۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۱

اجرای بیش از 55 میلیارد تومان پروژه سلامت در رفسنجان

اجرای بیش از 55 میلیارد تومان پروژه سلامت در رفسنجان
کرمان - ایرنا - فرماندار رفسنجان گفت: تعداد زیادی پروژه به ارزش بیش از 55 میلیارد تومان در حوزه سلامت و پزشکی و در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت از سال 92 تاکنون در این شهرستان اجرا شده است.

به گزارش ایرنا علیار اسکندری روز پنجشنبه در آیین جشن روز پرستار در محل سالن اجتماعات دانشکده پزشکی شهرستان رفسنجان اظهار کرد: در این بازه زمانی تعدادی پروژه نیز به ارزش 65 میلیارد تومان در این حوزه در دست اقدام است ضمن اینکه 25 میلیارد تومان هم برای تأمین تجهیزات پزشکی و انجام تعمیرات در بیمارستانها صرف شده است.
وی افزود: کارخانه تولید دارو با 15 میلیارد تومان سرمایه‌ گذاری و کارخانه تولید ملزومات پزشکی یکبار مصرف هم با 11 میلیون یورو سرمایه‌گذاری در رفسنجان احداث می ‌شود.
اسکندری با اشاره به اینکه تا دهه فجر سال آینده کارخانه تولید لوازم پزشکی جراحی یکبار مصرف با برند ایران راه اندازی خواهد شد که علاوه بر تأمین لوازم پزشکی مورد نیاز داخل، مازاد را نیز صادر می کند.
فرماندار رفسنجان ادامه داد: تورم و افزایش قیمتها در دوره قبل از دولت تدبیر و امید 440 درصد بوده که در دولت تدبیر و امید به کمتر از 60 درصد کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه دوران بسیار سختی در حوزه اقتصاد کشور داشتیم تصریح کرد: اقتصاد و تورم 46 درصدی در گفتار ساده و در عمل واقعا طاقت فرسا است به راحتی نمی شود اقتصاد و معیشت خانوارها را سروامان داد لذا تکانه های اقتصاد جهانی با 16 بیانیه الزام آور بند منشور سازمان ملل متحد خیلی از کشورها را با مشکل مواجه کرد ولی کشور ما توانست روی پای خود بایستد و از این بحران عبور کند.
وی بیان کرد: کشورهایی که وارد این فصل و بحران شده اند یا نظام هایشان تغییر کرده و از هم فروپاشیده یا اینکه توانسته اند سیاستهای کلی نظامشان را تغییر بدهند ولی در این راستا ایران توانست در مذاکرات هسته ای به نتیجه برسد و برجام را به سرانجام برساند.
وی خاطرنشان کرد: آمریکا در آخر سال 92 تعیین کرده بود که کشورهای خارجی هیچ معامله تجاری با این کشور ایران انجام ندهند ولی دولت ایران با وجود همه این مشکلات اقتصادی زیر بار زور نرفت.
اسکندری اجرای طرح تحول نظام سلامت در زمان بحران و تحریم های اقتصادی را یکی از طرح های بی نظیر خواند و افزود: با اجرای این طرح در استان کرمان 75 هزار میلیارد تومان موافقت نامه سرمایه گذاری در بخشهای مختلف اقتصادی به امضا رسید که 30 هزار میلیارد تومان ازاین مقدار عملیاتی شده و بخشی از این هزینه صرف تأمین چهار هزار تخت بیمارستانی در استان شده و تا پایان برنامه نیز تعداد این تختهای بیمارستانی در استان کرمان به هفت هزار تخت افزایش خواهد یافت.
رفسنجان با 311 هزار نفر جمعیت در 110 کیلومتری کرمان قرار دارد.
خبرنگار: مریم رضایی ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
7433/3029

کلیدواژه ها :دولت ایران
منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking