۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۶

نظری در نشست «نقد کارنامه یک ساله دانشگاه تهران»:

خروجی تصمیمات مسئولان دانشگاه تهران قرابتی با اهداف انقلاب اسلامی ندارد/ دانشگاه نیم بند سیاست برای مقابله با نفوذ ندارد

خروجی تصمیمات مسئولان دانشگاه تهران قرابتی با اهداف انقلاب اسلامی ندارد/ دانشگاه نیم بند سیاست برای مقابله با نفوذ ندارد
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران با ابراز تأسف از اینکه خروجی تصمیمات مسئولان دانشگاه تهران قرابتی با اهداف انقلاب اسلامی ندارد، گفت:چگونه یک مجرم امنیتی و قضایی می‌تواند دانشجو و دانشگاه را به سمت اهداف انقلاب اسلامی هدایت کند؟

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، رضا نظری دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران، در نشست «نقد کارنامه یک ساله دانشگاه تهران»‌ اظهار داشت: با روی کار آمدن ریاست جدید در دانشگاه تهران مجموعه‌های انقلابی دانشگاه احساس خطر کردند؛ چراکه کارنامه تیم مدیریتی جدید برای همگان مشخص است، البته ما امیدوار بودیم اگر چنین رئیسی انتخاب شده است، نظارت کافی بر عملکرد وی نیز صورت بگیرد که متأسفانه این‌گونه نشد.

وی افزود: ما تذکر داده بودیم که نگرانیم دانشگاه تهران جولانگاه احزاب و مکانی برای تأمین غرایض حزبی برخی گروه‌ها شود.

این فعال دانشجویی ادامه داد: متأسفانه نظارتی بر عملکرد مسئولان دانشگاه تهران صورت نمی‌گیرد، به همین خاطر مشکلات عدیده‌ای درحوزه‌های مختلف دانشگاه دیده می‌شود که ما در همین خصوص طی 4 روز حوزه علمی، پژوهشی و آموزشی، حوزه فرهنگی، حوزه مدیریتی و نهادهای مرتبط با دانشگاه از جمله نهاد رهبری و جهاد دانشگاهی را مورد نقد و ارزیابی قرار می‌دهیم و درنهایت کتابچه‌ای از این ارزیابی به صورت کارنامه دانشگاه تهران منتشر می‌کنیم.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران، پیرامون وضعیت کنونی دانشگاه تهران گفت: با توجه به وضعیتی که اکنون دانشگاه تهران دارد باید اعلام کنیم که این دانشگاه از انقلاب و مردم جداست. دانشگاه تهران از بودجه بیت‌المال استفاده می‌کند، اما خروجی آن هیچ قرابتی با اهداف انقلاب اسلامی و مردم ندارد.

نظری خاطرنشان کرد: اهداف دانشگاه باید متناسب با اهداف انقلاب اسلامی باشد، حال آیا مسئولان دانشگاه تهران راجع‌به اهداف انقلاب اسلامی از جمله تمدن نوین اسلامی دو دقیقه فکر و بحث کرده‌اند.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی مسئله اصلی امروز کشور است، گفت: متأسفانه طبق آمار منتشرشده، فقط یک پایان‌نامه در 5 سال گذشته در دانشگاه تهران با موضوع اقتصاد مقاومتی نوشته شده است.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران، اضافه کرد: در حوزه فرهنگ، سبک زندگی و معضلات موجود در این امر، دانشگاه تهران دو خط برنامه ندارد. در حوزه نفوذ نیز اشتباه است که تصور کنیم دانشگاه تهران نیم بند سیاست برای مقابله با آن داشته باشد.

این فعال دانشجویی در پایان با اشاره به بازگشت اساتید مسئله‌دار به دانشگاه، گفت: چگونه یک مجرم امنیتی و قضایی می‌تواند دانشجو و دانشگاه را به سمت اهداف انقلاب اسلامی هدایت کند. متأسفانه دانشگاه تهران مورد تهاجم پروژه نفوذ و فتنه قرار گرفته است. دانشگاه تهران در بخش نفوذ جریانی آماج حملات پروژه نفوذ قرار دارد.

منبع : فارس

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking