۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۱

شماری از اعضای سنای فرانسه پایان محاصره اقتصادی آمریکا علیه کوبا را خواستار شدند

شماری از اعضای سنای فرانسه  پایان محاصره اقتصادی آمریکا علیه کوبا را خواستار شدند
تهران-ایرنا- خبرگزاری پرنسالاتینا نوشت: منابع دیپلماتیک گزارش دادند، گروه دوستی پارلمانی فرانسه و کشورهای حوزه کاراییب در نامه ای به معاون رئیس جمهوری آمریکا خواستار پایان محاصره اقتصادی آمریکا علیه کوبا شدند.

به گزارش این خبرگزاری کوبایی، این گروه از سنای فرانسه دیروز (سه شنبه) در نامه خود به مایک پنس تاکید کردند که محاصره آمریکا علیه این کشور آمریکای لاتین مانعی در مسیر توسعه اقتصادی کوباست و تاثیر مستقیمی بر رفاه مردم این کشور دارد.
در بخشی دیگر از نامه قانونگذاران فرانسوی آمده است: ما با صراحت تاسف خود را درمورد عقب گرد در بهبود روابط میان آمریکا و کوبا اعلام می کنیم. ما خواستار مذاکرات جامع تر میان این دو کشور و لغو این محاصره اقتصادی هستیم.
این گروه به این موضوع اشاره کردند که مجمع عمومی سازمان ملل در نوامبر 2017 (آبان 1396) قطعنامه ای تصویب کرد که در آن بر لزوم پایان محاصره اقتصادی، مالی و تجاری آمریکا علیه کوبا تاکید شده است.
در پایان این نامه آمده است: ما سناتورهای فرانسوی و اعضای این گروه دوستی پارلمانی از این نوع مواضع تصویب شده با اکثریت توسط سازمان ملل حمایت می کنیم.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیشتر طرح دولت قبلی آمریکا برای بهبودی روابط واشنگتن- هاوانا را کنار گذاشته و بر تدابیر سختگیرانه علیه حکومت کوبا تاکید کرده است.
بسیاری از کارشناسان تاکید دارند که سیاست های خصمانه آمریکا علیه کوبا تاثیر جدی بر شرایط زندگی مردم عادی این کشور آمریکای لاتین داشته و خواهد داشت.
اروپام**9234**1479

کلیدواژه ها :آمریکا دوستی
منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking