۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۰

اجرای آبیاری تحت فشار در 219 هکتار از اراضی کشاورزی سردشت

اجرای آبیاری تحت فشار در 219 هکتار از اراضی کشاورزی سردشت
مهاباد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی سردشت گفت: امسال با اجرای 93 طرح خرده مالکی 202 هکتار از اراضی کشاورزان زیر پوشش آبیاری تحت فشار قرار گرفته و این آبیاری در 17 هکتار نیز در حال اجراست.

رسول سعیدیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برای اجرای این طرح ها 25 میلیارد و 85 میلیون ریال هزینه شده که حدود 15 میلیارد ریال به صورت آورده شخصی و افزون بر 10 میلیارد ریال نیز کمک بلاعوض دولتی بوده است.
وی افزود: اجرای چهار طرح شبکه های فرعی آبیاری از محل اعتبارات مهار رودخانه های مرزی در سطح 9 هزار و 529 هکتار با اعتبار 2 هزار و 55 میلیارد و 870 میلیون ریال از دیگر طرح های این اداره در سال جاری به شمار می رود.
وی از تثبیت مالکیت و صدور سند اراضی کشاورزی برای بیش از 945 هکتار خبر داد و گفت: در این خصوص 6 پلاک شناسایی و در شورای اصلاحات ارزی هم هفت پرونده مطرح شده که در حال بررسی است.
وی در خصوص مبارزه با آفات میوه و امراض گیاهی در سردشت اظهار کرد: پایش و ردیابی آفت مگس میوه مدیترانه ای در 2 هزار هکتار از باغ ها، پایش آفت مگس جالیز در 90 هکتار از صیفی کاری ها، مبارزه با آفت ملخ در یکهزار و 350 هکتار، مبارزه با سن گندم در یکهزار و 781 هکتار و مبارزه با موش های مضر کشاورزی از مهمترین اقدامات امسال محسوب می شود.
مدیر جهاد کشاورزی سردشت با بیان اینکه تولید محصول انگور سیاه دیم امسال نسبت به سال های گذشته از افزایش 10 درصدی برخوردار است، اضافه کرد: این شهرستان یکی از قطب های تولید انگور دیم در آذربایجان غربی است که در چند سال گذشته ترویج نکات فنی و کارشناسی سبب بهبود کیفیت و افزایش عملکرد این محصول شده است.
وی با اشاره به اینکه متوسط تولید این محصول در سردشت 5.5 تن در هکتار است، بیان کرد: این شهرستان با دارا بودن چهار هزار و 520 هکتار باغ های بارور انگور دیم، سالانه بیش از 25 هزار تن تولید دارد.
شهرستان سردشت با جمعیت 120 هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی و در امتداد مرزهای ایران با عراق قرار گرفته است؛ این شهرستان از جمله شهرستان های موفق در حوزه کشاورزی در آذربایجان غربی به شمار می رود.
7562/2093
تنظیم: پیمان پاکزاد ** انتشار: صابر چهرقانی

کلیدواژه ها :مبارزه سردشت
منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking