در استانهای کردستان و آذربایجان و دیگر شهرها به سر می بردند، آنها می خواستند انقلاب نوپای ایران اسلامی را از بین برده اما دیدند که خدای متعال چگونه آنها را خوار و ذلیل کرد.

وی یادآورشد: روش دیگر دشمنان اقدام به ترورفیزیکی مردان درجه یک کشور بود، شهدایی مانند بهشتی و باهنر رجایی را به شهادت رساندند تا مبادا ایران بتواند به پیشرفت های بعدی برسد.

 

امام جمعه قرچک: فتنه گران با تظاهر و شعار نفوذ و به موقع ضربه می ز نند

حجت الاسلام و المسلمین حجت اله اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه های  نماز جمعه این شهرستان ضمن تسلیت ایام فاطمیه اظهار داشت: این انقلاب محصول تقوای پاکان است، طالبان تقوا طالبان عزت و اصلاح جامعه هستند ، پاکان درد دین دارند ، انقلاب ما انقلاب درونی بود.

وی گفت: بی عدالتی، فساد و فحشاء، ذلت و خواری حاکمیت استکباری و استثماری، تسلط کامل قدرتهای غرب و شرق بر این مملکت، وابستگی شدید در همه زمینه ها؛ انقلاب شد که استقلال و آزادی به معنی واقعی بدست آید تا جمهوری اسلامی باشد یعنی همه با هم بر محور اسلام و ارزش ها باشیم نگاهها ارزشی ، پست ها برای خدمت باشد.

اسماعیلی افزود: تلاش ها در جهات و ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، علمی، قضایی و غیره بر محور اندیشه اسلام ناب باشد، نگاه و وابستگی به بیرون، طراحی های بیگانگان، تسلیم دنیای زور شدن، تقلید های کورکورانه، تلقین های منفعلانه، ترس از تهدیدات، بی برنامه گی و سستی در برابر تحریم ها، اینها آفات انقلاب ما است و مواضع و دردگاه ها ما را به عقب می راند.

وی تاکید کرد: جامعه ای که به غیر خدا تکیه کند راه پیشرفت و سعادت بسته می شود، اصلی که دنیای مستکبر و مدعی را به زانو در آورد ه است  اسلامیت نظام ما می باشد، ضامن ماندگاری این اصل هم اصل ولایت فقیه است، قدرت ولایت فقیه ملت را حول محور و حبل متین و اسلام عزیز نگاه داشته است .

امام جمعه قرچک تصریح کرد: تنها تدبیری که تا کنون مؤثر و مفید بود تدبیر ولی امر مسلمین است، بقیه تدبیر ها ضربه و به عقب رانده شدیم، امروز ما در دو مسئله مهم و اساسی حرف و توقع داریم ، دو مسئله اقتصاد و فرهنگ تذکرات مقام معظم رهبری را جدی بگیرید.

وی گفت: باید قاطعانه مانع از ادامه طرح ها و برنامه های اقتصادی غیر همسو با سیاست های اقتصادی مقاومتی بشویم، طرح هایی که در داخل بوسیله شرکت های دانش بنیان قابل اجرا است نبایدبه دست بیگانگان واگذار شود و در بخش فرهنگی روز بروز شاهد وارفتگی و لنگاری هستیم ، بجای اینکه به ارزشهای اسلامی و اخلاقی توجه شود ، مسیرهای متعدد انحرافی را رواج می دهیم ، بستر فساد اخلاقی را فراهم می کنیم.

اسماعیلی تاکید کرد: دنیا فریاد اسلام خواهی سر می دهد ولی مسئولین فرهنگی ما کشته مرده فرهنگ منحط غربی هستند و ما امروز پاسخ جدی و عملیاتی می خواهیم، نه طعنه و شوخی و وعده های پوچ پیشرفت های همه جانبه در طول تاریخ انقلاب محصول تلاش های مخلصانه و مستقل بوده است.

وی افزود: عمران و آبادانی شهر ها و روستاها، رشد علمی عالی، تا حد دانش هسته ای پیشرفته، رشد موشکی وضعیت هوا و فضا، سلولهای بنیادی، توفیق پروژهای سنگین یر بنایی، ارتقاع سطح معنویت و فرهنگ قرآن و عترت با مجاهدت حوزه های علمیه و پشتیبانی بسیج و سپاه، ارتقا نسبی سطح بصیرت و آگاهیهای عقیدتی و سیاسی، آموزشهای مؤثر عقیدتی در ارتش، ناجا، سپاه، تلاشهای حوزه های نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها، ترویج فرهنگ مقاومت، جهاد  وشهادت که در دنیا به الگو تبدیل شده است.

امام جمعه قرچک تصریح کرد: موضع پر قدرت استکبار ستیزی بزرگترین امتیاز ملت و نظام ما است، دفاع از مظلوم از مسلمات انقلاب می باشد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظمرهبری، بیان کرد: دهه فجر سر آغاز طلوع اسلام و خاستگاه ارشه ای اسلامی است، ترویج وابستگی در ابعاد مختلف بزرگترین خیانت به ملت و نظام و امام و شهداء ما است. اسماعیلی در پایان خاطرنشان کرد: بزرگترین اهرم دشمن برای پیاده کردن طرح ها و برنامه هایش، فتنه است، این آفت نباید فراموش شود، فتنه گران با تظاهر و شعار نفوذ می کنند و به موقع ضربه می ز نند.

 

 

امام جمعه باقرشهر: امروز برای استمرار انقلاب مسئولیت سنگینی بر عهده مدیران آموزش و پرورش است

 آیت اله سید احمد موسوی امام جمعه باقرشهر در خطبه های نماز جمعه عبادی سیاسی جمعه ضمن دعوت به تقوای الهی گفت: با تقوا باشید و از معصیت پرودگار بپرهیزید.همه مردم متعهد باشند به حلال الهی هرچه که حلال الهی است آن را حلال بدانند و متعهد باشند به ترک محرمات الهی، این جامعه می‌شود یک جامعه خدا پسند و یک فرد خدا پسند، همه تلاش ما و کارو فعالیت ما در مباحث معنوی این است که مردم به سمت تقوا حرکت کنند تا همه رضائل از جامعه دور شود.تقوا، صبر و شکیبایی در زندگی است و مرز داری دین در هرنقطه از دین است هر پدر و مادری وظیفه دارد فرزند خود ا با تقوا تربیت کند.

آیت اله سید احمد موسوی افزود: دهه فجر آغز شد و همه ملت باید این دهه را گرامی داشته شود، توصیه‌هایی که برای این ایام باید در نظر گرفته شود این است که از نهایت بهره‌برداری را به نفع نظام جمهوری اسلامی و دین داشته باشیم، دوم اینکه ابراز علاقمندی به نظام جمهوری اسلامی داشته باشیم کسانی که انقلاب را قبول دارند که اکثریت مردم هستند باید نشان دهند و ولو با نصب یک پرچم و عکس حضرت امام، مغازه دارها و خانه دارها همه علاقه خود را به نظام جمهوری اسلامی نشان دهند.

وی در ادامه گفت: ابراز شادی از پیروزی انقلاب اسلامی و نشان دادن آن در میان مردم، مردم با عکسی از امام و چراغانی کوچه باید شادی خود را نشان دهند که هنوز به فکرانقلاب اسلامی هستیم و پایبند به آرمان های انقلاب اسلامی. وقتی ما غایب باشیم دشمن فکر میکند مردم انقلاب را دوست ندارند و آشوب ایجاد میکنند. این افتخار ماست که حضرت امام خمینی(ره) وقتی وارد ایران شدند به شهر ما آمدند و ابتدا در بهشت زهرا سخنرانی کردند ما نیز باید در مراسمات شرکت کنیم.

امام جمعه باقرشهر افزود: کسانی که در انقلاب اسلامی حضور داشتند و راهپیمایی کردند به زندان رفتند شکنجه شدند این خاطرات را برای فرزندانشان تعریف کنند تا از یادها نرود.پدربزرگ ها و مادربزرگ‌ها برای فزندانشان تعریف کنند و یاد آن روزها را زنده نگه دارند. جوان ها فکر نکنند انقلاب اسلامی ساده به وجود آمده خون پاک هزارن جوان روی سنگ فرشهای خیابان ها ریخته شده تا پیروزی نصیب ما شود.به ویژه برای دانش‌آموزان و دانشجویان که آگاه شوند.

آیت اله سید احمد موسوی گفت: در این دهه باید در مدارس برنامه‌های خوبی برگزار شود، امروز برای استمرار انقلاب مسئولیت سنگینی بر عهده مدیران آموزش و پرورش است.

وی در پایان گفت: بعد از بارش برف در جهت برف‌روبی خیابان‌ها و معابر کارهای خوبی انجام شد، شهرداری و شورا زحمات زیادی کشیدند و من نیز دیدم ولی این کارها رضایت مردم را جلب نکرد، انشاا.. آقای بخشدار و فرماندار دستوری دهند تا رضایت مردم در این خصوص جلب شود. همچنین در خواستی از طرف شرکت گاز به ما رسید مبنی بر مصرف کم مردم از گاز شهری که مردم باید در این فصل سرما در مصرف گاز صرفه جویی کنند تا گاز به همه هموطنان مان در نقاط مختلف کشور برسد و آنها نیز اط گرما بهرمند شودند.

افراد حاضر در نماز جمعه این هفته حسین توکلی کجانی بخشدار کهریزک_مجتبی پرک رییس شورای اسلامی باقرشهر_دهیار قمصر_سرگرد جمشیدی رییس کلانتری باقرشهر بودند.

 

امام جمعه ملارد: دهه فجر طلوع انقلاب است و امنیتی که داریم به برکت همین انقلاب است

سید حسینی امام جمعه شهرستان ملارد گفت : اگر هدف ما زندگی دنیوی باشد زندگی ما به سمت حرام میرود و از دیدار امام زمان محروم خواهیم شد .

حسینی در ادامه خاطر نشان کرد: در دهه فجر قرار داریم و مشخص است که دهه فجر طلوع انقلاب اسلامی است و باید بدانیم این امنیتی که در منطقه داریم به برکت همین انقلاب و انقلابیون است و ما از ظلم و ستم رهایی پیدا کردیم و دهه فجر نوعی تجدید پیمان با با امام و انقلاب است و اگر بخواهیم دهه فجر در مسیر خود باشد باید اهداف انقلاب جلوی چشمانمان باشد. هویت انقلاب همان مبانی است که امام راحل اعلام کرد و شهدا برای ثبات آن مبانی شتافتند و دشمن مدام در حال شایعه پراکنی و تضعیف مردم ایران است ولی به لطف خدا مردم با حضورشان به این شایعات پایان میدهند .

سید حسینی افزود : خیمه شب بازی های جدید آمریکا علیه ایران دوباره شروع شده است و ترامپ و دولت آمریکا سعی در بدگویی ضد ایران دارند اما این بازی ها برای ما تازگی ندارد و مردم ما هشیار هستند و هیچ وقت از پشت خنجر نمیخورند و حالا سعی در توقف ساخت موشک های مارا دارند ولی بدانند که موشک سازی خط قرمز ماست و به ساخت موشک ادامه خواهیم داد.

 

امام جمعه شریف آباد: انقلاب متعلق به ملت است

حجت‌الاسلام خداپرست در خطبه‌های نماز جمعه شریف آباد ضمن گرامیداشت دهه فجر بیان داشت:  تاکنون در دنیا انقلاب‌های زیادی با شعارهای متفاوتی اتفاق افتاده و در نهایت به شکست منجر شده است ، اما نظام جمهوری اسلامی ایران در آستانه ورود به چهل سالگى انقلاب اسلامى است.

امام جمعه شریف آباد درباره دوام انقلاب اسلامی گفت: این انقلاب علیرغم دشواری‌ها و موانع بسیار، تنومندتر و مستحکم‌تر از گذشته شده است چرا که از حرکت انبیاء الهی سرچشمه گرفته بود و همانند بعثت و انقلاب پیامبر اسلام)صلی‌الله علیه واله(و ملت ایران چونان مسلمانان صدر اسلام با ایثار و فداکاری، بر خط کفر، طغیان و شیطنت به پیروزی رسیدند.

قاسم خداپرست در ادامه عنوان کرد: مسجد،پایگاه انقلاب و محل پیوند دین و سیاست ،همچنین  کانون وفاق و همدلى مردم بوده است؛به علاوه تعیین سرنوشت کشور به دست خودم ردم قرار گرفت،حضور فعال در انتخاب همه مسؤولین و حفظ دستاوردهاى انقلاب اسلامى، مظهر صداقت نظام اسلامى در مردمى بودن خویش است.

این استاد حوزه بر  وحدت حول محور ولایت‌فقیه و اطاعت از رهبری تأکید کر دو افزود : جایگاه دینى و سیاسى ولایت جلوگیری از استبداد است ، جلوى بسیارى از تبعیض‌ها، شکاف‌ها، جنگ قدرت خون‌بار را گرفت و شخصیتی در رهبری انقلاب همانند امام راحل)ره(امتیازى بود که باعث شد هیچ‌گاه میان مردم و حاکمیت شکاف ایجاد نشود؛ همچنین استکبارستیزی انقلاب اسلامی برگرفته از شعار عزت طلبی مکتب امام حسین )ع(  است.

وی درباره خدمت به مردم بیان داشت: مردم خوب قدر نظام و خادمین واقعی خویش را می‌دانند ،مسئولان باید قدر این مردم را بدانند و بهترین راه قدردانی این است که شأن نوکری مردم را باور کنیم و بدانیم که خادم مردم هستیم . انقلاب، یک میراث برای شخص یا گروهی نبود بلکه متعلق به ملت است.

امام جمعه شریف آباد علت انتقال داعش و تکفیری‌ها به افغانستان را این‌گونه تشریح کرد: پس از نهایى شدن شکست داعش در عراق و سوریه، افغانستان به واسطه همسایگى با ایران و حضور در منطقه‌ای که دسترسى به آسیاى میانه را دارد براى آمریکا یک منطقه‌ی مهم و راهبُردی است.

حجت‌الاسلام خداپرست در پایان گفت: معلوم است که آمریکا قصد بیرون رفتن از این منطقه را ندارد،و به خودى خود از این منطقه خارج نمی‌شود وباید همانند سوریه باید با شکست نظامى و جنگ همه جانبه از منطقه خارج شود.

 

امام جمعه قدس: دشمن امروز طرح ناامیدکردن مردم و ناکارآمدن آن را در دستور کار خود قرار داده است

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سید ابوالقاسم میراحمدی ظهر امروز در خطبه اول نماز جمعه این هفته شهر قدس که در مصلای این شهر و با حضور پرشور اقشار مختلف مردم برگزار شد، اظهار کرد: خودم و همه شما نمازگزاران و مؤمنان را به رعایت تقوای الهی دعوت می‌کنم، چراکه همین تقوا است که در پایان یاری‌دهنده است.

وی افزود: این موضوع را همه ما باید بدانیم که در همه حال به حکمت و مشیت الهی ایمان داشته‌باشیم و توجه ویژه کنیم، چراکه گاهی اتفاقاتی رخ می‌دهد که از درک و فهم ما خارج است و در این خصوص موارد متعددی وجود دارد.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی پدیده‌ای بود شبیه به معجزه که توسط امام راحل و همراهی ملت بزرگ ایران صورت گرفت شبیه معجزه ازآن‌جهت که هیچ‌کس باور نمی‌کرد در کشوری که تحت حمایت استکبار بود و حامی سرسخت رژیم غاصب انقلاب صورت گیرد که امروز تمام نقشه‌های استعمار را نقش بر آب کند و رژیم غاصب را در پرتگاه سقوط قرار دهد و بتواند قریب به چهار دهه عمر کند.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین میراحمدی خاطرنشان کرد: ایران اسلامی علی‌رغم تمامی دشمنی‌ها، توطئه‌ها و تهدیدها باقدرت به مسیر خود ادامه داد و دستاوردهای بزرگی را به همراه آورد و این برای دشمنان سنگین است، امروز در دستور کار خود طرح ناامیدکردن مردم و ناکارآمدن آن را قرار داده‌اند.

وی افزود: مشکلاتی را که خود به آن دچار هستند را چند برابر بزرگ‌تر کرده و به جمهوری اسلامی نسبت می‌دهند و این‌گونه القا می‌کنند که جمهوری اسلامی نتوانسته است برای مردم کاری انجام دهد تا مردم ناامید شوند و از ادامه راه منحرف شوند.

امام جمعه شهرقدس اظهار داشت: اگر نظام اسلامی دستاوردهای بزرگ نداشت و پوزه استکبار را به خاک نمالیده بود، نیازی نبود که رئیس‌جمهوری آمریکا اعضای شورای امنیت را به میهمانی دعوت کند و از آنان طلب کمک کند در فشار بر جمهوری اسلامی، این استمداد از دیگران نشانه قدرت و عظمت جمهوری اسلامی است که استکبار را به عجز کشانده است.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین میراحمدی با اشاره به شرایط شهر قدس در زمان بارش برف و یخ‌بندان افزود: وضع شهر نسبت به دیگر شهرها بهتر بود و از تمام مسؤولان و افرادی که در راستای برف‌روبی معابر تلاش کردند، تشکر می‌کنم.

 

امام جمعه پیشوا: دلیل اصلی نابودی تمام انقلاب‌ها بشر محوری بود / انقلاب اسلامی ما بر پایه خدامحوری بود

امام جمعه موقت شهرستان پیشوا گفت:دلیل اصلی نابودی تمام انقلاب ها تفکر دست اندرکان این  انقلاب ها بود که حرکت خود را مبتنی بر تفکر اومانیسمی میکردند و بشر را تنها عامل رقم زدن تحولات میدانستند؛این تفکر از نظر اسلام مردود است چرا که انقلاب ما بر پایه خدا محوری شکل گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین الهایی سحر ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت :از این تریبون مقدس نماز جمعه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب وظیفه است که شکر نعمت به جا بیاوریم و تاثیر و راهبرد و نعمات انقلاب را مرور کنیم.

وی با اشاره به اینکه انقلاب ایران برخلاف انقلابها ماندگار است گفت:قبل از انقلاب ایران انقلاب های متعدی مانند انقلاب کبیر فرانسه، روسیه  یا الجزایر قبل از انقلاب ایران به وقوع پیوست لکن تمام ان انقلاب ها به افول رسید و چیزی از ان باقی نماند.

وی افزود: دلیل اصلی نابودی تمام انقلاب ها تفکر دست اندرکان این  انقلاب ها بود که حرکت خود را مبتنی بر تفکر اومانیسمی میکردند و بشر را عامل رقم زدن تمام تحولات میدانستند؛این تفکر از نظر اسلام مردود است چرا که انقلاب ما بر پایه خدا محوری شکل گرفت.

خطیب جمعه پیشوا با بیان اینکه مردم شهرستان پیشوا نقش عظیمی در شکل گیری انقلاب داشتند گفت:بخش اعظم  از حرکت انقلاب  مربوط به پیشوا و حرکت مردم این دیاردر سال ۴۲ است که با شنیدن خبر دستگیری امام خمینی (ره) کفن پوش حرکت کردند و الگویی برای کل کشور از جمله تبریز و قم و و شهرهای دیگر شد.

وی افزود :مردم پیشوا از عزاداری اباعبدالله درس شهامت ، شجاعت و شهامت گرفتند وتفکر اومانیستی کاره ای نبود و چیزی که باعث میشود بعد از ۴۰ سال  انقلاب اسلامی ما مستدام و با قدرت در مقابل تمام زیاده خواهی هایی  دشمنان همچنان پایدار بماند خدا محوری است و خدا هم بشارت داده این شجره طیبه هر لحظه  هر فصل میوه خود را ثمر میدهد وهمه متعنم هستند.

االهایی سحر در ادامه دلیل دیگر ماندگاری انقلاب را هماهنگی با فطر ت انسان دانست و گفت:هماهنگی ، تناسب و همخوانی این  حرکت با فطرت انسانی در این شهر و تمام شهرها  و حرکت امام در کنار مردم حرکت آن حرکت بزرگ را شکل داد و با کارگردانی خداوند متعال کرد.

وی افزود:خداوند میان مردم الفت قرار داد و مردم را از هر قومیت و نژادی  کنار هم قرار داد و امروز میبینیم در همه جای کشور نام شهدا و خانواده های آنها درخشان است، یا زندان های مخوف زمان شاه سالها به اسارت بودند که مربوط به نهضت انقلاب است خداوند بود که این مدیریت و تالیف قلوب را ایجاد کرد.

امام جمعه موقت شهرستان پیشوا به دلیل دیگر ماندگاری انقلاب اشاره کرد و گفت:انقلاب ما چون بر پایه شریعت بود جهانی شد؛ بدون اینکه هیچ مسئولی در راهبرد این انقلاب و صادر کردن این انقلاب به کشورهای دیگر برنامه ای داشته باشد چون این انقلاب مبتنی بر شریعت بود جهانی شد.

الهایی سحر به دستاوردهای انقلاب اشاره کرد و گفت:یکی از برکات انقلاب اسلامی تاسیس حوزه های  علمیه است ؛در گذشته اگر کسی دوست داشت وارد حوزه علمیه برود شهر قم و مشهد بود اما امروز به برکت انقلاب ما در هر شهر و مرکز اسانی حوزه های علمیه متعددی در بخش خواهران و برادران داریم.

وی افزود:امروز جامعه المصطفی که بزرگترین مرکز حوزوی ما در قم است ۵۳۰ حوزه علمیه در دنیا دارد وهیچ کدام از این حوزه ها مدیر و اساتید ایرانی ندارد و ما در آمریکا ۸ حوزه علمیه داریم و امروز در قم ۱۳۰ کشور طلبه دارند و نمونه آن شیخ ابراهیم زکزاکی است که  ۲۰ میلیون نفر را در نیجریه به اسلام دعوت نمود.

خطیب جمعه شهرستان پیشوا گفت:دلیل دیگر ماندگاری انقلاب حاکمیت ارزش های دینی و اخلاقی و تقوا بر آن بود و انقلاب اسلامی از راس یعنی ولایت فقیه ،مجری به معنای حقیقی تقوا در تمام سلولهای کشور است که توصیه های اکید ایشان به مسئولان توصیه به رعایت اخلاق و تقوا و عدالت اجتماعی است.

وی افزود:فیلمی از شبکه های اجتماعی برای ایجاد شبهه پخش شد که مقام معظم رهبری در سال ۶۸ فرمود، وای برمملکتی که من رهبرش باشم و مقام رهبری هم میدانست که این جایگاه خیلی بزرگ است؛ مایه فخر است وحقیقتا رهبران ما همینها هستند که از مسئولیت فرار میکنند لکن عده ای برای گرفتن مسئولیت با هزار حیله و نیرنگ و با رانت های مختلف برای گرفتن پست ومقام تلاش میکنند.

خطیب جمعه شهرستان پیشوا به بیان دلایل انقلاب تصریح کرد :تاثیر انقلاب داخل و خارج از کشور در دین است و مردمی بودن و همه جانبه بودن انقلاب تنها برای مطرح کردن مسائل سیاسی و اجتماعی و اقتصاد نبود و انقلاب شد برای اینکه ریل اخلاقی و اقتصاد اسلامی و جاری شدن تمام مبانی اسلام در همه جای کشور از اهداف انقلاب کنندگان بود.

الهایی سحر در پایان با بیان اینکه مسئولان باید قدر مردم و این نظام را بدانند گفت:تنها  راهبرد جمهوری اسلامی حرکت در راه توسعه کشور است و دغدغه مسئولان باید توسعه شهر و استان و منطقه با تعریف راهبرد باشد و در کنار آن از دانشجوها و تحصیل کردگان  و نخبگان با تشکیل اتاق فکر و طرح ایده های نو بهره ببرند.

 

امام جمعه بخش گلستان: مسئولان شهرگلستان در امر برف روبی نهایت تلاش خود را کردند/ باید به مساجد رسیدگی شود

حجت الاسلام والمسلمین سیدمرتضی صفایی امام جمعه بخش گلستان در خطبه‌های نماز جمعه خود نمازگزاران را به تقوای اللهی توصیه کرد و بیان داشت: تقوای اللهی در رسیدن به اهداف و انجام امور دین تاثیر به سزا و قابل توجهی دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه ولایت‌پذیری در جامعه امروز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، تصریح کرد: زن‌ها می بایست در خانه، ولایت مرد را بپذیرند، بعد  از آن باید ولایت امام جمعه که پدر معنوی شهرستان می باشد توسط مردم پذیرفته شود و بعد ولایت رهبر که زمینه‌ساز ایجاد حکومت جهانی اسلام است و در نهایت ولایت امام زمان (عج)که می بایست مورد پذیرش همه مردم قرار بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی مساجد را در جامعه امروز جزو اماکن مهم و تاثیرگذار برشمرد و گفت: امروز در آمریکا به تاثیر مساجد در اتحاد و هم سویی مردم پی برده‌ان و درحال ساخت مساجد در نقاط مختلف می باشند درحالی که در ایران هنوز برخی از مسئولان در خواب غفلت بوده و توجهی به مساجد نمی کنند.

ویمساجد را جزو پراهمیت‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران دانست و اذعان داشت: اکثر توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان در همین مساجد از بین می روند و باید به مساجد به عنوان یکی از دستاوردهای انقلاب به خوبی رسیدگی شود.

امام جمعه بخش گلستان درپایان به بارش برف و بسته شدن برخی معابر اشاره کرد و خاطرنشان کرد: مردم نبای به ترافیک و بسته شدن معابر شکایت و اعتراض کنند، چراکه مسئولان شهر نهایت تلاش خود را به شکل شبانه روزی انجام دادند و این برف نعمت اللهی است و باید برای آن نماز شکر خواند.

 

امام جمعه بخش بوستان: انقلاب ملت ایران در تاریخ کشور درخشان است/ تجهیزات برف روبی شهرداری باید تکمیل شود

حجت الاسلام والمسلمین احمد محسن زاده امام جمعه بخش بوستان در خطبه‌های نماز جمعه خود با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوایی اللهی، تبیین کرد: بی‌شک حفظ تقوا از جمله اموری است که در دین اسلام به آن تاکید فراوان شده است و تاثیر زیادی در موفقیت انسان در رسیدن اهدافش دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه انقلاب ملت ایران در تاریخ کشور ماندگار و درخشان است، تصریح کرد: شایسته است که در ایام الله دهه مبارک فجر، مردم و به‌ویژه جوانان به خوبی با دستاوردهای انقلاب آشنا شوند که مساجد نیز از این قاعده مستثنی نمی باشند.

حجت الاسلام والمسلمین محسن‌زاده باتاکید بر بسته شدن معابر نسیم شهر در پی بارش برف، عنوان داشت: کمبود تجهیزات برفروبی در راستای بازگشایی معابر شهر کاملاً محسوس بود که نیازمند رسیدگی مسئولان شهری می باشند.

وی درپایان باتوجه به اینکه انجام پیش بینی تجهیزات برای مواقع بحرانی از جمله وظایف ستاد مدیریت بحران است، افزود: شورای اسلامی شهر و شهردار نسیم شهر باید برای خرید تجهیز ستاد برفروبی اقدام کنند، چراکه احتمال بارش مجدد برف وجود دارد و اگر امکانات لازم فراهم باشد دیگر چنین مشکلاتی در نسیم شهر ایجاد نخواهد شد.

 

امام جمعه فیروزکوه: نظام ما نظامی دینی و اسلامی است/عده ای قصد دارند تفکر شاهنشاهی را بر مرکب بنشانند

حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند با تاکید بر این که عبادت نباید انسان را مغرور کند بیان داشت: شیطان ۶۰۰۰ سال عبادت خدا را کرد ولی غرور او را زمین زد؛ غرور اولین عامل سقوط انسان است؛
همچنین در ادامه گفت: انسان ها با گناه کردن محضر امام زمان (عج) را تر ک میکنند؛ شاه کلید ارتباط با خدا ترک گناهان است.

خطیب نماز جمعه با اشاره به ایم الله دهه فجر اظهار داشت: ما برای درک بهتر دهه انقلاب و چهل سالی که بر ما گذشت و چه دستاوردهای ارزشمندی به دست آوردیم لازم است قبل از انقلاب را بشناسیم و درک کنیم. اگر چه انقلاب ما اسلامیست، نمیتوانیم در جامعه امروز ادعا کنیم تمام اصول و حرکات ما اسلامیست.

وی افزود: حاکمان ما در چهل سال پیش، بسیار محدود بودند، مردم را به مشارکت سیاسی نمیخواندند، در استبداد کامل قرار داشتیم. در بعد فرهنگی نگاهشان دین زدایی و مذهب زدایی بود و قصد ترویج بی حجابی و بی حیایی داشتند. بتای اول حاکمیت بر این بود که دین در کشور نباشد.

امام جمعه ادامه داد: دشمنان ما امروز به دنبال بر اندازی نظام هستند و براندازی دین، چرا که نظام ما نظامی دینی و اسلامی است؛ شهدای ما بنای نظام را بر پایه ی دین اسلام می دانستند. ما منتظر اشاره انگشتان مقام معظم رهبری هستیم.

وی در ادامه تصریح کرد: جای بسی تاسف است برای دسته ای که قصد دارند تفکر سابق و طیف شاهنشاهی را بر مرکب بنشانند؛ چه فایده ای برای ما داشت؟ غیر از این که مردم دین دار و ولایتمدار ما را کشتند و قصد براندازی دین را داشتند؟
امروزه مسئولین ما شب و روز کار میکنند، اگر این نبود روستاها و مناطق ما برق و گاز و امکانات نداشتند، چرا که در دوران طاغوت وسط شهر ها رفاهی وجود نداشت، شاه و خانواده اش همواره به تفریح مشغول بودند به طوری که انگار هیچ کاری در مملکت نیست؛

حجت السلام امیری ارجمند در ادامه به نقل از امیرالمومنین تاکید بر حفظ آبروی مومن داشت و گفت: ، یکی از بزرگترین دستورات دین ماست که کسی حق ندارد آبروی کسی را با توهمت و غیبت و نسبت دادن از بین ببرد، آبروی مومن از کعبه بالاتر است، مگر کسی میتوانند آبروی کعبه را پرده دری کند. سبک زندگی اسلامی یعنی همین، کسی که آبروی کسی را ببرد مسلمان نیست؛

خطیب نماز جمعه بیان داشت: تمام دنیا علیه اسلام فتنه می کنند؛ دشمن ایمان و تعهد ندارد، آنها تمام هدفشان این است که مردم را به جان هم بیندازند و خودشان سروری کنند؛ آنها حتی حق حیات را برای کسانی که عقایدشان مخالف آنهاست قائل نیستند؛ اگر ما به فرمان مقام معظم رهبری گوش فرا دهیم و اقتصاد مقاومتی را پیاده کنیم، بر کشورمان مسلط می مانیم؛ دشمن نمی خواهد ما مسلط باشیم و استقلال داشته باشیم، چرا که می خواهد دست نیاز به سوی آنها داشته باشیم.

امام جمعه اندیشه: مسئولین باید صدای مردم را بشنوند / بحران اخیر باید درس عبرتی برای مسئولین باشد

حجت الاسلام و المسلمین سید علی مروج امام جمعه شهر اندیشه ظهر امروز در خطبه‌های نماز وحدت بخش و عبادی سیاسی جمعه که با حضور پر شور ملت مومن و اقشار مختلف مردم اندیشه در مصلای امام علی(ع) این شهر برگزار شد، ضمن اشاره به فرارسیدن دهه فجر و ایام فاطمیه اول گفت: نباید زمان عزاداری را زیاد کرد، همه ما علاقمند به عزاداری هستیم، اما هرچیز حدی دارد، ما باید از مراجع تبعیت کنیم و نظر مراجع این است، که عزاداری های مختصری در این ایام برگزار شده و دهه ها را گسترش ندهیم.

وی سپس به تبیین عوامل انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: مردم از خوی اشرافی گری خسته شده بودند و انقلابی را برگزیدند، که حامی مستضعفان بود، مسئولان ما باید مراقب باشند، اگر به سوی اشرافی گری و کاخ نشینی گام بردارند، مردم آن ها را پس خواهند زد، حقوق های نجومی برای مردمی که با سختی مواجه هستند، قابل پذیرش نیست.

امام جمعه اندیشه برقراری عدالت را هدف دیگر مردم انقلابی خواند و افزود: ظلم و تبعیض در زمان طاغوت فراگیر شده بود و مردم خواهان برقرای عدالت بودند و با انقلاب اسلامی خواستار برقراری عدالت در سطح جامعه هستند.

وی در ادامه بیزاری مردم از بی حیایی را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: امروز برخی از فریب خوردگان غرب و مزدوران استکبار سعی دارند بی بندوباری را در کشور رواج دهند، در حالی که مردم ما از بی عفتی و بی حیایی بیزار هستند، باید بیدار باشیم، اگر کسی به ارزش ها و خون شهدا دهن کجی کند، وظیفه همه شما است، که آتش به اختیار وارد شوید، کشف حجاب جرم است و هرکس مرتکب این امر شود جرم کرده است.

مروج با تاکید بر این که مسئولین باید صدای مردم را بشنوند، گفت: انقلاب به کشور ما عزت داد، عظمت داد و باید از این عزت پاسداری کرد، باید صدای مردم را شنید.

خطیب جمعه اندیشه با بیان این که بحران اخیر باید درس عبرتی برای مسئولین باشد، گفت: زلزله یک بحران بود، بیکاری جوانان ما نیز بحران است، گرد و غبار جنوب کشور بحران است، برف و باران و سرما بحران است، چه کسی مسئول رسیدگی و مدیریت بحران است، همین برف و باران را ببینید، فقط برف و باران در کشور ما نیست، اما مردم خانه نشین نمی شوند، تدبیر دارند، باید بحران را مدیریت کرد، ۲ و ۳ روز بعد هنوز راه ها مشکل داشت، نمایندگان مجلس وزیر راه و شهرسازی را استیضاح کنند.

منبع : دانا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking